Forum

Kako koristiti portal SportSport.ba i sve njegove dijelove?
admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 29 jul 2009, 21:53

ja sam vidio masu onih koji se deklarišu kao gosti, ali ok - da li si ti Bosanac (vjerujem da nisi Hercegovac) i navijač reprezentacija BiH ili gost?

drugo, nisi me shvatio. mi ne želimo "usmeni dogovor oko toga ko će moderirati koje teme". apsolutno ne želimo da ih djelimo, niti na forumu želimo one koji će ih dijeliti na taj način. Već sad ti mogu garantovati da takav dogovor koji predlažeš nećemo nikad napraviti. Jednostavno, nemamo potrebu da se dijelimo po nacionalnim ključevima jer jedni na druge gledamo prvo kao na ljude, a zadnje kao na bošnjake, hrvate i srbe. tvoj problem je što zabranu diskusije o politici smatraš zabranom diskusije nekoj naciji.

Avatar
Sova
Postovi: 310
Pridružen/a: 19 apr 2009, 00:32
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Sova » 29 jul 2009, 22:09

admin je napisao/la:ja sam vidio masu onih koji se deklarišu kao gosti, ali ok - da li si ti Bosanac (vjerujem da nisi Hercegovac) i navijač reprezentacija BiH ili gost?
Bosanac, državljanin Bosne i Hercegovine. Navijam za koga ja hoću.
Nigdje u pravilima ne piše da je gost svako ko ne navija za reprezentaciju BiH. A s obzirom da većina Srba u BiH ne navija za reprezentaciju BiH, ako to staviš u pravila - opet si ogromnu većinu Srba proglasio gostima, što je isto kao da odmah lijepo kažeš da su ljudi iz RS ovde u 99% slučajeva gosti.
drugo, nisi me shvatio. mi ne želimo "usmeni dogovor oko toga ko će moderirati koje teme". apsolutno ne želimo da ih djelimo, niti na forumu želimo one koji će ih dijeliti na taj način. Već sad ti mogu garantovati da takav dogovor koji predlažeš nećemo nikad napraviti. Jednostavno, nemamo potrebu da se dijelimo po nacionalnim ključevima jer jedni na druge gledamo prvo kao na ljude, a zadnje kao na bošnjake, hrvate i srbe. tvoj problem je što zabranu diskusije o politici smatraš zabranom diskusije nekoj naciji.
Nije mi bitno koje su nacije moderatori sve dok su objektivni. A nisu objektivni. Ne radi se samo o zabrani priče o politici, već o zabrani odgovaranja na neke postove koji nemaju veze s politikom. Tipa, on kaže da zaboravimo RS, ja kažem da neću, njegovo stoji, moje se obriše. On nama daje savjete, ja mu kažem da nas ne zanimaju njegovi savjeti, njegovo stoji, moje se obriše. On napiše da mu je koreografija bila uvredljiva, ja napišem da nije bilo ništa uvredljivo, njegovo stoji, moje se obriše. I tako dalje.
Lijepo je što moderatore gledate samo kao ljude, ali nekako najviše tih ljudi iz Federacije. Stavi nekog iz RS, pa ih onda gledaj sve kao ljude. Ovo mi na fazon, meni 300 maraka, tebi 30, al šta ima veze, to su sve naše pare. Pa
i ovo, svi smo ljudi, a to što ljudi iz RS nema, a štaš, nije bitno, svi smo ljudi...
Na bh. stadionima ima masa nacionalnih obilježja - tako da su neodvojiva priča o njima i o transparentima na stadionu, tako da je zabranjen i dio priče o transparentima. Ali ako je zabranjen, nek je zabranjen svima, a ne da neko ima pravo da piše "to su ovaki-onaki transparenti, odvratni, smetaju mi", a neko drugi nema pravo da odgovori na to.
I ko se nad'o ale...

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 29 jul 2009, 22:17

Sova je napisao/la:
admin je napisao/la:ja sam vidio masu onih koji se deklarišu kao gosti, ali ok - da li si ti Bosanac (vjerujem da nisi Hercegovac) i navijač reprezentacija BiH ili gost?
Bosanac, državljanin Bosne i Hercegovine. Navijam za koga ja hoću.
znači gost.

pa šta onda hoćeš? ponašaj se kao gost i nemoj nam određivati kako ćemo voditi svoj forum. ako ti se ne sviđa, potraži drugi forum na kojem ćeš biti domaćin i vjerovatno nećeš imati problema sa kojim se ovdje susrećeš.

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 29 jul 2009, 22:19

Izvinjavam se na miješanju u vašu uzvišenu razmjenu misli ali imam jedno pitanje.
Ja sam vec jednom dobio ban jer sam raspravljao o odlukama moderatora, a nisam iz RS-a.

Ovde vidim da takva rasprava vec traje pola dana bez sankcija pa bih da pitam jesu li to
ljudi iz RS-a zasticeni na neki nacin? Ili sam ja kaznjen zbog ateizma? Ne kontam.
In God We Don't Trust

Avatar
Sova
Postovi: 310
Pridružen/a: 19 apr 2009, 00:32
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Sova » 29 jul 2009, 22:23

admin je napisao/la: znači gost.
"SportSport.ba forum je bosanskohercegovački sportski forum. Posvećen je diskusijama o sportu u našoj zemlji i svijetu, posvećen je druženju i razmjenama iskustava ljubitelja sporta, Bosanaca i Hercegovaca. Ostali su dobrodošli kao dragi gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati."

Ja sam Bosanac, ljubitelj sporta, navijač Slavije. Po pravilima, nisam gost. Ali kao što sam rekao, samo potvrđuješ da si Srbe iz RS proglasio gostima. Onda je ovo federalni ili bošnjačko-hrvatski a ne bosanskohercegovački forum.
pa šta onda hoćeš? ponašaj se kao gost i nemoj nam određivati kako ćemo voditi svoj forum. ako ti se ne sviđa, potraži drugi forum na kojem ćeš biti domaćin i vjerovatno nećeš imati problema sa kojim se ovdje susrećeš.
Vidi gore.
I ko se nad'o ale...

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la NoName » 29 jul 2009, 22:24

Prvo, čestitam administratoru na izuzetno pismenim odgovorima, jako, jako pozitivno sam iznenađen. Kulturno, jasno i glasno. A Sova, ja sam stvarno nacionalno neopterećen, musliman sam, pošto tebe to očito najviše zanima a radim u Sarajevu i u Banja Luci, znači, po tvojim ključevima, na muslimanskom i Srpskom dijelu. Možeš, ako želiš, pročitati moje postove kao potvrdu gore navedeno.

Međutim, iako se vidi da si i ti pismen čovjek, vidljivo je da je tvoja primarna namjera da provociraš. Ovi Srbi, koje spominješ da su banovani, su uglavnom diskutovali o politici i, manje više, tražili taj ban. Ne možeš nam zamjeriti što nam smeta ako neko ne voli reprezentaciju, naravno to nije razlog za ban, ali konstantne provokacije i politikantstvo to sigurno jesu.

Pozivam te da razumno razgovaramo o sportskim temama, politika je u BiH jednostavno nešto o čemu je nepotrebno diskutirati, posebno na jednom sportskom forumu, jer tome nema kraja. Isto tako te pozivam da u budućnosti podržavaš reprezentaciju zemlje u kojoj si rođen i, pretpostavljam, živiš.

Sportski pozdrav.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 29 jul 2009, 22:27

izvinjavam se, kopirao sam samo prvu rečenicu pravila. nadao sam se da si pročitao čitava pravila, jer sam ti više puta skrenuo pažnju na njih.

http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=40&t=1087

ima i ovaj dio:

"SportSport.ba je forum na kojem su svi klubovi i sportska udruženja u Bosni i Hercegovini ravnopravni. Ne postoje bh. klubovi koji su u prednosti nad drugima. SportSport.ba je forum posvećen navijačima bh. reprezentacija i bh. klubova u inostranstvu. Kao takav prednost daje navijačima bh. selekcija i bh. klubova u inostranstvu nad svima ostalim. Ukoliko navijate za neku drugu selekciju smatrajte se gostom na našem forumu i primjereno se ponašajte."

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la pinoche » 29 jul 2009, 22:33

NoName je napisao/la:Prvo, čestitam administratoru na izuzetno pismenim odgovorima, jako, jako pozitivno sam iznenađen. Kulturno, jasno i glasno. A Sova, ja sam stvarno nacionalno neopterećen, musliman sam, pošto tebe to očito najviše zanima a radim u Sarajevu i u Banja Luci, znači, po tvojim ključevima, na muslimanskom i Srpskom dijelu. Možeš, ako želiš, pročitati moje postove kao potvrdu gore navedeno.

Međutim, iako se vidi da si i ti pismen čovjek, vidljivo je da je tvoja primarna namjera da provociraš. Ovi Srbi, koje spominješ da su banovani, su uglavnom diskutovali o politici i, manje više, tražili taj ban. Ne možeš nam zamjeriti što nam smeta ako neko ne voli reprezentaciju, naravno to nije razlog za ban, ali konstantne provokacije i politikantstvo to sigurno jesu.

Pozivam te da razumno razgovaramo o sportskim temama, politika je u BiH jednostavno nešto o čemu je nepotrebno diskutirati, posebno na jednom sportskom forumu, jer tome nema kraja. Isto tako te pozivam da u budućnosti podržavaš reprezentaciju zemlje u kojoj si rođen i, pretpostavljam, živiš.

Sportski pozdrav.
ssova je jedan bolesnik kojem nije mjesto ovdje i doista ne vidim razlog zasto nije banovan do sada, smjesne su njegove rasprave na sportaskom forumu, a ne znam zasto je nekorektan jer ako se igdje pise o bosanskohercegovackim klubovima, posebno slaviji, onda je to ovdje i zato ovi momci sto rade zasluzuju sve pohvale i cestitke, ali izgleda da ga ponajvise bole izjave erbeza, a zna on dobro koje su to

http://sportsport.ba/ino_fudbalp-21091.htm

Avatar
Sova
Postovi: 310
Pridružen/a: 19 apr 2009, 00:32
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Sova » 29 jul 2009, 22:38

has je napisao/la:Izvinjavam se na miješanju u vašu uzvišenu razmjenu misli ali imam jedno pitanje.
Ja sam vec jednom dobio ban jer sam raspravljao o odlukama moderatora, a nisam iz RS-a.

Ovde vidim da takva rasprava vec traje pola dana bez sankcija pa bih da pitam jesu li to
ljudi iz RS-a zasticeni na neki nacin? Ili sam ja kaznjen zbog ateizma? Ne kontam.
Ajde ne pričaj svašta, ovo je jedna od 20 prilika u kojoj se ljudima iz RS dopušta da pričaju.

I kakve veze ima ateizam, RS nije religija.
NoName je napisao/la:Prvo, čestitam administratoru na izuzetno pismenim odgovorima, jako, jako pozitivno sam iznenađen. Kulturno, jasno i glasno. A Sova, ja sam stvarno nacionalno neopterećen, musliman sam, pošto tebe to očito najviše zanima a radim u Sarajevu i u Banja Luci, znači, po tvojim ključevima, na muslimanskom i Srpskom dijelu. Možeš, ako želiš, pročitati moje postove kao potvrdu gore navedeno.
Prvo ako ne zamjeriš, "srpski" je pridjev, i piše se malim slovom.
Drugo, skroz si me pogrešno shvatio. Mene ne zanima tvoja nacionalna pripadnost ni šta radiš. Mene zanima da meni ne zabranjuju da pričam zbog toga šta ja jesam.
Međutim, iako se vidi da si i ti pismen čovjek, vidljivo je da je tvoja primarna namjera da provociraš. Ovi Srbi, koje spominješ da su banovani, su uglavnom diskutovali o politici i, manje više, tražili taj ban. Ne možeš nam zamjeriti što nam smeta ako neko ne voli reprezentaciju, naravno to nije razlog za ban, ali konstantne provokacije i politikantstvo to sigurno jesu.
Moja namjera uopšte nije da provociram. Već sam napisao šta smatram problemom, pa izvoli pročitati moje postove.
Kad ogromna većina Srba dobije ban jer provocira, to meni govori da nešto nije u redu.
Pozivam te da razumno razgovaramo o sportskim temama, politika je u BiH jednostavno nešto o čemu je nepotrebno diskutirati, posebno na jednom sportskom forumu, jer tome nema kraja. Isto tako te pozivam da u budućnosti podržavaš reprezentaciju zemlje u kojoj si rođen i, pretpostavljam, živiš.
Kao što sam već rekao, nije mi nikakav problem da se ne priča o politici. A i da mi jeste problem, to bi bio moj problem, jer je suprotno pravilima foruma. Ja samo kažem da nije u redu da se jednima dozvoli a drugima ne.
Što se tiče navijanja i podržavanja, tu bismo već skrenuli u politiku. Hvala na pozivu.
admin je napisao/la:izvinjavam se, kopirao sam samo prvu rečenicu pravila. nadao sam se da si pročitao čitava pravila, jer sam ti više puta skrenuo pažnju na njih.

http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=40&t=1087

ima i ovaj dio:

"SportSport.ba je forum na kojem su svi klubovi i sportska udruženja u Bosni i Hercegovini ravnopravni. Ne postoje bh. klubovi koji su u prednosti nad drugima. SportSport.ba je forum posvećen navijačima bh. reprezentacija i bh. klubova u inostranstvu. Kao takav prednost daje navijačima bh. selekcija i bh. klubova u inostranstvu nad svima ostalim. Ukoliko navijate za neku drugu selekciju smatrajte se gostom na našem forumu i primjereno se ponašajte."
Čitao sam pravila, ali ovo mi je promaklo moram da priznam.
Dakle, s obzirom da znamo da ogromna većina Srba iz RS ne navija za BiH - njih ste u startu proglasili gostima.
Nije bitno odakle su, koje državljanstvo imaju, nije bitno za koji klub navijaju, o čemu pričaju... Ajde da ovo pravilo važi samo za podforum o reprezentaciji, ali ne vidim mu svrhu na recimo o podforumu o Premijer ligi. Ja navijam za Slaviju, ali sam na pdf o Premijer ligi gost ako ne navijam za reprezentaciju BiH?

Po meni pravilo nije u redu, ali nisam ja taj koji postavlja pravila, u redu.

Sad me interesuje - kako se određuje ko navija za koju selekciju? Evo, recimo ja se nikad nisam izjasnio za koju selekciju navijam. Šta ako neću da se izjasnim, automatski sam gost? Ili ako podržavam više selekcija, među kojima i BiH, šta onda?
pinoche je napisao/la: ssova je jedan bolesnik kojem nije mjesto ovdje i doista ne vidim razlog zasto nije banovan do sada, smjesne su njegove rasprave na sportaskom forumu, a ne znam zasto je nekorektan jer ako se igdje pise o bosanskohercegovackim klubovima, posebno slaviji, onda je to ovdje i zato ovi momci sto rade zasluzuju sve pohvale i cestitke, ali izgleda da ga ponajvise bole izjave erbeza, a zna on dobro koje su to

http://sportsport.ba/ino_fudbalp-21091.htm
Nemoj ti da braniš Erbeza od mene svega ti i da brineš šta ja mislim o njemu :D

Što se uvreda koje mi upućuješ tiče, one su zabranjene pravilima, pa ne mogu da ti kažem šta mislim o tebi.
I ko se nad'o ale...

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 29 jul 2009, 22:55

Ajde ne pričaj svašta, ovo je jedna od 20 prilika u kojoj se ljudima iz RS dopušta da pričaju.
I kakve veze ima ateizam, RS nije religija.
sta ba pjenis odmah, bas si opterecen. samo sam lijepo pitao admina zasto ti imas povlasten status ovde: je li to zato sto si iz dijela BiH koji se zove RS ili to nema veze sa reginalnom pripadnoscu, a ima veze sa mojim religijskim ubjedjenima - obicno me ljudi napizde zbog toga...
In God We Don't Trust

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la admin » 29 jul 2009, 23:00

Sova je napisao/la:
has je napisao/la:Izvinjavam se na miješanju u vašu uzvišenu razmjenu misli ali imam jedno pitanje.
Ja sam vec jednom dobio ban jer sam raspravljao o odlukama moderatora, a nisam iz RS-a.

Ovde vidim da takva rasprava vec traje pola dana bez sankcija pa bih da pitam jesu li to
ljudi iz RS-a zasticeni na neki nacin? Ili sam ja kaznjen zbog ateizma? Ne kontam.
Ajde ne pričaj svašta, ovo je jedna od 20 prilika u kojoj se ljudima iz RS dopušta da pričaju.

I kakve veze ima ateizam, RS nije religija.
poenta je da ti konstatno diskutuješ o odlukama moderatora, zbog čega su mnogi već dobili ban, a ti još nisi. Očekujem da me neko ponovo proglasi pro-srpski orjentisanim, jer ispada da si ti kao osoba iz RS u povlaštenom položaju nad nekima koji nisu iz RS.

zar ne vidiš da pričaš priču koja ovdje nikoga ne interesuje? preporučujem forum sarajevo.-x ili http://www.6yka.com/do/da,674

EDIT: eto vidiš :|

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la pinoche » 29 jul 2009, 23:01

sova ne budi picajzla, ako imas sta pametno reci dobro si dosao,ako ne onda stvarno nisi na pravoj adresi, mislim da vecina ljudi ovdje uopste ne obraca paznju o tome je li neko ovaj ili onaj, ali izgleda da si ti zadojen do jaja i to je tvoj problem, zato care nako drugarski ti kazem da ovo nije mjesto za tebe i da je bolje i tebi i svima nama da lagano razgulis i svoju zadojenost prosipas negdje tamo daleko

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la GoRaN » 29 jul 2009, 23:08

Kakav Partizan kakav Dinamo....Kokice u ruku i uzivo admin vs. Sova... :D

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 29 jul 2009, 23:11

hajde ba admine, sta ga stitis. nemoj biti mis i upotrijebi bonske ovlasti. :D
In God We Don't Trust

Avatar
lolo d pitar
Postovi: 686
Pridružen/a: 11 okt 2008, 22:40
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la lolo d pitar » 29 jul 2009, 23:16

sova legendo,imas moju maksimalnu podrsku,samo naprijed
predlazem sovu za novog moderatora na ovom forumu

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 29 jul 2009, 23:22

prvo ban na sedam dana, a kad se vrati nek bude administrator - poslije je samo nebo granica.

mislim da nije ok da imamo samo jednog admina. mogao bi se ko osjecati ugrozenim pa predlazem osnivanje troclanog "administratorstva". ja bih bio ombudsman, ako mogu...
In God We Don't Trust

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la pinoche » 29 jul 2009, 23:26

has je napisao/la:prvo ban na sedam dana, a kad se vrati nek bude administrator - poslije je samo nebo granica.

mislim da nije ok da imamo samo jednog admina. mogao bi se ko osjecati ugrozenim pa predlazem osnivanje troclanog "administratorstva". ja bih bio ombudsman, ako mogu...
ne mozes, ti si ateista, i sova bi odmah stavio veto :mrgreen:

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la bh hrvat » 29 jul 2009, 23:30

stoji ova da se neki postovi brisu a neki ostaju, mada su ovi drugi ajmo reci puno vise iritirajuci ako mozemo tako reci

Avatar
Sova
Postovi: 310
Pridružen/a: 19 apr 2009, 00:32
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Sova » 29 jul 2009, 23:34

admin je napisao/la: poenta je da ti konstatno diskutuješ o odlukama moderatora, zbog čega su mnogi već dobili ban, a ti još nisi. Očekujem da me neko ponovo proglasi pro-srpski orjentisanim, jer ispada da si ti kao osoba iz RS u povlaštenom položaju nad nekima koji nisu iz RS.

zar ne vidiš da pričaš priču koja ovdje nikoga ne interesuje? preporučujem forum sarajevo.-x ili http://www.6yka.com/do/da,674

EDIT: eto vidiš :|
Ja sam dobijao ban više puta, dakle nije istina da "još nisam".

Ja se trudim da ne diskutujem o odlukama moderatora. Ali kad se radi o diskriminaciji Srba, o tome sam morao nešto da napišem, i bio sam spreman da me se banuje za stalno.

Vidiš, odmah je postalo problem - da li je neko iz RS povlašten. Ali kad je banovana većina ljudi iz RS, dok nam se redovno brišu odgovori na pitanja ili tvrdnje koje neko drugi napiše, onda nema straha da li su ljudi iz RS diskriminisani.

A jesu - ja se nikad nisam izjasnio za koju repku navijam, ali sam proglašen gostom, kao i skoro svi iz RS.
A i pravila su tako napisana da se 99% ljudi iz RS proglasi gostima. A ni ona se ne poštuju, jer nigdje nisam vidio da se od nekog osim Srba traži da se izjašnjavaju za koga navija. Ako to tražiš od mene, a ne tražiš od svih ostalih, opet je jasno o čemu se radi - za Srbe posebna politika.

Evo, i ovaj gospodin me nazva bolesnikom i to ostade, a ja kad napišem "tu nije bilo ništa uvredljivo", to se briše.

Nego dobro, ova priča nikud ne vodi, ti kažeš da se ne radi ništa loše, ti si admin, tvoja je zadnja. Vrtimo se u krug, a onda će neko pomislit da su ljudi iz RS ovde povlašteni (koja sprdnja, čim mu je dozvoljeno da napiše pet postova, povlašten je).
Samo mi još razjasni da li sam ja ovde gost, s obzirom da se nikad nisam izjasnio za koju selekciju navijam.
Zadnja izmjena: Sova, dana/u 29 jul 2009, 23:36, ukupno mijenjano 1 put.
I ko se nad'o ale...

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 29 jul 2009, 23:35

znao sam da me svi mrzite! ZNAO SAM!
In God We Don't Trust

Odgovori

Natrag na “Help”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.