Malaga C.F.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Malaga C.F.

Post Postao/la raul-zakon » 24 maj 2012, 00:20

slika
Málaga Club de Fútbol je španjolski nogometni klub sa sjedištem u Malagi, Andaluzija. Trenutačno igraju u španjolskog prvoj ligi. Jedan je od najstarijih andaluzijskih nogometnih klubova. Odigrali su 28 sezona u La Ligi i 38 sezona u Segundi División. Također su osvojili Intertoto kup 2002., a zatim su se sljedeće sezone kvalificirali u Kup UEFA, gdje su ispali u četvrtfinalnoj fazi natjecanja.

Trenutačna momčad 2011./12.


Martin Demichelis Rubén Martínez
Joaquin Jesús Gámez
Jeremy Toulalan Weligton
Ruud van Nistelrooy Duda
Apono Kris Stadsgaard
Seba Fernandez Eliseu Pereira
Santi Cazorla Julio Baptista
Willy Caballero Diego Buonanotte
Nacho Monreal Sergio Sanchez
Enzo Maresca Isco
Salomón Rondón
Edinho
Hélder Rosario
Juanmi
Portillo
Recio
Javier Malagueño
Francisco Jurado
Pol FreixanIgnacio Camacho

Najbolji igrač u trenutnom kadru je Santi Cazorla
slika
Trener ekipe je Manuel Pellegrini.
slika

Ova andaluzijska ekipa svoje domaće utakmice igra na stadionu La Rosaleda.

slika
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
xaviesta
Postovi: 5930
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la xaviesta » 24 maj 2012, 00:33

Samo da se upisem, inace sam i ja razmisljao da otvorim temu, al' mi bilo mrsko :mrgreen:

Klub u koji polazem mnogo nade kada je buducnost spanskog fudbala u pitanju. Pellegrini jednostavno zna znanje, mnogi su im predviđali borbu za EL a ljudi izborise Ligu prvaka. Sada ce im sigurno biti daleko lakse dovesti zvucnija pojacanja, naredne sezone ocekujem da ce biti nesto blizi samom vrhu.

I naravno, bice zanimljivo pratiti ovaj prelazni rok kada su oni u pitanju :D
Don't hate what you don't understand.

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la raul-zakon » 24 maj 2012, 00:37

Pa zbog prelaznog roka sam otvorio ovu temu, da ne pišemo sve na pdf-u Primera Division. :mrgreen:

Valjda sam ovaj put zadovoljio i moderatore. Stavio sam i grb kluba, i sliku stadiona, trenera, najboljeg igrača... :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la Papastathopoulos » 24 maj 2012, 00:52

kako kazu "mali Man city"...i malagu su pod svoje uzeli naftasi, a to znaci "€€€€€€"...grade jednu jaku, snaznu momcad, a o tome govori podatak da su se plasirali u LP, a to nije mala stvar, pogotovo ako se zna da su 2 od 4 mjesta za LP rezervisana za barcu i RM, a ostala dva ko jami, a malaga je to uspjela...kao sto neko rece, sada ce sigurno uspijevati dovoditi zvucnija imena, al mislim da oni nece "hasiti" ko city pa placati igrace po 30 mil € da sjede na klupi...eto, i nas dzeko se spominje kao moguce pojacanje malage, a mislim da nebi bilo toliko lose da potpise za njih (bar meni, jer znam da bi tu sigurno imao mjesto u prvih 11, sto je najvaznije), al otom potom...od jedne ispodprosjecne ekipe su dosli medju 4 najbolje u primeri..uglavnom, jedna jako simpaticna ekipa, i sigurno da cu navijati za njih ako se plasiraju u grupnu fazu LP, barem da ne prodju k'o dinamo z i partizan :mrgreen:
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la juznjak> » 25 maj 2012, 14:49

Kanio sam ja otvoriti o njima temu ,al' htio sam prvo sacekati da naprave neki dobar transfer . Kazu da je Borja vec presao za nekih 8-10 mil eura,a interesuju se za Sevillinog Varasa, a prema Gazzeti i za Robinha odnosno Cassana . Posto ce igrati LP,volio bi da naprave 2-3 jaka transfera , pa da naprave neki dobar rezultat u tom takmicenju. Sto odavno neki spanski klub nije (osim Reala i Barce).
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la raul-zakon » 25 maj 2012, 14:56

Weligton i Jesus Gamez produžili ugovore s klubom !

Brazilac je potpisao ugovor na još jednu godinu, s mogučnošću produženja na još jednu, a Jesus Gamez je produžio svoj boravak u Andaluziji do početka sezone 2015/16. 8-)
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L-Train » 25 maj 2012, 16:49

Ovaj Welington je dobar igrac,imao sam dosta prilka da gledam ove sezone Malagu i mogu reci da je odlican stoper,doduse jest u godinama ali moze im jos pomoci.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L_blancos » 25 maj 2012, 18:32

Da,sad i na Marci pisu o Robinhu i Cassanu..Prije par mjeseci sam ja pricao o tome da im treba napadac tipa Cassana,koji se moze rotirati sa Rondonom..

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la raul-zakon » 25 maj 2012, 18:36

Meni onaj Rondon nikako nije leg'o ! :oops:

Mislim, znam ja da njega čitava Španija smatra velikim potencijalom za budućnost i to ali, pogledao sam ga par puta i...nema ono nešto što napadač treba da ima...or maybe it's just me ! :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L-Train » 25 maj 2012, 20:56

Rondon je dobar igrac u petercu i kada mu lopta ide na glavu,na 30 metara od gola je totalno nebitan faktor.Mislim da trebaju dovesti igraca koji bi bio prva opcija,a Rondon da ceka sansu sa klupe.Mislim da bi trebali dovesti i kakvog desnog beka,tamo su tanki skroz,za razliku od lijeve strane na kojoj imaju Monreala i Eliseua,obojica odlicni igraci.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la meho-medo » 25 maj 2012, 21:03

L_blancos je napisao/la:Da,sad i na Marci pisu o Robinhu i Cassanu..Prije par mjeseci sam ja pricao o tome da im treba napadac tipa Cassana,koji se moze rotirati sa Rondonom..
Nece njih Milan dati tek tako lako mozda daju Robinha za jedno 15 miliona eura ,ali Cassano je igracina ispod 20 miliona nista ne dolazi u obzir ,znaci za njih dvojicu zajedno jedno 40-tak miliona eura sto za Malagu nebi bio problem ,ali opet mislim da ih Milan nebi pustio ali ko zna 4o miliona razloga :mrgreen:
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la juznjak> » 26 maj 2012, 00:02

meho-medo je napisao/la:
L_blancos je napisao/la:Da,sad i na Marci pisu o Robinhu i Cassanu..Prije par mjeseci sam ja pricao o tome da im treba napadac tipa Cassana,koji se moze rotirati sa Rondonom..
Nece njih Milan dati tek tako lako mozda daju Robinha za jedno 15 miliona eura ,ali Cassano je igracina ispod 20 miliona nista ne dolazi u obzir ,znaci za njih dvojicu zajedno jedno 40-tak miliona eura sto za Malagu nebi bio problem ,ali opet mislim da ih Milan nebi pustio ali ko zna 4o miliona razloga :mrgreen:
Uf,pa bila bi prava ludost dati 40 M€ na igrace koji su u kasnim dvadesetima . Pogotovo tu mislim na Cassana . lik koji je imao ozbiljne zdravstvene probleme ,bio je odsutan s terena jako dugo ,a s obzirom na godine ko zna moze li se vratiti u staru formu . Iskreno , on u ovom trenutku ne vrijedi ni 10M€. Sto se tice Robihna,ok,vrijedi sigurno 15-20M€. Mislim da je strasan igrac al' nazalost nikada nije u potpunosti prikazao ono sto se od njega ocekivalo . U Santosu je bio strasan,u Realu solidan ,a koliko vidim u Milanu je bio dosta dobar.

I da,za 40M€ mozes dovesti Dzeku(30) i Borju Valera (10) .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la raul-zakon » 26 maj 2012, 00:11

juznjak> je napisao/la:
meho-medo je napisao/la:
L_blancos je napisao/la:Da,sad i na Marci pisu o Robinhu i Cassanu..Prije par mjeseci sam ja pricao o tome da im treba napadac tipa Cassana,koji se moze rotirati sa Rondonom..
Nece njih Milan dati tek tako lako mozda daju Robinha za jedno 15 miliona eura ,ali Cassano je igracina ispod 20 miliona nista ne dolazi u obzir ,znaci za njih dvojicu zajedno jedno 40-tak miliona eura sto za Malagu nebi bio problem ,ali opet mislim da ih Milan nebi pustio ali ko zna 4o miliona razloga :mrgreen:
Uf,pa bila bi prava ludost dati 40 M€ na igrace koji su u kasnim dvadesetima . Pogotovo tu mislim na Cassana . lik koji je imao ozbiljne zdravstvene probleme ,bio je odsutan s terena jako dugo ,a s obzirom na godine ko zna moze li se vratiti u staru formu . Iskreno , on u ovom trenutku ne vrijedi ni 10M€. Sto se tice Robihna,ok,vrijedi sigurno 15-20M€. Mislim da je strasan igrac al' nazalost nikada nije u potpunosti prikazao ono sto se od njega ocekivalo . U Santosu je bio strasan,u Realu solidan ,a koliko vidim u Milan je bio dosta dobar.

I da,za 40M€ mozes dovesti Dzeku(40) i Borju Valera (10) .
Hmm, vidjećemo šta će Pelle uraditi ali, da postoje bolje akvizicije za napad od Cassana i Robinha, to svakako. Biće ovo zanimljivo ljeto u režiji Šeika. Malaga pare ima i zato mislim da bi trebali potegnuti za boljim igračima od Cassana i Robinha, jer ih ima.

Npr. spominju se Giussepe Rossi, pa i naš Big Ed. Mislim da i jedan i drugi može ponuditi više od prve dvojice. 8-)

Možda čak i Clint Dempsey, koji je nedavno izjavio da hoće da igra LP, samo pitanje je koliko brzo bi se on adaptirao na španski fudbal? :?
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la meho-medo » 26 maj 2012, 00:53

raul-zakon je napisao/la:

Hmm, vidjećemo šta će Pelle uraditi ali, da postoje bolje akvizicije za napad od Cassana i Robinha, to svakako. Biće ovo zanimljivo ljeto u režiji Šeika. Malaga pare ima i zato mislim da bi trebali potegnuti za boljim igračima od Cassana i Robinha, jer ih ima.

Npr. spominju se Giussepe Rossi, pa i naš Big Ed. Mislim da i jedan i drugi može ponuditi više od prve dvojice. 8-)

Možda čak i Clint Dempsey, koji je nedavno izjavio da hoće da igra LP, samo pitanje je koliko brzo bi se on adaptirao na španski fudbal? :?
Dzeku malaga nek zaboravi ,nece on u malagu 100% ,ako gdje bude isao ide ja u Juve ja u Bayern ,Rossi on trenutno nije bolji od Cassana stoji da je mladji brzi ,ali on je vec 6-7 mjeseci povredjen dok je se Cassano oporavio prije mjesec dana i ove zadnje utakmice msm 3-4 zadnja kola koja je odigrao pomogao je dosta toga Milanu prije svea mislim na pass igru jer Cassano nije bas cisti spic on je ja mislim karijeru cak zapoceo kao AMF .To znaci da su Cassano i Rosi drugaciji tipovi igraca samim tim ih nemozemo poredit u necemu je bolji Rosi a u necemu drugom Cassano ,a ova maloprje cijeni Robinha 15 miliona a Cassana 10 pa znas ti da je igri Milana vise koristi Cassano nego Robinho ,samo sto je ove sezone Robinho igrao vise zbog povrede Cassana
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la Adi_Zepce » 26 maj 2012, 14:08

Malaga navodno dovodi Del Piera :roll: i zele Kevina Gameira iz PSG.Francuz bi im pravo legao,jer je strasan igrac :mrgreen:
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L-Train » 26 maj 2012, 14:37

Del Piero :lol: to me i ne cudi toliko s obzirom da znamo koliko sejci lude za tim zvjezdama,bez obzira da li moze pomoci ekipi ili ne.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L_blancos » 26 maj 2012, 15:00

Pa dobro Del Piero.. To me i ne cudi, prave ljudi ekipu za LP,a Del Piero moze svojim iskustvom dosta pomoci.. Pametni su ovi seici,sto dovoditi jakog napadaca kad imas Rondona i BAptistu,nema potrebe za njihovim gusenjem.. Jednio sto ocekujem da dovedu jace igrace na poziciji :krila,centralni vezni,stoper.. Ostalo ce biti igraci koji mogu odgovoriti zadatku ali ne i napraviti razliku..
Ova Malaga je cista suprotnost Sitija i njihove propagande unistavanja igraca.. Sljedece sezone ocekujem procvat i Juanmija,u najmanju ruku ocekujem da bude na razini Isca :D

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L-Train » 26 maj 2012, 15:04

ma daj molim te,Delpo ima 37 godina i vec odavno je opao,u stvari on je na razini Van Nisterloya trenutno,dzaba nekad i iskustvo kada ti godine ne daju da maknes,pravi primjer toga je i Sedorf docekao je da mu njegovi navijaci zvizde.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3428
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L_blancos » 26 maj 2012, 15:07

L-Train je napisao/la:ma daj molim te,Delpo ima 37 godina i vec odavno je opao,u stvari on je na razini Van Nisterloya trenutno,dzaba nekad i iskustvo kada ti godine ne daju da maknes,pravi primjer toga je i Sedorf docekao je da mu njegovi navijaci zvizde.
Samo prisustvo njega u Malagi znaci puno,vise on ima iskustva evropskim kupovima nego Pelle i svi pomocni treneri zajedno..
Vjerovatno i on dolazi u Malagu da se oprosti od profesionalnog nogometa, sljedece godine mozda ocekivati Pirla ili Sedorfa :D

Avatar
L-Train
Postovi: 18144
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Malaga C.F.

Post Postao/la L-Train » 26 maj 2012, 15:10

neka ga dovedu da bude pomocni trener :mrgreen: inace Del Piero odlazi iz Juventusa zato sto zeli da igra,a ako dodje u Malagu opet se nece naigrat,ja ocekujem da ce on u neku egzoticnu zemlju,tu si redovan na terenu,a para ko blata dobijas :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.