Valencia Club De Futbol

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la M4kaveli » 30 jan 2013, 09:31

Ma dobro.
Ima PSG extra igrace, ali Ibahimovic je taj koji odlucuje utakmice kada niko od ostalih ne moze.
Onaj Moura bi mogao biti veoma opasan.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la juznjak> » 30 jan 2013, 17:07

Ukupna vrijednost PSG-a iznosi nesto vise od 300 mil. € i time spadaju u sam svjetski vrh. Ponajvise su tome pridonijele kupovine ovoga ljeta. igracki gledano djeluju impresivno, no u praksi dosta se muce . Kad pogledamo PSG i koliko taj klub vrijedi oni bi po meni trebali biti puno punooo bolji i uvjerljiviji! Pogotovo protiv ozbiljne cvrste ekipe kao sto je Valencija ,oni itekako mogu imati dosta problema .

Vecina njihovih igraca je po meni preplacena i mogli bi se umisliti. Kod takvih ekipa uvijek fali malo da se pokvari atmosfera u ekipi ,puno je to sada egoista i igraca koji misle da su zvijezde,a zapravo je Zlatan je najveca snaga tog tima,od njega dosta zavise, izgleda dosta lezerno kada igra, kao da ga ni za cim nije briga, a kad primi loptu jednostavno uvijek napravi neki dobar potez ,pogotovo kada se zagradi ,gotovo je nezadrziv. Njegove asistencije su ipak nesto posebno.

Njega ukoliko Valencia ustopa,zavrsila je 70% posla . Inace,nista od Kuzmanovica posto je potpisao za Inter. Negdje sam citao da se Valencia i Atletico interesuju za Toulalan . Eh to je vec igracina . ;)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 30 jan 2013, 20:14

juznjak> je napisao/la: Kad pogledamo PSG i koliko taj klub vrijedi oni bi po meni trebali biti puno punooo bolji i uvjerljiviji! Pogotovo protiv ozbiljne cvrste ekipe kao sto je Valencija ,oni itekako mogu imati dosta problema .
slažem se sa prvom rečenicom. doduše, mislim da je to očito. nije da su to samo preplaćeni igrači, nego su to i po imenima dobri igrači, ali ih vjerovatno previše egoizma još uvijek drži tu gdje jesu. svakako da se od njih očekuju puno bolji rezultati na osnovu vrijednosti.

u drugoj rečenici se i krije problem valensijinog (ne)prolaska dalje. mislim da su manje čvrsti nego prošlih sezona. zato sam i napisao da bih prije par sezona tipovao na njih, jer su mi tad izgledali čvršće. ne znam, možda i griješim, ali izgledaju mi dosta mekani u odbrani, protivniku dopuštaju neke banalne prilike, ponekad prave početničke greške. iako prave dosta prilika ka naprijed, dosta ih i dopuštaju u odbrani. nek psg zabije u gostima i eto sranja.

što se tiče toulalana, ne bih se složio da je igračina. limitiran igrač, pored albelde je valensiji nepotreban.

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la M4kaveli » 30 jan 2013, 20:16

Mislim da u PSG-u ima dosta precijenjenih igraca, ali isto tako mislim da je onaj Menez previse podcijenjen.
Predobar igrac samo ga je.be to sto je veliki cigan. :mrgreen:
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la Adi_Zepce » 31 jan 2013, 01:34

PSG kazem jeste kvalitetan,ali Valencia ima sanse protiv njih.Bitno je da tu utakmicu bude spreman Albelda,jer on nam je sada jedini pravi defanzivni veznjak.Mnogo ce svakako zavisiti i od odbrane,a ako bude igrali Pereira-Rami-Costa-Guardado,onda se moze zaustaviti napad Parizana.
Jako bitna je stvar sto ce do te tekme mnogo spremniji biti i Canales.Prvu ce vjerovatno moci igrati 30-60 minuta,a drugu vjerovatno i kompletnu.Takođe dobro je sto se Feghouli vraca,jer s njim na desnom krilu Valencia je duplo opasnija.
@Juzni citao sam i ja to u vezi Toulallana.Po meni jako dobar i koristan igrac,ne bi bilo lose ga imati u timu.
Inace,evo jedan video koji je dosta ljudi ocarao.Rijec je o "magicnom" potezu Tana iz Mestalle 8-)
[youtube][/youtube]
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la juznjak> » 01 feb 2013, 21:51

Za mene je Toulalan među desetak najboljih defanzivnih veznjaka na svijetu. Ne znam u kom smislu limitiran igrac? Covjek zna s loptom ,ima odlicnu tehniku,rijetko pravi neke kikseve ,a pritom odradi dosta ''prljavog posla'' na sredini terena . Ubio se za Valenciju posto Albelda najvjerovatnije odlazi . Valencia treba iskoristiti to sto je Malaga zbog dugovanja primorana da prodaje najbolje igrace. Za nekih 10 milona eura ,Malaga bi ga pustila . Atleticu nije previse potreban.Na ljeto bi Atletico trebao traziti nekog ofanzivnog veznog . Iako je njegov agent priznao da postoji konkretan interes za njega od strane Atletica.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 12:56

da se razumijemo - ja mislim da je on solidno rješenje za valensiju ako albelda ode. zato sam i napisao da je nepotreban ako albelda ostane. dobar igrač za valensiju, ali ne bih se usudio reć da je top 10 na toj poziciji.

konkretno, njegove najveće vrline su što je strašno zahvalan i što bi englezi rekli "hard-worker". ne priča, radi svoj posao, psihički vrlo stabilan, zna povratit izgubljene lopte, neumorni trkač. no, napadački je gotovo beskoristan. tu se očituje njegova limitiranost. neko će reć da napad praktički nije njegov posao, ali ja se neću složit s tom osobom. nema kvalitetnu, preciznu i dovoljno brzu distribuciju lopte, što je ključno kad se napada, pogotovo kad se vuče kontra. osoba na njegovoj poziciji treba bit prvi igrač koji će povući napad, a on to nije u stanju. zna on dat solidne pasove, ali to su pasovi na sigurno, bez rizika, a samim tim bez učinka. njegova akcija, pas i šut nisu nikakva napadačka prijetnja.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la L_blancos » 02 feb 2013, 13:03

Toulalan je za defanzivnog veznog prejak igrac u ofanzivi. Ne znam na osnovu cega se covjek na toj poziciji sa takvim ofanzivnim kvalitetom moze osporiti.

Sto se Albelde tice on je vec davno svoje zavrsio, ne moze se ozbiljno na njega racunati i ta prica ako on produzi ugovor da Toulalan ne treba je smesna.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 13:51

na osnovu učinka u napadu. nije ni približno prejak. pričaš o čovjeku kao da je yaya toure :(

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la L_blancos » 02 feb 2013, 13:54

azTer je napisao/la:na osnovu učinka u napadu. nije ni približno prejak. pričaš o čovjeku kao da je yaya toure :(
Njegov primarni zadatak je opstrukcija igre i cuvanje ledja ofanzivnijim igracima i tu je medju boljima. A svojim ostalim, recimo ofanzivnim, karakteristikama ne koci igru tima i ima sasvim pristojnu tehniku sto su dva velika plusa za tu poziciju. Ne znam na osnovu cega ga mozes osporiti.

I sad da dodam samo da je Valencia dosta dobila sa Fuegom, ko gleda Rayo vidjet ce, mada bi po mom misljenju dosta bolje legao Trrashoras. Igrac koji trci 12.5 km po utakmici i mogao bih reci jedan od najboljih igraca Primere ove sezone.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 13:58

koje su to njegove ofanzivne karakteristike?

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la L_blancos » 02 feb 2013, 14:01

azTer je napisao/la:koje su to njegove ofanzivne karakteristike?
Pa za poziciju koju on igra je dovoljno to da ne usporava napade i da zna poslati sasvim solidan pas , koji to defanzivni vezni pravi razliku na terenu osim Yaye i nekad DDR-a ?

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 14:13

ma daj brate, ne traži raspravu tamo gdje je nema. smiješan ispadaš, čuj neusporavanje napada je ofanzivna karakteristika. neusporavanje napada je preduslov da budeš fudbaler.

busquets
xabi alonso
pirlo
banega
veratti
fellaini kad igra na toj poziciji

da ne nabrajam sad, to su prvi koji mi padaju na pamet. naravno, nijedan od njih nije tip igrača toulalana (možda prva dvojica djelimično) ali igraju manje-više na toj poziciji i svi su daleko efikasniji ka naprijed. toulalan je defanzivna mrcina, sa limitiranim ofanzivnim tendencijama. ako se ne slažeš, onda dobro, ali nemoj navodit neke trule argumente.

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la L_blancos » 02 feb 2013, 14:25

azTer je napisao/la:ma daj brate, ne traži raspravu tamo gdje je nema. smiješan ispadaš, čuj neusporavanje napada je ofanzivna karakteristika. neusporavanje napada je preduslov da budeš fudbaler.

busquets
xabi alonso
pirlo
banega
veratti
fellaini kad igra na toj poziciji

da ne nabrajam sad, to su prvi koji mi padaju na pamet. naravno, nijedan od njih nije tip igrača toulalana (možda prva dvojica djelimično) ali igraju manje-više na toj poziciji i svi su daleko efikasniji ka naprijed. toulalan je defanzivna mrcina, sa limitiranim ofanzivnim tendencijama. ako se ne slažeš, onda dobro, ali nemoj navodit neke trule argumente.
Vidi , svaki od tih navedenih ima pored sebe igraca tipa Toulalana osim Busquetsa. I daleko od toga da ja svrstavam Toulalana u skupinu sa tim gore navedenim, mada Veratti treba jos pure jest da se spominje sa tim igracima.

Druga stvar je sto ti Toulalana prozivas defanzivnom mrcinom sa limitiranim ofanzivnim karakteristikama. Prije svega ja ne dizem toliko njegove ofanzivne vrijednosti iznad onoga sto jesu, covjek je u top 3 defanzivna vezna Primere.

[youtube][/youtube]

Defanzivna mrcina :D
[youtube][/youtube]

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 14:34

sam si rekao da čovjek ima ofanzivne karakteristike, a ne znaš da ih navedeš.

klipovi sa jutjuba nikad nisu bili mjerilo nečijeg kvaliteta. mogu i ja sad nać kad je puyol "piruetama" driblao dvojicu igrača, pa to ne znači da ima ofanzivne karakteristike, da je super tehničar ili tako nešto.

da rezimiramo - dobar za valensiju. među najboljim na toj poziciji nije. ne igra u oba smjera (a njegova pozicija to iziskuje). naravno, to je moje mišljenje i možda ono nije ispravno, ali pri njemu ostajem jer mislim da jest. živio.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la Johny » 02 feb 2013, 16:26

Ove sezone sam propustio 1 utakmicu Malage , upravo u njoj nije igrao Toulalan.Ne bih da zvucim rigorozno ali ta ekipa je suplja ko sir bez njega, nesto slicno kao Real kada nema Alonsa.Strasan je to fudbaler.Nevjerovatno se postavlja i krece citavu utakmicu , ima odilicnu kontrolu lopte i pass.

Azter - ocito ga nisi pratio dovoljno.Covjek je nevjerovatan igrac.Mnogo radi a vecina toga je jako pozitivno.Dok je Toulalan bio povrijdzen Malaga je primala gotovo 2 gola po utakmici , dok je on u ekipi Malaga je ekipa koja je najmanje golova primila u citavoj Evropi.Sto se tice ofanzivnih karakteristika dokaz tome je da je Malaga sa njim u timu bila 3 najefikasniji tim u Spaniji i u samom vrhu Evrope(sjeticu se prva 3 kola koja je on igrao u LP , njihova gol razlika je bila 9:0)

Nevjerovatan igrac , ko iole prati Malagu to bi trebao znati.Usudio bih se reci njihov najvazniji igrac i okosnica tima.

Poredjenje sa recimo Yayom je suludo.Yaya iza sebe ima 2 igraca , on prakticno igra AMF-a u Cityu.Jeremy je igrac najvise slican Alonsu a i nije daleko od njegovog kvaliteta.Bio je strasan u Lyonu , u Malagi je jos bolji.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la azTer » 02 feb 2013, 17:02

ok, ali ja ne vidim šta si ti rekao, a da ja nisam. i ja kažem da je dobar u defanzivi, da je hard-worker, da puno trči, da od njega zavisi odbrambeni učinak ekipe (što i treba da bude tako, jer je on prva prepreka kad protivnici napadaju) i ta pozicija je u modernom fudbalu jedna od najvažnijih. ali to nema nikakve veze sa njegovom ofanzivom, koju ja dovodim u pitanje.

to što su s njim u ekipi bili efikasniji ne mora značit da je on bio ključ te efikasnosti. nekoliko puta su pobjeđivali sa 3-4 razlike, a da toulalan nije igrao. razbili su i zenita 3:0, on tada nije igrao. ne možeš ti sad tako hipotetički određivat da su s njime efikasniji, tim više što on nema nikakav konkretan učinak u tome (gol, asistencija i slično).

ja ga nisam poredio sa yayom.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la Johny » 02 feb 2013, 18:11

Fudbalska analogija ide ka tome da ako igras dobru odbranu vjerovatno igras i dobar napad.Toulalan je spoj izmedju odbrane i napada.Ako ekipa igra dobro otpozadi a uz to gaji stil igre kao Malaga(ofanzivan i dinamican) onda nema razloga da ekipa ne daje puno pogodaka.Najmanji problem toj ekipe je zabiti pogodak , problem je koliko ce primiti.Upravo je Toulalan taj igrac koji im je tako jako bitan.Sa Camachom otpozadi su probali par puta pa nije islo.Probali su i sa Demichellisom ali to je bila patnja na kvadrat.Trom , spor i ogranicen.
Malaga sa Toulalanom u ekipi je savrseno balansirana ekipa.Ne pravim od njega nekog GOAT igraca ali je primjetno da pravi veliku razliku kada je na terenu u ekipi Malage.Jednostavno ekipa je mnogo konstantnija i pouzdanija sa njim.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la Adi_Zepce » 03 feb 2013, 00:02

Toulalan je bez dvobje odlican zadnji vezni,i biti ce jedan od kandidata da naslijedi Albeldu.Inace,David je jucer kazao kako 95% napusta Valenciu,te ce vjerovatno negdje u bogatije krajeve :mrgreen:
Moja iskrena zelja je da njega zamijeni u Valenciji Vicente Iborra.Domaci je igrac,a jako kvalitetan 8-)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
medSa
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 mar 2012, 18:19
Kontakt:

Re: Valencia Club De Futbol

Post Postao/la medSa » 03 feb 2013, 09:50

Više bi se složio sa azTerom nego sa ostalima, i da bio bi Toulalan dobro pojačanje, jer bi uz sebe imao Banegu Tina koji znaju u ofanzivi više odraditi, dok je Toulalan nešto na fazon Albelde pa tako da smatram da njegov manjak kvaliteta u ofanzivi ne bi bio nenadomjestiv, a svakako destruktivne kvalitete bi dosta pomogle Valenciji koja je ipak dosta izgubila odlaskom Gaga, i sada treba doći neka zamjena, iskreno najrađe bi da dođe Toulalan, dosta mi je više igrača koji se spominju tipa Iborra ili Fuego (ne kažem da nisu kvalitetni, ali kupovanje igrača koji odigraju jednu dobru polusezonu po meni je ipak rizik), dok je Jeremy ipak koliko toliko provjeren igrač, doduše nisam pratio Malagu ove sezone nešto puno, ali eto kažete da je bio jedan od najboljih njihovih igrača (mada me živo interesuje kako je mogao biti najbolji njihov igrač ove sezone pored ovakvog Isca, ali ajde nebitno)

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.