FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
catalonia
Postovi: 673
Pridružen/a: 09 maj 2010, 00:39
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la catalonia » 03 feb 2013, 23:12

Andrej je napisao/la:Imam jedno pitanje za fanove Barce, zasto je ovo Messi dobio zuti karton? " onclick="window.open(this.href);return false;
nekako mi slicno sa ovo.. " onclick="window.open(this.href);return false;

BIO BI ZAHVALAN POZZ
pa pogledaj ponovo i vidjećeš razliku :D
.

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la bparena » 03 feb 2013, 23:14

Andrej je napisao/la:Imam jedno pitanje za fanove Barce, zasto je ovo Messi dobio zuti karton? " onclick="window.open(this.href);return false;
nekako mi slicno sa ovo.. " onclick="window.open(this.href);return false;

BIO BI ZAHVALAN POZZ
Ipak je to Balonja bolje izveo - a ovo kod Mesija je pravilo. Nesto slicno kao kod bacanja dresa i simuliranja pada u sesnaestercu. Ovo trzanje pa sutanje penala ako se ne izvede "tecno" je takodze zuti karton.
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Ado1921
Postovi: 870
Pridružen/a: 24 feb 2012, 22:06
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Ado1921 » 03 feb 2013, 23:15

Kada je u pitanju lista najboljih strijelaca nakon 22. kola, ona izgleda ovako:
1. Messi - 34 pogotka,
2. C. Ronaldo - 21 pogodak,
3. Falcao - 18 pogodaka,
4. Aduriz - 12 pogodaka,
4. Ruben Castro - 12 pogodaka.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja." Ivica Osim.

FCB

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la bparena » 03 feb 2013, 23:17

Ado1921 je napisao/la:Kada je u pitanju lista najboljih strijelaca nakon 22. kola, ona izgleda ovako:
1. Messi - 34 pogotka,
2. C. Ronaldo - 21 pogodak,
3. Falcao - 18 pogodaka,
4. Aduriz - 12 pogodaka,
4. Ruben Castro - 12 pogodaka.
A Mesi vec drugu utakmicu za redom ne igra. :P
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la M4kaveli » 03 feb 2013, 23:21

Nece valjda oboriti rekord od 50 golova u Primeri koji je postavio prosle sezone ? :lol:
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6932
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 03 feb 2013, 23:36

messi trpa golove i kad ne igra na nivou, i proslu ligasku utakmicu kad je dao cak cetiri gola nije nista posebno odigrao, treba to priznati, golovi su postali stvar rutine, on je jako inteligentan igrac i zna se stediti, zna kad treba manje ili vise povuci, niko njemu nista ne zamjeri, vidjet cemo kako leti po terenu protiv milana i u revansu kupa protiv reala

ovaj remi protiv valencije je takodje stvar rutine, ja samo ovo i ocekivao, ogromna prednost nad realom, ogromna prednost i nad atleticom, liga je rijesena odavno,tako da ovo taktiziranje i nezainteresovanost je logican slijed dogadjaja, jedino s cime se ne slazem je to kad vec imamo taku prednost zasto se onda ne daje prostor igracima koji nisu standardni prvotimci, recimo sta je falilo veceras da tiago zapocne i sl, al bice i toga

prvi tim je veceras odigrao vjerovatno iz razloga sto sad ima 7 dana do nove utakmice u ligi protiv getafeta, pa ondda opet cijela sedmica pauze do granade, pa onda tek slijedi mec protiv milana tri dana nakon granade. dakle nije onaj ritam svaka tri dana utakmica, protiv ove granade ce vjerovatno biti dosta odmaranja i onda slijedi pakleni ritam,svaka tri dana utakmica i to jaki protivnici, milan, pa sevilja pa real pa real, i tu ce vjerovatno biti nekih kalkulacija, bitne su ove utakmice protiv reala u kupu i milana u ligi prvaka, ligaski el classico ce se igrati vjerovatno sa puno manje zara nego inace, nece ni real tu srljati i oni imaju paklen raspored

kako bude sezona odmicala ja ocekujem sve vise taktiziranja, i neka toga, cak i messija treba ostaviti na klupi malo cesce,hebo rekorde, nek bude svjez i zeljan loppte u bitnim utakmicama, a kad je takav i kad se rastrci po terenu, onda je monstrum
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la barca_87 » 04 feb 2013, 00:04

Romariooo je napisao/la:messi trpa golove i kad ne igra na nivou, i proslu ligasku utakmicu kad je dao cak cetiri gola nije nista posebno odigrao, treba to priznati, golovi su postali stvar rutine, on je jako inteligentan igrac i zna se stediti, zna kad treba manje ili vise povuci, niko njemu nista ne zamjeri, vidjet cemo kako leti po terenu protiv milana i u revansu kupa protiv reala

ovaj remi protiv valencije je takodje stvar rutine, ja samo ovo i ocekivao, ogromna prednost nad realom, ogromna prednost i nad atleticom, liga je rijesena odavno,tako da ovo taktiziranje i nezainteresovanost je logican slijed dogadjaja, jedino s cime se ne slazem je to kad vec imamo taku prednost zasto se onda ne daje prostor igracima koji nisu standardni prvotimci, recimo sta je falilo veceras da tiago zapocne i sl, al bice i toga

prvi tim je veceras odigrao vjerovatno iz razloga sto sad ima 7 dana do nove utakmice u ligi protiv getafeta, pa ondda opet cijela sedmica pauze do granade, pa onda tek slijedi mec protiv milana tri dana nakon granade. dakle nije onaj ritam svaka tri dana utakmica, protiv ove granade ce vjerovatno biti dosta odmaranja i onda slijedi pakleni ritam,svaka tri dana utakmica i to jaki protivnici, milan, pa sevilja pa real pa real, i tu ce vjerovatno biti nekih kalkulacija, bitne su ove utakmice protiv reala u kupu i milana u ligi prvaka, ligaski el classico ce se igrati vjerovatno sa puno manje zara nego inace, nece ni real tu srljati i oni imaju paklen raspored

kako bude sezona odmicala ja ocekujem sve vise taktiziranja, i neka toga, cak i messija treba ostaviti na klupi malo cesce,hebo rekorde, nek bude svjez i zeljan loppte u bitnim utakmicama, a kad je takav i kad se rastrci po terenu, onda je monstrum
ma liga jos nije rijesena ,valja gostovat atletiku i realu ,izgubi barca te dvije eto atletika za vratom, a da ne govorim o ostalim utakmicama ako se ne pristupi ozbiljno.
nije 9 bodova nista ,i vece prednosti su znale da se istope
pogresno je mislit vec u 22. kolu da je liga rijesena a toliko teskih utakmica ima do kraja

da su bogdom dobili sociedada i sad valenciju i onda bi ko i mogli pricat polako o tom osvajanju lige a vako sa samo 9 bodova razlike izmedju barce i atletika tu se nista jos ne zna
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
Romariooo
Postovi: 6932
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 04 feb 2013, 00:19

ma jasta nego rijesena, normalno mora se jos igrati, al to moras ovako gledati,jedino su barca i real u stanju praviti paklene serije pobjeda,recimo 10 pobjeda za redom, real ima 16 bodova manje, znaci barca bi morala izgubiti 5 utakmica a da real sve dobije, ne zna se sta je nerealnije, da nasi toliko gube ili da real dobija, real prosipa bodove i prosipat ce, nema teorije da dodju ni na minus 5,kamoli da stignu, a vrlo vjerovanto ce ova prednost od petnaestak bodova ostati do kraja

atletico madrid zaostaje 9 bodova,kao prvo misaona je imenica da ce nas dobiti u medjusobnom susretu ako nasim to bude nesto znacilo, a isto tako valja i njima igrati i pobjedjivati, i to napraviti paklene serije pobjeda, a da barca napravi paklene serije poraza, sve je to rijeseno, ovako ponekad neki remi, pobjede kuci, poneka pobjeda u gostima, real ce vjerovatno igrati slicno, atletico je vjerovatno padati i tako to ide

te teske utakmice i nisu teske koliko izgledaju, evo protiv valencije vidjeli smo da cak i nezainteresovani ne gubimo, protiv reala takodje dodje remi pored svih neozbiljnosti itd, prejaka je barca jednostavno i kad igra s pola snage moze pobjedjivati, ili se zapne dvadesetak minuta i rijesi sve, ponekad kad se poklopi milion pehova moze se i izgubiti, al to je jako rijetko, a prednost je velika, tako da ja ligaske ove utakmice pratim bez ikakvog rezultatskog uzbudjenja, vaznije mi je da napreduju neki igraci i da vidim lijepe poteze,evo sad protiv valencije stvarno mi svejedno bilo dal ce nasi dati drugi gol za pobjedu,ili ce valencija ubosti za njihovu pobjedu, gotovo je bilo jos onda kad je real otisao u minus preko 10 bodova
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Adi_Zepce » 04 feb 2013, 00:53

JohnLennon je napisao/la:Ne, hocu da ovog nakitim, on pise cesce i na svim temama, pa nek' malo proseta ono sto mu postavim :mrgreen:

Reina? Pa necete nista novo dobiti šnjimen. Golman slicnih kvaliteta Valdesu, sa nesto boljim refleksom. U godinama dakako. Vjerujem da ce Valdesov nasljednik, ukoliko ovaj ne produlji (a mislim da hoce, bit ce jos jedan ciklus pregovora), biti Guaita.
Odmah da te demantujem.Nista od Guaite,on ostaje u Valenciji.Na prodaju je Alves,a to je potvrdio i predsjednik Valencije za nekakav katalonski radio 8-)
Kod smo vec kod golmana tipujem da ce Reina na gol Barce,a ne bi preveliko iznenađenje bilo da to bude i Fernandez iz Osasune.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
zlatan1982
Postovi: 247
Pridružen/a: 14 apr 2012, 02:30
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la zlatan1982 » 04 feb 2013, 00:58

real će vremenom stići atletika jer atletiko nema tu širinu u igračima i konstantu kao real i barsa...a treba uzeti u obzir i da atletiko igra na tri fronta...
i nije neko čudo što su večeras igrali samo ovi glavni igrači jer sad će imati odmora...
tek u nedjelju igraju protiv getafea(ne znam igra li španija u srijedu ali i to su sve prijateljske tekme sa pola snage)
pa slaba(a možda i ne) granada u opet za vikend...
protiv getafea igrati sa tiagom,tellom,villom,adrianom,songom...
protiv granada malo pojačati,(ako real ili atletiko kiksaju i ne) a onda u milan sa najjačim sastavom i tamo dati 2-3 gola...

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la barca_87 » 04 feb 2013, 01:26

Adi_Zepce je napisao/la:
JohnLennon je napisao/la:Ne, hocu da ovog nakitim, on pise cesce i na svim temama, pa nek' malo proseta ono sto mu postavim :mrgreen:

Reina? Pa necete nista novo dobiti šnjimen. Golman slicnih kvaliteta Valdesu, sa nesto boljim refleksom. U godinama dakako. Vjerujem da ce Valdesov nasljednik, ukoliko ovaj ne produlji (a mislim da hoce, bit ce jos jedan ciklus pregovora), biti Guaita.
Odmah da te demantujem.Nista od Guaite,on ostaje u Valenciji.Na prodaju je Alves,a to je potvrdio i predsjednik Valencije za nekakav katalonski radio 8-)
Kod smo vec kod golmana tipujem da ce Reina na gol Barce,a ne bi preveliko iznenađenje bilo da to bude i Fernandez iz Osasune.
ma sve je moguce ,ako bude guaita insistirao na tom transferu nece mu valencija pravit neke probleme.vjerujem da guaita ne bi mogo odbit barcu

ja bi volio njega vidit na golu barce,bolja je opcija od de gee,reine,stekelenburga koji se spominju ko kandidati da zamjene valdesa
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Adi_Zepce » 04 feb 2013, 01:28

Guaita je rođeni Valencianista,a odbio je Manchester zasto ne bi i Barcelonu?.Uostalom rekao je da ako bude branio ostaje,a jucer je predsjednik Valencije jasno kazao da nema govora o njegovoj prodaji.Cak stovise na kraju sezone produzuje ugovor na jos dvije godine.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
barca_87
Postovi: 7489
Pridružen/a: 01 sep 2010, 20:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la barca_87 » 04 feb 2013, 01:35

roura : "veceras nam je falilo svjezine "

cuj toooo roura care :lol: .
oj lika stavi istu postavu ko i protiv reala i poslije utakmice zali se na svjezinu igraca :lol: .pa ko mu je kriv kad nije malo izmijeso sastav ,ko tele samo zna jednu te istu postavu poslat na teren
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

MES QUE UN CLUB !!!
https://www.youtube.com/watch?v=frMsSmcOYnA

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la hule_barca » 04 feb 2013, 01:50

E ovaj Roura je tipični balvan koji uvijek zna samo ubaciti najjače što ima. Odigraš težak meč protiv Reala, dođeš na Mestallu koja je uvijek težak teren za Barcu bila gdje te čekaju nabrijani domaćini i ti nikakve svježine osim Mascherana i Valdesa ne uvodiš. Protiv Getafea Pedro pod hitno na odmor, kao i Fabregas, Xavi, Alba pa i Busquets nek Song ne zaboravi igrati fudbal. Ubaciti Villu, Alexisu dati šansu, Adriana ubaciti također. Ova tekma protiv Valencie je bila dobra tek od neke 60. minute kad su počeli malo pritiskati. Prvo poluvrijeme prvi šut u okvir gola iz penala sve govori. Valencia zaslužila bod, mada i da je neko od dvije ekipe pobijedio ne bi bilo nezasluženo. Pošto je već odavno poznato da nam ovaj period kraja Januara i početka Februara nije išao zadnjih godina sreća je pa Real kasni pa si možemo dozvoliti kikseve :D
FK "Mladost" Kikači

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la bparena » 04 feb 2013, 01:59

Ko se vise boji Reala. :? Mi treba da motrimo na Atletiko a Real ce trebati dobro da zapne da stigne Atletiko. Sve mi nesto cekamo da se oni sami od sebe zamjene, a Atletiko gura li gura drugo mjesto. :shock:
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
Raffello
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 jan 2013, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Raffello » 04 feb 2013, 02:25

Zaboravljate da se sredinom sedmice igraju reprezentativne utakmice pa nažalost neće biti odmora za ključne igrače bilo kojeg top kluba pa tako i igrače Barcelone.

Idem malo u off, ali evo Englezi, Italijani i Španci (mislim na najbolje ekipe) igraju čitav januar u ritmu srijeda-subota, a sad dolazi Liga šampiona i najbitnije utakmice igrači nemaju ni dana odmora, sami sebi odmažu. Njemci su tu već u startu u prednosti sa onom jednomjesečnom zimskom pauzom.
Juventus FC ★★★ > AC BBilan ★ + Tavolini FC ★

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 feb 2013, 09:33

Ocjene za sinoćnji remi na Mestalli ;)

slika

slikaslika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
medSa
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 mar 2012, 18:19
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la medSa » 04 feb 2013, 09:50

Ne vjerujem da će te uspjeti dovesti Guaitu, eno vam Alves, i on je čak bolji od Reine, Stekelenburga ili koga sve već :D , ma liga je riješena eto Atletico ima 4 poraza u ligi, ali sve od jačih ekipa u gostima(Real, Barcelona, Valencija i Bilbao, i sva četiri sa dva ili više razlike), a imaju oni još dva teška u Andaluziji gostovanja do kraja sezone (Malaga i Sevilla, gdje očekujem njihove posrtaje, kao i u mečevima kod kuće od timova od kojih su do sada izgubili u gostima, tako da očekujem da Atletico prospe još barem 12 do 15 bodova do kraja sezone. Valencija sinoć odigrala odlično, mada mi je prošle sezone kada je bilo 2-2 na Mestalli bila daleko ljepša utakmica, s obje strane

Avatar
SultanSulejman
Postovi: 885
Pridružen/a: 05 okt 2012, 12:08
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la SultanSulejman » 04 feb 2013, 10:37

Jordi Roura: "Rani izlazak Mascherana? Imao je žuti karton i Soldado mu je pravio probleme. Zbog toga sam ga odlučio zamijeniti."

"Željeli smo pobijediti, ali je i remi korektan rezultat. Obje ekipe su imale prilike za sva 3 boda."

"Valdes je bio sjajan danas. Nastavit ćemo ga podržavati, a on će pomagati ekipi do posljednjeg dana ugovora."

Messi - prvi igrač u historiji španske Primere koji je postigao pogodak u 12 uzastopnih ligaških utakmica.

Kada je u pitanju lista najboljih strijelaca nakon 22. kola, ona izgleda ovako:
1. Messi - 34 pogotka,
2. C. Ronaldo - 21 pogodak,
3. Falcao - 18 pogodaka,
4. Aduriz - 12 pogodaka,
4. Ruben Castro - 12 pogodaka.

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la bparena » 04 feb 2013, 10:50

Mesi i kad nista ne radi neke rekorde obara. :o
Stvarno je nejjasan covjek. :shock:
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.