Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 01 apr 2013, 15:51

Sta je tacno sa Panicem i Malinovicem?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rkbosna » 01 apr 2013, 15:53

edinjo-bih je napisao/la:dobro legendo, ti ides iz kraja u kraj...ili smo najbolji ili dno dna. a "rk bosna" kakav je to svi znamo i ja ga licno proglasavam (makar za mene) mrziteljom! a drugo ovaj spisak je korak naprijed i 1 ili dva nazad...

plus je: na spisku su kasumovic, becirovic i mandic
a minus jer su se umjesto efendica, kadica, milasa pa mozda i bukve morali naci PUNO bolji igraci na spisku (terzic, cickusic, ajkunic,....)

PS: to sto na spisku nema malinovica (povreda) i panica (problemi sa klubom) to nije selektorova krivica.
U ovome se sa tobom popuno slazem Efendic,Milas,Kadic nisu dorasli ni za mladu reprezenatciju kaomoli za A selekciju.Adam Savic je Sterbik za retarda kakav je Efendic koji je po meni najnetalentovano golman u BIH toliko je trenirao sa vrhunskim trenerima i igracima nije se sa mjesta pomako retard.
Milas pa momak nije zaigro ni minuta za Borac otkad je dosao pogledajte statistiku,ima mnogo bolji po nasoj ligi Dinko Dedovic,Cickusic itd.
Kadic je glumac kakvog nema taj se nikad u odbranu ne vraca plus sto je premlad,preko 30 godina.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 01 apr 2013, 16:03

uz duzni respekt prema selektoru, mislim da nakon ovih kvalifikacija on mora da dobije nogu. i onda potraznja za PRAVIM SELEKTOROM i svaki mjesec do mjesec i pol sa grupom od 20 igraca starosne dobi od 18-23 godine napraviti okupljanja i ekipu dobro dobro uigrati.

evo prijedlog za igrace:

golman Buric, (onda sve tri golmana iz juniorske su iz iNO-liga, pa mozda sta valjaju), tu je kasumovic, ajkunic, panic, malinovic, buric drugi, vrazalic, vranjes, mandic, jankovic, ... mozda jos po neko iz juniorske, pa 2-3 najjaca iz kadetske reprezentacije, pa 2-3 nova mlada iz INO-liga poput djozica i njemu slicnih, moze se tu jedna solidna ekipica sklopiti... .

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 01 apr 2013, 16:07

edinjo-bih je napisao/la:uz duzni respekt prema selektoru, mislim da nakon ovih kvalifikacija on mora da dobije nogu. i onda potraznja za PRAVIM SELEKTOROM i svaki mjesec do mjesec i pol sa grupom od 20 igraca starosne dobi od 18-23 godine napraviti okupljanja i ekipu dobro dobro uigrati.

evo prijedlog za igrace:

golman Buric, (onda sve tri golmana iz juniorske su iz iNO-liga, pa mozda sta valjaju), tu je kasumovic, ajkunic, panic, malinovic, buric drugi, vrazalic, vranjes, mandic, jankovic, ... mozda jos po neko iz juniorske, pa 2-3 najjaca iz kadetske reprezentacije, pa 2-3 nova mlada iz INO-liga poput djozica i njemu slicnih, moze se tu jedna solidna ekipica sklopiti... .
Hocemo imperatora!!! 8-)
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 01 apr 2013, 16:14

edinjo-bih je napisao/la:uz duzni respekt prema selektoru, mislim da nakon ovih kvalifikacija on mora da dobije nogu. i onda potraznja za PRAVIM SELEKTOROM i svaki mjesec do mjesec i pol sa grupom od 20 igraca starosne dobi od 18-23 godine napraviti okupljanja i ekipu dobro dobro uigrati.

evo prijedlog za igrace:

golman Buric, (onda sve tri golmana iz juniorske su iz iNO-liga, pa mozda sta valjaju), tu je kasumovic, ajkunic, panic, malinovic, buric drugi, vrazalic, vranjes, mandic, jankovic, ... mozda jos po neko iz juniorske, pa 2-3 najjaca iz kadetske reprezentacije, pa 2-3 nova mlada iz INO-liga poput djozica i njemu slicnih, moze se tu jedna solidna ekipica sklopiti... .
To je to.
I Terzić mora biti u ovoj ekipi kakav god da je, naš je najbolji igrač.
Smjena se pravi ostave se 2-3 najbolja igrača koji su iskusniji, ostatak se ubaci mladići od 19-20 godina(nebitno).
Terzić,Toromanović,Grahovac+ ovi mladi u mlađe računam i Vražalića i Vranješa, naravno ubaciti te što si pobrojao, nemamo neke talente ali su ti najbolji, napraviti plan od nekih 4-5 godina i graditi ekipu, ako hoćemo nešto.Naravno bez Dragana Markovića.

A ne ovako pravimo smjenu i onda pozovemo Kadića,Bukvu,Čelicu,Karačića i sl. ništa protiv nabrojanih, ali pravimo li smjenu :?: Jes li oni naši najbolji stari igrači :?: :roll: :roll:

Dobro još nije pozvao i Kukriku :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gradacac10 » 01 apr 2013, 16:20

Doborca nema, izgleda da se oprostio.

rkbosna
Postovi: 248
Pridružen/a: 20 okt 2010, 01:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rkbosna » 01 apr 2013, 16:37

Svakako Bukva,Kadic,Karacic,Celica nebi trebali imati mjesta da je i jedan od njiha dobar nasao bi bar dobar klub nebi igrali po Zenici,Goradzu ili Celica u Katru.Ostavit Terzica bar za odbrane,Toromanovica,Grahovca.
Ubaciti najbolje juniore i dovest pravog strucnjak poput Smajlagica,Noke tog ranga.Ukoliko zelimo dobro nasem nacjonalnoj selekciju,ako ne zelimo moze i Zule Korkaric bit selektor vec su ga neki predlagali.

handballspieler
Postovi: 131
Pridružen/a: 25 dec 2012, 14:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la handballspieler » 01 apr 2013, 16:41

gradacac10 je napisao/la:Doborca nema, izgleda da se oprostio.
Nije se oprostio,na njegov zahtjev u dogovoru sa Markovićem je izostavljen za ovo okupljanje...jer je čovjek pauzirao puna dva mjeseca,nije još spreman da da 100 % od sebe...a igra se protiv Rusa...
A ovoj reprezentaciji na čelu sa Kadićem,Bukvom,Efendićem predviđam minus 15 u Visokom... :( :(

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 01 apr 2013, 17:16

Nema potražnje,novi selektor je Maglajlija,samo dok skuca trenersku diplomu.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 02 apr 2013, 00:32

Rusi u Visokom u najjačem sastavu

Pomalo zauzeti dešavanjima u našoj reprezentaciji, zaboravili smo najaviti u kakvom sastavu dolazi Rusija, a stvar je jasna da Rusi dolaze u sastavu istom koji je nastupao na prvenstvu u Španiji kada su u osmini finala ispali od Slovenije...
Jedina promjena je odsutvo Daniela Shiskareva koji je povrijeđen. Dakle na spisku selektora Olega Kuleshova se nalaze:

Vadim Bogdanov (Dynamo Minsk), Igor Levshin (Post Schwerin), Oleg Grams (Chekhovsi Medvedi), Egor Evdokimov, Timur Dibirov, Sergei Gorbok, Dmitry Zhitnikov, Alex Rastvortsev, Michael Chipurin, Sergei Shelmenko (svi Chekhovski Medvedi), Paul Atman (Dynamo Minsk), Eldar Nasyrov Pyshkin and Alexander (oba University-Neva), Alex Shindin (Permski Medvedi). Constantine Igropulo (Fusche Berlin), Andrei Novoselov i Alexander Sanashkin (Zenit St. Petersburg), Sergei Kudinov (Astrakhan), Inal Aflitulin (Motor Zaporozhye), te Paul Maximov ( Permski Medvedi).

Rusi inače u BiH stižu sutra, a u Visoko u srijedu kada će odraditi trening u vrijeme odigravanja meča.
Da još jednom ponovimo, meč BiH - Rusija igra se u četvrtak 4. aprila u Dvorani KSC "Mladost" Visoko sa početkom u 17 sati.
Sve osim časnog poraza bilo bi veliko iznenađenje , nadam se da će makar jedan od naših "novih" sa spiska pokazati da se može računati na njeg u budućnosti ... , i dali će biti prenosa ?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 02 apr 2013, 00:37

Prenos je na BHT1 u četvrtak od 17 sati ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar1 » 02 apr 2013, 13:18

Jasno je kao dan da ovo sa "A" reprezentacijom nema nikave veze sa zdravom pameti :oops:

nema teoretske šanse da od desetina igrača po evropskim ligama mi ne možemo sklopiti 15-ak imena da nas odvedu na neko veliko takmičenje, svi iz okruženja mogu samo mi ne
Undici stelle - ACM 1899

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la grgr » 03 apr 2013, 19:28

Stvarno sam razocaran ovom reprezentacijom , pa ako uzmemo u obzir da nam liga nije uopce tako nekvalitetna nije neki mega kvalitet ni izbliza al eto kad bi je uporedili sa fudbalom nebo i zemlja. I mi ne mozemo sabrat jednu ekipu da jednom odemo na europsko takmicenje stvarno sramota. Ja ne znam pola ovih igraca.. al eto nek nam je bog na pomoci

Avatar
BROJ1
Postovi: 286
Pridružen/a: 20 feb 2012, 18:02
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la BROJ1 » 03 apr 2013, 21:15

taman da se pogleda, kafa rucak i onako pogledati bez nervoze...jer svakom ko iol eprati sport, posebno rukomet je jasno da ovakav saren sastav nema nikakve sanse sa iole ozbiljnijom ekipom...ovo je dno Europskog rukometa i tacka...Daj boze da sam u krivu

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 apr 2013, 22:31

Naša reprezentacija je danas radila na uigravanju, i iskristalisala se prva postava. Novina je da u našem timu neće biti Ivana Karačića koji se povrijedio. Tako bi sutra od prve minute trebali krenuti na golu Grahovac, na lijevom krilu Mikić, lijevi bek će biti Čelica, srednji Bečirović, desno će biti Savić i Vražalić, dok će na pivotu u napadu biti Toromanović, a u odbrani sjajni Vranješ.

PS: znam da vam zvuci smijedno, ali ja imam dobar osjecaj...dosta puta smo odigrali najbolje kad smo bili u najtezoj situaciji.... .

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la armin » 03 apr 2013, 23:21

edinjo-bih je napisao/la:Naša reprezentacija je danas radila na uigravanju, i iskristalisala se prva postava. Novina je da u našem timu neće biti Ivana Karačića koji se povrijedio. Tako bi sutra od prve minute trebali krenuti na golu Grahovac, na lijevom krilu Mikić, lijevi bek će biti Čelica, srednji Bečirović, desno će biti Savić i Vražalić, dok će na pivotu u napadu biti Toromanović, a u odbrani sjajni Vranješ.

PS: znam da vam zvuci smijedno, ali ja imam dobar osjecaj...dosta puta smo odigrali najbolje kad smo bili u najtezoj situaciji.... .
I ja sam sličnog mišljenja. Skoro se i ne zna da igraju sutra, nikakvih očekivanja, ovi igrači koji su tu imaju dodatan motiv. Sve je moguće. ;)

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Razbojnik » 04 apr 2013, 01:56

Austrija rijesila i Srbiju :)

A neki su se sprdali s njima.. ali, tko malo prati rukomet zna da je Austrija redovno neugodan protivnik u kvalifikacijama i da su namucili i Njemacku, Island..

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la katalinski » 04 apr 2013, 08:40

Sad bi sa pobjedom na rusima bili i dalje u igri-iako je to tesko.ali nevjerovatan je ovaj nas mentalite-o ovoj utakmici slabo se prica,a da slucajno pobjedimö,onda bih za austriju morao cekati u kilometarskom redu za kartu.valjda ce danas hala u visokom biti puna?
Ajvatar

san
Postovi: 72
Pridružen/a: 22 dec 2011, 19:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la san » 04 apr 2013, 10:16

Razbojnik je napisao/la:Austrija rijesila i Srbiju :)

A neki su se sprdali s njima.. ali, tko malo prati rukomet zna da je Austrija redovno neugodan protivnik u kvalifikacijama i da su namucili i Njemacku, Island..
To sam stalno govorio da ce austrija dobiti sve kod kuce.Nisu nimalo naivni i u pravu si da su dobili njemce i to u njemackoj i island.Mi danas sa Rusijom sa djecijim vrticem i to mi se svidja.Vrijeme je bilo da se rijesimo takozvanih zvijezda i zvjezdica.Treba podrska ovoj ekipi danas i u buduce.Sretno nam.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 apr 2013, 11:15

hoce li neko staviti stream za utakmicu?
Hvala i selam svima!

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.