SP2014 Brazil: Sličice

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
ZZtop10
Postovi: 2509
Pridružen/a: 09 jul 2012, 22:25
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la ZZtop10 » 16 okt 2013, 22:42

joj kad bacimo koju cize-blize, pola-cijelo 8-)
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

Metanor
Postovi: 355
Pridružen/a: 31 jan 2013, 16:36
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Metanor » 16 okt 2013, 22:46

Elegant je napisao/la:
Metanor je napisao/la:Vala me nece biti sramota kupovat' slicice,ali normalno da cu se pravdati da bratu mladjem kupujem,kada budem kupovao,rekao bi ja sinu,al' dobra ona sto radi na trafici :mrgreen:
To ti je ono kad kupujes kondome pa ti ofirno postidis se. :oops: :oops: :oops:
Ma dobro,to na pocetku,kasnije normala,valjda je tako i sa slicicama.. :D

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Elegant » 16 okt 2013, 22:47

ZZtop10 je napisao/la:joj kad bacimo koju cize-blize, pola-cijelo 8-)
slike-bjelo :mrgreen:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Pirke » 16 okt 2013, 22:52

Elegant je napisao/la:
Metanor je napisao/la:Vala me nece biti sramota kupovat' slicice,ali normalno da cu se pravdati da bratu mladjem kupujem,kada budem kupovao,rekao bi ja sinu,al' dobra ona sto radi na trafici :mrgreen:
To ti je ono kad kupujes kondome pa ti ofirno postidis se. :oops: :oops: :oops:
Kupis kondome i slicice istovremeno. :o :lol:

Nema da se stidis da kupujes. Jos bolje ako je treba u trafici dobra. Ko ono, pazim o malom bratu a jos sam odgovoran. :D 8-)
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Otelo » 16 okt 2013, 22:55

-"ja bih kondom,molim vas"
-"Izvolite,jos sta? "
-"paket slicica,ako moze? "

:lol: :lol: :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Alucard
Postovi: 1623
Pridružen/a: 04 jul 2009, 02:39
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Alucard » 16 okt 2013, 22:59

Ma nije me vala stid na trafici kupovati sličice ionako će svako pomisliti da kupujem djetetu ha ja nego bitno je popunit nas tj. Bosnu i Hercegovinu a za ostale me zaboli, neka i njih u albumu ali samo onako :lol: Kad popunim nas uzmem lijepo album i uramim ga :lol:

E Bože kad se sjetim onog Paninijevog France 98 albuma opali me teška nostalgija za mlađim danima..današnjoj djeci će stvarno biti zanimljivo kupovati sličice i puniti album pogotovo za ovo SP kada smo i mi u njemu i po prvi put u tom albumu sa sličicama, koji je mala i sasvim nebitna stvar a ujedno je i ogromna i veoma bitna! Koliko će samo omladine širom svijeta, samo ovim putem preko albuma i sličica čuti za neku zemlju Bosnu i Hercegovinu i tada se prvi put susresti sa tim nazivom...

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la ribery » 16 okt 2013, 23:10

Cijena paketica za SP 2010 (govorim o panini slicicama) je bila 70 feninga, a prosle godine za Euro 2012 cini mi se 1 KM. Ne znam koliko kostaju ove od Lige prvaka, njih ne skupljam, eventualno kupim popunjen album, il' proslogodisnje slicice koje su dosta jeftinije pa onda popunjavam album. U svakom slucaju ocekujte cijene od 70kf do 1KM po paketicu. A albumi od SP-a imaju preko 600 slicica. :mrgreen:
I malo prerano otvorena tema, to ce tek tamo nekad krajem marta-pocetkom aprila doci na trziste. :)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16501
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la jestamaji » 17 okt 2013, 08:16

cool tema :mrgreen: :mrgreen:

jedna informacija za neupućene :mrgreen: , panini sličice za SP i EP već godinama na našim prostorima kreću u prodaju jednu heftu prije uskrsa. tako je bilo od rata naovamo, pa nema razloga da ne bude i dogodine. OK, razlika je u tome što smo ovaj puta i mi u albumu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ali nisam siguran ima li to nekog utjecaja na start prodaje.

početak prodaje u drugim zemljama je veoma različit, neki nesrećnici moraju čekati do mjesec dana prije SP :shock:

vidim upravo dogodine je uskrs poprilično kasno (tako kasno neće biti u narednih 10 godina), pa ko zna, možda sa malo sreće startuju i ranije :) ;) dakle skupite siću i juriš na trafike, tamo negdje oko 15. aprila :D

P.S. kaže se sličice i kesice a ne naljepnice i paketići ... da se razumijemo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

robijas_Ri
Postovi: 893
Pridružen/a: 29 jun 2010, 19:21
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la robijas_Ri » 17 okt 2013, 08:52

Prava stvar ovo sam spominjao jos i prije :D. Idem na sve ili ništa da formiram čitav album i nema šanse da bi ga poslao punog pa lafo dobiješ neku nagradu. Najveća nagrada će biti ispunjen album i uramljen u posebno mjesto u vitrini kao vječna uspomena našeg uspjeha, a kad budem star i iznemogo stavit u oporuku album unuku koji najvise bude zaluđen fudbalom :lol:

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la bhsport » 17 okt 2013, 08:57

AsharaK je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
skyisthelimit je napisao/la:Jest da je pakovanje ko nekad pola marke (?), vjerujem da je i to otislo neku stvar sa cijenama
0,70 kf
Otkud to sad ?
2010 sam skupio album i bilo je 70 kf, vjerujem da ce sada biti i skuplje. Prije je bilo 50 kf.

Sto se tice prodaje, pocinje nekad u aprliku a razmjene sada su veoma lagane i putem interneta.
Jedna od boljih stranice je http://www.spletkomat.com" onclick="window.open(this.href);return false; gdje se mozes mijenjati za skoro sve ikad izdate slicice i albume.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la AsharaK » 17 okt 2013, 09:06

Baš mi je drago što sam pokrenuo ovakvu temu hahaha :D
Niko prije mene nije imao muda hahahah
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la YaSSaL » 17 okt 2013, 09:46

Zadnji put sam se bavio slicicama, negdje pred rat, krajem 80-tih. Hebote, prije nekih 25 godina...

anel81m
Postovi: 929
Pridružen/a: 16 okt 2009, 18:15
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la anel81m » 17 okt 2013, 10:33

YaSSaL je napisao/la:Zadnji put sam se bavio slicicama, negdje pred rat, krajem 80-tih. Hebote, prije nekih 25 godina...
Zadnji prije rata bio Panini za SP 90-te, kad je i tadašnja Juga igrala na njemu, možda je bilo i za kup prvaka ali se nesjećam.A bio je i album tadašnje prve lige SFRJ.

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la AsharaK » 17 okt 2013, 10:40

imam brataaaa i pomogo sam mu da sakupi ono kad je Rooney izgledo ko Shrek hahah
Tad sam zadnji put kupio paketić od svojih paraaaaa :D
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16501
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la jestamaji » 17 okt 2013, 11:09

anel81m je napisao/la:
YaSSaL je napisao/la:Zadnji put sam se bavio slicicama, negdje pred rat, krajem 80-tih. Hebote, prije nekih 25 godina...
Zadnji prije rata bio Panini za SP 90-te, kad je i tadašnja Juga igrala na njemu, možda je bilo i za kup prvaka ali se nesjećam.A bio je i album tadašnje prve lige SFRJ.
"Fudbaleri i Timovi" :mrgreen: ... to je bilo pravo cool. Tamo od sedamdesetih pa sve do prije rata
Tada nije bilo nimalo lako skupiti album, 600 različitih sličica a nema interneta za mijenjanje sa hiljadama drugih skupljača i nije bilo mogućnosti naručivanja sličica koje fale. Samo je Panini nudio tu opciju (bio je u svakom albumu formular kojim je bilo moguće pouzećem naručiti mislim do 25 sličica koje fale)
Kod Fudbalera i Timova tog fazona nije bilo!

Ja se još uvijek super sjećam Fudbalera i Timova sa početka sedamdesetih. Nism tačno siguran koje godine je bio prelaz sa crnobijelih sličica na one u boji (tamo negdje '72-73), ali mi smo tu prvu seriju onda zvali "igrači u boji" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tada se još lijepilo Karbofiksom, nisu bile samoljepljive :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


joj, Karbofiks je bio majka, kutijica sa malom špahtlicom .... :mrgreen: Onaj u tubi je došao tek poslije :mrgreen: Kako je to smrdilo :mrgreen:
slika

Avatar
MaksuzBaksuz
Postovi: 1043
Pridružen/a: 23 jul 2013, 16:34
Lokacija: Austria
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la MaksuzBaksuz » 17 okt 2013, 17:10

robijas_Ri je napisao/la:Prava stvar ovo sam spominjao jos i prije :D. Idem na sve ili ništa da formiram čitav album i nema šanse da bi ga poslao punog pa lafo dobiješ neku nagradu. Najveća nagrada će biti ispunjen album i uramljen u posebno mjesto u vitrini kao vječna uspomena našeg uspjeha, a kad budem star i iznemogo stavit u oporuku album unuku koji najvise bude zaluđen fudbalom :lol:
Eh bas ce biti tako :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Interista » 17 okt 2013, 17:18

opa jes mi godra kad sam vidio temu :lol: zadnji put sam ih skupljao za SP 2002 otiso u trgovinu uzo desetak paketa i album na teku stara dok me nije ubila :D :D bice veselo Misketa vidit na slicicama :D

Avatar
jestamaji
Postovi: 16501
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la jestamaji » 17 okt 2013, 18:18

ma mi smo melem za panini. oni za svako veliko prvenstvo imaju problema jer moraju rano štampati sličice, onda promaše gomilu igrača pa moraju doštampavati "extra stickers" :mrgreen: sa nama tu nema problema, mi i nemamo više od desetak igrača :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Orao
Postovi: 167
Pridružen/a: 28 maj 2013, 17:09
Lokacija: Kajmanska ostrva
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la Orao » 17 okt 2013, 18:59

Alucard je napisao/la:Ma nije me vala stid na trafici kupovati sličice ionako će svako pomisliti da kupujem djetetu ha ja nego bitno je popunit nas tj. Bosnu i Hercegovinu a za ostale me zaboli, neka i njih u albumu ali samo onako :lol: Kad popunim nas uzmem lijepo album i uramim ga :lol:

E Bože kad se sjetim onog Paninijevog France 98 albuma opali me teška nostalgija za mlađim danima..današnjoj djeci će stvarno biti zanimljivo kupovati sličice i puniti album pogotovo za ovo SP kada smo i mi u njemu i po prvi put u tom albumu sa sličicama, koji je mala i sasvim nebitna stvar a ujedno je i ogromna i veoma bitna! Koliko će samo omladine širom svijeta, samo ovim putem preko albuma i sličica čuti za neku zemlju Bosnu i Hercegovinu i tada se prvi put susresti sa tim nazivom...

Imam ga i dan danas, samo mi neki iz Tunisa fale :lol:

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: SP2014 Brazil: Sličice

Post Postao/la astra1922 » 17 okt 2013, 19:07

ja kad sam isao u srednju skolu bio se navukao na slicice lige prvaka nisam ni jeo u skoli :mrgreen: gotov ih bio sve sabrao osto neki prosijak iz liona.a sad bi tacno mogo malo sinu pomoc da skuplja :D
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.