Baraž - SP 2014

Ostale reprezentacije i sve o igračima, selektorima i takmičenju na SP u Brazilu.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la calcio » 20 nov 2013, 19:09

Pavelic i ustase su dizali tri prsta tokom ww2 a onda su i Srbi iz nerazumljivih razloga poceli raditi isto krajem osamdesetih. Ironicno.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la DANTES » 20 nov 2013, 19:14

skyisthelimit je napisao/la:vjerski praznik..Ok, dizu li rusi tri prsta.. Sveto trojstvo bla, bla
rusi ne slave ni slave pa šta?
@pauce držao je i Miloš Obrenović kada je dizao Drugi srpski ustanak... 1815 godine... ne vjeruj u sve što pročitaš na fb...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
RickBlaine
Postovi: 1455
Pridružen/a: 24 jun 2013, 01:32
Lokacija: Cymru
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la RickBlaine » 20 nov 2013, 19:18

Balkan je uvijek bio prepun povijesnicara, nogometnih sudaca i rjesavatelja teorija zavjera. Da je neke najzesce slucajeve iz sva tri naroda spojit u kakvu kucu i snimat ih imali bi nevjerovatno dobar rijaliti sou. Cudi me kako se neko ranije nije toga sjetio, mogao bi zgrnit ogromne pare.

De te moderatori, koji se kurrac na temi Baraza za Mundijal raspravlja Nikoli Subicu Zrinjskom i Milosu Obrenovicu.
Pripadnost društvu uključuje paradoksalnu točku u kojoj je svakome od nas naređeno da slobodno izabere ono što nam je ionako već nametnuto - Slavoj Žižek.

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Pauk » 20 nov 2013, 19:23

DANTES je napisao/la:
skyisthelimit je napisao/la:vjerski praznik..Ok, dizu li rusi tri prsta.. Sveto trojstvo bla, bla
rusi ne slave ni slave pa šta?
@pauce držao je i Miloš Obrenović kada je dizao Drugi srpski ustanak... 1815 godine... ne vjeruj u sve što pročitaš na fb...
Lazes...ali laganje je najbolja vrlina tvog naroda...to je rekao vas otac nacija Dobrica Cosic, a ne ja.
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Avatar
Gunner4
Postovi: 8524
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Gunner4 » 20 nov 2013, 19:27

Pauk je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
skyisthelimit je napisao/la:vjerski praznik..Ok, dizu li rusi tri prsta.. Sveto trojstvo bla, bla
rusi ne slave ni slave pa šta?
@pauce držao je i Miloš Obrenović kada je dizao Drugi srpski ustanak... 1815 godine... ne vjeruj u sve što pročitaš na fb...
Lazes...ali laganje je najbolja vrlina tvog naroda...to je rekao vas otac nacija Dobrica Cosic, a ne ja.
Sta ti ovo treba u zivotu? :? Cemu tolika mrznja? :?
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la DANTES » 20 nov 2013, 19:32

dobro lažem..ako ti je lakše tako živi sa mržnjom.i predrasudama, sve što se ne uklapa u sliku koja je u tvojoj glavi odbaci, živi i mrzi ako hoćeš ili živi i voli šta ti lakše...... idemo dalje...
@rickblaine svaka čast ne znam ni zašto sam uopšte pokušao nešto reći..više nemam šta reći na trolanje. dakle da se vratimo temi? bojiš li se ti šta će biti kada legne lova za plasman?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la skyisthelimit » 20 nov 2013, 19:32

Ne moze biti vjerski obicaj a da za njega samo znaju srbi. Iako jeste, u te svrhe se najmanje koristi.
15.10 - 15.06 ...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25691
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la SiamoNoi » 20 nov 2013, 19:43

RickBlaine je napisao/la:Zna li ko kada je izvlacenje grupa za Mundijal?
6.12.

Avatar
Gunner4
Postovi: 8524
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Gunner4 » 20 nov 2013, 19:52

Stvarno ste otisli predaleko... Sirite mrznju jedni medju drugima bespotrebno! Sto ovaj covjek rece gore tema baraz a ne ban Zrinjski i Milos Obrenovic! :roll:

A sto je najjace i jedni i drugi samo povrsinski poznajete matreiju ali to vas ne sprecava da se mrzite...

Da vam objasnim:
Tri SPOJENA prsta su pravoslavni pozdrav. Pretstavljaju Oca, Sina i Svetog Duha. Svi ortodoxni narodi se krste sa tri spojena prsta za razliku od recimo katolika ili protenstanata koji se krste cijelom sakom.
Kod Srba tri spojena prsta pretstavlja pozdrav jos od Cara Stefana Dusana a vuku korijenje jos od prehriscanskog perioda kada se postovao Bog Triglav.

Tri RASIRENA prsta pokazuje "Svicarska garda" kada se zaklinju na vijeronst papi. Njemacke SS divizije su korsitile tri prsta za svoj pozdrav (sa razlikom sto su kaziprst i veliki bili spojeni). Pozdrav jos iz Rimskog carstva kao mnogi simboli koje su oni preuzeli (svastika,ispruzena ruka itd). Od uzora na njih su tri rasirena prsta kao zakletvu poglavniku preuzele Ustase... Da bi se krajem 80, kada je pocelo sranje iz kojeg se nismo izvukli jos i danas dan ni jedni ni drugi ni treci, taj se pozdrav neocekivano udomacio kod srpskih nacionalista a prvi su ga poceli propagirati Vuk Draskovic a pre njega osnivac SDSa u Krajini dr. Jovan Raskovic?!?!
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Pauk » 20 nov 2013, 19:56

Ma ja dobro ba...evo mrzim :lol:

I samo citam facebook, iako nemam facebook :D

Samo nije uredu osudjivati Simunica ovakvo...a gledati kroz prste kad neko dize 3 prsta ili kad Sinisa Mihajlovic svoje bisere dijeli sa ostalim svijetom.

Ali dobro NDH jeste zlocine napravila tokom drugog svjetskog rata, a svi znamo da je Srbija samo se branila tokom 1990ih :lol:

Valjda je u tome razlika?
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61456
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Virtu4l » 20 nov 2013, 19:59

Pauk je napisao/la:Lazes...ali laganje je najbolja vrlina tvog naroda...to je rekao vas otac nacija Dobrica Cosic, a ne ja.
Griješiš prijatelju, a ovo gore si uputio na pogrešnu adresu ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Pauk » 20 nov 2013, 20:06

Virtu4l je napisao/la:
Pauk je napisao/la:Lazes...ali laganje je najbolja vrlina tvog naroda...to je rekao vas otac nacija Dobrica Cosic, a ne ja.
Griješiš prijatelju, a ovo gore si uputio na pogrešnu adresu ;)
Dobra ba uredu je...ja mrzim, ja grijesim, ja citam facebook :D

Ako ce svima biti lakse tako...nije problem, sva sreca nisam dio ni jednog ni drugog naroda :D
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Mozambik » 20 nov 2013, 20:14

Cuj nije u redu osudjivat covjeka koji pozdravlja fasisticki, jer je neki trener pozdravljao sa simbolim za koji ni sam ne zna sta znaci, ne zna ni 90 % Srba sta im znace ta tri prsta. Al svi vrlo dobro znamo sta znaci ovo Simunicevo i zato se nadam da ce popusit najmanje godinu, pa nek se vrne u Australiju i objasnjava emigraciji povjest tisucljetnog naroda.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Claus » 20 nov 2013, 20:17

Yebala vas više tri prsta, NDH, ustaški pozdravi, Srbija...

Tema baraž, a oni razvezli o prošlosti, ratovima, fašizmu itd. :roll: Predaleko ste otišli, ako dođe admin ili neko drugi iz administracije, biće banova.

Avatar
Gunner4
Postovi: 8524
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Gunner4 » 20 nov 2013, 20:24

Pauk je napisao/la:Ma ja dobro ba...evo mrzim :lol:

I samo citam facebook, iako nemam facebook :D

Samo nije uredu osudjivati Simunica ovakvo...a gledati kroz prste kad neko dize 3 prsta ili kad Sinisa Mihajlovic svoje bisere dijeli sa ostalim svijetom.

Ali dobro NDH jeste zlocine napravila tokom drugog svjetskog rata, a svi znamo da je Srbija samo se branila tokom 1990ih :lol:

Valjda je u tome razlika?
:lol: :lol:

Svi najveci zlocini su se desavali "braneci se" I to nije odlika Srba nego svih... ;)

Rim se branio od svih susjednih drzava... Krstasi pocinise onolika zvjerstva na bliskom istoku u tudjim kucama jer su se "branili" od islama... Sta rade ovi fundametalisti recimo u Siriji i danas dan. Kolju pravoslavce i alavite sve satro "brane" islam i samo bacaju ljagu na religiju! Hitler otvorio koncetracione logore i poceo rat jer je branio Njemacku od "zlih" Jevreja koji su je ekonomski unistavali. Napade SSSR jer se branio od komunizma i zlog Staljina (dobro on i jeste bio zlo vece od samog Hitlera). Staljin pobi u klasnoj borbi 20 miliona neduznih ruskih civila samo zato sto su ili imali novca ili sto imaju plemenito porijeklo (recimo da ti je pradjed bio neki knez) i to sve iz branjenja komunistickih ideja. Sta tek reci za Amere? Pa oni su svagdje ugrozeni od Koreje,Vijetnama do nase pokojne Juge, Afganistana, Iraka, Libije pa evo i Irana uskoro. Svagdje su ugrozeni gdje god ima sta da se razvali i gdje ima nafte ili neko drugo bogastvo... :lol: :lol: O nama ovdje necu namjerno da pisem ode sve u drugom pravcu onda.

Kada kazem mrznja. gore u onom postu/ ne mislim na tebe (i ako sam te citirao) nego na sve koji se svadjaju bespotrebno i ispravljaju krive Drine negdje sto je vec podavna proslost a bespotrebno mogu samo prozivesti vecu mrznju.

Najgora je stvar u izgovoru za jedno zlo upotrebljavati kao argument drugo zlo. To je ono "Oko za oko i svi smo slijepi"

Mrzim ovakve rasprave jer ne vode nigdje a i prilicno su bespotrebne i glupe... Budi mi pozdravljen i uzivaj u zivotu. On je samo jedan i steta ga je u gluposti iskoristiti... ;)
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la DukeOfWellington » 20 nov 2013, 20:25

Baraž završio, mora se nešto pričat' :mrgreen:

Nek zaključaju.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Cautinho » 20 nov 2013, 20:29

Ključajte temu,odoste predaleko.
A ionako znate koliko meni smeta kad je tema nezakljucana,pa je onda moram u 2. mjesecu aktivirati.
Keep walking.

Avatar
Gunner4
Postovi: 8524
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la Gunner4 » 20 nov 2013, 20:29

DukeOfWellington je napisao/la:Baraž završio, mora se nešto pričat' :mrgreen:

Nek zaključaju.
Nek prica ko sta hoce ali meni je Kim Kardashian bljak zenska.... :mrgreen: :mrgreen:
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
JaSamOpet
Postovi: 77
Pridružen/a: 12 nov 2013, 14:43
Kontakt:

Re: Baraž - SP 2014

Post Postao/la JaSamOpet » 20 nov 2013, 20:30

kad je nestalo meze , počela priča bezveze :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Protivnici”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.