Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 06 feb 2014, 22:11

Claus je napisao/la:Biti ili ne biti za Jannea. Osjećam da nam sprema nešto veliko (rijetko kad bi pukao pod pritiskom, a 5 Novogodišnjih turneja ide tome u prilog 8-) ), ali ne bih se zakleo u dobar rezultat, u prevodu - medalju, jer postoji i realna šansa da će podbaciti.
Ahonen je fizicki totalno nespreman i nikome nije jasno sto mu ovo treba,ako uhvati top 15 na maloj skakaonici bice vanserijski rezultat.

Njemacka na maloj skakaonici u utrku za medalje salje Freunda,Wellingera,Freitaga i Wanka...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 07 feb 2014, 12:33

bistrikboy je napisao/la:
Claus je napisao/la:Biti ili ne biti za Jannea. Osjećam da nam sprema nešto veliko (rijetko kad bi pukao pod pritiskom, a 5 Novogodišnjih turneja ide tome u prilog 8-) ), ali ne bih se zakleo u dobar rezultat, u prevodu - medalju, jer postoji i realna šansa da će podbaciti.
Ahonen je fizicki totalno nespreman i nikome nije jasno sto mu ovo treba,ako uhvati top 15 na maloj skakaonici bice vanserijski rezultat.

Njemacka na maloj skakaonici u utrku za medalje salje Freunda,Wellingera,Freitaga i Wanka...

Istina je da nije pokazao gotovo ništa na osnovu čega ga treba favorizirati, ali Ahonen je Ahonen. Uostalom, vratio se samo zbog nastupa u Sochiju (dobro, želio je pomoći Fincima u povratku na vrh) i tu očekujem njegovo najbolje izdanje. Ako bude nabrijan, motivisan, spreman za 2 odlične serije, onda bi fizička sprema mogla pasti u drugi plan. Skijaški-skokovi nisu neki sport koji zahtijeva vrhunsku spremu i neku posebnu građu (Ammann je čist primjer :mrgreen: ), tako da...

Što se tiče Njemačke, očekivan sastav. To je najbolje što imaju u ovom trenutku i sasvim sigurno će se boriti za medalju. Kojeg sjaja - vidjet ćemo, ali sumnjam da će doći do zlata.

Avatar
TMmanija2012
Postovi: 2868
Pridružen/a: 21 jun 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la TMmanija2012 » 07 feb 2014, 12:40

Stoch,Sliri,Ammann,Diethart,Prevc,Freund,Bardal,Kasai ovo ce biti momci za zlato...Takanashi kod treba bez konkurencije,jedino Stolz malo parira....timski Slovenija,Austrija,Njemacka i Japan za medalje..Norveska i Finska tesko ..uglavnom bice zanimljivo takmicenje.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 07 feb 2014, 13:22

Claus je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:
Claus je napisao/la:Biti ili ne biti za Jannea. Osjećam da nam sprema nešto veliko (rijetko kad bi pukao pod pritiskom, a 5 Novogodišnjih turneja ide tome u prilog 8-) ), ali ne bih se zakleo u dobar rezultat, u prevodu - medalju, jer postoji i realna šansa da će podbaciti.
Ahonen je fizicki totalno nespreman i nikome nije jasno sto mu ovo treba,ako uhvati top 15 na maloj skakaonici bice vanserijski rezultat.

Njemacka na maloj skakaonici u utrku za medalje salje Freunda,Wellingera,Freitaga i Wanka...

Istina je da nije pokazao gotovo ništa na osnovu čega ga treba favorizirati, ali Ahonen je Ahonen. Uostalom, vratio se samo zbog nastupa u Sochiju (dobro, želio je pomoći Fincima u povratku na vrh) i tu očekujem njegovo najbolje izdanje. Ako bude nabrijan, motivisan, spreman za 2 odlične serije, onda bi fizička sprema mogla pasti u drugi plan. Skijaški-skokovi nisu neki sport koji zahtijeva vrhunsku spremu i neku posebnu građu (Ammann je čist primjer :mrgreen: ), tako da...

Što se tiče Njemačke, očekivan sastav. To je najbolje što imaju u ovom trenutku i sasvim sigurno će se boriti za medalju. Kojeg sjaja - vidjet ćemo, ali sumnjam da će doći do zlata.
Varas se pravo,skakaci su fizicki veoma spremni i to je kljuc svega,Amann he visociji od Messiaja toliko o tome
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la OnlyUnited » 07 feb 2014, 14:14

Skakaci su veoma spremni. Pored skoro pa dnevnih treninga kada je sezona u toku plus pripremni dio (cucnjevi sa tegovima), vjezbe za snagu, kondicioni trening, ect.. Veoma lahko mogu ispasti iz forme, ako se redovno ne vjezba, kao i u vecini sportova..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 07 feb 2014, 18:03

bistrikboy je napisao/la:Amann he visociji od Messiaja toliko o tome
A Messi je kao neka mjera za visinu? :P

Čovjek koji je sitan (dakle i nizak i mršav) je u stanju dominirati nad konkurencijom. Sigurno da kao takav ne može nabiti fizičku spremu kakvu mogu korpulentniji skijaši-skakači. Doduše, to mu pomaže da duže leti, ali svejedno nije jednostavno iskontrolirati tijelo prilikom skoka/leta.

Zaključak, fizička sprema jeste bitna (to nisam ni sporio), ali ne i presudna. Motivom i željom možeš donekle umanjiti njen značaj, ali kada nemaš nešto što te vodi dalje džaba ti sve ostalo.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 08 feb 2014, 10:37

Morgenstern skače :o

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Admir_Sa » 08 feb 2014, 19:08

svi finci prošli kvalifikacije, ima da sutra lom napravimo :D
nema potpisa

Avatar
tillman
Postovi: 781
Pridružen/a: 19 nov 2012, 18:44
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la tillman » 08 feb 2014, 19:15

jestamaji je napisao/la:Morgenstern skače :o
;)

Avatar
amEl_rooB
Postovi: 684
Pridružen/a: 11 sep 2009, 22:56
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la amEl_rooB » 08 feb 2014, 19:39

Tezak pad Kranjeca,steta.

Odlicni skokovi njemacki skakaca ( Wank,Freund odlicnan 104 metra,Welinger je mogao bolje,jos je Freitag skakao)
Schlirenzauer sjajan sa 104,Amman po reakciji nakon skoka i nije bio zadovoljan 100 metara je skocio.Tu su negdje oko "stotke" austrijanci bili,uz jedan odlican skok Morgensterna poslije teskog pada ;)
Nije ovo lose nimalo,gledat cemo sjajne skokove u Sochi/u izgleda 8-)
Jer to je cast i sudbina ! 19 CELIK ZENICA 45

Chelsea FC

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 08 feb 2014, 23:46

Kranjec kad je pao sporo se kretao, držao se za koljeno čini mi se, kasnije normalno hodao, nisam provjeravao ima li kakvih informacija o njemu, nadam se da će biti sutra.

Moje pretpostavke oko Gregora su se obistinile, u ovo vrijeme dok je izbjegavao Svjetski kup trenirao je malu skakaonicu i to se danas vidjelo. Sutra očekujem minimalne bodovne razlike među većim brojem skakača, drama u najavi.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 09 feb 2014, 12:25

Schlierenzauer bacio sva oružja na malu skakaonicu. Izgleda da tu ide na sve ili ništa, što je u neku ruku i razumljiva odluka uzmemo li u obzir da nije u ni u top 5 skijaša-skakača po formi. Freund također dobro skočio, dok Ammann može i mora bolje. Prevc je bio dosta dobar, dovoljno za bronzu. Wank također imao odličan skok. Iznenadilo me kad sam vidio da je Shimizu (meni lično nepoznat) bio među najboljim, uz dužinu od 101.5 metar. Nadam se da neće do medalje. Poslije Diethartove krađe na 4HT-u, ne bi bilo u redu da neki anonimus uzme medalju. :roll:

Uglavnom, očekuje nas sjajno veče uz naše ljubimce. 8-)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 09 feb 2014, 12:36

Claus je napisao/la:Schlierenzauer bacio sva oružja na malu skakaonicu. Izgleda da tu ide na sve ili ništa, što je u neku ruku i razumljiva odluka uzmemo li u obzir da nije u ni u top 5 skijaša-skakača po formi. Freund također dobro skočio, dok Ammann može i mora bolje. Prevc je bio dosta dobar, dovoljno za bronzu. Wank također imao odličan skok. Iznenadilo me kad sam vidio da je Shimizu (meni lično nepoznat) bio među najboljim, uz dužinu od 101.5 metar. Nadam se da neće do medalje. Poslije Diethartove krađe na 4HT-u, ne bi bilo u redu da neki anonimus uzme medalju. :roll:

Uglavnom, očekuje nas sjajno veče uz naše ljubimce. 8-)
da, to mu je neophodno da bi uopšte moao da udje u GOAT diskusiju. vidjećemo, nema danas nekih jasnih favorita, moglo bi tu biti i neko veće iznenadjenje! ili će opet neki amann ili morgenstern hlafnokrvno uzeti.
moglo bi biti jako interesantno večeras. ja se samo nadam da neće vrijeme tj vjetar odlučivati!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 feb 2014, 13:22

Kranjec je odustao od nastupa danas, pokušat će sa velikom skakaonicom koja je na rasporedu 15 februara.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
amEl_rooB
Postovi: 684
Pridružen/a: 11 sep 2009, 22:56
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la amEl_rooB » 09 feb 2014, 13:42

rio_Ferdy88 je napisao/la:Kranjec je odustao od nastupa danas, pokušat će sa velikom skakaonicom koja je na rasporedu 15 februara.
Mislim da mu je to pametna odluka,neka se oporavi jos i onda pokusa na velikoj napraviti nesto,mislim da moze biti konkurentan.

Moje misljenje za prva tri danas :
1. Freund
2.Schlirenzauer
3.Amman

Jesul u pola 6 skokovi ?
Jer to je cast i sudbina ! 19 CELIK ZENICA 45

Chelsea FC

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 feb 2014, 13:46

amEl_rooB je napisao/la: Jesul u pola 6 skokovi ?
U pola sedam.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 09 feb 2014, 13:53

amEl_rooB je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Kranjec je odustao od nastupa danas, pokušat će sa velikom skakaonicom koja je na rasporedu 15 februara.
Mislim da mu je to pametna odluka,neka se oporavi jos i onda pokusa na velikoj napraviti nesto,mislim da moze biti konkurentan.

Moje misljenje za prva tri danas :
1. Freund
2.Schlirenzauer
3.Amman

Jesul u pola 6 skokovi ?
Također mislim da će ova trojica podijeliti medalje (ne nužno ovim redom).

Avatar
Elki
Postovi: 806
Pridružen/a: 15 sep 2012, 19:29
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Elki » 09 feb 2014, 14:20

Ne treba otpisivati Morgia i pored njegovih padova..
I mrtvi žive za ŽELJU! 1921..TM87..

Forza Željo..forza Inter..!!!!WILD!!!!

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bistrikboy » 09 feb 2014, 14:25

Na malim skakaonicama do izrazaja dolazi ponajvise fizicka sprema i skocnost.Bice strasno zanimljivo pratiti veceras ovo takmicenje,Glavni favoriti su Schlierenzauer,Freund i po meni Bardal,a tu su jos i Kasai,Stoch i Amman.Slovencima danas dajem manje sanse ali njihova velika sansa za medalju je velika skakaonica i timsko takmicenje.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijaški skokovi (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 09 feb 2014, 14:40

bistrikboy je napisao/la:Na malim skakaonicama do izrazaja dolazi ponajvise fizicka sprema i skocnost.Bice strasno zanimljivo pratiti veceras ovo takmicenje,Glavni favoriti su Schlierenzauer,Freund i po meni Bardal,a tu su jos i Kasai,Stoch i Amman.Slovencima danas dajem manje sanse ali njihova velika sansa za medalju je velika skakaonica i timsko takmicenje.
forma (odraz i tehnika) , sreća (vjetar) i sklonost sudija :)

vidjećemo, male sakaonice su uvijek ružna takmičenja :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.