RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: mozak,Kulesza

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 mar 2014, 11:00

PREKOSUTRA SVI NA STADION DA PODRZIMO RODJENE DO NOVE PRVENSTVENE POBJEDE



FORZA VELEZ
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Adma
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 jul 2013, 12:49
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Adma » 06 mar 2014, 11:19

Ne znam kakav je uopste tolika rasprava oko igraca i pozicija i kvalitete. Niko nije corav i teren je mijerilo svega.
Uz dusno postovanje nasoj dijeci ali ako je neko kvalitetniji ima da igra.
Dva pojacanja u veznome redu su pokazala u jednoj utakmici vise nego i jedan igrac u protekloj polu sezoni.
Sva se tu prica zavrsava.

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la puza » 06 mar 2014, 11:55

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
Zaba je napisao/la:ponovo napad na sve domaće ponovo iskazivanje netrpeljivosti prema svemu što je poniklo u omladinskom pogonu zato smo tu gdje i jesmo kada nam razni poznavaoci fudbala reklamiraju otpad sa strane da li neko možda preko vas želi da sakrije namjerne greške uprave koje su napravili sa Durakovićem Kajanom i Balalićem da li vi svjesno uništavate sve ono što vrijedi i što je dalo svoju mladost Veležu na otoci me upitao jedan pravi pošteni sportski radnik za ova tri momka ja mu nisam ništa znao odgovoriti samo mi je rekao žalosno na sramotu kluba e zato vas ja molim da i dalje blatite sve što je naše i kvalitetno pozdrav najvećim znalcima fudbala
Decko treba realan bit kad je kvalitet u pitanju. Nije ovo pljuvanje samo ukazivanje na njihove nedostatke. Ako je sa strane neko kvalitetniji treba imati prednost. Primjer Mirze i Jusufbega. Ovaj usao s klupe 4-5 puta dao toliko golova. Mirza u 8 bio starter dao jedan. I sta sad treba Mirzu forsirat sto je velezovo dijete :roll: daj bola da je moje a ne
Slažem se brato, niko nepljuje po igračima što kaže NeretvanskaPastrmka treba realan biti nemam ništa protiv gore naborajnih igrača oni i jesu djeca Veleža, ali brato mali je ovo grad sve se zna.
Kako bolan nisi znao odgovorit tom pravom poštenom sportskom radniku, svi idu tamo gdje im je bolje : Vozdrica

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 06 mar 2014, 12:17

Ne repliciram više onima koji su se registrovali zadnjih mjesec-dva.
Plus, pastrmka je već dao opravdavajući realni odgovor na tvoje besmislice oko Veležove djece, (prepričana bajka).
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la vm22 » 06 mar 2014, 14:39

U koliko sati je utakmica? Nisam vidio plakate po gradu još.

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 06 mar 2014, 15:03

Puza, kazes mali je ovo grad sve se zna. Pa to i jest najveci problem - mali je to grad koji MISLI da sve zna a grad samo propada. Da zna, nebi bio u situaciji u kojoj je danas.

U nas 90% onog sto cujes nije tacno. Tako je i sa ljudima i sa igracima. Sve te price o "gura se ovaj ili onaj" ja mislim da je 90% toga totalna izmisljotina, a onih 10% pola izmisljeno a pola istina.

Evo na primjer Kodro ili Zvonic. De ti meni reci ko to u Kodrinoj ili Zvonicevoj familiji ima toliko novca, veze, snage itd.. da moze gurat jednog igraca koji (kako to neki kazu) ne zna loptu sutnut? Ko to gura Zvonica? Ili Kodru? Meni sva ta prica na pravi smisla nikako. A s druge strane imamo Mirzu i svi znamo ko stoji iza njega - pa eno ga opet ne igra.

Znaci nema potrebe tvrditi da mi "znamo" razloge ko koga gura - 5 trenera izabralo Kodru - on igra. 5 izabralo Zvonica i on igra. Meni ne valja - ali ja nisam profesionalac ni u cemu. Gledam fudbal preko TVa - smijesno je da ja lajem kako 5 trenera nema veze ili da im neko natura igraca (igraca iza kojeg niko ne stoji da bi ga mogao naturati treneru).

Ne znam.. Mozda ja grijesim. Ali ja to tako vidim.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 06 mar 2014, 15:53

Titova-Juga je napisao/la:Po toj logici je i Zvonić vanserijski igrač jer je pod raznim trenerima dobivao šanse kada objektivno nije trebao.
A s druge strane razumijem i tebe sto kazes da po ovoj logici bi i Zvonic trebao bit vanserijski ko i Kodro. Da, ali ko kaze da ako te 5 trenera izabere da si "vanserijski" igrac? Mozda si samo igrac koji se uklapa u njihov koncept. Evo na primjer Jusufbegovic, po meni solidan igrac, ali se nije najbolje snalazio u kontrama jer je spor. Feji ne valja jer Feja hoce brze kontranapade - tako da dobar igrac kao Jusufbegovic se ne uklapa u Fejin zamisao igre. Ista je stvar sa Kodrom i Zvonicem - mozda se njih dvojica uklapaju u ono sto Feja hoce, pa se njihovo sivilo toliko i ne vidi. Moze tu biti tovar razloga.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 06 mar 2014, 16:01

MostaracVelezovac je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:Po toj logici je i Zvonić vanserijski igrač jer je pod raznim trenerima dobivao šanse kada objektivno nije trebao.
A s druge strane razumijem i tebe sto kazes da po ovoj logici bi i Zvonic trebao bit vanserijski ko i Kodro. Da, ali ko kaze da ako te 5 trenera izabere da si "vanserijski" igrac? Mozda si samo igrac koji se uklapa u njihov koncept. Evo na primjer Jusufbegovic, po meni solidan igrac, ali se nije najbolje snalazio u kontrama jer je spor. Feji ne valja jer Feja hoce brze kontranapade - tako da dobar igrac kao Jusufbegovic se ne uklapa u Fejin zamisao igre. Ista je stvar sa Kodrom i Zvonicem - mozda se njih dvojica uklapaju u ono sto Feja hoce, pa se njihovo sivilo toliko i ne vidi. Moze tu biti tovar razloga.

Ne znam baš za Jusufbegovića, ne mogu 100% tvrditi jer mi je i dalje sumnjiva ta cijela situacija oko njega.
Mislim da tu ima nečega što niko od nas ne zna i da je otišao iz nekog sasvim desetog razloga ali ne bih previše da se petljam jer kao što već rekoh, nisam siguran, mogu samo da predpostavljam.
Što se tiče Zvonića i Kodre, ja ih mogu obojicu voljeti jer su NAŠI i volim ih, ali ako gledam to iz druge perspektive, one za DOBROBIT kluba onda im obojici želim klupu. Rijetke su tekme u kojima su me impresionirali, a kad kažem impresionirali onda mislim da su odigrali solidno bez previše grešaka. Mujo i nekako, ali Zvonić ama baš nikako. Ne pamtim tekmu u kojem je dobio više duela od suparnika iako mu je to primarni posao na terenu. Nije toliko problem što je spor, pa i jedan Vieira nije bio Bog zna kako brz, ali tajming mu je loš, čitanje igre nije na nivou, a da ne govorim koliko nas je njegovo ispadanje u sredini koštalo opasnih polukontri i kontri i golova. Mujo s druge strane je borben i tu mu dižem kapu, odigrao je neke utakmice gdje je po meni dobio i više nego prolaznu ocjenu ali sve je to tanko za igrača koji ti startuje baš svaku utakmicu i koji nosi kapitensku traku. On nema tu mirnoću da igra tako zahtjevnu poziciju zadnjeg veznog a kao što neko reče, previše ga se rotira i traže mu se prikladne pozicije na terenu. Neću i ne mogu da vjerujem da nemamo bolju/kvalitetniju opciju od Muje trenutno u rosteru.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 mar 2014, 17:10

vm22 je napisao/la:U koliko sati je utakmica? Nisam vidio plakate po gradu još.
Brato u 2ipo ili 3. Ma samo da je odmah zavalit gol-dva i ne trosit se puno,da nas zaobidju povrede i kartoni. Puno je vaznija utakmica protiv Celika. Igraci moraju biti friski za srijedu
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Goodison
Postovi: 1277
Pridružen/a: 02 jan 2013, 14:07
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Goodison » 06 mar 2014, 17:22

Zvonić je naše dijete i volio bih da je najbolji igrač u ligi ali dečko je imao vremena da se dokaže i nije baš ništa pokazao tako da ga treba poslati u Lokomotivu. Najbolji primjer je Zolotić iz Želje, dečko je talentovan i kroz vrlo kratak je period pokazao da će biti vrhunski igrač a ovaj naš nikako da pokaže kvalitet na terenu. Da je barem jednu utakmicu odigrao na visokom nivou pa da kaže čovjek bit će nešto od njega uskoro i da mu fali snage, rada i iskustva ali on iz utakmice u utakmice pokazuje kako mu nije mjesto ni na klupi a kamoli u prvom timu. Mislim da sad neće moći ni primirisat prvom sastavu nakon što su Blagojević i Janković pokazali da su baš pojačanje a ne samo broj i zamajavanje navijača. Denis je još mlad, neka proba malo negdje u drugoj ligi da očvrsne i prebrodi neke barijere u glavu pa ćemo ga tivra. To je najmanji problem.
1922 & 1878

'' Everton are bigger club than Liverpool. Everywhere you go on Merseyside you bump into Everton supporters. ''
Ex- Liverpool player Graeme Souness.

RŠD VELEŽ MOSTAR !!!

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la puza » 06 mar 2014, 17:26

[quote="MostaracVelezovac"]Puza, kazes mali je ovo grad sve se zna. Pa to i jest najveci problem - mali je to grad koji MISLI da sve zna a grad samo propada. Da zna, nebi bio u situaciji u kojoj je danas.

U nas 90% onog sto cujes nije tacno. Tako je i sa ljudima i sa igracima. Sve te price o "gura se ovaj ili onaj" ja mislim da je 90% toga totalna izmisljotina, a onih 10% pola izmisljeno a pola istina.

Evo na primjer Kodro ili Zvonic. De ti meni reci ko to u Kodrinoj ili Zvonicevoj familiji ima toliko novca, veze, snage itd.. da moze gurat jednog igraca koji (kako to neki kazu) ne zna loptu sutnut? Ko to gura Zvonica? Ili Kodru? Meni sva ta prica na pravi smisla nikako. A s druge strane imamo Mirzu i svi znamo ko stoji iza njega - pa eno ga opet ne igra.

Znaci nema potrebe tvrditi da mi "znamo" razloge ko koga gura - 5 trenera izabralo Kodru - on igra. 5 izabralo Zvonica i on igra. Meni ne valja - ali ja nisam profesionalac ni u cemu. Gledam fudbal preko TVa - smijesno je da ja lajem kako 5 trenera nema veze ili da im neko natura igraca (igraca iza kojeg niko ne stoji da bi ga mogao naturati treneru).

Ne znam.. Mozda ja grijesim. Ali ja to tako vidim.

Mislim da si me pogrešno shvatio. Ja ne prozivam igrače kakvi su god oni su naši. Naši igači, igrači Veleža . Ko koga gura to me ne zanima samo neka oni guraju lopete u mrežu. Ovdje sam mislio na Durakovića, Duraković nije loš igrač, ali brate nemože se skrasiti na jednom mjestu. Kajan povrjeđen poslje imao dvije tri operacije i kanio se fudbala. Balalić smatra da mu je svugdje bolje nego u Veležu. To sam mislio. Vozdrica :)

edgardavids
Postovi: 343
Pridružen/a: 17 nov 2013, 13:37
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la edgardavids » 06 mar 2014, 18:27

Daleko od toga da mi ne volimo našu djecu, svima bi nam drago bilo da nam je prvih 11 iz naše omladinske škole. Ali nažalost kada je igralo 11 iz naše omladinske mi smo ispadali iz lige. Nikome to nije drago ali to je realnost ljudi. To je nekada bilo kad je naša škola davala najbolje igrače u regionu, to sada nažalost možemo samo sanjati. Ne kažem ja da par momaka nije uništeno zbog štele drugima itd, ali da imamo taj fond u omladinskoj, sigurno bi momci igrali. Uostalom rezultati kadeta i juniora sve pokazuju.

MVB
Postovi: 60
Pridružen/a: 29 sep 2013, 14:44
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MVB » 06 mar 2014, 20:40

Raja ne znam da li ste citali culi radio bih dao otkaz nerminu bisi zbog komentara velezovih tekmi odavno su to planirali ali sad je instaliran njihov covjek kao direktor pa je prva odluka bila ta. Ovo zahtijeva zestok odgovor ili bojkot od,ah od subote moramo im zabranit da ilo prenosi nase tekme dok se bise ne vrati kao i zabranit im snimanje hocu da odmah povedemo akciju za to ako ista vrijedimo ko ljudi i velezovci odmah od subote bojkot bh radia i tv povedimo odmah akciju ili da se poklopimo po usima da nam tekme prenose neprijatelji naseg kluba odlucimo odmah i sami.

Zaba
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 feb 2014, 19:48
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Zaba » 06 mar 2014, 21:49

ova je dobra kao biva nije važno što je propalo nekoliko super talenata zbog štele pa onda vjerovatno na osnovu toga slijedi logika ako se našoj djeci ne dopada u svom matičnom klubu neka sreću traže na drugom mjestu ma stvar je u tome što niko od vas neće da prizna da su naši direktori fudbalski dovodili trenere kojima su sugerisali da odstranjuju našu djecu iz prvog tima recept je vrlo jednostavan dok se rade tehničke vježbe svi zajedno rade kada treba na dva naši momci po nalogu naših prijatelja kluba trče okolo pitajte i sadašnjeg direktora jel to tako on to najbolje zna jer je bio kao igrač na takvim treninzima da li je nešto poduzeo kao kapiten prisustvujući šikaniranju naših mladih igrača nije kao što ni vi svojim komentarima to ne činite jer treba dovoditi polovnjake sa strane i na njima nešto ušićariti DURAKOVIĆ ĆEMALOVIĆ ZVONIĆ BALALIĆ KAJAN ISIĆ TI SU MOMCI DALI ZA OMLADINSKI POGON PREKO 550 POGODAKA I SVI SU BILI KAPITENI SVIH OMLADINSKIH SELEKCIJA I SVI SU IH HVALILI čak i oni koji su im kasnije zaustavili napredak vi što čekate brzo intervenište da se zvonić što prije iskali u 8 ligi da bi vi pljeskali i dalje poluproizvodima koje vam servira uprava pozdrav fudbalskim znalcima

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 mar 2014, 22:04

MVB je napisao/la:Raja ne znam da li ste citali culi radio bih dao otkaz nerminu bisi zbog komentara velezovih tekmi odavno su to planirali ali sad je instaliran njihov covjek kao direktor pa je prva odluka bila ta. Ovo zahtijeva zestok odgovor ili bojkot od,ah od subote moramo im zabranit da ilo prenosi nase tekme dok se bise ne vrati kao i zabranit im snimanje hocu da odmah povedemo akciju za to ako ista vrijedimo ko ljudi i velezovci odmah od subote bojkot bh radia i tv povedimo odmah akciju ili da se poklopimo po usima da nam tekme prenose neprijatelji naseg kluba odlucimo odmah i sami.
Druze ja sam svaku tekmu na stadionu. Odradim i poneku gostujucu jer sam dzuturum. Dabogda stàvili reinkarnaciju onog sonje smiljka sagolja kao komentatora da sto manje raje slusa utakmice preko radia a sto vise dodje na stadion da podrzi rodjene. Kakva su bola slusanja utakmica
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

anel81m
Postovi: 929
Pridružen/a: 16 okt 2009, 18:15
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la anel81m » 06 mar 2014, 22:08

Zaba je napisao/la:ova je dobra kao biva nije važno što je propalo nekoliko super talenata zbog štele pa onda vjerovatno na osnovu toga slijedi logika ako se našoj djeci ne dopada u svom matičnom klubu neka sreću traže na drugom mjestu ma stvar je u tome što niko od vas neće da prizna da su naši direktori fudbalski dovodili trenere kojima su sugerisali da odstranjuju našu djecu iz prvog tima recept je vrlo jednostavan dok se rade tehničke vježbe svi zajedno rade kada treba na dva naši momci po nalogu naših prijatelja kluba trče okolo pitajte i sadašnjeg direktora jel to tako on to najbolje zna jer je bio kao igrač na takvim treninzima da li je nešto poduzeo kao kapiten prisustvujući šikaniranju naših mladih igrača nije kao što ni vi svojim komentarima to ne činite jer treba dovoditi polovnjake sa strane i na njima nešto ušićariti DURAKOVIĆ ĆEMALOVIĆ ZVONIĆ BALALIĆ KAJAN ISIĆ TI SU MOMCI DALI ZA OMLADINSKI POGON PREKO 550 POGODAKA I SVI SU BILI KAPITENI SVIH OMLADINSKIH SELEKCIJA I SVI SU IH HVALILI čak i oni koji su im kasnije zaustavili napredak vi što čekate brzo intervenište da se zvonić što prije iskali u 8 ligi da bi vi pljeskali i dalje poluproizvodima koje vam servira uprava pozdrav fudbalskim znalcima
**** ga, zato tavorimo po dnu omladinskih tabela i ova Hercegovačka sela nam čitaju lekcije iz fudbala.Zbog vanserijskih talenata za koje se otima pola Evrope, samo što im je obeštećenje preveliko.Kakvi bola talenti kod nas?Osim Vladavića ja se nesjećam da smo izbacili iole ozbiljnog igrača poslije rata!Nepikam Acu Obada jer je on generacija od prije rata.

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la tepsija » 06 mar 2014, 22:18

Da li bi došli gostujući simpatizeri da nije zabrane? :lol:
Dojma sam nekako,3:0 do poluvremena protiv tinejdžera iz ravnice.
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Zaba
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 feb 2014, 19:48
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Zaba » 06 mar 2014, 22:19

e majstore za tvoju informaciju dok su gore navedeni momci predvodili omladinske selekcije nismo tavorili na dnu omladinskih tabela i mi smo davali lekcije i malo većim gradskim ekipama a kamo li lokalnim i seoskim ekipama pa majke mi vas neko plaća da blatite ono što je dobro ili ne smijete reći da ne dobijate slučajno džaba karte

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la tepsija » 06 mar 2014, 22:21

Šta???
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 mar 2014, 22:23

Zaba stipu to nego u subotu na stadion. Samo engleski "grla i dlanovi" do pobjede. FORZA VELEZ
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: dime, Sjevernokorejskipas i 25 gostiju.