Kvalitet Lige Prvaka?

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Mislite li da je kvalitet lige prvaka u silaznoj putanji?

Da
26
33%
Ne
53
67%
 
Ukupno glasova: 79

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la legenda reala » 03 apr 2014, 21:05

madridist je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
BABADZO je napisao/la: Ti ne kontas da je to jednostavno nemoguce,te cak stavise ide ka tome da ce za 4-5 godine transferi od 50-60 mil postati normalni,te da ce mnogi igraci biti preko 100 mill(zahvaliti se Bale-u)
I onda djeca gledajući cijene igrača misle da je ovo najjači Real ikad :P
Ako gledamo broj bodova u jednoj sezoni to je onaj Joseov od prije 2 godine,ne znam šta se gleda i broji ali po trofejima to je onaj don Alfredov iz sredine prošlog vijeka.
Yebi ga onaj koji je s Unitedom odigro one dvije tekme 2003-e je isto bio moćan.
Ma nebitno šta se gleda, meni samo zasmeta što neko iznad napisa, kako je ovaj Real trenutno najjači, jači od tzv. Galacticosa al ne osvaja titule jer je prejaka konkurencija :?
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61388
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 21:10

Paradajz je napisao/la:Nemas Zidanea, ali zato imas Messija koji dominira godinama, i Ronalda, malo li je ???
Da, ali kad je gutavo, finale SP ili CL, pa Zizu riješi utakmicu, a prije toga dovede svoje ekipe do finala... e to je ono što niti jedan od navedenih nikad neće imati. Samo mi nemoj pričati kako Messi ili CR imaju slabije ekipe i ostale floskule.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 03 apr 2014, 21:11

Real iz 2012-te jeste jaci od Galacticosa , barem meni. Najbolja sezona u Primeri svih vremena i da je bilo srece na penalima protiv Bayerna vjerovatno bi se digla i LP i sluzbeno bi bio najbolji Real ovog stoljeca. Pa na prste se mogu izbrojati timovi koje taj Real nije isprasio s 4 i vise komada.

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la BABADZO » 03 apr 2014, 21:16

Po meni Pogba ima potencijal da bude novi Zidane,znaci decko ima sve vec sad a 21 mu je.Također trebamo biti sretni sto smo u eri najveceg ikada Messi, i jednog od najvecih ikada Ronalda(ili obrnuto kako hocete).Fudbal je postao u zadnjih 4-5 godina Messi vs Ronaldo ali to ne znaci da nema drugih velikih igraca nego jednostavno ova dvojica pisu svoju historiju.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61388
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 21:19

BABADZO je napisao/la:Fudbal je postao u zadnjih 4-5 godina Messi vs Ronaldo ali to ne znaci da nema drugih velikih igraca nego jednostavno ova dvojica pisu svoju historiju.
Jednostavno, tvrdlglavo odbijam da se složim sa tim, jer ne možeš stvarati istoriju bez uspjeha na reprezentativnom planu. Svi igrači koji su se prije njih vodili kao najveći, imali su ogromne uspjehe sa svojim reprezentacijama, a oni su bili glavni krivci za te uspjehe. Pele, Maradona, Zidane...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 03 apr 2014, 21:23

Pa sa ovim Portugalom ni Pele i Maradona u istom timu ne bi uspjeli osvojiti trofej kakav smijesan kadar naspram najacih ekipa imaju. Ronaldo je na maksimalnom nivou u Portugalu ali jednostavno nema saigrace za najvece domete.
Messi ima bolju ekipu ali s onakvom odbranom i vezom tesko ce osvojiti pored Spanije, Njemacke, Brazila koji su odlicno popunjeni na svim pozicijama.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 03 apr 2014, 21:31

Virtu4l je napisao/la:Da, ali kad je gutavo, finale SP ili CL, pa Zizu riješi utakmicu, a prije toga dovede svoje ekipe do finala... e to je ono što niti jedan od navedenih nikad neće imati. Samo mi nemoj pričati kako Messi ili CR imaju slabije ekipe i ostale floskule.
A Messi to ne radi ? Ne daje bitne golove or what ? Nemoj mi pricati price molim te. Ma nema uopste potrebe da se porede zavrsene karijere i karijere koje traju.

Pusti reprezentativan nivo, to sto su Pele i Maradona radili je pre 100 godina bilo, fudbal otisao daleko daleko od te tacke. Ronaldo ima tu "srecu" da igra u Portugalu, dok Argentina ima problem selektora i sklapanja tima vec 20 godina. Ljudi 2002. godine imali atomski tim i nista uradili nisu, uklet tim. A sada ni nemaju izbalansiran tim i tu se sva prica zavrsava.

To sto oni ne mogu na reprezentativnom nivou puno uraditi, meni nista ne govori jer je mnogo faktora u prilici, za mene ce kad zavrse karijere obojica biti sam vrh legendi i jedni od najjacih igraca u istoriji fudbala.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61388
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 21:31

Argentina ima itekako kvalitetnu ekipu, pa se Messi ni po čemu ne izdvaja u njoj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la madridist » 03 apr 2014, 21:36

@paradajz ,Argentina ima problem selektora? bitch please :mrgreen: ,ako je tata martino trener nekog nivoa onda ga yebi,u barseloni bob rock ima okruženje(doduše Xavi na zalasku karijere) kostura ekipe svjetskog i evropskog prvaka i tu je ključ uspjeha u klubu a neuspjeha u repki a ne u treneru Argentine..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61388
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 21:38

Nema tu uklet tim i slično. Nedostaje neko ko će biti prevaga, jedan igrač o kojem će se pričati godinama kako je upravo on donio titulu svjetskog prvaka.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Lillard » 03 apr 2014, 21:42

Ja ne vjerujem sta citam. Virtual i slicni, nogomet se danas toliko razvio da ne moze jedan igrac "sam" osvojit SP. Argentina ima odlican napad, ali isto tako losu obranu. Kao sto ti vec @paradajz rekao, nisu izbalansirana ekipa, nema trenera koji to moze povezat. Mozda sada u Brazilu, ko zna...

Ali ono bitno je da ne mozes uspoređivat nogomet prije 20-30 godina i danasnji.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 03 apr 2014, 21:45

E sad kao da Messi i Ronaldo ne daju vazne golove. Pa Ronaldo ima najvise golova u polufinalima i cetvrtfinalima LP od svih igraca , Messi je prvi strijelac El Classica itd. jos puno bitnih golova su oba postizala- finala LP itd. da ne nabrajam. Sve su to vazni golovi a u reprezentaciji imas mnostvo drugih faktora. Evo sinoc Ronaldo izjednaci rekord Messija - 14 golova LP kojeg je Altafini prvi postavio prije 60 godina i oni ga ruse. Vec prije 30-te godine ce prestici Raula kao najboljeg strijelca LP a drugi ni za citavu karijeru nisu dosli ni blizu. Uopste me ta repka ne koci da oba smatram kao jedne od najvecih ikad, mada Messija vec sad smatram najboljim igracem svih vremena a Ronaldo po zavrsetku karijere nece biti daleko.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la keno94 » 03 apr 2014, 21:48

Valjda je jasno da jedan igrac ne cini tim, niti vise vrhunskih igraca u timu garantuje uspjeh. Imas Ibrahimovica kao jednog od najboljih napadaca svih vremena koji se nije plasirao na SP. S druge strane imas Manchester City kao gomilu sjajnih individualaca kojima je trebalo dosta godina da postanu ozbiljan konkurent za titulu u ligi. Takodje tek iz treceg pokusaja uspjeli proci grupu u LP, koja ruku na srce nije ni bila preteska. Imas milion takvih primjera (Galacticos i sl).
Uostalom da ne idemo u off topic, rasprava je o kvalitetu Lige Prvaka, a ne Messi vs Ronaldo
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 03 apr 2014, 21:48

Virtu4l je napisao/la:Argentina ima itekako kvalitetnu ekipu, pa se Messi ni po čemu ne izdvaja u njoj.
Pa ne izdvaja se kad se za loptu u napadu bore/borili Aguero, Higuain, Lavezzi, Milito, Tevez i ne znam ko sve. Kad nema trenera, pa ne izdvaja se on, ne izdvaja se cela reprezentacija godinama.
Tim im je bas odlican, u poredjenju sa ostalim repkama, smesni su.
madridist je napisao/la:@paradajz ,Argentina ima problem selektora? bitch please :mrgreen: ,ako je tata martino trener nekog nivoa onda ga yebi,u barseloni bob rock ima okruženje(doduše Xavi na zalasku karijere) kostura ekipe svjetskog i evropskog prvaka i tu je ključ uspjeha u klubu a neuspjeha u repki a ne u treneru Argentine..
Sta te briga za nivo, ako covek zna posao i ako je upoznat sa istim, nije covek neznalac. Nije ni Brendan Rodgers svetski nivo, pa vodi tim do titule. Sta fali Utd-u sto imaju izgradjen kostur i sistem kada dodje Moyes i sjebe sve.

Argentinu su velikim delom vodili neznalci i ludaci poput Bielse kroz period od 10-15 godina. Niko nije uspostavio upravo taj sistem o kojem pricas, gradjenje jednog tima, i to je vrlo tesko uraditi u nacionalnim selekcijama, pecat se moze videti samo u Spaniji, nigde drugde.
Naravno da je selektor problem, ogroman problem.

let3
Postovi: 28945
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la let3 » 03 apr 2014, 23:08

Virtu4l je napisao/la:Argentina ima itekako kvalitetnu ekipu, pa se Messi ni po čemu ne izdvaja u njoj.
de bolan, uozbilji se

Argentina nema ni odbranu ni sredinu, daleko je to od "itekako kvalitetne ekipe"....ne gledaj Messija, Aguera, DiMariju, Higuaina, Lavezzija....vec gledaj ko im igra u sredini i kreira igru - Banega i Gago :lol: :lol: a u odbrani olupine poput Burdisa i Mascherana.
Argentina odavno nije ozbiljna selekcija, niti to može biti sa ovom kompozicijom igraca...a selektori su im posebna prica :roll:

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Monolog » 04 apr 2014, 07:36

Virtu4l je napisao/la:
Paradajz je napisao/la:Nemas Zidanea, ali zato imas Messija koji dominira godinama, i Ronalda, malo li je ???
Da, ali kad je gutavo, finale SP ili CL, pa Zizu riješi utakmicu, a prije toga dovede svoje ekipe do finala... e to je ono što niti jedan od navedenih nikad neće imati. Samo mi nemoj pričati kako Messi ili CR imaju slabije ekipe i ostale floskule.
Argentina i Portugal < Francuska 1998-2000.

Kako po igračkom kadru, tako i po stručnom štabu i hemiji unutar ekipe. Uostalom, vidio si šta se desilo sa Francuskom kada je nestalo hemije. Uzalud dobra (na papiru) ekipa, nisu bili u stanju pobijediti iole ozbiljnijeg protivnika.

Što se tiče Messija, koliko mene sjećanje služi, momak je rješavao finala LP-a. Ili nije? I, opet je ovo bitno naglasiti (ljudi haman zaboravljaju na jednu veeeeeoma bitnu činjenicu), konzistentniji je od Zidanea. Nije mu se još desio veliki pad; iz sezone u sezonu igra odlično, a to je ono što Zidane nije radio. Mogu to potvrditi svi oni koji ne pate za starim vremenima, već koji jednakim očima gledaju fudbal od prije 15-ak godina i ovaj sadašnji.

Virtualni, jedna riječ - EVOLUCIJA. Kako taktike (mada, ovdje možemo dobrano diskutovati), tako i fizičke spreme. Sve u životu se mijenja, teži ka napretku, to što su ljudi nekad klesali kamen kako bi pokazali koliki su alfa mužjaci, ne znači da se treba vratiti u to vrijeme. Možeš biti alfa mužjak i sa perom u ruci. :D

@Madridist,

Vodili smo već ovu raspravu. Stavih ti sve crno na bijelo -> statistiku Reala prije i po odlasku Zidanea. Nešto se ne sjećam da si odgovorio drugačije osim "de ba, Zidane je najbolji, to će ti svi potvrditi". :lol:

Izvini, al' ja ti nisam kriv što nisi u stanju svariti neke stvari i što to nikad nećeš biti kadar učiniti.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 04 apr 2014, 08:34

Kad ste već na Zidaneu, samo ću reći da je čovjek više velikih finala izgubio nego pobijedio.
Lillard je napisao/la:Ja ne vjerujem sta citam. Virtual i slicni, nogomet se danas toliko razvio da ne moze jedan igrac "sam" osvojit SP. Argentina ima odlican napad, ali isto tako losu obranu. Kao sto ti vec @paradajz rekao, nisu izbalansirana ekipa, nema trenera koji to moze povezat. Mozda sada u Brazilu, ko zna...
Nikada u povijesti jedan igrač nije mogao sam osvojiti SP, pa čak ni Maradona 1986., na što pretpostavljam da aludiraš. I on je tada imao sasvim dobre suigrače (uglavnom ne vrhunske), a Diegova genijalnost je sve njih činila još boljima. Pele je pak uvijek osvajao sa masom velikana uz sebe (1958. - Didi, Vava, Garrincha, Nilton i Djalma Santos, Gilmar...; 1970. - Tostao, Jairzinho, Rivelino, Carlos Alberto, Gerson...), što je također umijeće jer kod Brazilaca previše znalaca često znači totalni krah (recimo 2006. kada su imali Dinha, Ronalda, Carlosa, Cafua, Adriana, Kaku, Juninha, Ze Roberta, Lucija, Didu...)
Lillard je napisao/la:Ali ono bitno je da ne mozes uspoređivat nogomet prije 20-30 godina i danasnji.
Možeš jer nema toliko izražene razlike kao što ti misliš.
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 13:19

Virtu4l je napisao/la:
Paradajz je napisao/la:Nemas Zidanea, ali zato imas Messija koji dominira godinama, i Ronalda, malo li je ???
Da, ali kad je gutavo, finale SP ili CL, pa Zizu riješi utakmicu, a prije toga dovede svoje ekipe do finala... e to je ono što niti jedan od navedenih nikad neće imati. Samo mi nemoj pričati kako Messi ili CR imaju slabije ekipe i ostale floskule.
Momak konstantno presipas iz supljeg u prazno. Messi je rolls royce licno za Zidana kojeg postujem kao jednog od najboljih svih vremena. Iniesta recimo nije nista losiji od francuza, cak naprotiv po meni.
Lillard je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
Reci mi da se zayebavas :oops: ...
Ne zayebava se nego ne zna. Tipican primjer nostalgije. Xavi i Iniesta su 2 najbolja veznjaka svih vremena, na to sve upucuje.
Virtu4l je napisao/la:Argentina ima itekako kvalitetnu ekipu, pa se Messi ni po čemu ne izdvaja u njoj.
I jos jedan primjer neznanja ili pricanja o necemo sto ne pratis. Messi je toliko dominantan u nacionalnom timu da se stekne utisak kako igra sa amaterima. Covjek nastima u 90 minuta po 5 zicera Di Mariji i Higuainu koji fulaju nemoguce, dakako da se izdvaja, ali naravno da ne mozes to znat kad ne pratis, bitno je popljuvat Messija.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la LenBias » 04 apr 2014, 13:22

PinkFloyd je napisao/la:Messi je rolls royce licno za Zidana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la madridist » 04 apr 2014, 13:23

mak4koaveli :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.