NK Široki Brijeg

modric
Postovi: 225
Pridružen/a: 19 jul 2012, 10:47

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la modric » 05 apr 2014, 21:45

Izgubili smo samo mi znamo kako ali dokle cemo mi oprastati Zrinjevcima ovo kamenovanje u Mostaru, a oni mirno setaju po Sirokom..........Musa je krivac da je Peku uveo umjesto Kordica dali bi treci gol vidi se da je momak brz i zna sa loptom...

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la miki651 » 05 apr 2014, 21:56

modric je napisao/la:Izgubili smo samo mi znamo kako ali dokle cemo mi oprastati Zrinjevcima ovo kamenovanje u Mostaru, a oni mirno setaju po Sirokom..........Musa je krivac da je Peku uveo umjesto Kordica dali bi treci gol vidi se da je momak brz i zna sa loptom...
Ti si puko, ima dvije godine si bio upozoravan da ne širiš mrznju i umirio si se jedno vrijeme. Samo molim te nemoj prijetiti niti na ovom topiku niti na temi o zrinjskom. Molim te.

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la puza » 05 apr 2014, 23:36

modric je napisao/la:Izgubili smo samo mi znamo kako ali dokle cemo mi oprastati Zrinjevcima ovo kamenovanje u Mostaru, a oni mirno setaju po Sirokom..........Musa je krivac da je Peku uveo umjesto Kordica dali bi treci gol vidi se da je momak brz i zna sa loptom...
:stop: :nedam: Nemoj mi Musu krivit on je Veležovo dijete :clap:

1950
Postovi: 222
Pridružen/a: 15 sep 2013, 18:00
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la 1950 » 06 apr 2014, 00:01

Momci glavu gore nije još ništa izgubljeno. Ima još dosta da se igra i sve je moguće. Čitluk je uz vas :thumbup: A, ovi što su Škripare gađali kamenjima niti su to Hrvati niti navijči. To su obični alkoholičari i narkomani
HNK HAJDUK SPLIT & HNK BROTNJO ČITLUK

anel81m
Postovi: 929
Pridružen/a: 16 okt 2009, 18:15
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la anel81m » 06 apr 2014, 09:11

@bezze

I onda dođe Dudelange i ... :roll:

ZrinjskiMostar
Postovi: 849
Pridružen/a: 02 jul 2012, 11:23
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la ZrinjskiMostar » 06 apr 2014, 09:27

Ja nisam nikoga kamenovao niti ću, niti bih i nito od ekipe oko mene a vazda se nadju neke budale koji se spremne na to, na žalost!

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Rosas7 » 06 apr 2014, 09:56

dobra utakmica,pravi derbi,niste imali srece,sretno u nastavku
nadam se da par idiota nije pokvarilo fin ugodjaj




*molim ove podvelesce da se ne javljaju,dobro ih boli ovaj pogled na tablicu :D
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

modric
Postovi: 225
Pridružen/a: 19 jul 2012, 10:47

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la modric » 06 apr 2014, 10:41

Mostarska posla izgleda da sam ja kriv sto su momci kamenovani,cuj , iznosim samo cinjenice,vidjecemo na iducuj koliko cete se slobodno osjecati u Sirokom....i sam sam dozivio neugodnosti kad sam ustao kod gola...iskreno bi volio ako mi vec nemozemo da Zeljo bude prvak, jer su dostojanstveno primili poraz od nas i igraci i navijaci.Kroz dosadasnje utakmice se pokazalo da vi mrzite Siroki vise nego bilo koga.

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 06 apr 2014, 11:19

Ružna strana hercegovačkog derbija u očima jednog Dalmatinca

U zadnje sam vrijeme poslovno vezan za BiH odnosno za Mostar, Sarajevo i Široki, a inače sam Dalmatinac sa zagrebačkom adresom. Prije par dana je počelo prepucavanje mojih kolega iz Hercegovine u vezi utakmice Zrinjski - Široki i to je bila jedna divna i zdrava zafrkancija u kojoj sam ja kao promatrač uživao te sam zbog toga odlučio ostati ovaj vikend u Hercegovini i s njima vidjeti taj njihov derbi,tj. derbi Hrvata iz BiH. I stvarno sam bio oduševljen, popunjene tribine, navijački dekor, utakmica pravi derbi.... I onda se događa nešto što mi je želudac okrenilo naopačke. Bili smo na gornjoj tribini stadiona Bijeli Brijeg gdje nije bilo nikakvih problema, jedni navijaju za svoje drugi za svoje. Tada na nadstrešicu iznad navijača Širokog dolaze nekakvi "intelektualci" i počinju bacati boce prema njima, točnije staklene boce, a policija ni mrdnuti. Nakon utakmice smo izašli sa stadiona i krenuli put Rondoa i na ulici vidim nešto što je dno dna ljudskog društva.

Na ulici 50 divljaka,kretena, guba ljudskih udaraju nekakvu djecu na podu. Dok onako nepomičan leži dječačić od nekih cca 18 godina u plavoj trenirki, prilazi mu "momčina" i kamenom sa gotovo metar precizno ga pogađa u glavu. Nisu to bili navijači Širokog nego obična publika kao i ja (navijači su zadržani na stadionu). 10 metara dalje vidim još jednog kako nepomično leži krvave glave. Gledam oko sebe i ne mogu vjerovati. Par starijih ljudi se smijuckaju i govore ..."ma škutor leži..." kao da nije ništa strašno.Pa što Vam je to dijete moglo uraditi tako strašno da ga po cesti "razvlačite" kao one scene iz Iraka....Fuj!!! Ljudi iz Mostara pokušavaju smiriti situaciju ali ne ide jer su bili u manjini sa takvim razmišljanjem. U tom trenutku jedan lik je otišao među njih 50 i pokušao podići tog momka sa poda i tada kao osice svi se slijeću na njega. Udaraju ga sa svih strana i svim i svačim i nasreću nisu ga srušili. U tom čovjek sa djecom govori "...nemojte,polako..." i frajeri su dali sebi za pravo da i njega udare. I što je najtužnije panduri stoje i gledaju i gledaju, a jedan se smijuckao :puke: . Gledam oko sebe i zgražavam se nad ljudskim bićem. Vidio sam puno toga u navijačkom svijetu, ali ovo je bilo užas. Nas četvorica (moja malenkost i dvojica kolega iz Mostara i jedan iz Širokog) nismo skoro progovorili... Dogovoren ručak koji je zbog izgubljene oklade trebao platiti kolega iz Širokog ostavio sam za neki drugi put.

Pišem Vam ovo jer ste Vi radili na promociji derbija, jer ste stvarali sportsku atmosferu, koja je i bila to za većinu publike. Uz sve lijepo prenesite objektivno i ružne stvari kojih se normalan čovjek srami i od kojih se ježi.

Mene je kao čovjeka bilo sram zbog ponašanja tih "navijača" iz Mostara, sram ponašanja prolaznika,sram od svoje vlastite pasivnosti, a najviše me zaboljelo pasivnost onih koji trebaju provoditi red i mir. Sve je izgledalo kao "uigrana" akcija dijela navijača i policije.

Čovjek koji je ne mareći za sebe došao pomoći onome što je nepomično ležao i ljudi iz Mostara koji su pokušali spriječiti ružne scene su pozitivan primjer da ima dobrote i pameti.
:thumbdown: :thumbdown:
navodno, kako ovdje čujem, ovom jednom dečku se bore za život :wtf:

mislim da je s ovime riješeno ono fino navijanje, šetanja Mostaraca po Pecari u dresovima Zrinjskog itd

nažalost..ovo im nije trebalo. :nene:
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

modric
Postovi: 225
Pridružen/a: 19 jul 2012, 10:47

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la modric » 06 apr 2014, 11:35

Drago mi je da si Kevine napisao zbog toga sto mene prozivaju nakon sto sam i ja napadnut.......ali Mostarci istinu nemogu sakriti ...........trebamo podrzati nogometase da pokusaju proci u kupu ....

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 06 apr 2014, 11:49

modric je napisao/la:Drago mi je da si Kevine napisao zbog toga sto mene prozivaju nakon sto sam i ja napadnut.......ali Mostarci istinu nemogu sakriti ...........trebamo podrzati nogometase da pokusaju proci u kupu ....
ma nisam ja nista pisao samo stavio tekst sa abc portala..
nisam bio na utakmici i fala bogu da nisam niti cu ikad otici vise..

a ovo je stvarno zalosno sve skupa...ko zna sta bi bilo da je Široki dobio :(

ne znam, ja nekako nemogu da vjerujem da se ovo dogodilo :roll:
Zadnja izmjena: Kevin, dana/u 06 apr 2014, 11:56, ukupno mijenjano 1 put.
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 apr 2014, 11:51

Cuj 50 da dijete od 18 godina,hrabrost nema sta :o inace oni su takve mudonje kad procjene da ih je 20-30 puta vise a u istom broju su male mace. Ovo pisem sto sam stara skola od starog kova jedan na jedan pa ko osta osta ko ne osta kosta. Ako je istina ovo sto je kevin napisao nek je bog na pomoci tom nesretnom mladicu koji je dosao da podrzi svoj klub. Osuda zestoka. Nemojte mislit da vas lozim jedne na druge
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

rexxona
Postovi: 95
Pridružen/a: 03 apr 2013, 22:42
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la rexxona » 06 apr 2014, 12:03

Zato je RA poznat po hrabrosti oni nkad nisu udarali male djecacice od 18 godina. Jadni šrkipari, jadni djecacici. :(

ultrahell24
Postovi: 510
Pridružen/a: 21 feb 2014, 21:43
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la ultrahell24 » 06 apr 2014, 12:07

cuj ovog sto kaze Ultrasi nisu hrvati,pa onda ni BBB ni Torcida nisu hrvati jer se udaraju gdje stignu! I ovi iz SB sto prijete nece UM biti bezbjedan u SB je zalosno,pa njih dole vise dodje nego sto SB ima stanovnika

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 apr 2014, 12:13

rexxona je napisao/la:Zato je RA poznat po hrabrosti oni nkad nisu udarali male djecacice od 18 godina. Jadni šrkipari, jadni djecacici. :(
RA samo uzvraca istom mjerom a u istom broju vas ova nasa djeca podera gdje stigne ali to nije tema dsnasnje emisije. Ovo sam pisao kao otac troje momaka od 16-22 godine gdje kad bi ucestvovali u takvom necem ja bi im noge pol. Nemojte opravdavati ovakve stvari. Do prije par godina poginuo je isto neduzan momak. Ne dozvolimo da se to opet desi. I sam sam bio huligan dok se ova balavurdija danasnja nije ni u jajima muckala ali nikad nisam bio zagovornik premlacivanja manjine
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
krmak
Postovi: 719
Pridružen/a: 07 apr 2013, 18:36
Kontakt:

Re: Odg: NK Široki Brijeg

Post Postao/la krmak » 06 apr 2014, 12:13

Kevin je napisao/la:
Ružna strana hercegovačkog derbija u očima jednog Dalmatinca

U zadnje sam vrijeme poslovno vezan za BiH odnosno za Mostar, Sarajevo i Široki, a inače sam Dalmatinac sa zagrebačkom adresom. Prije par dana je počelo prepucavanje mojih kolega iz Hercegovine u vezi utakmice Zrinjski - Široki i to je bila jedna divna i zdrava zafrkancija u kojoj sam ja kao promatrač uživao te sam zbog toga odlučio ostati ovaj vikend u Hercegovini i s njima vidjeti taj njihov derbi,tj. derbi Hrvata iz BiH. I stvarno sam bio oduševljen, popunjene tribine, navijački dekor, utakmica pravi derbi.... I onda se događa nešto što mi je želudac okrenilo naopačke. Bili smo na gornjoj tribini stadiona Bijeli Brijeg gdje nije bilo nikakvih problema, jedni navijaju za svoje drugi za svoje. Tada na nadstrešicu iznad navijača Širokog dolaze nekakvi "intelektualci" i počinju bacati boce prema njima, točnije staklene boce, a policija ni mrdnuti. Nakon utakmice smo izašli sa stadiona i krenuli put Rondoa i na ulici vidim nešto što je dno dna ljudskog društva.

Na ulici 50 divljaka,kretena, guba ljudskih udaraju nekakvu djecu na podu. Dok onako nepomičan leži dječačić od nekih cca 18 godina u plavoj trenirki, prilazi mu "momčina" i kamenom sa gotovo metar precizno ga pogađa u glavu. Nisu to bili navijači Širokog nego obična publika kao i ja (navijači su zadržani na stadionu). 10 metara dalje vidim još jednog kako nepomično leži krvave glave. Gledam oko sebe i ne mogu vjerovati. Par starijih ljudi se smijuckaju i govore ..."ma škutor leži..." kao da nije ništa strašno.Pa što Vam je to dijete moglo uraditi tako strašno da ga po cesti "razvlačite" kao one scene iz Iraka....Fuj!!! Ljudi iz Mostara pokušavaju smiriti situaciju ali ne ide jer su bili u manjini sa takvim razmišljanjem. U tom trenutku jedan lik je otišao među njih 50 i pokušao podići tog momka sa poda i tada kao osice svi se slijeću na njega. Udaraju ga sa svih strana i svim i svačim i nasreću nisu ga srušili. U tom čovjek sa djecom govori "...nemojte,polako..." i frajeri su dali sebi za pravo da i njega udare. I što je najtužnije panduri stoje i gledaju i gledaju, a jedan se smijuckao :puke: . Gledam oko sebe i zgražavam se nad ljudskim bićem. Vidio sam puno toga u navijačkom svijetu, ali ovo je bilo užas. Nas četvorica (moja malenkost i dvojica kolega iz Mostara i jedan iz Širokog) nismo skoro progovorili... Dogovoren ručak koji je zbog izgubljene oklade trebao platiti kolega iz Širokog ostavio sam za neki drugi put.

Pišem Vam ovo jer ste Vi radili na promociji derbija, jer ste stvarali sportsku atmosferu, koja je i bila to za većinu publike. Uz sve lijepo prenesite objektivno i ružne stvari kojih se normalan čovjek srami i od kojih se ježi.

Mene je kao čovjeka bilo sram zbog ponašanja tih "navijača" iz Mostara, sram ponašanja prolaznika,sram od svoje vlastite pasivnosti, a najviše me zaboljelo pasivnost onih koji trebaju provoditi red i mir. Sve je izgledalo kao "uigrana" akcija dijela navijača i policije.

Čovjek koji je ne mareći za sebe došao pomoći onome što je nepomično ležao i ljudi iz Mostara koji su pokušali spriječiti ružne scene su pozitivan primjer da ima dobrote i pameti.
:thumbdown: :thumbdown:
navodno, kako ovdje čujem, ovom jednom dečku se bore za život :wtf:

mislim da je s ovime riješeno ono fino navijanje, šetanja Mostaraca po Pecari u dresovima Zrinjskog itd

nažalost..ovo im nije trebalo. :nene:
Nisam vidio da su ikog iznosili sa stadiona niti da su dezurni iz hitne sluzbe reagirali tako da ne vjerujem bas u ovo. Batinali ste se sa policijom kasnije malo pa je mozda od toga. Ja se sjecam da se kod prvog gola nekoliko likova penje na onu ogradu sto odvaja donje dvije kocke i gestikulira nesto prema ostatku zapadnog dijela tribine, tad sam znao da ce bit nesto. Kad imas onoliku masu ljudi mora se naci netko ko ce bacit kamen ili uraditi nesto glupo.

Sent from my PMP5580C using Tapatalk

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 06 apr 2014, 12:33

@krmak
vidis da u tekstu piše kasnije na ulici.. :roll:
Zadnja izmjena: Kevin, dana/u 06 apr 2014, 12:45, ukupno mijenjano 1 put.
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
krmak
Postovi: 719
Pridružen/a: 07 apr 2013, 18:36
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la krmak » 06 apr 2014, 12:42

Kevin je napisao/la:@krmak
vidis da u tekstu piše kasnije na ulici.. :roll:
**** ga, nisam znao za to, prvi put sada cujem.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 06 apr 2014, 12:47

krmak je napisao/la:
Kevin je napisao/la:@krmak
vidis da u tekstu piše kasnije na ulici.. :roll:
**** ga, nisam znao za to, prvi put sada cujem.
Moj krmak pa sta si citao kad si citirao :P
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 06 apr 2014, 12:47

krmak je napisao/la:
Kevin je napisao/la:@krmak
vidis da u tekstu piše kasnije na ulici.. :roll:
**** ga, nisam znao za to, prvi put sada cujem.
kazu da se decku bore za zivot..sad je li provala ili ne ne znam..ali ako je bilo ovako kako ovaj neki svjedoči i ne čudi...

:(

sto ne radi ovaj smajlic koji koluta ocima nego se pojavi ovaj sto se smije :eh:
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: supervizor i 18 gostiju.