Nihad Đedović

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la Claus » 20 okt 2014, 18:00

Nihad je već trebao biti u NBA, ali eto... Popravio je dosta segmenata u svojoj igri (šut uvijek može bolje, znamo da mu to nije jača strana koliko npr. ulazi, ali brojke mu nisu tako loše kao prije ;) ), posebno smo na EP vidjeli da može igrati važnu ulogu u odlučujućim mečevima, tako da sam mišljenja kako dugogodišnjim ostankom u Evropi može samo stagnirati. Htjeli vi to priznati ili ne, u Evropi se nikad ne može ostvariti napredak kao u NBA. Pod uslovom da sam igrač želi biti bolji, razumije se.

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la Neutral » 20 okt 2014, 18:01

Rudy je mnogo bolji šuter. Nihad je najjači u defanzivnoj igri i on bi se odlično uklopip u tim kao što je Oklohama gdje šuteve uzima trojac Durant, Westbook i ako mu dadnu Ibaka.

lumani
Postovi: 14938
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la lumani » 20 okt 2014, 18:01

pa i to je odlicno..nije bio putnik kao recimo Ukic :)

filip13
Postovi: 38317
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2014, 18:03

Neutral je napisao/la:Rudy je mnogo bolji šuter. Nihad je najjači u defanzivnoj igri i on bi se odlično uklopip u tim kao što je Oklohama gdje šuteve uzima trojac Durant, Westbook i ako mu dadnu Ibaka.


kad bi bio 4. bek u tako jakom klubu,svaka čast

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la Neutral » 20 okt 2014, 18:03

Oni su pokazali interesovanje za njega radi defanzivne igre.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la KK_Bosna » 20 okt 2014, 18:30

sa 15 godina kada sam ga prvi put vidio i progovorio 3 recenice sa njim znao sam sta ce nihad napraviti... momak ima urodjenu onu sportsku drskost koju je imao samo veliki nenad... mnogi bi nakon posudbe u cornellu propali i psihicki se urusili i ne bi nikad uspjeli nista uraditi, ali nihad je mentalno u 17. bio jak kao sto neki igraci nece biti ni u 30. godini... zar mislite da je slucajnost sto je bas protiv barce onako maestralno odigrao? ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

PeleFerguson
Postovi: 111
Pridružen/a: 01 okt 2014, 14:26
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la PeleFerguson » 20 okt 2014, 18:51

Claus je napisao/la:Nihad je već trebao biti u NBA, ali eto... Popravio je dosta segmenata u svojoj igri (šut uvijek može bolje, znamo da mu to nije jača strana koliko npr. ulazi, ali brojke mu nisu tako loše kao prije ;) ), posebno smo na EP vidjeli da može igrati važnu ulogu u odlučujućim mečevima, tako da sam mišljenja kako dugogodišnjim ostankom u Evropi može samo stagnirati. Htjeli vi to priznati ili ne, u Evropi se nikad ne može ostvariti napredak kao u NBA. Pod uslovom da sam igrač želi biti bolji, razumije se.
Bodiroga ?

filip13
Postovi: 38317
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2014, 18:52

PeleFerguson je napisao/la:
Claus je napisao/la:Nihad je već trebao biti u NBA, ali eto... Popravio je dosta segmenata u svojoj igri (šut uvijek može bolje, znamo da mu to nije jača strana koliko npr. ulazi, ali brojke mu nisu tako loše kao prije ;) ), posebno smo na EP vidjeli da može igrati važnu ulogu u odlučujućim mečevima, tako da sam mišljenja kako dugogodišnjim ostankom u Evropi može samo stagnirati. Htjeli vi to priznati ili ne, u Evropi se nikad ne može ostvariti napredak kao u NBA. Pod uslovom da sam igrač želi biti bolji, razumije se.
Bodiroga ?


i meni on pao na pamet

PeleFerguson
Postovi: 111
Pridružen/a: 01 okt 2014, 14:26
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la PeleFerguson » 20 okt 2014, 19:01

filip13 je napisao/la:
PeleFerguson je napisao/la:
Claus je napisao/la:Nihad je već trebao biti u NBA, ali eto... Popravio je dosta segmenata u svojoj igri (šut uvijek može bolje, znamo da mu to nije jača strana koliko npr. ulazi, ali brojke mu nisu tako loše kao prije ;) ), posebno smo na EP vidjeli da može igrati važnu ulogu u odlučujućim mečevima, tako da sam mišljenja kako dugogodišnjim ostankom u Evropi može samo stagnirati. Htjeli vi to priznati ili ne, u Evropi se nikad ne može ostvariti napredak kao u NBA. Pod uslovom da sam igrač želi biti bolji, razumije se.
Bodiroga ?


i meni on pao na pamet
Onako najocitiji primjer,mada tu ima jos dosta igraca.Malo se ovdje NIhad i dize u nebesa previse.Nihadovo najjace oruzje su fizikalije koje su za europske standarde malo iznad prosjeka recicemo,no on u NBA bi bio ispodprosjecna atleta,bez suta tako da i ta odbrana koja bi mu mogla donijeti minute,ne bi bila na NBA nivou.Sto se mene tice neka njega u evropi do kraja karijere,bar ce igrati redovno.A ukoliko nastavi sa ovakvim partijama ne sumnjam da ce jaci klubovi zvati(mozda povratak u Barcu ? ).Grehota je da on ode u NBA da bi igrati tih 10ak minuta po utakmici u garbage time-u.

filip13
Postovi: 38317
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2014, 19:12

Kad jedan diamanatidis nije otisao,boga pitaj zbog cega,kad se spanulis nije snasao,tesko bi i nihad

PeleFerguson
Postovi: 111
Pridružen/a: 01 okt 2014, 14:26
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la PeleFerguson » 20 okt 2014, 19:16

filip13 je napisao/la:Kad jedan diamanatidis nije otisao,boga pitaj zbog cega,kad se spanulis nije snasao,tesko bi i nihad
:clap:

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la Neutral » 20 okt 2014, 19:27

Nije otišao jer je prespor igrač za NBA, baš kao i Bodiroga.

Spanoulis, Rodriguez su prerano otišli u NBA, dok Navarro nije mogao bez Španije (igrao je prilično dobro).

Ne gledajte samo te brojke, Nihad je vrhunski igrač u defanzivi, s tim da je napredovao i u napadačkom dijelu. Nabrojat ću mnoge igrače koji su igračkim kvalitetom ispod Nihada, a igraju u NBA.

filip13
Postovi: 38317
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2014, 19:32

Neutral je napisao/la:Nije otišao jer je prespor igrač za NBA, baš kao i Bodiroga.

Spanoulis, Rodriguez su prerano otišli u NBA, dok Navarro nije mogao bez Španije (igrao je prilično dobro).

Ne gledajte samo te brojke, Nihad je vrhunski igrač u defanzivi, s tim da je napredovao i u napadačkom dijelu. Nabrojat ću mnoge igrače koji su igračkim kvalitetom ispod Nihada, a igraju u NBA.


ajde nabroji,ne kazem da ih nema,nabroj,čisto radi rasprave

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la KK_Bosna » 20 okt 2014, 19:43

PeleFerguson je napisao/la:on u NBA bi bio ispodprosjecna atleta,bez suta tako da i ta odbrana koja bi mu mogla donijeti minute,ne bi bila na NBA nivou.
a kakav je to mirza atleta, kakvu odbranu je igrao kad je dosao, kakav je to bio skakac? za NBA pojmove ispodprosjecan, a vidi ga sada nakon 2 godine - masina ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

PeleFerguson
Postovi: 111
Pridružen/a: 01 okt 2014, 14:26
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la PeleFerguson » 20 okt 2014, 19:50

KK_Bosna je napisao/la:
PeleFerguson je napisao/la:on u NBA bi bio ispodprosjecna atleta,bez suta tako da i ta odbrana koja bi mu mogla donijeti minute,ne bi bila na NBA nivou.
a kakav je to mirza atleta, kakvu odbranu je igrao kad je dosao, kakav je to bio skakac? za NBA pojmove ispodprosjecan, a vidi ga sada nakon 2 godine - masina ;)
Ne mozes porediti 2 razlicita tipa igraca,igraca koji su igrali Mirzinu ulogu imas koliko hoces u NBA,znaci spot up shooteri,koji su spori ko puz,al moze se istrpiti 15ak minuta radi ofanzicnog ucinka.Mirza i sad nije neki odbrameni specijalista,igra solidnu odbranu na niskom postu,ali iole brzi igraci ga mogu uzimati kako hoce.A napadacki je Mirza miljama daleko od Nihada.

lumani
Postovi: 14938
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la lumani » 20 okt 2014, 19:51

KK_Bosna je napisao/la:
PeleFerguson je napisao/la:on u NBA bi bio ispodprosjecna atleta,bez suta tako da i ta odbrana koja bi mu mogla donijeti minute,ne bi bila na NBA nivou.
a kakav je to mirza atleta, kakvu odbranu je igrao kad je dosao, kakav je to bio skakac? za NBA pojmove ispodprosjecan, a vidi ga sada nakon 2 godine - masina ;)

nemoj tako, Mirza je kucao u Europi preko mnogih ;) postavi nam igrace njegove visine koji su trpali kao Mirza u Europi,treba zaobici 3 ,4 bloka i zabiti sa 206 cm ;) Mirza je u nba popravio odbranu jer je mora igrati.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la KK_Bosna » 20 okt 2014, 20:04

kad ovo vidis pomislis da je i on atletska zvjer, zar ne? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=WXKm_QitGTw
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

lumani
Postovi: 14938
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la lumani » 20 okt 2014, 20:08

fino kucanje ,nema sta ;) ali imas takvih 5,6 od Mirze.Nego da se vratimo na Nihada,neka njega gdje je sada,mozda Bayern u naredne 2,3 godine izbije gore u vrh.

PeleFerguson
Postovi: 111
Pridružen/a: 01 okt 2014, 14:26
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la PeleFerguson » 20 okt 2014, 20:11

Mirza je oduvijek bio solidna atleta,fali mu explozivnosti koje imaju americki igraci,ali znao je odraditi lijep poster s vremena na vrijeme. :D

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la KK_Bosna » 20 okt 2014, 20:13

ma ja, nazad na nihada :D

momak ide pametno stepenicu po stepenicu, sad je dosao toga da je medju liderima ozbljnog euroligasa, za 2 godine su mu vrata NBA sirom otvorena i ne zelim reci ono "nek pokusa, pa ako ne uspije nek se vrati u evropu" jer on nije taj tip, on ako ode on ce tamo i ostati :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.