Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

BoxBox
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 sep 2014, 15:20
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la BoxBox » 31 maj 2015, 23:28

:thumbup:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MaGiCa » 31 maj 2015, 23:33

Duche, so far, kako bi ti poredjao favorite i kakve bi im koeficijente dao :?:

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la DukeOfWellington » 31 maj 2015, 23:43

MaGiCa je napisao/la:Duche, so far, kako bi ti poredjao favorite i kakve bi im koeficijente dao :?:
Baš slučajno pogledah kvote prije 15-ak minuta :D

Npr. Quintana je iz nekog meni nepoznatog razloga preskočio Froomea na bwinu. Ne slažem se s ovom ocjenom i smatram da je Froome veći favorit. Oni mu daju kvotu od 3.5, dok ja smatram da ne bi trebala biti preko 3. Za Quintanu je 3.25, po meni ne ispod 4. Contador 5 i Nibali 5.5, a po meni obrnuto. Za ostale ne vjerujem da mogu do titule osim ako ova 4 ne odustanu.

Eto i ti malo edituj, da vidimo šta misliš. Nek se i ostali uključe.

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 31 maj 2015, 23:50

Ima mjesec dana do Toura i Kriterijum ce pokazati neke stvari ali ne vjerujem da Condator moze do osvoji Tour. Ima on snagu za to no njegov tim nema kvalitetu da mu pomaze, pogotovo u drugom dijelu Toura kada se predje na planine. Sky ce tu ipak najvise da se pita kao i Astana.

Movistar mi nije nesto ulio povjerenje za vrijeme Gira no vidjet cemo.


Samo da se ne desi kao sa Girom pa da znamo pobjednika 6-7 etapa unaprijed.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 31 maj 2015, 23:59

Sto toliko Purita potcjenjujete ? Nema puno hronometra taman za njega i Quintannu :D
Nibali kada je god osvajao GT nije imao konkurenciju, eh da ga vidimo sad kad su svi tu.
Movistar je poslao rezervnu ekipu na Giro jasno je ko dan da se pripremaju da osvoje tour a mozda i vueltu.
Katusha ce biti pravo jaka sa Spilakom i Morenom.
I da Brajkovic je dobivao Alberta na Kriterijumu pa ga nije bilo ni na vidiku, kao i prosle godine Talansky .

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 jun 2015, 00:02

Movistar može biti dosta jači nego na Giru, Tinkoff može biti jači ali ne mnogo. Što se tiče Movistara vidjet ćemo da li će imati fluktuirajućeg lidera Quintana/Valverde ili će konačno reći Valverdeu da vuče Quintanu. Ako su iskreni jedni prema drugima onda trebaju da priznaju sami sebi da Valverde ne može do pobjede na Touru, ako nije mogao prošle godine ni do podijuma onda šta više da ti pričam.

Sky i Astana će imati superjake timove.

@Melloo

Purito ima problem dugih brda sa usponom između 7% i 12%, tu ne može da izvuče na tempo, brzo otpada i gubi vrijeme. Na kratkim brdima ne može se nadoknaditi toliko vremena.

Pusti ti Brajkoviće, Talanske i ostale koji ne mogu da voze 20+ dana na vrhunskom nivou. Criterium će nam poslužiti da ocijenimo ko je od ovih najboljih u kakvoj formi. A može ga osvojiti mnogo vozača koji na Touru jednostavno neće moći meda.

BoxBox
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 sep 2014, 15:20
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la BoxBox » 01 jun 2015, 04:16

Vecina stvari koje su napisane, na mjestu su ! Contador jeste imao Giro, ali nekako gledajuci sve kontam da je vecinu odvezao na 70%, da ne govorim o ovim zadnjim danima ! Vjerujem da je i sam iznenadjen svime, i da sad tek pocinje da vjeruje da moze mnogo toga na TDF ! Nepoznanica su prava ! Nekako bi ja to poredao,1) Foome 3 2) Contador 3.25 3) Nibali 3.5 4) Quintana 4 5) Valverde 99 :P Nekako vjerujem da ce ponovo Movistar ispasti maximalno nekorektan prema Quintani i da ce Valverde razocarati kao nebrojeno puta do sada !

Avatar
tillman
Postovi: 781
Pridružen/a: 19 nov 2012, 18:44
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la tillman » 01 jun 2015, 10:11

Meni je Quintana prvi favorit, Tour kao da je rađen za njega, nema dugačkog kronometra, a i samo je jedan na utrci... više kronometara odgovara i Froomeu, Conti i Nibaliju jer sva trojica mogu dobro to odvesti...
samim time, šanse rastu i Puritu, Valverdeu, francuzima Pinotu, Bardetu, Rollandu, a osim njih tu će biti i Van Garderen, Keldermann, Peraud etc.
na stranim forumima, najslabije od te kao velike četvorke kotira Nibali...što je i razumljivo, nikako da ga vidimo u okršaju sa ostalom trojicom, lani je to trebalo biti ali su i Contador i Froome rano odustali...
Nibalijeva prednost je ona etapa sa kockicama gdje ga vide u vrhu etape... tu će primjerice Purito izgubiti dosta... vidjet ćemo da li će Contador i Tinkoff poslati na Tour Sagana i Valgrena, da mu budu od pomoći u toj etapi... Froome tu ima Thomasa kao specijalistu za classic utrke...

očekuje nas sjajan Tour, treba čekati samo popise ekipa da bi se vidjelo tko s kime raspolaže...
koliko sam mogao ja sam zaključiti, mislim da je ovih 5 (+Sagan?) u Tinkoffu sigurno na Touru: Contador, Majka, Kišerlovski, Valgren, McCarthy; sva četvorica odlični domestiquei za Contadora, nešto što nije imao na Giru...

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 07 jun 2015, 14:46

Nije da smo ocekivali nesto drugo na startu Kriterijuma :kafa:

Kakav sprint na kraju :tokralju: :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12691
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Mig_Mig » 07 jun 2015, 15:04

Mene je tacno Juve izludio, pa sam zaboravio na sve! Kako je prosla prva etapa?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Forster
Postovi: 3296
Pridružen/a: 12 jan 2013, 22:43
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Forster » 07 jun 2015, 15:47

Mig_Mig je napisao/la:Mene je tacno Juve izludio, pa sam zaboravio na sve! Kako je prosla prva etapa?
Bijeg tokom cijele trke, u zadnjih 20-ak kilometara ostali samo Thurau (Bora) i onaj iz Eritreje, nigga.
Iz glavne grupe su se pokušali preseliti Oss, Kennaugh i još neki, uhvatili Thuraua na 3-4 kilometra do cilja, držali prednost 10-ak sekundi nad glavnom grupom. Kennaugh napao 2 kilometra prije cilja, napravio preveliku razliku i nisu ga mogli stici, 2 sekunde ispred grupe, i bonifikacija, pa je tako 6 sekundi ispred Modola u generalnom :thumbup:

Sky bi mogao držati žutu majicu tokom cijele trke, timski hronometar, pa brda, Froome bi trebao do pobjede na kraju.
R.I.P Grande campione - Michele Scarponi

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 07 jun 2015, 18:14

Danas ce Wiggins pokusati oboriti rekod od voznje na 1h koji drzi Alex Dowsett a iznos 52.937m.

19h:15min. Eurosport 1 :salut:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 07 jun 2015, 20:31

I obori ga. Duke sad okrece janje :rol:


54.526 novi rekord :tokralju: :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 09 jun 2015, 13:37

Pa ko stavi ovog komentatora, lik imena ne zna izgovarat :facepalm:

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Otelo » 09 jun 2015, 14:52

MElloo je napisao/la:Pa ko stavi ovog komentatora, lik imena ne zna izgovarat :facepalm:
I mene nervira. Onaj sto je komentarisao Giro mi je bio vrh :salut:

Relativno dosadan hronometar ali zato sutra planine :opaopa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 09 jun 2015, 14:53

Bmc :opaopa: :opaopa: :opaopa:
Zadrzat zuto do kraja :salut:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12691
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Mig_Mig » 10 jun 2015, 16:18

Kako me iznenadio Eurosport :S Kako kriminalno odradjuju Criterium ! Uzas.. snimci, komentator :S Usput, Dukeee ? jesi li ziv ?
Zadnja izmjena: Mig_Mig, dana/u 10 jun 2015, 16:37, ukupno mijenjano 1 put.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 10 jun 2015, 16:19

Dje su Ognjen, Djordje i Stevo ? Kakve ovo pacijente stavljaju za komentatore :facepalm:
@Mig jesi to bio u banovicima? :mrgreen:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12691
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Mig_Mig » 10 jun 2015, 16:36

Haha. godisnji prije ramazana :) por qué ? Sta je sad sa njima..
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
tillman
Postovi: 781
Pridružen/a: 19 nov 2012, 18:44
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la tillman » 11 jun 2015, 18:40

Zanimljiva 5. etapa na Criteriumu, dobio Bardet koji je na spustu pred zadnji uspon napravio prednost od 1:25 u odnosu na glavnu grupu...
Nibali,Valverde, Purito, svi su zaostali za tempom Skya, a onda na 2,5km do cilja napao Froome, uspjeli ga slijedit samo Van Garderen i Benat Inxtausti, da bi ga u posljednjih 100m pretekao Van Garderen... Van Garderen u žutom...

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.