FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 11 sep 2015, 21:23

Kad sve ovo bude juče pjesma s juga će da se čuje.
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
DANAN
Postovi: 437
Pridružen/a: 21 apr 2013, 20:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DANAN » 11 sep 2015, 21:36

Alipasino je napisao/la:Otjera ga papcic ko zadnjeg klosara a taj isti donio
klubu2 miliona.Slika sve govori.Covjek je slomljen dusevno i ja isto sa njim.Svasta bi sad uradio.
Mogli bi ovdje plakat tri mjeseca da se nisu znacajna sredstva za dobivanje licence obezbjedila.

Hadzijalagic
Postovi: 897
Pridružen/a: 12 avg 2015, 10:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hadzijalagic » 11 sep 2015, 21:40

Na treningu ne vidjeh Kokota i Djelmica i kontam na prvu Oda ih poveo sa sobom :mrgreen: Vidio sam da je Djelmic radio po nekom posebnom rezimu.. Zna li neko sto Kokota nije bilo na treningu?? I Memija se nesto zalio na povredu, zna li neko o cemu je rijec??

Problem Capljicu moze biti sto sad nemamo klasicnog zadnjeg veznog (destruktivca) tipa Zole.. Oda nije preferirao takve igrace a Vladi mozda bude trebao.. Nadam se da ce mali Hasanovic dobiti priliku da pokaze sta moze.. Na treninzima je odlican bar za moj ukus..
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
DANAN
Postovi: 437
Pridružen/a: 21 apr 2013, 20:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DANAN » 11 sep 2015, 21:43

KGB je napisao/la:
za_zivot_cijeli je napisao/la:jedino dobro sto moze izaci iz svega, uz neke lude okolnosti, jeste ujedinjenje sukobljenih frakcija u borbi protiv uprave. to bi znacilo oporavak grupe ali i pad uprave.
s druge strane, bilo kakav pokusaj komunikacije uprave sa iskljucivo jednom od dvije frakcije rezultirao bi daljim podjelama unutar grupe, a u samoj konacnici i padom uprave.

sve to zbog idiostke i ishitrene odluke da se otpusti trener jer eto Thiago nije zabio sa metar od gola, i sto Koki nije usao onaj sut vanjskom koji je zavrsio pored stative.

neka mi neko kaze da je ova uprava normalna i da zna sta radi!
1. Nikakve sukobljene frakcije ne postoje, ne samo sukobljene vec ni frakcije, licni amoziteti su nesto sasvim drugo
2. Manijaci kao grupa nakon "posljednjih" dogadjaja jesu poljuljani ali daleko od toga da treba neki oporovak od necega i sl. :crazy:
3. U skupstini kluba je jedan predstavnik navijaca ispred udruzenja
4. Ono najbitnije da Manijaci kao grupa nikada nisu rusili ali ni postavljali uprave, napadali jesu, upozoravali jesu, prozivali jesu ali daleko od pomenutog

Za upravu bih se slozio samo tako, bolje im je da sami odu dok neke stvari sami ne zaostre, sve ostalo ti je mahalsa i to ti kazem ja koji od 2002. aktivan na jugu samo tako.
Kojeg udruzenja?Koliko to udeuzenje broji clanova?Kada je odrzalo zadnju skupstinu?
Nekome sam danas ista pitanja postavio.

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 11 sep 2015, 21:44

Hadzijalagic je napisao/la:Na treningu ne vidjeh Kokota i Djelmica i kontam na prvu Oda ih poveo sa sobom :mrgreen: Vidio sam da je Djelmic radio po nekom posebnom rezimu.. Zna li neko sto Kokota nije bilo na treningu?? I Memija se nesto zalio na povredu, zna li neko o cemu je rijec??

Problem Capljicu moze biti sto sad nemamo klasicnog zadnjeg veznog (destruktivca) tipa Zole.. Oda nije preferirao takve igrace a Vladi mozda bude trebao.. Nadam se da ce mali Hasanovic dobiti priliku da pokaze sta moze.. Na treninzima je odlican bar za moj ukus..
Pričao sam s drugom po pitanju tog Hasanovića,momak je iz Ilijaša kako mi on reče sa njim završio osnovnu,kaže dan noć momak na ''betonu'' samo lopta lopta i lopta,s časova bježao da igra lopte,usput kaže da je veoma jak u duelu i da je dosta ispred svojih vršnjaka kad je snaga u pitanju. a što se tiče Kokota ja sam ga vidio na onom videu ''Prvi trening Čapljića'',prvo izlaze igrači Kokot zadnji nešto Čaplji priča,i kad su počeli trčat Kokot opet zadnji :D
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 11 sep 2015, 21:45

a jel tačno da je pitar? :D

Avatar
DooVe
Postovi: 1541
Pridružen/a: 26 avg 2010, 21:27
Lokacija: Šeher
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DooVe » 11 sep 2015, 21:46

Bili su svi igrači na treningu ;)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 11 sep 2015, 21:49

Ma nama više ni hepek ne može pomoći. Čitajući šta ovdje raja pišu vidi se da je opšti haos. Jedni ga prave svjesno, jedni nesvjesno, jedni ne znaju kud gone, jedni maštaju, jedni su zbunjeni itd.
Ja kao stariji više nemam živaca i polako gubim nadu da ću dočekati da od našeg Želje bude neka ljepša priča. Recimo ja više ne vjerujem da ću dočekati novu ljepšu Grbavicu, a toliko sam to želio, pogotovo nakon što je spaljena u ratu.
Međutim, kad vratim film i razmislim pa sve su generacije navijača ovog kluba maštale o novim terenima, tribinama, boljim igračima, velikim uspjesima itd. a realno sve je to bilo na kašičicu. Upamtio sam to od svojih predaka, pravili su terene i stadione, tjeralo ih, oni opet iz početka, udbaši opet raskučili i oteli sve što je valjalo, hajd opet iz početka, osam godina potucanja po svim živim nižim rangovima, ali opet su se Željovci borili i nadali i uspjeli se vratiti iz mrtvih u elitu, pa opet nazad i opet borba i trud i dođe titula kao do tada neviđena senzacija i rekord lige i tako dalje i tako dalje.
Takva nam je sudbina i to je Željo, ali opet doći će nove generacije i opet će maštati i ovaj klub nikad neće biti bez podrške, bit će i nekih uspjeha na kašičice i možda legne i neka tribina i tako u krug.
I onda opet nakon svega vrati se neka nada, preživio je ovaj klub svašta, preživit će i ovo, mi nemamo kud, od Želje samo smrt rastavlja ... treba nam samo više jedinstva, a to je na ispitu i kušnji posljednjih poprilično godina. Stare generacije su imale puno iskušenja ali su bile puno jedinstvenije od nas. To najviše boli i takvo je danas vrijeme. Vrlo je malo ideala, a puno malodušnosti, ličnog sitnog interesa itd. Da mi sad dedo rahmeli ustane iz mezara sa svojom rajom riješili bi ovo sve za heftu što se kaže, ali mi nismo danas više bir kao što su oni bili. Jeb.iga. zajedno su radili pa i živili, stadion im je bio druga kuća, igrači ko familija

Avatar
tm8782
Postovi: 1803
Pridružen/a: 30 sep 2009, 20:09
Lokacija: Preko puta DOLINE CUPOVA
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tm8782 » 11 sep 2015, 21:52

Bili svi na treningu, a Kokot i Djelmic su se zalili na povrede pa su odvojeno trenirali, kao i E. Sadikovic i Uzelac. Tacnije hodali oko terena.
Željo, jedna riječ, jedno ime koje puno znači...

Avatar
bojamora
Postovi: 1210
Pridružen/a: 11 avg 2014, 11:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bojamora » 11 sep 2015, 21:54

carsijaba je napisao/la:Uprava radi svoj dio posla veoma dobro:

Riješeno je 30 tužbi bivših igrača i uposlenika kluba u mandatu Gredića
Riješeno je 8 uposlenika kluba penzionisanjem, (nakon rata pa do neki dan im nisu bili isplaćivane obaveze)
Finansijska situacija stabilizirana
Uskoro tender za istočnu tribinu

Sportski segment:

Odović je najodgovornioji za rezultate prve ekipe. U sedam kola imamo poraza kao cijelu prethodnu. Bila je pripremljena lova za pojačanja po njegovoj želji. Ukoliko nisu doveli tražena pojačanja, trebao je to reći. Odović mi je drag i mislim da je greška što su ga smijenili, ali odgovornost za rezultate mora sam preuzeti.

Smijenjeni paraziti Kluba su jedva dočekali ovu situaciju i skupa sa Savezom pokušavaju destabilizirati vidne pomake u radu i transparentnosti Kluba. Neki navijači su nasjeli na ovu priču. @Alipašino priča o prošlosti i željinim legendama, kao da legende nisu i Sprečo, Bukal, E. Hadžiabdić, kojima je ova Uprava omogućila da ljudi idu u zasluženu penziju. Najveće zasluge za taj potez pripadaju, upravo, Grediću. Fudbal se igrao i gledao i prije Odovića.

Ovaj proces se ne smije zaustaviti, a već sam rekao ko radi na zaustavljanju tog procesa. Vjerujem u trofej, a paraziti i oni koje huškaju navijače protiv Uprave (čitaj Želje - radi vlastitih interesa) mogu ga samo flautati.
Odličan post. Sve se slažem. Mislim da je uprava učinila pravi potez dovođenjem Čapljića za trenera i siguran sam da je on bolji trener od Odovića koliko nam god on drag bio. Još jedna u nizu dobrih odluka i stvarno rade najbolje što mogu u ovim uslovima a pljuvači če se morati vratiti u rupe gdje im je i mjesto.

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 11 sep 2015, 21:57

ChWilla je napisao/la:a jel tačno da je pitar? :D
Nije. U Ilijašu je poznat kao ''rambo'' i ''Gatusso'' :D
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

struja
Postovi: 676
Pridružen/a: 12 maj 2010, 11:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la struja » 11 sep 2015, 22:02

Hadzijalagic je napisao/la:Na treningu ne vidjeh Kokota i Djelmica i kontam na prvu Oda ih poveo sa sobom :mrgreen: Vidio sam da je Djelmic radio po nekom posebnom rezimu.. Zna li neko sto Kokota nije bilo na treningu?? I Memija se nesto zalio na povredu, zna li neko o cemu je rijec??

Problem Capljicu moze biti sto sad nemamo klasicnog zadnjeg veznog (destruktivca) tipa Zole.. Oda nije preferirao takve igrace a Vladi mozda bude trebao.. Nadam se da ce mali Hasanovic dobiti priliku da pokaze sta moze.. Na treninzima je odlican bar za moj ukus..
ovo za def.zadnjeg veznog meni se svo vrijeme vrti po glavi il je do mene il sam ja navikao na amarov sistem igre,mnogo smo ničijih lopti prodali na sredini jednostavno nema niko da presječe prekine tranziciju ili napravi pritisak na sredini

Avatar
ZZtop10
Postovi: 2509
Pridružen/a: 09 jul 2012, 22:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ZZtop10 » 11 sep 2015, 22:07

A mozda Vlado dovede nekog igraca. Ako ima sada neko slobodan...
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

Guvo88
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Guvo88 » 11 sep 2015, 22:08

Kako ces majke ti 9 kolo dovodit igraca?

petisesti98
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 feb 2013, 10:30
Lokacija: RajvoSa
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la petisesti98 » 11 sep 2015, 22:10

bojamora je napisao/la:
carsijaba je napisao/la:Uprava radi svoj dio posla veoma dobro:

Riješeno je 30 tužbi bivših igrača i uposlenika kluba u mandatu Gredića
Riješeno je 8 uposlenika kluba penzionisanjem, (nakon rata pa do neki dan im nisu bili isplaćivane obaveze)
Finansijska situacija stabilizirana
Uskoro tender za istočnu tribinu

Sportski segment:

Odović je najodgovornioji za rezultate prve ekipe. U sedam kola imamo poraza kao cijelu prethodnu. Bila je pripremljena lova za pojačanja po njegovoj želji. Ukoliko nisu doveli tražena pojačanja, trebao je to reći. Odović mi je drag i mislim da je greška što su ga smijenili, ali odgovornost za rezultate mora sam preuzeti.

Smijenjeni paraziti Kluba su jedva dočekali ovu situaciju i skupa sa Savezom pokušavaju destabilizirati vidne pomake u radu i transparentnosti Kluba. Neki navijači su nasjeli na ovu priču. @Alipašino priča o prošlosti i željinim legendama, kao da legende nisu i Sprečo, Bukal, E. Hadžiabdić, kojima je ova Uprava omogućila da ljudi idu u zasluženu penziju. Najveće zasluge za taj potez pripadaju, upravo, Grediću. Fudbal se igrao i gledao i prije Odovića.

Ovaj proces se ne smije zaustaviti, a već sam rekao ko radi na zaustavljanju tog procesa. Vjerujem u trofej, a paraziti i oni koje huškaju navijače protiv Uprave (čitaj Želje - radi vlastitih interesa) mogu ga samo flautati.
Odličan post. Sve se slažem. Mislim da je uprava učinila pravi potez dovođenjem Čapljića za trenera i siguran sam da je on bolji trener od Odovića koliko nam god on drag bio. Još jedna u nizu dobrih odluka i stvarno rade najbolje što mogu u ovim uslovima a pljuvači če se morati vratiti u rupe gdje im je i mjesto.
Samo da postavim pitanje za carsijaba, ne mogu da mu trazim sad ovaj post halalite.

Kazes rijeseno 30 tuzbi, ali nisi napisao u ciju korist, mozes li nam malo to precizirati ?

i jel znas da se nedavno zavrsio proces oko tuzbe SD protiv FK i sta smo sve izgubili u tom procesu ?
SWRA

Avatar
super
Postovi: 949
Pridružen/a: 26 jun 2013, 06:37
Lokacija: 43° 52′ sjeverne sirine i 18° 25′ istocne geografske duzine
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la super » 11 sep 2015, 22:11

Guvo88 je napisao/la:Kako ces majke ti 9 kolo dovodit igraca?
mozes slobodne igrace dovesti
to je bio diktat navijački jačeg lobija iz Beograda , Zagreba, a, ako ćemo pravo, i Sarajeva! Ljudi oko Sarajeva, oni koji su radili u policiji, tuzilaštvu, sudu, sve su činili da Željezničaru pokažu put u – Drugu ligu!

Guvo88
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Guvo88 » 11 sep 2015, 22:13

super je napisao/la:
Guvo88 je napisao/la:Kako ces majke ti 9 kolo dovodit igraca?
mozes slobodne igrace dovesti
Znam, ali zamisli kakav je to igrac koji do sad nije nasao klub?

struja
Postovi: 676
Pridružen/a: 12 maj 2010, 11:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la struja » 11 sep 2015, 22:14

svako ima neki svoj sistem igre ja npr.nikad nebi igrao bez def. zadnjeg veznog tipa zola nijema ćulum eldar itd

petisesti98
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 feb 2013, 10:30
Lokacija: RajvoSa
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la petisesti98 » 11 sep 2015, 22:16

struja je napisao/la:svako ima neki svoj sistem igre ja npr.nikad nebi igrao bez def. zadnjeg veznog tipa zola nijema ćulum eldar itd
ni meni se ne svidja taj sistem igre ali realno uz taj sistem i igrace sto si nabrojao smo igrali najljepsi fudbal i osvajali trofeje ;)
SWRA

Avatar
super
Postovi: 949
Pridružen/a: 26 jun 2013, 06:37
Lokacija: 43° 52′ sjeverne sirine i 18° 25′ istocne geografske duzine
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la super » 11 sep 2015, 22:18

Guvo88 je napisao/la:
super je napisao/la:
Guvo88 je napisao/la:Kako ces majke ti 9 kolo dovodit igraca?
mozes slobodne igrace dovesti
Znam, ali zamisli kakav je to igrac koji do sad nije nasao klub?
imao si sansu dovesti stevanovica al je trazio100k za godinu,za igraca koji nije igrao duze od godine mislim da je previse
to je bio diktat navijački jačeg lobija iz Beograda , Zagreba, a, ako ćemo pravo, i Sarajeva! Ljudi oko Sarajeva, oni koji su radili u policiji, tuzilaštvu, sudu, sve su činili da Željezničaru pokažu put u – Drugu ligu!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66 i 20 gostiju.