RK Sloga Doboj

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 21 nov 2015, 11:10

DOBOJ: Sloga u duelu sa Prijedorom očekuje pobjedu

Utakmica 11 kola Premijer lige BiH između dobojske Sloge i ekipe Prijedora igra se danas u Sportskoj dvorani Srednjoškolskog centra sa početkom u 15.25 sati, i svi ljubitelji rukometa moći će da je pogledaju u živom prenosu na BHRT-u.

- Utakmica je od velike važnosti za mladu ekipu Sloge kako bi se nakon tri vezana poraza vratili na staze uspjeha, i zabilježili novu, vrijednu pobjedu. Slavlje nad Prijedorčanima stabilizovalo bi ekipu, smirilo strasti i unijelo bi dozu sigurnosti. Trener Junuzović sa saradnicima maksimalno je motivisao igrače, tako da očekujem dobru igru i naravno našu pobjedu. Pozivam navijače da nas podrže, da daju podstrek ekipi i budu njen igrač viška. Takođe bi apelovao na navijače da kupe ulaznice i na taj način nam pomognu pošto se nalazimo u teškoj finansijskoj situaciji - izjavio je za Dobojski Info Jovo Jović, predsjednik RK Sloga Doboj.

Nakon deset odigranih kola RK Sloga se nalazi na sedmom mjestu sa 15 bodoba, uz pet pobjeda i isto toliko poraza.

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 19 dec 2015, 10:25

SLOGA – SLOBODA SOLANA 28:27 (14:11)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 400. Sudije: Ivor Hrstić i Dario Šimić (Čapljina). Sedmerci: Sloga 4(2), Sloboda Solana 5(2). Isključenja: Sloga 16, Sloboda Solana 4. minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Srđan Gavrić (Sloga) u 59.minutu.

SLOGA: Nebojša Bojić (14 odbrana, 3 sedmerca), D.Pejić 1, Đurđević 9(1), Maričić, Mišanović 2, Zekić 3, Bižić, A.Pejić, Gavrić 5(1), Radić 5, Đ.Bosić, B.Bosić 3, Ilić, Tulendić, Mujkanović, Zvekić. Trener: Emir Junuzović.

SLOBODA SOLANA: Almin Bojić (7 odbrana, 2 sedmerca), Karaula 12, Ventić, Hamzabegović 1, Šahdanović 2, Cerić, Sejdinović 1, Đulić 5(2), Jahić 4, Husejnović, Hrnjić, Sabljić, Kavazović, Čamdžić 2. Trener: Mirza Bulić.

Igrač utakmice: Vladan Đurđević (Sloga).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 31 jan 2016, 14:50

SLOGA – GRAČANICA 29 : 28 (14 : 13)

Dvorana Srednjoškolskog centra. Gledalaca 500. Sudije Nedim Lipa i Maid Katanić (Sarajevo). Delegat Dragan Semiz (Novo Goražde). Sedmerci: Sloga 3 (3), Gračanica 2 (–). Isključenja: Sloga 16, Gračanica 14 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Nemanja Zekić (Sloga) u 60. minutu.

SLOGA: Bojić (10 odbrana), Pejić, Đurđević 4, Simić, Mišanović 2, Zekić 3, Bižić, Ilić, Gavrić 11 (3), Radić 2, Đ. Bosić, B. Bosić 6, Maričić, Tulendić 1, Mujkanović, Zvekić. Trener Emir Junuzović.

GRAČANICA: Ahmetašević (8 odbrana), Šaković, Pašić, Morankić, Komnenović, Alibegović 3, Saračević, Redžić, Osmanhodžić 9, Avdić, Sumbić 9, Brđanović 1, Hamidović, Ilić 3, Mujačić, Bašić 3. Trener Jasmin Unkić.

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 12 feb 2016, 16:42

I opet sve počinje! :roll:
Dugovanja su oko pola miliona maraka, igrači zbog neplaćanja ne žele na teren, a za prevlast u rukometnom klubu Sloga bore se dvije struje. Zbog takve situacije aktuelno rukovodstvo je podnijelo ostavku, pa je klub i bez uprave.

Pritiske i uticaj, kako kažu, uprave iz sjene, ne mogu da izdrže.

“Ne bih se osvrtao na to kako ti ljudi rade, ali 10 minuta prije utakmice igrači na mobilne telefone dobiju poruke uznemirujućeg sadržaja, kako neko raspušta klub, mlade selekcije, to je nešto što ne vodi dobru”, naglasio je Jovo Jović, predsjednik RK Sloga u ostavci.

Jović i saradnici za trenutno stanje krive bivšeg člana uprave Alena Petkovića, koji kako sumnaju ponovo želi na čelo kluba. Petković to ne krije, ali uvjerava da mu je cilj opstanak Sloge. Ko sumnja u njegov raniji rad, kaže – neka angažuje istražne organe.

“Imam želju da pomognem rukometnom klubu, znam kako se može ppomoći i ja sa konceptom koji sam ponudio znam da se klub spasiti može, a ljudi ako misle da nisam ja taj, nemam ništa protiv, neka ga preuzme neko”, rekao je Alen Petković, RK Sloga.

Doskorašnje rukovodstvo više od želje za pomoć, vjeruje u namjeru preuzimanja kluba sa političkom pozadinom. Građani su ogorčeni. Takvo stanje u gradu rukometa je, kažu, nedopustivo.

Godinama se politika upliće u rukomet, ali sadašnje stanje je sramno, kaže novinar Slobodan Puhalo. Prvi put u poslijeratnom periodu sastavljena je ekipa od vlastitih snaga.

“U prošlu subotu kad je igrala sloga posljednju prvenstvenu utakmicu u ekipi su bili svi članovi Sloge dječaci koji su ponikli u školi rukometa Sloge, koja je u jugoslovenskim okvirima bila među najjačim u Jugoslaviji”, kaže Slobodan Puhalo, sportski novinar.

Situacija bi mogla da bude jasnija nakon 3. marta, za kada je zakazana skupština kluba. Rukometni klub dobija najviše novca iz gradske kase, pa neki i u tome vide pozadinu borbe za prevlast.

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 14 feb 2016, 16:30

Rukometaši se izdigli iznad problema

Rukometaši Sloge izdigli su se iznad svih problema zabilježivši i treću uzastopnu pobjedu u nastavku sezone. Ovog puta slavili su protiv Igmana na svom terenu rezultatom 33 : 25 (18 :11).

Pred ovu utakmicu dešavale su se mnoge turbulencije. Bilo je upitno da li će se utakmica igrati jer su igrači postavili ultimatum upravi ukoliko ne bude isplaćen dio dugovanja da neće izaći na teren. Međutim, oni su pokazali da vole klub, odigrali su utakmicu i zabilježili novu pobjedu kojom su izbili na četvrto mjesto prvenstvene tabele, što je veliki uspjeh ove mlade ekipe u kojoj su sve domaći igrači. Ovim momcima treba pružiti podršku jer oni jedini zaslužuju pohvale za ono što pokazuju na terenu. Ljudi u klubu i oko kluba treba da stave prst na čelo, pomire svoje sujete i prestanu sa optuživanjem jedni drugih. Da počnu da rade u interesu Sloge a ne svojih ličnih sujeta.

A sada da se osvrnemo na utakmicu. Domaći su od samog početka nametnuli svoju igru i pokazali gostima da se u Doboju nemaju čemu nadati. Naplatili su im s kamatom za poraz u prvom dijelu sezone. Sloga je povećavala prednost iz minuta u minut, koja je na isteku prvog poluvremena iznosila 18 :11.

Drugi dio gosti otvaraju serijom 3 : 0. Međutim, jedino što su uspjeli je da smanje razliku na pet golova zaostatka. Ali Dobojlije su se trgle i vratile stvari na svoje mjesto. Na kraju zaslužena pobjeda Sloge 33 : 25.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Vladan Đurđević sa devet i Srđan Gavrić sa sedam golova. Kod gostiju je Tarik Alibegović jedini vrijedan pomena jer je postigao 11 golova.

SLOGA – IGMAN 33 : 25 (18 : 11)

Dvorana Srednjoškolskog centra u Doboju. Gledalaca 250. Sudije: Dražen Begić (Mostar) i Andrija Knezović (Buna). Delegat Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Sloga 4 (2), Igman 9 (7). Isključenja: Sloga 8, Igman 6 minuta.

SLOGA: Bojić (13 odbrana), D. Pejić, Đurđević 9 (1), Simić, Mišanović 3, Zekić 4, Bižić (3 odbrane, sedmerac), A. Pejić, Gavrić 7 (1), Radić 1, Đ. Bosić, B. Bosić 5, Maričić, Tulendić 1, Mujkanović, Zvekić 3. Trener Emir Junuzović.

IGMAN: Lilić (8 odbrana), Halilović 1 (1), Velić 2, Hošić 2, Hasibović, Čeklica (4 odbrane, sedmerac), Sadiković, F.Čorbo, Alibegović 11 (3), Denjo 3 (1), A.Čorbo 3, Bračković 3 (2). Trener Adem Bašić.

Igrač utakmice Vladan Đurđević (Sloga).
http://dobojski.info/sport/rukomet/item ... d-problema

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 04 mar 2016, 21:17

Sloga-Vogošća 29:28 (14:12)
Svaka čast našim momcima!!! Dobojska mladost!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la balkanac198 » 04 mar 2016, 22:06

po'marke je napisao/la:Sloga-Vogošća 29:28 (14:12)
Svaka čast našim momcima!!! Dobojska mladost!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Bravo :bow: Ako je neko gledao utakmicu u Doboju,moze li malo detaljnije napisat,jer ipak sam ocekivao da ce to Vogosca PH dobiti :kafa:

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la samosingle » 05 mar 2016, 07:26

Cestitke za mladice Sloge svaka cast zaista :bow:

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 05 mar 2016, 12:11

DOBOJ: "Sloga" u seriji, pala favorizovana "Vogošća"!
Rukometaši Sloge su u derbi utakmici 21.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali ekipu Vogošće koja je do ovog kola dijelila lidersku poziciju sa Izviđačem. Domaći su slavili minimalnim rezultatom 29:28 i tako je Doboj ostao neosvojiva tvrđava. Zabilježena je i šesta uzastopna pobjeda, a jedini tim koji je odnjeo bodove je Izviđač i to u prvom dijelu sezone. Ovo je bio tek drugi poraz Vogošće u prvenstvu.

Domaći su od samog početka pokazali da žele pobjedu. Jedino što su gosti uspjeli u ovoj utakmici jeste početno izjednačenje na 1:1. A od tog trenutka pa sve do kraja Sloga je vodila, da bi se na odmor otišli sa prednošću 14:12 za domaćine.

U nastavku su Dobojlije nastavile u istom ritmu, igrali su snažno u odbrani a izvrsno je branio Nebojša Bojić. Najveću prednost na utakmici Sloga je imala u 44. minutu 23:19. Igrao se 52. minut kada sa dva uzastopna gola reprezentativca BiH Anesa Bečića gosti stigli na minus jedan, 26:25. Međutim minut kasnije Boris Bosić svojim pogotkom ne dozvoljava gostima da dođu do izjednačenja. Na kraju u uzbudljivom finišu zaslužena pobjeda dobojskih rukometaša 29:28. S ovom pobjedom oni su se učvrstili u vrhu tabele.

Najzaslužniji za pobjedu Sloge su izvrsni golman Nebojša Bojić koji je sakupio 17 uspješnih intervencija, te kapiten Srđan Gavrić sa 10 golova i odlični Boris Bosić i Vladan Đurđević sa po šest golova. Kod gostiju najbolji su bili bivši golman Sloge Adnan Šabanović sa 15 odbrana i Alen Ovčina sa šest golova.

SLOGA – VOGOŠĆA POLJINE HILS 29:28 (14:12)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 250. Sudije: Mario Primorac i Žarko Hrstić (Ljubuški). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Sedmerci: Sloga 4(3), Vogošća Poljine hils 3(2). Isključenja: Sloga -, Vogošća Poljine Hils 4.minuta.

SLOGA: Bojić (17 odbrana), D.Pejić, Đurđević 6, Simić, Mišanović 3, Zekić 2, Bižić, A.Pejić, Gavrić 10(3), Đ.Bosić, B.Bosić 6, Maričić, Mujkanović, Zvekić 2. Trener: Emir Junuzović.

VOGOŠĆA POLJINE HILS: Geko 3(2), Džinović 1, Smajilbegović, Bečić 4, Korjenić, Međić 4, Haseljić, Ovčina 6, Tufekčić 4, Šabanović (15 odbrana), Jelačić, Divković 4, Đapo, Pandžić, Kadrić, Dedajić 2. Trener: Daniel Riđić.

Igrač utakmice: Srđan Gavrić (Sloga).

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 10 mar 2016, 16:48

DOBOJ: Danijel Šarić novi predsjednik Rukometnog kluba "Sloga"


Danijel Šarić proslavljeni dobojski rukometaš novi je predsjednik Rukometnog kluba "Sloga" Doboj. Na današnjoj sjednici Skupštine kluba konstituisan je kompletan Upravni odbor.

Za predsjednika UO RK "Sloga" Doboj izabran je Danijel Šarić, potpredsjednica je Rankica Panić, a članovi UO su još Mladen Paleksić, Emil Čabrić, Jovo Jović, Jovo Panić, Rankica Panić, Slobodan Ostojić, Nikola Milićević, Goran Stojić, Radovan Bašović.

Uskoro opširnije...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 10 mar 2016, 17:10

DOBOJ: Danijel Šarić predložen za novog predsjednika RK "Sloga"

U nastavku skupštine RK Sloga dopunjen je Upravni odbor koji broji 11 članova. Od strane gradske uprave u UO je ušao Miroslav Kršić, novi članovi su Danijel Šarić, Branko Miletić i Emir Čabrić. Na sjednici je odlučeno da nakon što revizorska kuća podnese izvještaje o poslovanju u prethodnom periodu za predsjednika kluba bude imenovan Danijel Šarić. Šarić je najbolji svjetski golman, brend i ponos Doboja, tako da je on pravi čovjek za pomenutu funkciju.

Iako živi u Španiji gdje još aktivno brani za evropskog prvaka Barselonu to neće biti prepreka da vodi dobojsku Slogu.

- Završili smo vanrednu Izbornu skupštinu RK Sloga i zabrali smo novi Upravni odbor od 11 članova. Ja im želim sreću i nadam se da će uspješno voditi Rukometni klub Sloga. U upravnom odboru su: Danijel Šarić, Rankica Panić, Jovo Panić, Emir Čabrić, Mladen Paleksić, Branko Miletić, Slobodan Ostojić, Goran Stojić, Radovan Bašović, Nikola Milićević. To je jedan Upravni odbor koji sigurno uliva povjerenje da će Sloga nastaviti da egzistira. Da će uz pomoć gradske uprave i gradonačelnika koji su i do sada najviše finansirali i da će klub uspjeti da izađe iz problema u kojima se nalazi. Gradska uprava je dala novog člana UO Miroslava Kršića koji će uspjeti da nađe i napravi neku sinhronizaciju između Upravnog odbora i Grada. Tako da se nadam da će funkcionisanje kluba biti znatno olakšano. Upravni odbor bira predsjednika UO, za sada nije izabran dok se ne završi revizija poslovanja i dok se ne vidi izvještaj revizorske kuće koju smo odabrali. Dali smo dokumentaciju da pregleda poslovanje kluba od 2010-2015 godine. Prijedlog UO će biti da predsjednik kluba bude Danijel Šarić a potrpredsjednik Rankica Panić. Ali to ćemo sačekati dok budemo vidjeli izvještaje i napravili nove planove projekcije budžeta. Onda će na sjednici Upravnog odbora biti izabran predsjednik. Postoji Upravni odbor od 11 članova tako za funkcionisanje kluba neće predstavljati nikakav problem što je Šarić u inostranstvu. Postoje elektronska sredstva komunikacije. Ja sam juče i danas s njim razgovarao preko dva sata. Tako da udaljenost nije problem da on bude predsjednik RK Sloga. – rekao je Vojislav Rađa predsjednik Skupštine kluba.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 11 mar 2016, 18:28

Šarić za MONDO: Biću predsjednik Sloge ako...

Rukometni klub Sloga u narednih mjesec-dva trebalo bi da se vrati na pravi put. Rukometni velikan na narednoj sjednici skupštine zvanično će imenovati novu upravu kluba, a na njeno čelo bi trebalo da dođe proslavljeni rukometni as, golman Barselone i reprezentacije Katara, Danijel Šarić.

U medijima su se već pojavili natpisi "Šarić predsjednik Sloge", telefon mu zvoni, stižu čestitke na novoj funkciji, međutim Šarić u razgovoru za MONDO kaže da još nije na čelu svog matičnog kluba i da neke stvari moraju da se poslože prije nego što prihvati funkciju.

"Ja sam predložen od strane Upravnog odbora koji je izglasan juče. Radi se o Upravnom odboru koji s moje tačke gledišta može da radi jako dobro, tu su ljudi koji isto kao i ja žele da naprave prvi korak ka spašavanju Sloge. Mene su predložili da budem predsjednik. Ne želim da izbjegnem ovu situaciju, ali isto tako trebaju se mnoge stvari izdešavati da bih ja došao", rekao je Šarić na početku razgovora sa MONDO, a potom i naveo četiri krucijalne stvari koje treba da se riješe.

"Naravno da sam ja tu i da želim da pomognem, ali da bih ja uložio svoje ime i prezime prvo što treba da se uradi je da se napravi finansijska revizija. Poslije toga Upravni odbor koji je sposoban i koji po mom mišljenju može da nađe finansijska sredstva, mora da napravi finansijsku konstrukciju za narednu godinu-dvije", rekao je Šarić.

Treća stvar je povratak "dobojske djece" u Rukometni klub Sloga.

"Treba da se vrate dobojski igrači koji su tu igrali, oni treba da dođu u RK Sloga, da li kao treneri, da li na neka druga mjesta u klubu gdje mogu da pomognu u ovoj situaciji. Smatram da im je tu mjesto. Četvrta stvar koja treba da se uradi je da Sloga treba da dobije svoju kuću, odnosno prostorije. Ova prostorijica koju sada ima RK Sloga nije dovoljna, to trebaju da budu normalne prostorije koje će biti otvorene za igrače. To su mladi igrači, treba im pomoći", istakao je popularni Šara.

RK Sloga je prema riječima dosadašnjeg predsjednika Jove Jovića u dugu od 330.000 KM, međutim, koliki je tačan iznos koji se duguje povjeriocima i bivšim igračima biće poznato tek poslije revizije. Upravo to Šarić apostrofira kao prvi korak ka spašavanju kluba.

"To su stvari koje treba da se riješe, da se napravi neki pomak i da ja dođem kao predsjednik. Ja sam tu, zvali su me neki dan, želim da pomognem, nisam ih odbio, ali moraju se neke stvari prvo iskristalisati, treba da se 'povuče refa' pa da vidimo kako stoje stvari i kako ćemo dalje. Treba podvući crtu, vidjeti kolika su tačna dugovanja. isto tako treba vidjeti tačno koliko će biti ulaza novca, koliko od institucija, sponzora... pa da vidimo kako napraviti konstrukciju za sljedećih nekoliko godina. U novom upravnom odboru ima sposobnih ljudi koji mogu pomoći, neko finansijski, a neko da odradi onaj drugi, sportski dio".

U spašavanje kluba treba da se uključe svi, smatra Šarić.

"Svi koji misle dobro Slogi treba da pokažu svoje pravo lice, a ne da non-stop pljuju i kukaju. Šta je bilo prije, u to ne ulazim, ne trebamo to da gledamo već da spasimo klub. Neki će reći šta meni to treba, mogao bih sjediti ovdje u Barseloni, da ispijam kafe i da se sunčam, da ne gledam šta se dešava u Slogi. Međutim spreman sam da pomognem, a svi ljudi koji su u UO i koji vole Slogu moraju da daju svoj doprinos. Onda u sljedećem koraku možemo pričati o tom da budem predsjednik".

Popularni Šara na kraju razgovora za MONDO još jednom je upozorio da, iako je već predložen, neće po svaku cijenu u fotelju predsjednika, već kada vidi da se stvari pokreću sa mrtve tačke.

"Tu sam da pomognem, ali ako se ove stvari ne iskristališu, žao mi je. Ukoliko vidim da svako ne daje svoj doprinos ja neću da idem glavom kroz zid. Nisu to neki uslovi, ali da bi se krenulo sa mrtve tačke ovo su neki prvi koraci", istakao je Šarić.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 13 mar 2016, 12:02

RUKOMETNA PREMIJER LIGA BiH: Remi Sloge protiv Maglaja

U predivnom ambijentu pred punom dvoranom odigran je komšijski derbi između domaće Sloge, četvrtoplasirane na tabeli i trećeplasiranog Maglaja koji je završen neriješenim rezultatom 26:26 (14:13). Ovu utakmicu posmatrao je i veliki broj gostujućih navijača, a poslije dugo vremena konačno je dozvoljen ulaz i domaćim Vojvodama. Tako da je ovo bio istinski spektakl.

Sloga je počela utakmicu odlično, sa četiri uzastopna gola u devetom minutu dolazi do prednosti od 5:1. Međutim, od tog trenutka gosti su zaigrali bolje i deset minuta kasnije dolaze na minus jedan 9:8. Novu osjetniju prednost Dobojlije su imale četiri minuta prije kraja prvog dijela 14:10. Ali onda dolazi do opuštanja što Maglajlije koriste da na odmor odu sa zaostatkom od jednog gola 14:13. Posljednji gol u prvom dijelu postigao je Edo Mehinagić iz deveterca.

U nastavku Malglaj je igrao odlično. U 35.minutu Sloga je imala prednost 17:15. Ali onda slijedi uragan gostiju koji sa pet uzastopnih golova prelaze u vođstvo 17:20 (42.minut). Sloga stiže do poravnanja u 52.minutu 23:23. A onda golom mladog Tulendića prelazi u vođstvo 24:23. Međutim Abdurahmanović i Mehinagić ponovo stvaraju gol viška za svoj tim 24:25. U uzbudljivom finišu minut i po prije kraja domaći su u vođstvu 26:25. Imali su priliku da u tom trenutku odu na dva razlike i ovjere pobjedu ali su svojim greškama dozvolili Obralićevim pulenima da dođu do remija 26:26.

Sve u svemu bila je ovo odlična rukometna predstava, do pobjede su mogli i jedni i drugi, na kraju remi je možda i najpravedniji.

Kod domaćih najefikasniji su bili Vladan Đurđević sa osam te Srđan Gavrić sa sedam golova. Najzaslužniji za osvajanje boda kod gostiju bio je Benjamin Čičkušić sa 12 pogodaka.

SLOGA – MAGLAJ 26:26 (14:13)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 850. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba Novi Travnik). Delegat: Jelena Popović (Banja Luka). Sedmerci: Sloga 6(5), Maglaj 5(5). Isključenja: Sloga 2, Maglaj 10.minuta.

SLOGA: Bojić (13 odbrana), D.Pejić, Đurđević 8(5), Simić, Mišanović 2, Zekić 1, Đ.Bosić, A.Pejić, Bižić, Gavrić 7, B.Bosić 5, Maričić, Tulendić 1, Mujkanović, Zvekić 2. Trener: Emir Junuzović.

MAGLAJ: Džambegović, Totaj, Mehinagić 4, Omerović 2, Bradarić, Nenadović, Hadžihasić (11 odbrana), Šahinović, Kujrić, Mutapčić (4 odbrane, sedmerac), Karabegović, Ridžal 1, Abdurahmanović 2, bajraktarević, Ćosić 5, Čičkušić 12 (5). Trener: Mahmut Obralić.

Igrač utakmice: Benjamin Čičkušić (Maglaj).

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 26 mar 2016, 22:10

SLOGA – KRAJINA 17:16 (8:7)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba Novi Travnik). Delegat: Pero Marić (Mostar). Sedmerci: Sloga 3(2), Krajina 3(3). Isključenja: Sloga 4, Krajina 8.minuta.

SLOGA: Bojić (15 odbrana), D.Pejić, Đurđević 1, Simić, A.Pejić, Zekić 1, Bižić, Zvekić, Gavrić 7(2), Radić, Đ.Bosić, Mišanović 1, B.Bosić 6, Maričić, Tulendić 1, Mujkanović. Trener: Emir Junuzović.

KRAJINA: Bradarić (14 odbrana, sedmerac), Begić, Nadarević, Mijatović 3, Salkić 1, Adem Lipović, Angelovski 1, Dizdarević, Bašagić, G.Stanić 2, Hušić, Alen Lipović 5(3), Burazor 1, M.Stanić 3. Trener: Mensur Osmanagić.

Igrač utakmice: Boris Bosić (Sloga).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 13 apr 2016, 23:26

PREMIJER LIGA BiH: Lagana pobjeda Sloge

Rukometaši Sloge su lakše nego što se očekivalo došli do nove prvenstvene pobjede protiv Konjuha iz Živinica rezultatom 29:22(14:10). Tako je trener Dobojlija Junuzović slavio protiv svog dojučerašnjeg kluba.

Dobojlije su od samog početka nametnule svoj ritam. Gosti prvi gol postižu u osmom minutu (3:1). Živiničani ni u jednom trenutku nisu uspjevali da priprijete razigranim domaćinima. Na odmor se otišlo s aprednošću Sloge 14:10.

U nastavku Sloga je ponovo bila dominantna, povećavali su prednost iz minuta u minut koja je u 41.minutu dostigla maksimalnih plus devet na ovom meču (22:13). Na kraju zaslužena pobjeda dobojskih rukometaša 29:22.

Odlično je branio juniorski reprezentativac BiH Nebojša Bojić sakupivši 15 intervencija, a najefikasniji su bili Boris Bosić i Vladan Đurđević sa po sedam pogodoka. Kod gostiju najuspješniji strijelci bili su Husić, Brkić i Modrić sa po pet golova.

SLOGA – KONJUH 29:22 (14:10)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar). Delegat: Dražen Stevanović (Doboj). Sedmerci: Sloga 1(1), Konjuh 3(2). Isključenja: Sloga 4, Konjuh 2.minuta.

SLOGA: Bojić (15 odbrana), Đurđević 7(1), Simić, A.Pejić, Mišanović 2, Zekić 4, Bižić, Zvekić 3, Gavrić 2, Radić 3, Đ.Bosić, B.Bosić 7, Maričić, Tulendić 1, Mujkanović. Trener: Emir Junuzović.

KONJUH: Bešić (odbrana), Husić 5(1), Brkić 5, Malčinović 2, Begić 1(1), Pejkušić 1, Modrić 5, Omerović (8 odbrana), Sinanović, Alijagić 1, Mišić 1, Omazić (2 odbrane), Sakić 1. Trener: Adnan Bašić.

Igrač utakmice: Boris Bosić (Sloga).

dobojski.info

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 24 apr 2016, 10:28

SLOGA – DERVENTA 25:20 (16:10)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Srećko Delhunia (Lukavac). Sedmerci: Sloga 3(3), Derventa 7(5). Isključenja: Sloga 8, Derventa 4.minuta.

SLOGA: Bojić (8 odbrana), D.Pejić, Đurđević 2, Simić, A.Pejić, Mišanović 2, Zekić 4, Bižić (2 odbrane, 2 sedmerca), Zvekić, Gavrić 5(3), Radić 3, Đ.Bosić, B.Bosić 9, Tulendić, Mujkanović. Trener: Emir Junuzović.

DERVENTA: Subotić (2 odbrane), Živanić, Sibinčić, Lukić, Zemunović 2, Milinković, Drinić, Vučić, Stanković, Marčeta 5(2), Starčević (4 odbrane), Šarenac 4(3), Pekić 8, Zekić 1. Trener: Zoran Dokić.

Igrač utakmice: Boris Bosić (Sloga).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 09 maj 2016, 18:53

slika

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 04 jun 2016, 21:59

Završnica Kupa RS, Sloga-Borac 29:25slikaslika
Sutra finale Sloga-Derventa u 19h

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 05 jun 2016, 20:51

Finale Kupa RS, Sloga-Derventa slika

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 08 jun 2016, 22:18

DOBOJ: Šarić nagrađuje rukometaše Sloge iz svog džepa

Prvi trofej poslije šampionske sezone 2011/12. osvojili su rukometaši Sloge i to pobjedom u finalu Kupa Republike Srpske protiv Dervente sa 32:25.

Iako je ovaj uspjeh objektivno manji od onog prije četiri godine kada su Dobojlije osvojile titulu prvaka BiH, svakako je melem na ranu s obzirom na to da je klub u posljednjih nekoliko godina prošao i još prolazi najteže trenutke u istoriji dugoj 58 godina. Besparica i poplave unazadile su grad rukometa, što Doboj svakako jeste, pa je ovaj rezultat tračak nade da će Sloga ponovo biti ono što je nekad bila.

"Potrudili smo se organizacijom ovog turnira da Slogi i Doboju ponovo udahnemo rukomet i mislim da smo uspjeli. Imali smo sportski motiv, želimo da ubuduće ekipe igraju u najjačem sastavu, da punimo dvorane... Naša je bila solidno ispunjena, tako da su pozitivni odjeci poslije završetka", rekao je predsjednik Skupštine kluba Vojislav Rađa.

Ipak, Slogi predstoji još dug put kako bi klub stao na stabilne noge. Prije tri mjeseca najavljeno je da će legendarni golman Danijel Šarić doći na čelo kluba, ali to još nije realizovano.

"Nova uprava pročešljala je sve papire i sada znamo da je ukupan dug 260.000 maraka. Sve prenosimo Šariću, koji je rukometašima obećao premije iz svog džepa za osvojeni Kup. On će sezonu završiti u Barseloni, potom se seli u Katar, ali je od marta u kontaktu sa nama i zna svaki naš korak. Ne pada nam na pamet da se igramo njegovim povjerenjem, ugledom i veličinom i činimo sve da klub krene naprijed", rekao je Rađa.

Rukometaši bi danas ili sutra trebalo da dobiju i zaostale zarade iz prošle sezone, tako da će Sloga prvi put poslije dugo vremena u novu sezonu krenuti bez repova iz stare. Uprava kluba dogovorila je dinamiku otplate sa većinom povjerilaca, pa bi račun kluba trebalo da bude odblokiran u idućih nekoliko dana. Što se tiče igračkog kadra, plan rukovodstva je da i dalje računa na sve prvotimce, dok će uslijediti i pregovori sa dosadašnjim trenerom Emirom Junuzovićem.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.