RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Stone Island » 04 mar 2009, 14:52

bistrikboy je napisao/la:Bilo je to trece kolo,rezultat je bio 1-1 na kraju,ja mislim da je memisevic za nas zabio,to su bile RA nekad a danas su: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
slika
Eto Manijaci puno bolji...bojkotujete :roll: :lol:

Bola nemojte vi za nas brinuti,vratit ćemo se mi pa makar vama iz inata...

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la bistrikboy » 04 mar 2009, 14:59

Bojkot je zavrsen da kupis s vremena na vrijeme novine znao bi... 8-)
slika
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

situacija
Postovi: 38
Pridružen/a: 16 feb 2009, 09:30
Lokacija: prva linija
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la situacija » 04 mar 2009, 15:06

Taso je napisao/la:jbga uvukoste vi politiku.Jedno je definitivno u Mostaru je vise ljudi koji navijaju za Velez.To sto su ULTRASI trenutrno brojniji je stvar polozaja kluba.Mi smo bili najjaci u drzavi kad smo usli u PL.Dok ultrasa prije par godina kada se je Zrinjski borio za opstanak nije ni bilo na tribinama.
U gradu Mostaru, tj. urbanom dijelu ... sa 100% sigurnoscu mogu da tvrdim da je vise navijača Zrinjskog .
Ali zato za Velez navija čitava Jablanica i sve ona manja mjesta do nje koja su pod muslimanskom vecinom, pa i velik dio Konjica navija za Velez koliko ja znam ... prema jugu dole Blagaj i sva naselja sa muslimanskom vecinom su RA.
Zrinjski polako dobiva svoje navijače pretezito u zapadnoj Hercegovini, pa tako u zadnje vrijeme Čitluk stao iza Zrinjskog, a pravo me začudilo i Posusje koje ima dosta navijača Zrinjskog u sto nisam mogao vjerovati dok nisam vidio ... Polako dobivamo navijače i u Bosni u mjestima gdje su Hrvati u sto sam se osobno uvjerio i da ne nabrajam dalje ...

ra1981
Postovi: 1313
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 04 mar 2009, 15:10


evo klip s grbavice 2006
Nadam se da će ovo gostovanje biti upola kao ono,koje je po meni bilo jedno od najboljih u državi poslije rata, ako zanemarimo činjenicu da su neki išli mijenjati šalove :oops:

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Stone Island » 04 mar 2009, 15:14

bistrikboy je napisao/la:Bojkot je zavrsen da kupis s vremena na vrijeme novine znao bi... 8-)
slika
A ova slika RA je iz prošle sezone...da ja počnem tražiti neke vaše slike ne bi vam baš svejedno bilo...kad ste ko '' bojkotovali'' ! ;)
I ne znaš ti u kojem će broju RA sad doći na Grbavicu ;)
Svako ima problema i ja nisam nigdje čuo da smo se mi vama rugali zbog neke vaše krize a vi ste to jedva dočekali...pa normala,svako voli kada veliki slabe...

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la bistrikboy » 04 mar 2009, 17:57

Stone Island je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:Bojkot je zavrsen da kupis s vremena na vrijeme novine znao bi... 8-)
slika
A ova slika RA je iz prošle sezone...da ja počnem tražiti neke vaše slike ne bi vam baš svejedno bilo...kad ste ko '' bojkotovali'' ! ;)
I ne znaš ti u kojem će broju RA sad doći na Grbavicu ;)
Svako ima problema i ja nisam nigdje čuo da smo se mi vama rugali zbog neke vaše krize a vi ste to jedva dočekali...pa normala,svako voli kada veliki slabe...
haj nadji i postavi,bojkot znaci NIKO ne ide na tekme...
da nebude da kvarim temu ocekujem pobjedu i na terenu i na tribina,i da vas posaljemo u prvu ligu federacije... 8-) :mrgreen:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Stone Island » 04 mar 2009, 19:49

bistrikboy je napisao/la: haj nadji i postavi,bojkot znaci NIKO ne ide na tekme...
da nebude da kvarim temu ocekujem pobjedu i na terenu i na tribina,i da vas posaljemo u prvu ligu federacije... 8-) :mrgreen:
Ma kakav crni bojkot,raspadali ste se...zato je i bilo pod znakom navoda... ;)
e ne bih sada tražio pa da gori...
Nek tvoja bude zadnja i ja ću se upucati ako nas takvi kao vi budu poslali u drugu ligu ;)

apple
Postovi: 140
Pridružen/a: 15 dec 2008, 03:20
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la apple » 05 mar 2009, 04:08

Bistrikboy: u kakvom ste vi kurcu bili do neki dan (dok vam nisu nabavili reflektore i kupili par igraca pa vi lafo rekli bojkot fajrunt), dovoljno govori da su vam pitari pred zadnji derbi radili svoju setalicu na sred Grbavice(naselja)!!! Ako to nije ponizenje, onda ja ne znam sta je.

Vratimo se temi, a to je svetinja zvana Velez.
samo mostarski, samo bahato

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la bistrikboy » 05 mar 2009, 09:20

apple je napisao/la:Bistrikboy: u kakvom ste vi kurcu bili do neki dan (dok vam nisu nabavili reflektore i kupili par igraca pa vi lafo rekli bojkot fajrunt), dovoljno govori da su vam pitari pred zadnji derbi radili svoju setalicu na sred Grbavice(naselja)!!! Ako to nije ponizenje, onda ja ne znam sta je.

Vratimo se temi, a to je svetinja zvana Velez.
sanjao sam majko... :?
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

roki...
Postovi: 210
Pridružen/a: 29 jan 2009, 15:25
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la roki... » 05 mar 2009, 09:28

jeste,setalica se radila na grbavici...

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la bistrikboy » 05 mar 2009, 09:33

roki... je napisao/la:jeste,setalica se radila na grbavici...
znam ali cuj molim te nasred grbavice,da nije mozda na stadionu,nidje veze,pa nije ovo rim da dijelimo gradska naselja prema navijackim skupinama... 8-)
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Taso
Postovi: 53
Pridružen/a: 02 mar 2009, 23:07
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Taso » 05 mar 2009, 12:27

Legendo brini se ti o Manijacima.Koliko ce nas biti sta i kako je nas problem slobodno vi udarite po nama ako imate namjeru.
Raja pisite o velezu okanite se gluposti o Nk Zeljeznicaru nisu vrijedni paznje.

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Stone Island » 05 mar 2009, 15:45

bistrikboy je napisao/la:
roki... je napisao/la:jeste,setalica se radila na grbavici...
znam ali cuj molim te nasred grbavice,da nije mozda na stadionu,nidje veze,pa nije ovo rim da dijelimo gradska naselja prema navijackim skupinama... 8-)
Zamisli da Ultrasi prave šetalicu u D.Mahali :roll:
Teško zamislivo...
Ali eto ne možemo reći da je to neki veliki minus ali eto nije baš lijepo(za vas) to...

Avatar
Mukiol
Postovi: 910
Pridružen/a: 15 jun 2008, 17:03
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Mukiol » 05 mar 2009, 17:27

Mislim da zeljo treba da bude saveznik velezu, pa tako i naviaci obostrano...
Velez je klub sa tradicijom i nadam se da ce velez krenuti ka sredini tabele i u ovom kolu bar uzeti bod zelji:D
To je vise prijatzeljski bod to je za opstanak ;)
mB!

Avatar
The_Target
Postovi: 724
Pridružen/a: 13 jan 2009, 14:30
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la The_Target » 05 mar 2009, 22:17

Neka svako brine o svom klubu i tribini :!:
Rođeni brato

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

FK Velez Mostar

Post Postao/la Crveni_1922 » 07 mar 2009, 16:53

VIdim da je tema o Velezu zatvorena iz nepoznatih razloga pa je ja opet otvaram....


Životopis Veleža po maticnim knjigama, pocinje 26. juna 1922. godine. Rođen je, zaista na poljani, kod Sjevernog logora. Evo njegovog prvog rukovodstva:

Predsjednik: Anđelko Vlaho
Podpredsjednik: Ranko Slijepčević
Prvi sekretar: Borivoje Janjoš
Drugi sekretar: Ljubomir Basta

Za prvog kapitena tima izabran je Lazar Radic. Nakon osnivanja i odobrenja klupskih pravila, Velež igra prijateljske utakmice. Startovao je sa ekipom:
Marko Vucijak, Ljubo Zrimsek, Savo Turanjin, Mile Pavic, Lazar Radic, Milan Rajkovic, Bogdan Tepsic, Ranko Slijepcevic, Branko Turanjanin, Savo Medan i jedan jos nepoznat covjek iz Srbije, koji je u Mostaru trazio posao.

U prvim danima svog života Velež je odmjeravao snage s lokalnim rivalima, ali i onim iz drugih gradova. Godine 1924. finalista je olimpijskog turnira u Mostaru. Vec u sezoni 1934./35. ubraja se među kvalitetnije bosanskohercegovacke klubove. Bivao je i privremeno zabranjivan njegov rad. Jos okrutniju sudbinu dozivio je 1940. Tada su Veležova vrata bila zapecacena! To se dogodilo poslije utakimce sa podgorickom Crnom Gorom, igrane na godisnjicu (1. septembra) napada Hitlerovske Njemacke na Poljsku, iza cega su uslijedile demonstracije i parole poput "Dole fasizam".

Marta 1945. Velež je, poslije gotovo petogodisnjeg prislinog mirovanja, obnovljen. Najprije se takmicio u Oblasno-Podsaveznoj, zatim Republickoj, Trecoj i Drugoj, da bi napokon 1952. postao clan Prve savezne lige. Premijera u toj eliti igrana je u Mostaru protiv Crvene Zvezde, a u tom timu Rodjenih bili su:

Žarko Barbaric, Mensud Peko Dilberovic, Dane Prajo, Anton Bolfek, Hamdija Cemalovic, Vlado Sliskovic, Muhamed Mujic, Hasan Sirle Momic, Haldun Leo Hrvic i Slavko Hudarin.

Među najboljim su bili samo jedno ljeto.

Velež se u prvoligase vratio u sezoni 1955./56. I od tada se u ovoj konkurenciji bio udomacio. Igrao je sve do takmicarske 1991./92., da bi aprilskim ratom 1992. okoncao svoje vojevanje u tom drustvu. Najvece uspjehe u prvenstvu drzave ostvario je u sezonama: 1972/73, 1973/74 i 1987/88. Sva tri puta bio je vicesampion. Titula prvaka mu je najbliza bila 1973/74, ali od nje ga je odvojila samo gol razlika. Na kraju jesenje etape 1987./1988. ciljnu vrpcu presjekao je prvi.

Rodjeni su cetiri puta bili finalisti Kupa Jugoslavije. Dva puta su osvojili veliki srebreni trofej. Do prvog su stigli 1981. Tada su pod dirigentskom palicom asa Milosa Milutinovica, izborila trinaestorica velicanstvenih:

Enver Maric (kapiten), Avdo Kalajdzic, Aleksandar Micic (Momcilo Vukoje), Dubravko Ledic, Vladimir Matijevic, Veselin Durasovic, Dragan Okuka (jedan gol), Blaz Sliskovic, Vahid Halilhodzic (2), Adnan Mededovic, Vladimir Skocajic (Mirsad Mulahasanovic).

U finalu je pobijedjen sarajevski Zeljeznicar 3:2. Trebalo je da prodje pet godina da Veležovci ponovo ispijaju sampanjac, slaveci drugi trijumf u Kupu. Tog suncanog maja 1986. s velikim srebrenim peharom pocasni krug su optrcali:

Vukasin Petranovic, Drazenko Prskalo, Goran Juric, Nenad Bijedic(2), Vladimir Matijevic (kapiten), Ismet Sisic, Sead Kajtaz, Vladimir Skocajic, Predrag Juric(1), Anel Karabeg (Vladimir Gudelj) i Semir Tuce.

Njihov strateg bio je Dusko Bajevic, a u finalu je savladan zagrebacki Dinamo sa 3:1.

slika

slika
slika


slika

slika

slika



slika
Zadnja izmjena: Crveni_1922, dana/u 09 mar 2009, 19:00, ukupno mijenjano 4 puta.
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Eagles
Moderator
Postovi: 1741
Pridružen/a: 12 nov 2008, 10:37
Kontakt:

Re: FK Velez Mostar

Post Postao/la Eagles » 07 mar 2009, 16:59

Tema FK Velež je greškom spojena sa temom FK Sloboda.Uskoro cemo razdvojiti teme i ovu temu prebaciti u prvobitnu.Dotad o FK Velež možete pisati ovdje.
Izvinjenje na propustu!


Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velez Mostar

Post Postao/la Crveni_1922 » 07 mar 2009, 17:01

Koji li je to strucnjak uradio........ :lol:
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: FK Velez Mostar

Post Postao/la Crveni_1922 » 07 mar 2009, 17:11

Završeno na Grabavici, Željezničar je slavio minimalno 1:0 golom Albina Pelaka. Rođeni imaju za čime žaliti jer su u ovom susretu bili vrlo blizu vrijednog gostujućeg boda.


Dobro je zadovoljan sam igrom mogli smo vrlo lako i pobjedit. Imali smo dvije 100% prilike ali sreca ipak nije bila na nasoj strani.


slika
slika
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: FK Velez Mostar

Post Postao/la FK Sarajevo » 08 mar 2009, 14:21

Eagles je napisao/la:Tema FK Velež je greškom spojena sa temom FK Sloboda.Uskoro cemo razdvojiti teme i ovu temu prebaciti u prvobitnu.Dotad o FK Velež možete pisati ovdje.
Izvinjenje na propustu!

ja gledam na slobodi 35 stranica a bilo 11 a veleza nema
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: begla, ra1981 i 22 gosta.