Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 12 jan 2017, 17:23

kobe24 je napisao/la:
lumani je napisao/la: jbg,nije Bayern tako los kako ih ti opisa ;) Nihadov problem su stalne povrede,kada uleti u ritam opet neka povreda,a drugi problem jeste,Bayern je se pojacao na poziciji sg,sf ;) A to sto pljujete Mulu,Nihada ma mi Bosanci smo uvijek bili cudni,jedan Bokser promijeni ime,prezime,himnu ama bas sve,ali se opet gleda kao BIH legenda,jer izgovori oni 5 rijeci posle borbe ;) nije lako skontati Bosnju :!:
Zavisi kako gledas, ali tesko da mogu upasti u 20 najboljih timova Evrope. Mozda tijesno, ali opet cemo na kraju vidjeti konacni plasman. Cedevita da ima boljeg trenera, ne bi nista losije igrala od Bayerna, a i ovako su prilicno ujednaceni. Ja sam od Nihada nakon onih par odlicnih sezona u Minhenu ocekivao da zaigra za neki jaci klub (Fener, Efes, Barca, Real, Olimp, Panata...), a on ostao u klubu koji nikad nece dospjeti u sami vrh evropske kosarke.
Sto se tice tog poredjenja sa Caticem, po meni je to pomalo i neuporedivo. On je morao uzeti njihovo drzavljanstvo, ako je htio da se koliko-toliko probije (i sam si svjestan da je mnogo lakse proci kao Svabo, nego kao Bosnjo). S druge strane, Nihad je vec imao izgradjeno ime i u to vrijeme bi bez problema mogao zaigrati za bilo koji EL klub, a i nije bas isto porediti timski i individualni sport. Da se razumijemo, ne opravdavam ja ni ovog, ali mi je Nihadov slucaj u grlu ostavio mnogo ruzniji osjecaj.

Daleko je Cedevita iza Bayerna..da Bayern nece dospjeti sami vrh Evrope u to ne budi siguran,Hoeness je najavio nesto,a znamo dalje.

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la PerryFred » 12 jan 2017, 18:46

.
Zadnja izmjena: PerryFred, dana/u 14 mar 2020, 18:37, ukupno mijenjano 1 put.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 12 jan 2017, 18:56

PerryFred je napisao/la:
lumani je napisao/la: A to sto pljujete Mulu,Nihada ma mi Bosanci smo uvijek bili cudni,jedan Bokser promijeni ime,prezime,himnu ama bas sve,ali se opet gleda kao BIH legenda,jer izgovori oni 5 rijeci posle borbe ;) nije lako skontati Bosnju :!:
Bokser je rođen i odrastao u Njemačkoj, Bosni ne duguje ama baš ništa. Najavio je otvaranje fabrike keksa i energetskog pića "Heavy 1" u Sarajevu. Trebao je na bauštelu da bi ti bio sretan.

Odrastao je i Nihad u njemackoj..koga zanima otvaranje firme?Heavy 1 je vec odavno u prodaji....ako cemo tako,Nihad je pomagao savezu...

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 13 jan 2017, 17:55

Imran Polutak potpisao za KK Zabok, hrvatska A1 liga...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 13 jan 2017, 19:21

Ethel je napisao/la:Imran Polutak potpisao za KK Zabok, hrvatska A1 liga...
A njega su prikazivali kao naseg pekovica, kako je bio veliki uspjeh jer smo ga oteli slovencima
Ali stvarno se i dalje nadam da ce biti nas novi stipanovic
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10


nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 13 jan 2017, 19:41

remA1 je napisao/la:Musa strpao Alkaru 20
A loncar 11
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 14 jan 2017, 21:53

Kakve asistencije dijeli ovaj Rejnolds iz Cibone, strasno... Da je nama u repki, mislim da bi bio korisniji od Renfroa.

Suljo bolji nego protiv Juventusa, samo mora bolje realizirati zicere i slobodna pogadjati u vecim procentima. Takodjer, trebao bi u repertoar da uvede fintu suta, namjermo ulaziti u kontakt, imam osjecaj da bi mogao iznuditi lahkih slobodnih bacanja na sutevima za 3, ili ispod kosa dole.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 14 jan 2017, 22:46

Koja si ti p moj Mulaomerovicu... Cijelu utakmicu Sakic odigrao, pa gotovo katastrofalno, ali ga on ne smije da izvadi u zadnjoj cetvrtini i upari tandem Zoric-Sulejmanovic, koji je krajem poluvremena odigrao sasvim dobru odbranu (prije svega). Ko je taj Sakic u pm, ne smijes da mu pisnes, niti da ga zakujes za klupu, bez obzira sto je odigrao najmanje 5 utakmica preko one stvari...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 15 jan 2017, 20:12

Vrabac postade pravi igrac
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 15 jan 2017, 20:28

Samo da poselamim @kobea koji je vjerovao u njegawant!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 15 jan 2017, 20:34

Jel' popravio šut, da ne kažem slobodna bacanja? :P
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 15 jan 2017, 21:06

Vrabac i Sulejmanovic spasiše karijeru, napreduju i idu uzlaznom putanjom.
Atic, Buza, Karahodzic, Sikiras, Ned. Djedovic idu silaznom putanjom i nadam se da ce bar dvojica uraditi ovo sto su Vrabac i Sulejmanovic.
Musa, Gegic, Campara i Lazić ili stagniraju ili napreduju ne mogu reci da su nazadovali.
Možda jos neko iskoči jer stvarno ima dosta igrača kad bi barem jos 1,2 napravili dobru karijeru uz Nurkica, Kikanovića, Djedovica, jednog Amera mislim da bi trebali skuckati 12 dobrih igrača jos pravi selektor pa da se nadamo nečem dobrom.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 15 jan 2017, 21:06

Rokoko87 je napisao/la:Samo da poselamim @kobea koji je vjerovao u njegawant!
:lol: :lol:

Alejkumusselam dobri covjece. :P
Ovakav igrac sigurno treba svakoj ekipi. Zadnjih mjesec dana on igra stvarno odlicnu kosarku. Fizicki je besprijekorno spreman (sigurno najspremniji u ekipi) i bez problema u sedam dana odigra tri utakmice sa preko 30 minuta u prosjeku. Odbrambeno po meni jedan od najboljih (ako ne i najbolji) SG/SF igraca ABA lige.

@Raonffa, pa ne moze se reci da on sad nesto bolje sutira. Procenti se jesu malo popravili, ali je to po meni do samopouzdanja, a ne sto je on preko noci naucio da sutira. Njegovo je da ukrade koju loptu, istrci kontru, iskoristi rupu u odbrani i ode na polaganje, da pokusa kroz igru 1na1 'slomiti' cuvara i otici na ulaz klasicnim ili ukrstenim dvokorakom. Moze uci i po neka trica kad je skroz otvoren. Slobodna bacanja je popravio, ali to moze i mora ici jos bolje, jer i one lopte koje udju se po 2s neckaju na obrucu. :D Veceras je pogodio jednu tricu, jedna je iskocila, jedna je bila air ball i dvije su bile na isteku cetvrtina iz velike udaljenosti. On svakako nikad nece biti igrac kojem ce se davati lopta da rijesi utakmicu, ali svakoj ekipi moze pomoci sa 15-20 minuta beskrajne borbenosti i mene posebno raduju ove partije koje trenutno pruza.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chinaglia » 15 jan 2017, 21:11

znam da nisam bio pobornik toga da Pandza bude selektor, jer smatram da nije isto vodit djecu i seniore, odnosno da nije jos uvijek dorastao tome, al sada smatram da mu treba dati mjesto selektora i to na neogranicen period, tj na dugi niz godina, da uspostavi svoj sistem rada i svega sto ide uz to

ima potencijala, a obzirom da je u repki smjena generacija na pomolu, da ce doci novi, mladi igraci, mislim da je upravo Pandza najbolji izbor za stvaranje nove generacije, da bi bio jedan dobar izbor s novim, svjezim idejama, inovacijama, pa bi se to vjerujem isplatilo repki, kako u stvaranju igraca, tako i rezultatski

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 24 jan 2017, 20:23

Gledam malo utakmicu Bosne i Sparsa, ovaj Durmo me nenormalno podsjeca na Vrabca. :D U potpunosti se oslobodio i povratio samopouzdanje, ne djeluje kao na onom U20 EP. Nevjerovatno je energican u odbrani, spretan i atletican, u stanju je braniti gotovo sve igrace i provesti svih 40min na parketu, ima skoro pa ocajan sut (sa malo ljepsim izbacajem nego Adin)... Jedina razlika je sto djeluje da Ibrahim bolje izvodi slobodna bacanja, ali i ima losiju kontrolu lopte od Vrabca. Vjerujem da je vec sad zreo za aba lige i da bi sigurno mogao postati solidan igrac za te okvire, nesto poput Ivana Ramljaka na primjer.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 25 jan 2017, 21:09

Karahodzic 13 poena sasariu dao
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 25 jan 2017, 21:16

Atica vec par utakmica nema u rosteru ....
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 25 jan 2017, 21:19

Bassha je napisao/la:Atica vec par utakmica nema u rosteru ....
Pa u arisu ne igra, a nije igrao na pozajmici pa ga vratili sada mu traze drugi klub
Atic sljedece sezone ako ne bude igrao propast ce, zestoko se zeznuo sa arisom, a oni bas nista specijalno pa da kazes neigra jer su puni vrhunskih igraca
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 25 jan 2017, 21:36

nerminh74 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Atica vec par utakmica nema u rosteru ....
Pa u arisu ne igra, a nije igrao na pozajmici pa ga vratili sada mu traze drugi klub
Atic sljedece sezone ako ne bude igrao propast ce, zestoko se zeznuo sa arisom, a oni bas nista specijalno pa da kazes neigra jer su puni vrhunskih igraca
Aek je u pitanju. :P
Ja ne mogu da vjerujem sta se s njim desava. Ili ne trenira koliko je potrebno, ili nema mrve samopouzdanja, a vrlo moguce da je oboje u pitanju. Po meni je aba liga najbolja za razvoj i adaptaciju mladih igraca na seniorsku kosarku, pogotovo kad bi mi aBd tamo imali svoj jedan klub koji bi 'trpio' te nase mlade igrace.
Gledao sam bas Igose u zadnjih par navrata nakon sto su otpustili onog Amera, jer sam pretpostavio da ce Talic dobiti neke svoje minute. Tako je i bilo, upravo protiv Zvezde odigrao odlicno prvo poluvrijeme, ali i imao puno gresaka u drugom poluvremenu, kada su ovi stisli odbranu. Ja u njemu vidim Gordinog nasljednika i mislim da je u stanju dostici njegov nivo. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.