Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Scholl
Postovi: 1446
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Scholl » 17 feb 2017, 12:58

isx je napisao/la:I na Pecari i BL su ledine. Osim BP nema niko travnjak koji moze izdrzati kisu.
:thumbup:

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 17 feb 2017, 15:32

slika

:kafa:

Jos malo ostalo.
- Zeljeznicar -

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 17 feb 2017, 17:29

JaskoBiH je napisao/la:Kako nije moguce ako ja dajem pare normalno da hocu da se mene pita sve.A to sto kazes nije Ni do koljena tom nekom Hasicu ako ti kazem da covjek ima godisnju zaradu od 30 miliona dolara u Americi ti se Sam zapitaj.
U tome jeste problem u BiH. Osoba koja je investitor uvijek zeli da ona odluci kako da se dalje radi, kako da se napreduje iako cesto nema sposobnosti za to. Ljudi u BiH definitivno trebaju da nauce vjerovati drugima i angazuju menadzere za mnoge stvari, a ne da se prave pametnim i da traze da oni sve odluce ako je njihov novac u pitanju.

Radi se rekonstrukcija stadiona? Upravni odbor zajedno sa direktorom odluci koliko ce se investirati i naprave se direktiva kojom ce se ici (veliki detalji projekti kao sto je rok za izgradnju, sta ce se raditi i sl.) i to je to, sve ostalo prepusta drugim ljudima sto se tice vodjenja projekta (najcesce se napravi projektni tim koji ce biti zaduzen za posao). Nije posao direktora da onda prati radove i sl. vec je njegov posao da prati rad upravnog odbora i sa njima ima redovne sedmicne/dvosedmicne sastanke. Rekonstrukcija stadiona kasni? Zoves predsjednika projektnog tima da pitas sta je u pitanju jer je on odgovaran da realizuje plan, a ne trckaras ti da dajes komentar na svaku sitnicu u projektu i realizaciji.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 17 feb 2017, 17:54

Upravo to. Kod nas (ne mislim samo na ovu napaćenu zemlju nego na cijelu regiju) bogataš želi biti predsjednik, sportski direktor, trener, doktor, voditelj klupskog kafića, igrač, fizijatar, građevinar, arhitekt, oružar. vozač autobusa... ne ide to tako. Angažiraj sposobne ljude i daj im što će raditi, ako nema rezultata, lako je, zamijeniš ih. Ako nečega imamo, to su nezaposleni ljudi željni dokazivanja.
Hayley <3

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 17 feb 2017, 20:04

emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
Drug moj sto se tice para Husić nije ni do koljena nasem Hasicu.A ovaj hoce sve sam da se pita(npr.Sloboda)dok je kod nas sve po segmentima i svak ima svoju zadacu.Npr.Ibro je za tim i igrače i nema tog menadzera koji moze preko bilo kpjeg clana uprave da gura svoje igrace,ako Ibro kaze ne može onda ne može. Husic je htio sam sve u Slobodi od transfera(Piric)do stadiona da se pita to jednostavno nije moguće.
Drug moj Husic samo u voznom parku ima 100 mil.
Godisnji obrt od par stotina miliona.
Glupo je porediti njih dvojicu jer su obojica teska da mogu pola Bosne finansirati a ne klub.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.



Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 17 feb 2017, 21:59

AnelZ je napisao/la:
JaskoBiH je napisao/la:Kako nije moguce ako ja dajem pare normalno da hocu da se mene pita sve.A to sto kazes nije Ni do koljena tom nekom Hasicu ako ti kazem da covjek ima godisnju zaradu od 30 miliona dolara u Americi ti se Sam zapitaj.
U tome jeste problem u BiH. Osoba koja je investitor uvijek zeli da ona odluci kako da se dalje radi, kako da se napreduje iako cesto nema sposobnosti za to. Ljudi u BiH definitivno trebaju da nauce vjerovati drugima i angazuju menadzere za mnoge stvari, a ne da se prave pametnim i da traze da oni sve odluce ako je njihov novac u pitanju.

Radi se rekonstrukcija stadiona? Upravni odbor zajedno sa direktorom odluci koliko ce se investirati i naprave se direktiva kojom ce se ici (veliki detalji projekti kao sto je rok za izgradnju, sta ce se raditi i sl.) i to je to, sve ostalo prepusta drugim ljudima sto se tice vodjenja projekta (najcesce se napravi projektni tim koji ce biti zaduzen za posao). Nije posao direktora da onda prati radove i sl. vec je njegov posao da prati rad upravnog odbora i sa njima ima redovne sedmicne/dvosedmicne sastanke. Rekonstrukcija stadiona kasni? Zoves predsjednika projektnog tima da pitas sta je u pitanju jer je on odgovaran da realizuje plan, a ne trckaras ti da dajes komentar na svaku sitnicu u projektu i realizaciji.
Ti si upravo za to al nismo mi normalna drzava pa ne moze nista biti normalno.Evo primjer Manchester City-a i PSG-a
gdje vlasnici daju pare a svi ostali rade,kod nas je problem kad se na nekom mjestu nadje neka veca kolicina novca odma se tu ugradju svi od poloticira vecih,manjih pa nadalje i postavljaju neke uslove i zahtjeve kako bi se na taj nacin ugradili.
Zato ti malobrojni investitori u fudbalu u BIH moraju bukvalno sve da drze pod svojom licnom kontrolom jer mala neopreznost i ostecen si 100 %. Primjer Sloboda.

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 17 feb 2017, 23:00

solinas je napisao/la:
emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
Drug moj sto se tice para Husić nije ni do koljena nasem Hasicu.A ovaj hoce sve sam da se pita(npr.Sloboda)dok je kod nas sve po segmentima i svak ima svoju zadacu.Npr.Ibro je za tim i igrače i nema tog menadzera koji moze preko bilo kpjeg clana uprave da gura svoje igrace,ako Ibro kaze ne može onda ne može. Husic je htio sam sve u Slobodi od transfera(Piric)do stadiona da se pita to jednostavno nije moguće.
Drug moj Husic samo u voznom parku ima 100 mil.
Godisnji obrt od par stotina miliona.
Glupo je porediti njih dvojicu jer su obojica teska da mogu pola Bosne finansirati a ne klub.
Semso Hasic, Azmir Husic i Mensud Musija su najbolje sto se moglo desiti bh. fudbalu nakon rata. Sva trojica mogu skoro pa citavu drzavu finansirati. Prvi od Veleza pravi zdrav kolektiv. Drugi je bio krenuo super sa Slobodom, ali ga je politika minirala. Ali je ostao u nasem fudbalu, dok je Musija od Mladosti napravio fin kolektiv.

Treba nam jos ovakvih ljudi. Zaboravio sam Misimovica u Zelji i Tana u Sarajevu, mada je Tan stranac.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vijadukt » 18 feb 2017, 00:00

I znaci na Grbavici su planirani stubovi. 10 il 11 redova iza stubova. Valjda se skupe pare pa se promijeni plan.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 18 feb 2017, 11:31

Zbog čega se na grbavicu nisu slagali oni betonski elementi kao na svim svjetskim stadionima? Nema kod nas ništa bez šalunge i mješalice. Ova tribina se mogla složiti za 20 dana. Npr Širbegović to izvrsno radi na ovoj dvorani na Rostovu:

slika

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 18 feb 2017, 11:43

isx je napisao/la:Zbog čega se na grbavicu nisu slagali oni betonski elementi kao na svim svjetskim stadionima? Nema kod nas ništa bez šalunge i mješalice. Ova tribina se mogla složiti za 20 dana. Npr Širbegović to izvrsno radi na ovoj dvorani na Rostovu:
Zato sto je ovako jeftinije.

cruz40
Postovi: 402
Pridružen/a: 14 okt 2015, 10:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cruz40 » 18 feb 2017, 13:51

Signore je napisao/la:
isx je napisao/la:Zbog čega se na grbavicu nisu slagali oni betonski elementi kao na svim svjetskim stadionima? Nema kod nas ništa bez šalunge i mješalice. Ova tribina se mogla složiti za 20 dana. Npr Širbegović to izvrsno radi na ovoj dvorani na Rostovu:
Zato sto je ovako jeftinije.
A i zbog toga sto nema krova , dvorana ima krov pa nece kisnuti a na Grbavici ce biti i poslovni prostori u tribini pa vjerovatno da su sigurni 100%, a Sirbegovic kako gradi mi je nazalost poznato i neka ga sto dalje,slucajno sam radio u jednoj zgradi sto je on pravio . Uzas!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 18 feb 2017, 15:49

cruz40 je napisao/la:
Signore je napisao/la:
isx je napisao/la:Zbog čega se na grbavicu nisu slagali oni betonski elementi kao na svim svjetskim stadionima? Nema kod nas ništa bez šalunge i mješalice. Ova tribina se mogla složiti za 20 dana. Npr Širbegović to izvrsno radi na ovoj dvorani na Rostovu:
Zato sto je ovako jeftinije.
A i zbog toga sto nema krova , dvorana ima krov pa nece kisnuti a na Grbavici ce biti i poslovni prostori u tribini pa vjerovatno da su sigurni 100%, a Sirbegovic kako gradi mi je nazalost poznato i neka ga sto dalje,slucajno sam radio u jednoj zgradi sto je on pravio . Uzas!
I tribina s montaznim elementima se moze zastiti. Takodjer je i ovo sto se pravi na Grbavici potrebno zastiti. Bez hidroizolacije za vrlo kratko vrijeme tu ce pod tribinama biti cirkus. Bitan je i kvalitet. U Nisu su na Cairu slagali gotove elemente, stavili hidroizolaciju, ali danas imaju probleme s vlagom. Mozda i zbog toga sto je planirano da se krov postavi u vrlo kratkom roku pa nisu planirali bolju hidroizlaciju.

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Memara » 18 feb 2017, 16:48

isx je napisao/la:Zbog čega se na grbavicu nisu slagali oni betonski elementi kao na svim svjetskim stadionima?
Jednostavno. Pravi se tribina od milion KM.

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 18 feb 2017, 16:50

A tribina sa gotovim elementima bi koštala 20?

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 18 feb 2017, 19:21

Ne mogu da vjerujem sa se opet neko nadje da nesto prigovori. Ovo ce da bude najbolje i najbrze odradjen posao u BiH sto se tice sportskih radova
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 18 feb 2017, 19:30

Ne prigovaram, nego pitam eto iz znatiželje, ako ima kakav inžinjer građevine da nam razjasni razliku između ta dva pristupa građenja.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 18 feb 2017, 20:40

isx je napisao/la:Ne prigovaram, nego pitam eto iz znatiželje, ako ima kakav inžinjer građevine da nam razjasni razliku između ta dva pristupa građenja.
Pa rekoh ti ja. Jeftinije je. Sta tu nije jasno? Ni jedan klub u BiH nema pare kojim se moze razbacivati pa tako ni Zeljo. Da se razbacuje sad bi se zapelo na pola puta sredjivanja stadiona za cat2. Ovako je napravljeno puno posla za malo novca.

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrancescoTotti » 18 feb 2017, 20:46

isx je napisao/la:Ne prigovaram, nego pitam eto iz znatiželje, ako ima kakav inžinjer građevine da nam razjasni razliku između ta dva pristupa građenja.
Prednosti montaznog nacina gradjenja: -potreban manji broj radne snage -brze vrijeme gradnje
Mane: cijena.

Monolitni nacin gradnj je dosta prihvatljiviji u nasoj zemlji posebno kod ovog slucaja gradnje zeljinog stadiona.
Dok se u zapadnoj europi i americi vec desetljecima gradi mpntazno...
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.