Paris Saint-Germain FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 21 jan 2017, 21:33



:bow:

I Draxler vrlo dobro počeo. :thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 05 feb 2017, 16:02

slika
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Feldmarschall » 14 feb 2017, 14:21

Treba li Emeryju dati šansu i naredne sezone ako izlete od Barcelone i ispuste titulu?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Raonffa » 14 feb 2017, 14:29

Feldmarschall je napisao/la:Treba li Emeryju dati šansu i naredne sezone ako izlete od Barcelone i ispuste titulu?
Mogli bi oni Barceloni napraviti probleme, pogotovo večeras na domaćem terenu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Mokes » 14 feb 2017, 18:21

Feldmarschall je napisao/la:Treba li Emeryju dati šansu i naredne sezone ako izlete od Barcelone i ispuste titulu?
Mislim da da. Njihov konacni cilj je da uzmu LS, a ako je cijena za to 1 losa sezona, sto da ne. 1 liga manje-vise, ionako su u nizu od 4 titule. Mada mislim da ce na kraju ipak uzeti ligu, jer su i u sezoni 14-15 slicno se mucili i na kraju ipak uzeli.
Uostalom da Emery dobije otkaz, koga bi mogli angazovati, jer nema bas dostupnih kvalitetnih menadzera. Jedino na Monacu uzmu Jardima :mrgreen:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 14 feb 2017, 18:35

Pa normalno da će dobiti otkaz, Ligu su izdomonirali i odavno žele u završnicu Lige Prvaka. Sada ako ispadnu u ovoj fazi od Barce, a pogotovo ako ne klepe titulu u Ligi onda je jasno da Emery frca po kratkom postupku. Po meni su trebali ostaviti Blanca bar još jednu sezonu.

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la kumkalesic » 14 feb 2017, 21:28

Koliko li im je Arap obećao novca ako izbace Barcelonu pa ovako igraju k'o da im je zadnja utakmica u životu :shifty:
Lijepi li kapitalizam :)
Joint_fc

Avatar
Kontraa
Postovi: 1320
Pridružen/a: 24 nov 2016, 21:49
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Kontraa » 14 feb 2017, 21:37

Lijepi li presing i igrači sposobni da ga igraju

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la harden » 14 feb 2017, 21:43

Treba Emeryu dati još jednu sezonu bez obzira ispali sad od Barce ili ne.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la vedoz » 14 feb 2017, 23:40

Ja sam bez riječi, ovo je savršeno. :tokralju:

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Feldmarschall » 15 feb 2017, 13:29

Onih dvadeset i kusur poraza Emeryja protiv Barcelone na kraju pomogoše da PSG pripremi na sve varijante koje ovi imaju ponuditi. Po prvi put sa ekipom koliko-toliko sposobnom da klasom odgovori i nadigrava se. A PSG se sinoć nadigravao od prve minute. Odlično snimljen protivnik i taktika koju su protiv Barce povukle mnoge ekipe ove sezone. Neke su uzele bodove, neke ne, neke se jako loše provele, ali niko strateški nije promašio.

Kako zaustaviti MSN? Pola posla si napravio ako spriječiš da lopta uopšte dođe do njih. Upravo je to PSG na čelu sa fenomenalnim Cavanijem i uradio. Agresivnost kojom je vodio presing od prve minute i disciplina bez lopte tokom čitavog meča su ono što tražiš od napadača u modernom fudbalu. Kada na to dodaš perfektno kretanje bez lopte i odličnu završnicu dobijaš vrhunskog napadača. Šteta što premalo može iskreirati, ali makar ovaj PSG ima Draxlera i Di Mariju u složenijoj ulozi koji su preuzeli taj posao na sebe. Nije više nikakva tajna da ova Barca jako teško izlazi iz presinga, mehanizama je sve manje, a struktura puca onda kada posjed na sebe preuzme neko od Gomes/Rakitić dijela veznog reda. Sve češće se odlučuju za lakši način, preskakanje presinga dugom loptom. Sinoć je odbrana PSG-a pokupila sve što je izbačeno sa Barcine polovice. U to ime pohvale za Rabiota koji izrasta u vrhunskog igrača. Svi pričaju o Verrattijevoj simultanki, ali ovaj dečko zaslužuje jednake pohvale. Kontrolisati prostor ispred odbrane okružen MSN triom i onako hladnokrvno igrati s loptom u nogama mogu samo igrači predodređeni za velike stvari.

Na kraju pohvale za Emeryja i još dvojicu mladića koji su zaigrali u najvažnijoj utakmici dosadašnje karijere. Kimpembe i onaj veznjak koji je zamijenio Verrattija. Protiv Barce? Ma muda do poda. Niko se još nije vratio iz ovakvog zaostatka tako da PSG na ovome mora graditi finiš sezone. Niko ne igra u nekoj aman formi od preostalih ekipa u LP i sad imaju priliku iskoristiti situaciju. Muke u ligi su druge prirode, ali i tu bi ih ova pobjeda trebala ponijeti. Nisam ovo očekivao, ali ko jeste. Zato je užitak još veći.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Pale_Companion » 15 feb 2017, 16:32

Sinoć su me oduševili Rabiot i Kimpembe. Za ovog prvog sam i znao da posjeduje potencijal ali za ovog drugog nisam nikad čuo a mali je odigrao perfektno u ovako bitnoj partiji. Odlično postavljanje i razumijevanje igre, a i par puta je odlično iznio loptu pod presingom ... Mali će bit stoperčina, plus još je tu i ta lijeva noga kao prednost ...
Agieren statt reagieren

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Otelo » 16 feb 2017, 09:49

harden je napisao/la:Treba Emeryu dati još jednu sezonu bez obzira ispali sad od Barce ili ne.
Po meni Emery treba dobiti još jednu sezonu i da ispadne sad i da završi treći u ligi. Nije jednostavno doći u klub kojeg napušta najveća zvijezda i odmah se od tebe očekuje da se prošetaš ligom i dođeš minimalno do 1/4 finala Lige prvaka bez da zamucneš. On je već dokazani stručnjak i ako mu PSG uruči otkaz na kraju sezone do će biti veća greška od Interove prodaje Coutinha Liverpoolu. Dominirao je u Sevilli, bez velikih zvijezda i sad je došao u klub prepun takvih. Taktički Parižani izgledaju dobro, ali je Emery morao da uči kako da kontroliše ego svih igrača i da ih drži na zemlji, sve ono s čim u Sevilli i Španiji gdje su svi fotoaparati okrenuti prema Madridu i Barceloni, nije imao nikakvih problema. Trebao se i on sam naučiti da je trener ekipe koja je četiri puta uzastopno bila prvak.

Ponekad i treneri, a ne samo igrači trebaju prilagodbu na novu sredinu. Samo eto, lakše je čekati igrača, nego trenera.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Quinlan » 16 feb 2017, 13:36

Ma treba i emeryu da se malo prilagodi novoj igri gdje je on glavna mačka, a cijela liga miševi i gdje u 90% tekmi te čeka bunker :D

Još je on promijenio svoj stil, ja sam očekivao nastavak 4-2-3-1 sa bekovima kao važnom karikom i 10-tkom kao glavnim kotače ekipa, čak sam mislio da će Pastore doživjeti novu mladost pod njim, ali ipak prilagodio se on ekipi i novi sistem uspostavio odrekao se svog 4-2-3-1 ;)

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 16 feb 2017, 16:20

Ne vjerujem da je odustao od toga samo nema igrače za to. Protiv Barcelone je bila 4-2-3-1 u nekoj divljoj varijanti sa Matuidijem. Na početku je probao sa Ben Arfom, ali je on klaun uglavnom pa se uvijek vraćao na 4-3-3. Sad se nadam da će odustati od Motte, nevjerovatno je spor i koči ih, a protiv bunkera bez problema može ići sa Verrattijem i Matuidijem/Rabiotom i ispred Lucas, Di Maria i Draxler iza Cavanija.

Pastore ne može ostati zdrav, a bio bi veliko pojačanje iznutra.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la vedoz » 17 feb 2017, 00:40

Jel se Verratti nešto ozbiljno povrijedio protiv Barce ili?

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la IlCapitano » 07 mar 2017, 16:06



:tokralju: :tokralju: :tokralju:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Nerminovic » 09 mar 2017, 04:08

Gasi klub
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Quinlan » 09 mar 2017, 08:04

Jedini bi to ispravan potez sejka bio

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Paris Saint-Germain FC

Post Postao/la Karlo » 09 mar 2017, 14:55

gasite se arapi **** :twisted: , treba vam zabraniti ucesce u Lp
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.