Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gigglessmoke » 20 mar 2017, 19:30

guillermo je napisao/la:
Da u 4/4 kad nije bilo Whitesidea protiv kojeg nije mogao prdnuti. Poentirao je na Reeda uglavnom.
12p je dao u direktnom okrsaju sa Hasanom koji je kupio prasinu nakon svakog odigranog pika :D i napravio 2 faula.
Jedino prvih 6min je bilo kriticno dok se nije pravilno pozicioniro i tada je Whiteside ubacivo horoge preko ruke.
Ne znam Bogami, Hasan ga je pravio smijesnim dok sam gledao.

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 20 mar 2017, 20:25

gigglessmoke je napisao/la:
guillermo je napisao/la:
Da u 4/4 kad nije bilo Whitesidea protiv kojeg nije mogao prdnuti. Poentirao je na Reeda uglavnom.
12p je dao u direktnom okrsaju sa Hasanom koji je kupio prasinu nakon svakog odigranog pika :D i napravio 2 faula.
Jedino prvih 6min je bilo kriticno dok se nije pravilno pozicioniro i tada je Whiteside ubacivo horoge preko ruke.
Ne znam Bogami, Hasan ga je pravio smijesnim dok sam gledao.
Ovdje je jedino smijesan tvoj komentar, izuzev prvih 6 minuta juka je bio bolji. Necemo reci da je unistio hassana al je bio bolji.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: RE: Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la miki_92 » 20 mar 2017, 20:28

gigglessmoke je napisao/la:
guillermo je napisao/la:
Da u 4/4 kad nije bilo Whitesidea protiv kojeg nije mogao prdnuti. Poentirao je na Reeda uglavnom.
12p je dao u direktnom okrsaju sa Hasanom koji je kupio prasinu nakon svakog odigranog pika :D i napravio 2 faula.
Jedino prvih 6min je bilo kriticno dok se nije pravilno pozicioniro i tada je Whiteside ubacivo horoge preko ruke.
Ne znam Bogami, Hasan ga je pravio smijesnim dok sam gledao.
Pa i tu je Jusuf igrao solidnu odbranu, samo sto je ovom sve ulazilo
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

mirzateletovicc
Postovi: 1629
Pridružen/a: 10 mar 2013, 00:22
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzateletovicc » 20 mar 2017, 23:46

Eselamu alejkum. Evo večeras bitna utakmica u 01.00 Houston i Harden majstor protiv Danvera. Nadam se da če pobjediti Houston i iducu utakmicu da pobjedi Porland i stizu Danver na 8 mjestu

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: RE: Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 21 mar 2017, 00:45

miki_92 je napisao/la:
gigglessmoke je napisao/la:
guillermo je napisao/la:12p je dao u direktnom okrsaju sa Hasanom koji je kupio prasinu nakon svakog odigranog pika :D i napravio 2 faula.
Jedino prvih 6min je bilo kriticno dok se nije pravilno pozicioniro i tada je Whiteside ubacivo horoge preko ruke.
Ne znam Bogami, Hasan ga je pravio smijesnim dok sam gledao.
Pa i tu je Jusuf igrao solidnu odbranu, samo sto je ovom sve ulazilo
jedini hassanov potez vrijedan paznje je kad je "izmakao stolicu" jusufu tamo oko 4,5 minute prve cetvrtine i to je bilo to od njega defanzivno
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Disse27
Postovi: 44
Pridružen/a: 09 mar 2017, 17:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Disse27 » 21 mar 2017, 00:57

Gledam sad pregled NBa lige na SK i ni u jednom trenutku se ime Nurkica ne spominje, isto namjerno. :P Nadam se dobroj partiji Hardena veceras. :D :bih: :bih: :bih: :bih:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 21 mar 2017, 03:24

Uh, jedva brada ovo izvuce. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mirzatele
Postovi: 11879
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 21 mar 2017, 03:25

Izgubi Denver još jednu, ako sljedeću Portland dobije imat ce isti omjer

Avatar
Master7
Postovi: 16
Pridružen/a: 16 avg 2014, 12:46
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Master7 » 21 mar 2017, 03:39

Pobijedi ih Harden :D
Znaci Blazersi protiv Mirzinih Bucksa abd stizu Denver

Avatar
soccerfan
Postovi: 8682
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 mar 2017, 04:05

E slatkog li poraza Denvera! :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 mar 2017, 06:41

soccerfan je napisao/la:E slatkog li poraza Denvera! :mrgreen:
koja si ti izdajica jbt. :mrgreen: :mrgreen: :urnebes:
pazi se dok hodas Denverom, da te Jokara ne sretne i pusti Farieda na tebe :D

Bravo rakete, bravo Harden. medjusobni duel, koji se igra u Portlandu, ce odlucivati.
Anfernee "Penny" Hardaway #1


save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la save » 21 mar 2017, 09:30

Ne znam, ali Jokić je vec sada strašan igrač i maltene počeo je da dominira. Igra sa velikom lakoćom i sigurnošću i ako ovako nastavi ima šansi da napravi veliku karijeru.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 21 mar 2017, 09:45

save je napisao/la:Ne znam, ali Jokić je vec sada strašan igrač i maltene počeo je da dominira. Igra sa velikom lakoćom i sigurnošću i ako ovako nastavi ima šansi da napravi veliku karijeru.
slažem se, ali kakve to veze ima sa Jusufom?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Beko » 21 mar 2017, 09:59

nerminh74 je napisao/la:
save je napisao/la:Ne znam, ali Jokić je vec sada strašan igrač i maltene počeo je da dominira. Igra sa velikom lakoćom i sigurnošću i ako ovako nastavi ima šansi da napravi veliku karijeru.
slažem se, ali kakve to veze ima sa Jusufom?
Pa valjda je Jokic bolji od Nurkica, i to treba da se u svakoj priliki naglasi. I Nurkic je proceran iz Denvera, bas zbog cinjenice, sto Jokic igra na GOAT-nivoju.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21793
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Unofficialpage » 21 mar 2017, 10:06

A zar je stvarno bitno koje bolji od njih dvojice? Premladi su još da ih se poredi, tek za 10-ak godina možda ova priča i može imati nekog smisla, do tad ne.

Juka samo nastavi u tom ritmu. :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

jasta
Postovi: 1695
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasta » 21 mar 2017, 10:20

Tracy3McGrady je napisao/la:
soccerfan je napisao/la:E slatkog li poraza Denvera! :mrgreen:
koja si ti izdajica jbt. :mrgreen: :mrgreen: :urnebes:
pazi se dok hodas Denverom, da te Jokara ne sretne i pusti Farieda na tebe :D

Bravo rakete, bravo Harden. medjusobni duel, koji se igra u Portlandu, ce odlucivati.
Ništa taj duel neće odlučivati. Portland ima takav raspored da su im vrata PO sirom otvorena. Denver ima mnogo teži posao.
Da im ovaj 6ti ne bjezi bas ovoliko (8 pobjeda, mislim) mogli bi zaganjati i njega. Sve pod uslovom da ostanu u ovakvoj formi.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 21 mar 2017, 11:41

mislim da je Portland bolji tim jer ima go to guy igrača. Naravno da su bitne i akcije, i prilagođavanja, i širina rotacije, ali u NBA je jako bitno imati igrača koji zna da igra u clutchu, nevezano sad za njegove procente konkretno, ali ekipa se neće gubiti, nema puno razmišljanja, zna se kome ide lopta. Denver je tako u poslednje vreme izgubio puno utakmica, ovaj sinoć kriminal od Nelsona je samo vrh ledenog brijega.


Da je Denver kompletan dao bih blagu prednost Portlandu, a ovako, sa Chandlerom i Gallom out, Denver gubi jednu od rijetkih stvari u kojima ima prednost, rotaciju i klupu. Stoga, mislim da je Portland za ovo 8. mjesto no brainer.


Što se tiče Nurkića i Jokića, obojica su super i rade to što znaju, ali realno ni Portland ni Denver nisu zaokružene ekipe i biće tu još promjena.

Za Blazerse mislim da neće moći naprijed dok ne razbiju tandem Dame - C.J. sa kojima po meni nemaju budućnost (u smislu nekog većeg iskoraka, što bi trebao da bude ulazak u top 4 recimo) a Denver mora pronaći način da dođe do bar prosječne odbrane (po meni ne sa ovim trenerom).

Recimo, očekujem da naredne sezone Minnesota bude ispred i Blazersa i Nuggetsa ako Thibs dobro riješi slučaj LaVine

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 21 mar 2017, 11:48

jasta je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
soccerfan je napisao/la:E slatkog li poraza Denvera! :mrgreen:
koja si ti izdajica jbt. :mrgreen: :mrgreen: :urnebes:
pazi se dok hodas Denverom, da te Jokara ne sretne i pusti Farieda na tebe :D

Bravo rakete, bravo Harden. medjusobni duel, koji se igra u Portlandu, ce odlucivati.
Ništa taj duel neće odlučivati. Portland ima takav raspored da su im vrata PO sirom otvorena. Denver ima mnogo teži posao.
Da im ovaj 6ti ne bjezi bas ovoliko (8 pobjeda, mislim) mogli bi zaganjati i njega. Sve pod uslovom da ostanu u ovakvoj formi.
Naravno da nece biti odlucujuci jer nije zadnja tekma, ali taj duel jeste vrlo bitan za oba tima.

Mislim da se ovdje previse potencira taj dvoboj izmedju Jokica i Nurkica, da ne padnemo bezveze na guzicu nakon te tekme. Jokic je trenutno (koliko god meni to bilo tesko reci) bolji igrac, ofanzivno mnogo bolji, jer ima ono sto Jusuf tek treba da izgradi - osjecaj za fintu, citanje protivnika itd, meksu ruku, bolji pregled igre.

Juka odredjene stvari na niskom postu radi jos uvijek mehanicki, robotski da ne kazem, dakle ako krene na odredjenu stranu sa odredjenom fintom, ne zna izkorigovati situaciju dodatnom fintom ako ga protivnik procita, tako da cesto upadne u glupu situaciju i onda baca neke cigle.

Ista stvar je i sa pick n rollom, cesto ne zna iskontrolisati situaciju ili napravi ofanzivni faul ili izgubi balans pa baci neku ciglu itd. TO MORA BOLJE, on je zvijer, a lagan na nogama, plus sto nije glup, i ne smije mu se desavat da ide u dvokorak i onda ne zna sta ce s loptom jer je nije jednom spustio pa mu sad fali korak za kucu ili polaganje, ili pak se zaleti u dva igraca ko debil i napravi faul. Tu mora izgraditi osjecaj da ovlada situacijom, da cita protivnika, i da se prilagodi novonastaloj situaciji. Tu je bas po meni bas daleko od Jokica.

No ima znakova da ce on to popraviti:



Minuta 2:27, ova dodatna finta i poentiranje lijevom rukom je nesto sto sam rijetko kod njega vidio, obicno ako krene desno onda ce ili polagati ili baciti horok ma kako teska situacija bila. U ovom slucaju bi horok desne ruke bio daleko losiji izbor.



Minuta: 1:13, OVO MORA POD HITNO DA UBACI U REPERTOAR i da cesce koristi, da je ovdje recimo isao na polaganje, to bi opet bila cigla koja bi MOZDA bila nagradjena faulom kao na minuti 2:10, ili recimo ova cigla na videu ispod, minuta: 1:40.



To su stvari na kojima jusuf mora mnogo da radi. Protiv Miamia je ubacio 21 poen, a realno je trebao imati makar 26-27 poena.

Sto se tice odbrane, tu je sigurno dobro bolji od Jokica i uvijek ce biti bolji osim ako ga povrede ne uniste, jer je veci i snazniji od njega, ima odlican tajming za blok, ima brze ruke, a dosta solidno brani i pick n roll i u Portlandu, s obzirom da su i CJ i Dame ispodprosjecni odbrambeni igraci.

Po meni Jusuf moze biti bolji overall igrac od Jokica, ali ne moze biti kompletniji ofanzivno od njega, jer Jokic ima jednostavno bolji osjecaj za igru... Juka ce radom moci postati bolji post igraci ili priblizno dobar suter kao Jokic jer ima dobru mehaniku, ali to je otprilike to u cemu on moze biti bolji od Jokica. Jokic ce uvijek biti bolji asistent i veca enigma za protivnika.

Jusuf ima sansu mnogo stvari da popravi i vjerovatno hoce popraviti s vremenom. Mislim da je tesko reci koji ce biti bolji. Njihov skill set se u odredjenim stvarima poklapa, a opet su u neku ruku dosta razliciti igraci tako da je tesko reci... Onaj ko vise potencira stvari koje centar radi u napadu ce uvijek reci da je Joker bolji, no onaj ko gleda kompletnu sliku i valorizira odbranu bi mogao reci da ce Nurkic biti bolji. Ja licno mislim da ono sto Nurkic radi u odbrani je jednako vrijedno onih ludih asistencija Jokica u napadu, ne tako davno se govorilo da odbrana dobija utakmice, a Jusuf je tu neko ko pravi prevagu, dok Nikola vjerovatno nikad biti nece.

Obojica su sjajni talenti, ali je bilo jasno da ne mogu skupa. Nadam se samo da Juka nece biti u toj utakmici pod impresijom, da nece biti pod pritiskom da nesto mora da uradi/dokaze, jer kada god forsira u tom kontekstu, to ruzno izgleda. Zadnji primjer je prva cetvrtina protiv Miamija kada je bio ocito isfrustriran serijom Whitesidea i onda ona situacija u napadu koju je spomenuo KK_Bosna - forsiranje bez pokrica. Juka definitivno ne izgleda dobro na terenu kada forsira i zato se nadam da ce u tu utakmicu uci hladne glave, jer im treba dobar Juka da dobiju Denver.

Sorry na maratonskom postu.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

jasta
Postovi: 1695
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasta » 21 mar 2017, 12:02

Ne znam zašto se toliko potencira situacija Jokić-Nurkić. Koliko se god neko ljutio Nikola je bolji igrač trenutno. U tom meču jedino je važno da Portland dobije, pa nek Juka pruži samo solidnu partiju, nego da zijane a on kao "izdominira". Još jedan duel ste zaboravili a to je Plamli-Nurkić, a on bi mogao biti i zanimljiviji. Koliko sam upratio Denver igra i sa Jokićem i sa Plamlijem, dobar dio meča, čak počinju u petorci. Tako da je dosta upitno ko će s kim direktan okršaj voditi. Ponavljam, Portland ima takve meceve do kraja, da me ne bi iznenadilo da ih sve dobiju, sto je naravno tesko. Denver uglavnom putuju i ne izgleda bas jednostavan raspored.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.