FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 17 apr 2017, 17:32

Jbt Javi, Boa i Mats. Prvog nema, druga dvojica i ako zaigraju to je na nekih 60, 70%. Znaci Lahm desno, Bernat lijevo, Alaba na stopera, a cetvrti fakat ne znam. Samo se nadam da ce Alaba igrati prema naprijed, a Bernat na krilo, da se to malo razvuce jer nema Balea desno, a drugi i nisu neka opasnost (u odnosu na Balea).
Sredina Vidal, Thiago i Muller, krila Robbery, Lewa u napadu. Za nadati se da ce Ribery oploditi odbranu Reala, a Robben odluciti ukupnog pobjednika aBda :kafa:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 17 apr 2017, 17:59

Sam Thiago je govorio da mu je Karlo dao slobodu, i zbog te slobode druga osoba je otisla u lance - Muller. Thiago vise nije rob sistema gdje mora po cijenu onoga sto bolje zna i umije da pravi prostor i kreira igru za Lewu, Mullera, Robbena i ostale. Vise ne mora da prati seme, da ceka loptu, da pere Vidala ili Alonsa, sad igra za sebe kao sto se i vidi na igri. To je super ako igrac zna da cita igru ali ako ne, kao Sanches sad, onda se i vide svi nedostaci igre koji ne sakrivaju mane slabijih vec samo promovisu igru najboljih i kad, na primjer, slabiji ulete u tekmu kao protiv protiv Hofe, to je raspad. Sve je ok ako su ti spremni oni najbolji, a ako ne onda od ekipe i igre nemas nista. Karla je pogodilo ono sto ga nikad nije smjelo da pogodi al eto, u sportu moras imat malo vise srece (znanja)da bi izgurao ono sto radis.

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la proFCB » 17 apr 2017, 18:10

Ja vjerujem da ce Hummels prije Boatenga zaigrati. Necu reci da je stoper nebitan, no da li ce Hummels ili Boateng biti, to je svejedno.
Ne ulazimo u utakmicu da se branimo, ako je to cilj, nema potrebe izlaziti na teren.

Bayern je bolja ekipa od Reala, to je cinjenica. I to je ono sto nam daje za pravo nadu da cemo ih napasti od prve minute i pokusati zabiti brzi gol.

Prizeljkujem Kimmicha u sredini terena, vjerujem tom malcu, genijalac je, igra fudbala glavom,a ne nogama kao sto to radi Costa.

U svakom slucaju zabijemo li gol u prvom pol, na pola smo puta. Slijedeci ih gol izbacuje, a mi ako ga primimo, skoro pa nista nam ne znaci...
Stern des Südens

Avatar
Bilall
Postovi: 1403
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 17 apr 2017, 18:54

Za ocekivati je da ce Real napasti na samom pocetku, i jako je vazno da se Bayern odbrani i da izdrzi taj pocetni pritisak. Znaju oni da ovo nije siguran rezultat i pokusati ce iskoristiti prednost domaceg terena na startu da ovjere prolaz.

Jako je vazno i da Bayern prvi postigne pogodak, ponajvise zbog samopouzdanja jer tek onda ce dati 200% svojih mogucnosti i napasti ce ih k'o gladni vukovi.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 17 apr 2017, 19:20

coelho41 je napisao/la:Bio je i Thiago žrtva sistema Pepovog, pa je proigro kod drugog trenera, tako ne treba ni Mullera prodat jer je striktno žrtva sistema trenera, proigrat će ako ne za godinu, onda za dvije, a neko drugi će stagnirat i tako u krug.
Pa dobro Thiago i nije baš bio žrtva Pepovog sistema, on mu je odgovarao, ali je Thiago prečesto bio ozlijeđen i nije imao tako dug period igre bez povrede kao što ima u ovoj sezoni. A očigledno mu godi i ovo što mu je Carlo dao određenu slobodu. I kada smo kod Carla i slobode koju daje igračima, dolazimo do suštine, a to je da je igračima puno lakše igrati kod Carla. U suštini je njegov sistem pragmatičniji i jednostavniji (i ranije samo o tome pisao). Znači, ako je Muller svario Van Gaalov i Pepov sistem igre, onda tu nema nikakvog problema da svari ovaj Carlov. Mullerova pozicija je bila poljuljana dobrom (izuzetno) dobrom formom drugih igrača, koji igraju (kreću se) otprilike u zonama, u kojima igra (kreće se) Muller. I opet se vratimo i na to da Thomasova sezona i nije loša ako pogledamo asistencije i određene njegove dobre partije, koji ih je isto bilo. Problem je samo u tome što trenutno fale Mullerovi golovi (znatno ih je manje nego ranije) pa se to osjeti. A njegovi nam golovi svakako trebaju. Pored Lewe, veliki broj golova bi trebao da dođe i od Mullera. Ne zaboravlja se tu da i drugi i pogađaju i mogu pogađati, ali bi Mullerovi golovi svakako bili značajni.

A malo ste se i upecali, jer je priča o Mullerovoj prodaji krenula iz jedne totalne besmislenosti i znamo već s čije strane, a secer (sekerbay) je to podržao da bi malo zakuhao, zahuktao atmosferu ovdje (poznat je po tome, taj stari mangup :) ). Naravno da i on zna da od prodaje Mullera nema ništa. I jasno je da Muller uživa puno povjerenje Carla. ;)
Jedini koji se spominje kao jedan od onih koji bi mogao biti prodat je Costa, jer su se pojavile informacije da bi on mogao biti prodat na ljeto i da bi se moglo tražiti drugo krilo.

A što se sutrašnje utakmice tiče, sinoć je jedan Bildov insider izjavio da je Lewin nastup skoro pa siguran, a da se s Hummelsom i Boatengom radi na sve načine i pokušava se različitim terapijama i tretmanima, ali da su im šanse za nastup jako male. Kod Hummelsa prema istom izvoru, bolje nego kod Boatenga. Danas je Rummenigge bio umjereno optimističan i rekao je da postoje šanse i kod Hummelsa i kod Boatenga za nastup. Na malo prije završenoj press konferenciji Carlo je nešto slično rekao i dodao da će se sve znati nakon večerašnjeg treninga, gdje će se naravno obojica testirat. Carlo je isto tako rekao da je Kimmich prva alternativa.

Ako bi naravno obojica i Hummels i Boateng izostali, onda bi vrlo vjerovatno taj stoperski dvojac bio Alaba i Kimmich. Spominjao se ovih dana i Alonso kao alternativa na toj poziciji. Po mom mišljenju, varijanta s Alonsom ne bi bila loša, jer ima iskustvo, a isto tako imali bi dobro otvaranje igre, išlo bi se dugim loptama i pokušavalo brzo doći do protivničkog gola. A u suštini tako je i poželjno igrati, jer nam treba što brže prebacivanje prema naprijed i što brže dolaženje do prilika za gol.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Besic » 17 apr 2017, 19:41

slika

upravo
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Besic » 17 apr 2017, 19:43

slika
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 17 apr 2017, 19:54

Daj Boze da jedan od stopera bude ready! Ali samo ako je bar na 80%, inace ce nas samo kostati...
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 17 apr 2017, 20:07

Vece sanse su da igra Hummels, nego Boateng.
Mats odradio zadnje testove bez problema.

nele-BHF
Postovi: 1267
Pridružen/a: 03 jun 2009, 17:33
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la nele-BHF » 17 apr 2017, 20:08

Ima li još neko da je uvjeren u prolaz?

Fullback
Postovi: 10
Pridružen/a: 07 jul 2016, 23:19
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Fullback » 17 apr 2017, 20:43

Ne vjerujem realno u prolaz,treba nam milion faktora da se poklopi za prolaz,odbrana osakacena,Real u strasnoj formi,strasnu klupu imaju.Ne sjecam se kad smo u gostima u LP odigrali strasnu utaknicu,ne racunam Arsenal,mozda uzvrat protiv Barce ali to je vec bilo gotovo u prvoj.U Spaniji nas redovno dobijaju.

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la R32 » 17 apr 2017, 20:57

Ne bih ja rekao da je Real u strasnoj formi, i da ima strasnu klupu. Naprotiv.
Ja sam poprilicno optimistau prolaz, ali nekako sa dozom straha...
Mia San Mia

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la phily » 17 apr 2017, 21:04

nele-BHF je napisao/la:Ima li još neko da je uvjeren u prolaz?
siguran sam u prolaz isto kao da ce sutra novi dan svanuti :kafa:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 17 apr 2017, 21:10

phily je napisao/la:
nele-BHF je napisao/la:Ima li još neko da je uvjeren u prolaz?
siguran sam u prolaz isto kao da ce sutra novi dan svanuti :kafa:
I pad je let. :mrgreen:

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 17 apr 2017, 21:26

Realno je da ispadnemo, ali ja sam optimista vjecni :D Svi u napad jedan je Ulli :salut:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
coelho41
Postovi: 12478
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 17 apr 2017, 21:50

effe_sa je napisao/la:
coelho41 je napisao/la:Bio je i Thiago žrtva sistema Pepovog, pa je proigro kod drugog trenera, tako ne treba ni Mullera prodat jer je striktno žrtva sistema trenera, proigrat će ako ne za godinu, onda za dvije, a neko drugi će stagnirat i tako u krug.
Pa dobro Thiago i nije baš bio žrtva Pepovog sistema, on mu je odgovarao, ali je Thiago prečesto bio ozlijeđen i nije imao tako dug period igre bez povrede kao što ima u ovoj sezoni. A očigledno mu godi i ovo što mu je Carlo dao određenu slobodu. I kada smo kod Carla i slobode koju daje igračima, dolazimo do suštine, a to je da je igračima puno lakše igrati kod Carla. U suštini je njegov sistem pragmatičniji i jednostavniji (i ranije samo o tome pisao). Znači, ako je Muller svario Van Gaalov i Pepov sistem igre, onda tu nema nikakvog problema da svari ovaj Carlov. Mullerova pozicija je bila poljuljana dobrom (izuzetno) dobrom formom drugih igrača, koji igraju (kreću se) otprilike u zonama, u kojima igra (kreće se) Muller. I opet se vratimo i na to da Thomasova sezona i nije loša ako pogledamo asistencije i određene njegove dobre partije, koji ih je isto bilo. Problem je samo u tome što trenutno fale Mullerovi golovi (znatno ih je manje nego ranije) pa se to osjeti. A njegovi nam golovi svakako trebaju. Pored Lewe, veliki broj golova bi trebao da dođe i od Mullera. Ne zaboravlja se tu da i drugi i pogađaju i mogu pogađati, ali bi Mullerovi golovi svakako bili značajni.
Sa prvom boldiranom rečenicom se ne mogu složiti; Jeste Thiago bio žrtva Pepovog sistema baš zbog manjka slobode i nikako mu nije odgovarao.
Pep igračima pruža slobodu tek kada pređu 2/3 terena na način koji on želi, a to je da lopte ide od noge do noge kako je on zamislio, a Thiago je kod Pepa igro u one dvije trećine sistema koje je Pep zahtijevao da poštuje, morao je igrat poziciono, kad primi loptu imao je slobodu 2 koraka s loptom i morao se rješavat lopte da bi izgradio igru, pri tome nije smio da šalje duge lopte, dok kod Karla kod prijema lopte ima potpunu slobodu da povuče naprijed ili da pošalje dugu loptu i tu je ključ svega; Zato sam boldirao i drugu ovu tvoju rečenicu koja je dosta tačnija od prve, prema mom mišljenju naravno.

To je stvar i kod Mullera, ima previše slobode na krilu, manje se igra na taktiku i Muller kao inteligentan igrač, bez fizičkih predispozicija, ako nema taktike, ako mu trener kaže da može da radi ono što inače krilo radi on se gubi i opet dođe do izražaja njegov mozak i skupi 11 asistencija u BL.
nele-BHF je napisao/la:Ima li još neko da je uvjeren u prolaz?
Ja sam siguran da je Real prokockao svoj prolaz kad su promašili 5-6 čistih golova, odnosno Neuer im je odbranio.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la geronimo » 17 apr 2017, 21:55

Ne zna šta je gore, ili duboka filozofiranja uoči ovakvog važnog meča ili, pak, priča o pojačanjima kuknjava
Ali, najgore od svega kada mi moramo strepiti do samog kraja kako će trener postaviti ekipu, odnosno, hoće li se ikako skrpiti stoperski par.
Evo, po najavljenom, makar je Lewa siguran za sutra, a za ostalu dvojicu ostaje znak pitanja sve do u cik zore.

Ova zebnja, da ne kažem patnja da se izvede koliko - toliko dostojan sastav je uzela primat nad samim sukobljavanjem da se napravi podvig posije više nego mršave prve partije.
Onaj koji ne vjeruje u preokret/prolaz ili ne voli dovoljno klub ili ga ne poznaje.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 17 apr 2017, 22:09

Prolaz je prokockan u Minhenu.
Ovdje svega ima na ovoj temi, osim realnosti.
Uz sve izostanke, i jako losu igru, iluzije o plasmanu u slijedece kolo, su bojim se neutemeljene.

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la proFCB » 17 apr 2017, 22:22

Ja sam uvjeren u pobjedu. Da li ce biti dovoljno za prolaz,ne znam...
Lewat ce igrati i bit ce ogromna opasnost po gol Reala. Ponavljam, Bayern je kvalitetnija ekipa, i napast ce ih i u po Madrida.
Real ima prednost, ali nema ogromnu niti nedostiznu.

Druga stvar jeste sto ako primimo gol, nista se ne mijenja, mi moramo zabiti 2. Ako uspijemo zabiti 2 vjerujem da cemo proci...
Stern des Südens

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la geronimo » 17 apr 2017, 22:35

proFCB je napisao/la:Ja sam uvjeren u pobjedu. Da li ce biti dovoljno za prolaz,ne znam...
Pošto je 0:1 isključeno po meni, svaka naredna pobjeda je prolazak ili u najmanju ruku produžeci.
proFCB je napisao/la: Druga stvar jeste sto ako primimo gol, nista se ne mijenja, mi moramo zabiti 2. Ako uspijemo zabiti 2 vjerujem da cemo proci...
Samo teoretski. Mi ako prvi primimo gol, piši - propalo!
Bilall je napisao/la: Jako je vazno i da Bayern prvi postigne pogodak, ponajvise zbog samopouzdanja jer tek onda ce dati 200% svojih mogucnosti i napasti ce ih k'o gladni vukovi.
:thumbup:
Vom Jäger zum Gejagten

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.