Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 11 apr 2017, 17:57

Sumanu jedno veliko hvala! stvarno je covjek heroj! hvala ti Bilale!!!!

HDI
Postovi: 131
Pridružen/a: 12 sep 2013, 11:23
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la HDI » 12 apr 2017, 10:09

edinjo-bih je napisao/la:Sumanu jedno veliko hvala! stvarno je covjek heroj! hvala ti Bilale!!!!
Ljudina!

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 12 apr 2017, 10:15

edinjo-bih je napisao/la:Sumanu jedno veliko hvala! stvarno je covjek heroj! hvala ti Bilale!!!!
Treba mu dati savez da vodi, da okupi svoju ekipu i da napravi nesto.
Heroj!
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 12 apr 2017, 13:13

To bi bilo najbolje rjesenje , da dovede ljude koji bi radili za dobrobit rukometa , da nam ne vode sudije i komesari rukomet i ljudi koji su tu postavljeni po nacionalnoj osnovi , a veze nemaju o rukometu i funkcionisanju saveza .

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 13 apr 2017, 06:47

Šest golova Savića u porazu Selestata :bih:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 13 apr 2017, 13:54

Šuman: Ne znam kako ćemo do Finske

Edin Spržo
12.04.2017 08:15

Preregistracija Rukometnog saveza BiH traje cijelu vječnost i zbog toga se nalazimo u nezavidnoj situaciji uoči nastavka kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj, kaže zabrinuti selektor rukometne reprezentacije BiH Bilal Šuman.

Sapunica oko preregistracije RS BiH još nije okončana. Kad se mislilo da će osnivanjem federalnog rukometnog saveza stvar biti riješena, uslijedili su problemi u ovom entitetskom savezu koji će još neko vrijeme sačekati na upis u registar Ministarstva kulture i sporta i Ministarstva pravde Federacije BiH, što je preduslov da krovni savez djeluje po Zakonu o sportu. Dok se to ne desi, RS BiH će biti bez izvora finansiranja s obzirom na to da je Poreska uprava FBiH blokirala račune ove kuće.

"Sve je ovo neozbiljno. Osnovan je taj federalni savez, a koliko čujem sada ima nekih žalbi, pa ćemo vjerovatno izgubiti još 14 dana. U međuvremenu smo mi blokirani na sve strane, a maj je pred vratima. Moraju se stvari definisati, moramo da se skupimo, kupimo avionske karte. Ne znamo kako ćemo to sve završiti. Ne možemo da radimo normalno kako bismo htjeli, ova reprezentacija nija moja, već zajednička", ističe razočarani Šuman.

Bh. selektor naglašava da ovo trenutno stanje utiče na sve, pa i na same igrače koji, čini se, do posljednjeg dana neće znati hoće li putovati u Finsku, a onda i u Španiju na kvalifikacione mečeve.

"Nije u redu, prije svega, prema igračima. Nije ovo način kako bi to trebalo da izgleda. Učinili smo sve da taj sportski segment zaživi, bilo je dosta lijepih akcija, turnira, međutim meni treba pomoć logistike. Iskreno, ne mogu da stignem sve, jer previše je ovo za jednog čovjeka. Ljudi koji govore da vole ovaj sport zaboravili su da pričaju o rukometu, izgleda da su pozicije najbitnije", riječi su Šumana, koji je dodao:

"Ne daj bože da ne otputujemo u Finsku. To će imati teške posljedice za sve selekcije i klubove u BiH. Želim samo da doživim trenutak da kao selektor objavim spisak igrača i da kažem kad je okupljanje. Vidjećemo za desetak dana šta će se desiti i nadam se da ćemo tada biti pametniji."

Selektor "zmajeva" je, kako kaže, već napravio spisak za dvomeč sa Finskom, koji je na programu početkom maja. Na njemu će se naći i šest novih rukometaša koji nisu ranije dobijali poziv.

"Spisak je napravljen, ali čekam da vidim kako će se sve ovo riješiti. Ne možemo praviti kule i gradove dok se ne povuče crta. Treba nam da Savez diše na neki način jer bez pomoći bar malo logistike teško šta možemo napraviti. Biće novih imena, šestorica novih će se naći na spisku", govori Šuman.

Uprkos porazima od Španije i Austrije, Šuman tvrdi da šanse za odlazak u Hrvatsku nisu izgubljene.

"Budemo li dugo držali igru šest na šest, mislim da imamo velike šanse protiv Finske. Ključ će biti i naša igra u napadu. Nema kalkulacija, pod moranjem je da dobijemo naredna dva meča. Očekujem da Španci u dvomeču takođe dobiju Austriju, s kojom bi u zadnjem kolu odlučivali o putniku na Euro", zaključio je Šuman.

Rivera u Bugojnu

Jedan od najtrofejnijih svjetskih trenera i aktuelni selektor Katara Valero Rivera prema najavama trebalo bi da otvori peti turnir "Rukomet je moja budućnost", koji se od 13. do 16. aprila održava u Bugojnu. Na istom će biti prisutan i selektor bh. rukometaša Bilal Šuman, koji će imati priliku da se susretne sa proslavljenim stručnjakom. Na jednom od najznačajnijih turnira za mlađe kategorije (generacija 1998.) ove godine će učestvovati osam selekcija, i to: BiH, Slovenija, Hrvatska, Poljska, Švajcarska, Bahrein, Katar i Tunis.

BILAL ŠUMAN RUKOMETNA REPREZENTACIJA BIH

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 13 apr 2017, 18:49

Kniaziew je postigao devet golova za Pogon, a Krupa je dodao sedam. Bh. golman Edin Tatar sakupio je 11 odbrana, od toga i dva sedmerca, a veliku pomoć imao je i u drugom golmanu Matokwskom, koji je sakupio šest odbrana. Kod Chrobryja Świtała je postigao 10 golova. :bih:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 apr 2017, 12:44

Šuman ponovo spasava bh. rukomet?

Da se utakmica protiv Finske igra sutra, vjerovatno ne bismo bili u mogućnosti da odemo na kvalifikacionu utakmicu za odlazak na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj 2018. Situacija je kritična, kaže član Predsjedništva Rukometnog saveza BiH Enid Tahirović.

Razlog tome je što RS BiH još uvijek nije izvršio potrebnu preregistraciju kako bi mogao djelovati po Zakonu o sportu. Jedan od preduslova da se to desi jeste da se prvo RS Federacije, koji je osnovan prošli mjesec, upiše u registar federalnih ministarstava kulture i sporta i pravde.

U međuvremenu je navodno došlo do novih komplikacija u Savezu Federacije, tako da još nije moguće napraviti skupštinu državnog saveza, kao ni preregistraciju istog.

"Koliko znam, nema nikakvih problema. Mi čekamo odluku Ministarstva kulture i sporta, a ona bi trebalo da bude poznata do 23. aprila. Čuo sam priče o nekim tužbama, ali nama kao podnosiocima zahtjeva ništa nije stiglo na adresu. Ide malo ovo sporije, sad idu i praznici, ali očekujemo pozitivan odgovor kako bi se moglo pristupiti preregistraciji krovnog saveza", rekao je predsjednik RS FBiH Hamid Džandžanović.

Dok se čeka da se ovaj proces završi, RS BiH je još uvijek nelegalan i pitanje je kako će se osigurati finansije za bh. rukometaše, koje početkom maja očekuje nastavak kvalifikacija za EP, ukoliko se proces preregistracije ne završi prije kraja ovog mjeseca.

"Mnogi olako shvataju situaciju, a ona je krajnje dramatična. Sjednica Izvršnog odbora je trebalo da bude 11. aprila, a sada je prolongirana za 19. Nisam toliko involviran u to šta se dešava u RS Federaciji, papirologija bi trebalo da bude završena, ali tužbe nekih kantonalnih saveza su sve prolongirale", ističe Tahirović.

Tako je nastavljena višemjesečna agonija u bh. rukometu zbog koje najviše ispaštaju reprezentativne selekcije. Novca za okupljanja i putovanja nema. Tako se juniorska reprezentacija uoči turnira u Bugojnu okupila dan uoči početka turnira odradivši jedan trening, a igrali su u dresovima A selekcije koje su na nedavnom turniru nosili i kadetski reprezentativci na turniru u Grčkoj. Dresovi za mlađe selekcije, kako saznajemo, trebalo bi da stignu za koji dan zahvaljujući selektoru seniorske reprezentacije Bilalu Šumanu, koji je u novembru prošle godine platio avionske karte za Španiju, a kako stvari stoje, nije isključeno da to uradi i za Finsku, a sve u cilju da spasi bh. rukomet od gašenja.

Behaja15
Postovi: 23
Pridružen/a: 08 okt 2016, 00:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Behaja15 » 17 apr 2017, 14:24

RUKOMETNI SAVEZ BIH

A Selekcija
Kvalifikacije Evropsko prvenstvo Hrvatska - 2018
Finska - Bosna i Hercegovina
Bosna i Hercegovina - Finska

Burić Benjamin HSG Wetzlar (GER)
Grahovac Nebojša Chartres MGB 28 (FRA)
Efendić Damir Borac Banja Luka (BiH)
Nuić Tomislav RK NEXE – Našice (CRO)
Ovčina Alen Antaliyaspor (TUR)
Vražalić Faruk Besiktas Mogaz HT (TUR)
Zulfić Muhamed Fillipos (GRE)
Bečić Anes Vogoca-Poljine Hills (BiH)
Vranješ Vladimir Tatabanya (HUN)
Burić Senjamin HBC Nantes (FRA)
Toromanović Muhamed US Creteil Handball (FRA)
Građan Elmir AZIZIYE BELEDIYES (TUR)
Terzić Mirsad MKB MVM Veszprem (HUN)
Prce Nikola KS Azoty Pulawy (POL)
Vegar Marin RK NEXE – Našice (CRO)
Čelica Duško HC Constanta (ROM)
Lončar Vladan
Kasumović Tarik Göztepe SK (TUR)
Vranac Tarik Balmazujvarosi KK (HUN)
Tarabochia Marko Orlean Wisla Plock (POL)
Karačić Ivan Maccabi Srugo (IZRAEL)
Marjanac Saša CSM Bucuresti (ROM)
Perić Josip HC Odorheiu Secuiesc (HUN)
Pavlak Mario RK Izviđač (BIH)
Panić Marko Chambery Savoie (FRA)
Malinović Dejan US Creteil Handball (FRA)
Savić Kosta Selestat Alsace Handball (FRA)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 17 apr 2017, 15:08

raduje pozivanje gradjana i povratak savica :)

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 17 apr 2017, 22:40

Milas???

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 18 apr 2017, 15:43

Ljudi situacija sa savezom je presmijesna , a isto tako i prezalosna ... dokle ce nas vuci nepismeni ljudi za nos i prodavati maglu..

Sta mislite da li bi bilo ucinkovito da nasi kljucni igraci iz A selekcije bojkotuju Reprezentaciju dok se savez ne ustroji onako kako oni predloze i da nasi igraci predloze ljude koji bi radili u savezu .

Ne moramo ni zavrsiti kvalifikacije , neka nas i suspenduju , ali ovo se mora rijesiti jednom za sva vremena...

Treba malo vise medijske paznje oko ovog stanja u savezu , na tv emisiju napraviti o ovom problemu , posavjetovati se sa Arslanagicem , Serdarusicem , Hasanefendicem i dr.

Jedino u Oslobodjenju se moze procitati o problemima u Savezu , ostali kao da su hipnotizirani i samo sute ...

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Molders » 18 apr 2017, 15:53

no rules je napisao/la:Ljudi situacija sa savezom je presmijesna , a isto tako i prezalosna ... dokle ce nas vuci nepismeni ljudi za nos i prodavati maglu..

Sta mislite da li bi bilo ucinkovito da nasi kljucni igraci iz A selekcije bojkotuju Reprezentaciju dok se savez ne ustroji onako kako oni predloze i da nasi igraci predloze ljude koji bi radili u savezu .

Ne moramo ni zavrsiti kvalifikacije , neka nas i suspenduju , ali ovo se mora rijesiti jednom za sva vremena...

Treba malo vise medijske paznje oko ovog stanja u savezu , na tv emisiju napraviti o ovom problemu , posavjetovati se sa Arslanagicem , Serdarusicem , Hasanefendicem i dr.

Jedino u Oslobodjenju se moze procitati o problemima u Savezu , ostali kao da su hipnotizirani i samo sute ...
Mislim da bi to bilo itekako učinkovito s tim da je to jasno velika borba, a sličnih slučajeva ima dosta. Bolje je žrtvovati neke stvari koje su ujedno i prolazne ako će se time cijeli ustroj ovog sporta promijeniti iz korijena i dugoročno stati na noge pa tako i krenuti ka naprijed. Sportašima jednostavno treba bolje okruženje i prostor za napredak.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 18 apr 2017, 17:11

rukomet nije fudbal, može se i reprezentacija ugasiti niko ne bi trepnuo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2017, 11:50

Zbog teške situacije: Rukometni savez BiH uputio zahtjev za prijem u Predsjedništvo BiH

Generalni sekretar Rukometnog saveza BiH Smajo Karačić predao je jutros zahtjev u Predsjedništvo BiH da njega i selektora Bilala Šumana prime Bakir Izetbegović, Mladen Ivanić i Dragan Čović.

19.04.2017 09:46

Piše: Jasmin TAJIĆ

Upitan odlazak naše reprezentacija na kvalifikacioni meč u Finsku


Karačić se odlučio na ovakav korak, jer je situacija u RSBiH, blago rečeno, katastrofalna, a upitno je okupljanje reprezentacije, kao i odlazak na kvalifikacionu utakmicu u Finsku.

Našoj reprezentaciji potrebno je 50.000 KM za narednu akciju, koja bi trebala početi 1. maja, ali kako su računi RSBiH blokirani, kako se preregistracija nije završila već dva mjeseca, onda je reprezentacija satjerana u ćošak i ne vidi se izlaz iz agonije.

Selektor Šuman je za Oslobođenje potvrdio da nema namjeru davati više novac iz svog džepa, a i potvrdio nam je jutros da Predsjedništvo mora reagovati.

- Ukoliko ne otputujemo u Finsku možemo slobodno ugasiti reprezentaciju. Slijedi nam kazna Evropske rukometne federacije (EHF) i država mora reagovati. Na ovakav način se ne može raditi i žalosno je da se ovo dešava, kazao nam je Šuman.

Da li će članovi Predsjedništva naći vremena da prime Šumana i Karačića, ostaje da se vidi, ali je sigurno da je vremena sve manje, te da avionske karte za Finsku moraju biti plaćene do utorka (25. aprila).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2017, 11:54

Predlazem da se napravi akcija "BiH sportisti za spas BiH rukometa". Kad bi Dzeko, Pjanic, Teletovic, Nurkic, ... dali ponesta skupilo bi se para da se dovrse kvalifikacije. A onda da se registracija saveza obavi i ko bude tu smetni faktor da ga najstrozije kazne!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 19 apr 2017, 13:25

To bilo samo produzavanje agonije i produzavanje "zivota" ovim dzabahlebarosima tipa S. Karacic i co.

Po meni bi mozda i bilo najbolje da budemo suspendovani , jer bi tada vidio cijeli svijet da smo u **** i da treba iz temelja sve mijenjati...

Opcija za spas rukometa nije losa idea. Potrebno je da se svi upoznamo sa tim problemom makar preko fb da nasi popularni sportisti podijele neki clanak , a niposto da oni bacaju svoj novac u kantu bez dna , bas mi se ne svidja to da nasi sportisti sakupljaju sadaku kako bi odigrali 2 utakmice , a u savezu nista na bolje da se ne promijeni.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2017, 14:15

znam druze, i ja inace nisam za to. cak mi je i smetalo skupljanje sadake od strane zelje za gradnju tribine. ali ovdje se bojim, da ako bi nedo Bog doslo do suspenzije, da se reprezentacija nebi tako brzo oporavila kako se je to hvala Bogu desilo u fudbalu. mislim da bi u rukometu to bio puno veci krah...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2017, 14:25

Iako je situacija u RSBiH teška, Izvršni odbor ponovo odgodio sjednicu

Selektor Bilal Šuman jučer je objavio spisak bh. rukometaša na koje računa za dvomeč sa Finskom početkom maja. No, još se uopšte ne zna, gdje će i dali će Šuman okupiti naše igrače, te da li će oni otputovati u Finsku.

Autor Sport Centar

Iako je situacija u RSBiH teška, Izvršni odbor ponovo odgodio sjednicu
Posljedice za neodlazak u Finsku bile bi katastrofalne, a izbacivanje reprezentacije iz kvalifikacija, kao i višegodišnja suspenzija, te zabrana takmičenja našim klubovima u Evropi, bile bi neizbježno.
Račun Rukometnog saveza BiH je blokiran, pa tako sponzori ne mogu uplaćivati novac, a onda ostaje pitanje ko će platiti smještaj igrača, kao i put u Finsku.

Sastanak Izvršnog odbora RSBiH trebao se održati prošle sedmice, ali je odgođen za danas. No, ni danas neće biti održan, jer članovi IO navodno imaju previše obaveza.

I naravno, čelni ljudi bh. rukometa još jednom su pokazali da ih ne zanima državna reprezentacija, a zamislite kakva bi samo sramota bila da Terzić, Prce, Vranješ, braća Burić i ostala ekipa ne otputuju u Finsku. No, čelnik RSBiH to ne interesuje, jer je očito da imaju važnijih poslova od brige za državni tim.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2017, 17:20

Burić: Rukometni savez BiH je bruka za državu!

Golman njemačkog Veclara Benjamin Burić, koji je jedan dio karijere proveo u banjalučkom Borcu m:tel, žestoko je kritikovao čelne ljude u Rukometnom savezu Bosne i Hercegovine.
Zbog poznatih dešavanja u Savezu zbog kojih je upitan čak i nastup u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, čuvar mreže selekcije BiH je bio poprilično izrevoltiran.
U intervjuu za sarajevsko „Oslobođenje“, priznao je da da ga cijela situacija previše nervira.

„Ovakav Savez je bruka za državu, ali i za nas igrače. Sedam godina sam u reprezentaciji i gotovo svaki put je identična priča i samo je pitanje dokle će stvari biti takve?! Vjerujte da je nama igračima teško objasniti ljudima i saigračima u klubovima šta se to dešava, a ni mi nismo u potpunosti upućeni“, rekao je Burić sarajevskom listu.

Prema njegovom mišljenju, čelnicima je važniji sitni interes od sporta, a u sve se umiješala i politika.

„Ljudima koji vode Savez očito nije stalo do rukometa, već do sitnih ličnih interesa. Čini mi se da ima i previše politike, a malo sporta u cijeloj priči, što je poražavajuće. Vodećim ljudima Saveza nije stalo do reprezentacije, niti ih zanima rezultat reprezentacije, a to je i više nego loše za sve nas“.

Burić je dodao da su javnost i medijii u velikoj mjeri indolentni na stvarno stanje u bh. rukometu.

„Ako se ne napravi neki veliki rezultat, stanje u Savezu nije alibi, ali je problem što malo medija prati situaciju i malo njih zna šta se stvarno dešava. Pa ja evo 15 dana uoči okupljanja ne znam da li sam u reprezentaciji, ne znam da li da se pripremam, niti je ko obavijestio klub da trebam reprezentaciji. Ne mogu je tek tako reći ljudima u Veclaru da idem u reprezentaciju“, izjavio je Burić i dodao:
„Svi prate šta mi radimo na terenu u dresu reprezentacije, a niko ne piše i ne pravi priče o uslovima u državnom timu. Ako branim loše, naći će se milion kritičara, a nikog ne zanima što sam ja 10 dana bio na poštedi u Veclaru, jer sam u januaru trenirao sa reprezentacijom u hladnoj dvorani“, podvukao je ogorčeni golman „zmajeva“.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.