Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 15 maj 2017, 19:32

Stadion u Doglodima je SASK-ov. Teren ravan onome na Otoci prije deset godina, tj. neravan :lol:

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Pappy » 15 maj 2017, 19:36

Signore je napisao/la:Stadion u Doglodima je SASK-ov. Teren ravan onome na Otoci prije deset godina, tj. neravan :lol:
Bio sam na njemu prošle godine kada smo igrali prijateljsku sa Omladincem. Meni rekoše da je to Omladinčev stadion. :D Zato i napisah njih, a ne SAŠK.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la QUARTERBACK » 15 maj 2017, 23:15

realancojk je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:stadion Hakija Mrso, Vogosca.. FK UNIS.. kantonalna liga :mrgreen:

teren u nikad boljem stanju :thumbup:
Da li je Unis igrao na ovom stadionu Prvu ligu FBiH i da li mi mozes reci naravno ako znas koliko kantonalaca ima svoje stadione pri tome ne misleći kao neki sto igraju na pomoćnom Grbavice ili Koševa?
jeste igrali su prvu ligu fbih ovdje.. kakve su to scene bile kad se sjetim doveli kineza nekog i crnca.. zabio kinez gol ko da je finale lige prvaka ne mozes ga uhvatiti hahahah.. mislim da su kaznjeni nesto bili valjda prodavali utakmice pa su ih izbacili u najnizi rang
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Merhaba
Postovi: 1521
Pridružen/a: 14 feb 2015, 16:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Merhaba » 16 maj 2017, 00:01

QUARTERBACK je napisao/la:
realancojk je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:stadion Hakija Mrso, Vogosca.. FK UNIS.. kantonalna liga :mrgreen:

teren u nikad boljem stanju :thumbup:
Da li je Unis igrao na ovom stadionu Prvu ligu FBiH i da li mi mozes reci naravno ako znas koliko kantonalaca ima svoje stadione pri tome ne misleći kao neki sto igraju na pomoćnom Grbavice ili Koševa?
jeste igrali su prvu ligu fbih ovdje.. kakve su to scene bile kad se sjetim doveli kineza nekog i crnca.. zabio kinez gol ko da je finale lige prvaka ne mozes ga uhvatiti hahahah.. mislim da su kaznjeni nesto bili valjda prodavali utakmice pa su ih izbacili u najnizi rang
Nije istina da je klub izbacen u kantonalnu ligu zbog namjestanja , nego su problem bile finansije i Unis je poceo iz pocetka.AKO NE GRIJESIM, A NIJE ISKLJUCENO :stop: Opstina daje minimalno jer klub kao klub i nije potreban samoj Vogosci jer niko ne navija za Unis i ako eto ima neki historijiski znacaj.Jedino sta je Vogosci potrebno od Unisa je skola fudbala i to do nekog uzrasta do 15-tak godina nakon cega u vecini slucajeva ta djeca idu u Zelju ili Sarajevo eventualno Olimpik.
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 16 maj 2017, 00:20

Pappy je napisao/la:
Signore je napisao/la:Stadion u Doglodima je SASK-ov. Teren ravan onome na Otoci prije deset godina, tj. neravan :lol:
Bio sam na njemu prošle godine kada smo igrali prijateljsku sa Omladincem. Meni rekoše da je to Omladinčev stadion. :D Zato i napisah njih, a ne SAŠK.
Bio sam ja vise puta i znam da je SASK-om :mrgreen: Jel teren i dalje grbavica? S malim g :mrgreen:

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la realancojk » 16 maj 2017, 01:45

Nekad sam u Sport-ovom izvještaju s utakmica znao pročitati SRC Stup, Stadion SAŠK Napredak Doglodi, pa me zato to zbunilo.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

cruz40
Postovi: 402
Pridružen/a: 14 okt 2015, 10:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cruz40 » 16 maj 2017, 13:32

macak_ je napisao/la:
cruz40 je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Problem je taj sto UEFA nalaze da se VIP mjesta i mjesta za medije moraju nalaziti na glavnoj tribini sto blize liniji sredine terena dok u isto vrijeme mora biti moguce da se izravno sa te tribine dodje do svlacionica, medijskih prostorija i sl. (da li da se te prostorije nalaze na istoj tribini ili su povezane koridorom koji mogu koristiti iskljucivo VIP i mediji). Razumijem sta zelis reci, ali UEFA ima takodjer svoja pravila.

Apsolutno sam sretan sa ovim radovima i uopste ne smatram ih losim, ali treba obratiti paznju i na kriterije koji su propisani te razmisljati o prebacivanju ovih podtribinskih prostorija ako se nekada bude gradila tribina nasuprot trenutno najvece.
Ma UEFA glumi strogcu nad ovom bijedom, neka mjesta za parkiranje,neke gluposti u veličini prostorija a gledam sinoc i prvi put da vidim da ispod zapadne tribine Vicente Calderona ide cesta ,praktično tribina je kao neki tunel, nevjerovatno. Parkinga okolo nema za lijeka, a nama izmislja daj parking od 150 mjesta,daj ovo daj ono.
Ti si shvatio na osnovu jednog snimka iz zraka da Vicente Calderon ne ispunjava UEFA uslove?

Po meni je ona cesta genijalno rješenje i samo pokazuje da kad imaš volju i pare onda nema prepreke da napraviš ekstra stadion bilo gdje.
Nisam, znam ja da ispunjava ali nama stadion od 15000 mjesta i stadioni od po 40-50000 mjesta ne mogu imati iste uslove.
Ovo sa cestom je super rješenje naravno i na Grbavici se moglo slicno,(ne bas da prolazi ispod Sjevera :) ) , ali Uefina pravila su ipak drugacije primjenjuju u Španiji i u Bosni nazalost.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Pappy » 16 maj 2017, 18:37

Signore je napisao/la:
Pappy je napisao/la:
Signore je napisao/la:Stadion u Doglodima je SASK-ov. Teren ravan onome na Otoci prije deset godina, tj. neravan :lol:
Bio sam na njemu prošle godine kada smo igrali prijateljsku sa Omladincem. Meni rekoše da je to Omladinčev stadion. :D Zato i napisah njih, a ne SAŠK.
Bio sam ja vise puta i znam da je SASK-om :mrgreen: Jel teren i dalje grbavica? S malim g :mrgreen:
Mi smo igrali ljeti prijateljsku, kad je održavan, tako da to i nije bilo toliko loše. Ima, tu i tamo, ali ništa strašno. U tom trenutku bolji od Slavijinog. Mada to i nije neki veliki poduhvat. :D

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 16 maj 2017, 23:55

Stadion Pod Bijelim brijegom 1958. godine, bez gornjeg zapada. Puno mi ljepse ovako izgleda i ovom donjom zapadnom tribinom vuce na Mokri Dolac :mrgreen:

Ovaj zid iznad je konstrukcija na kojoj je izgradjena druga etaza zapadne tribine, a prije njene izgradnje navijaci su sjedili unutar tih 'zidina' i pratili utakmice sa zemlje ako bi donja tribina, kao i istocna bile ispunjene.

slika

Avatar
Lik
Postovi: 5272
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 19 maj 2017, 10:57

Dokle se došlo na Veležovom stadionu sa izgradnjom ?
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

AlemC85
Postovi: 7394
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 19 maj 2017, 22:20

Signore je napisao/la:Stadion Pod Bijelim brijegom 1958. godine, bez gornjeg zapada. Puno mi ljepse ovako izgleda i ovom donjom zapadnom tribinom vuce na Mokri Dolac :mrgreen:

Ovaj zid iznad je konstrukcija na kojoj je izgradjena druga etaza zapadne tribine, a prije njene izgradnje navijaci su sjedili unutar tih 'zidina' i pratili utakmice sa zemlje ako bi donja tribina, kao i istocna bile ispunjene.

slika
Danas je to betonara koja ne lici ni na sta, a u ratu je izgubio svoju dusu i za mnoge je proslost.

Te 1958. godine je Stadion otvoren utakmicom Prve Savezne lige Velez- Crvena Zvezda 2:2.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 19 maj 2017, 22:51

AlemC85 je napisao/la:
Te 1958. godine je Stadion otvoren utakmicom Prve Savezne lige Velez- Crvena Zvezda 2:2.
Zar nije Velez - Zeljeznicar 2-1?

AlemC85
Postovi: 7394
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 19 maj 2017, 23:06

Signore je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
Te 1958. godine je Stadion otvoren utakmicom Prve Savezne lige Velez- Crvena Zvezda 2:2.
Zar nije Velez - Zeljeznicar 2-1?
U jednoj emisiji koju sam gledao gostovao je bivsi igrac Veleza Nusret Cerkic, i kaze da je svecano otvorenje novog Stadiona pod Bijelim Brijegom bilo 1958, a prva utakmica je bila kontra Crvene Zvezde.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 19 maj 2017, 23:46

AlemC85 je napisao/la:
Signore je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
Te 1958. godine je Stadion otvoren utakmicom Prve Savezne lige Velez- Crvena Zvezda 2:2.
Zar nije Velez - Zeljeznicar 2-1?
U jednoj emisiji koju sam gledao gostovao je bivsi igrac Veleza Nusret Cerkic, i kaze da je svecano otvorenje novog Stadiona pod Bijelim Brijegom bilo 1958, a prva utakmica je bila kontra Crvene Zvezde.
Ja sam nekad kad sam nasao tu sliku vidio da je pisalo da se igralo s Zeljom i da je Velez slavio 2-1. Sad sam malo prokopao statistiku i nasao da se te sezone drugo kolo igralo bas protiv Zelje i da je bilo 2-1 07.09.1958. Zvezda je stigla 23.11. u 11.kolu i nije bilo 2-2 nego je Zvezda slavila s 3-1. Pogledah i sezonu prije, Velez dobio 2-1, a sezonu kasnije izgubio 2-1. Ne da mi se traziti tih 2-2, ali te 1958. sigurno nije bilo, jer sam provjerio i kup takmicenje.

Na wikipediji stoji kako je stadion otvoren 1971., to je vjerojatno nakon izgradnje gornjeg zapada, ali Cerkic je igrao puno prije toga.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 20 maj 2017, 14:53

Na Čajuši u Kupresu će se izgraditi šest velikih nogometnih terena (uz to i tereni za ostale sportove) i Kupres će imati prave uvjete za ljetne pripreme - do 10 klubova u istom trenutku. Investicija će biti oko 10M maraka, a imovinsko-pravni odnosi su se rješavali sedam yebenih godina pa je potpisan ugovor o početku radova. Dosad su imali jedan jedini teren, a opet su znali doći klubovi iz PL i HNL. Super stvar.
Hayley <3

Avatar
brig
Postovi: 2211
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 24 maj 2017, 08:12

slika

:salut:

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bhsport » 24 maj 2017, 10:22

brig je napisao/la:slika

:salut:
Pecara je lijep stadion, samo šteta što nema prostora da se širi.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 24 maj 2017, 12:02

Tu iza juga su tri reda kuca i onda ravna livada na koju Wembley stane. Tu kad bi zapoceli novi stadion imali bi dovoljno prostora da sve bude simetricno i puno ljepse. Problem je sto njima nista vise od ovoga i ne treba. Kapacitet im je vise nego dovoljan, a i kvalitet samog stadiona je iznad prosjeka u BiH pa ih NS dugo nece zezati za nesto. Eventualno da postanu konkurentni u Europi pa da trebaju nesto novo, tj. vece i kvalitetnije da bi tu mogli igrati.

Al stvarno steta za taj prostor jer bi sigurno imali stadioncic ko bombonu.

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bambus » 24 maj 2017, 12:46

A cija je ono kuca kod gostujuceg sektora sa bazenom ? :mrgreen: :mrgreen:
!

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la High » 24 maj 2017, 12:49

bhsport je napisao/la:
brig je napisao/la:slika

:salut:
Pecara je lijep stadion, samo šteta što nema prostora da se širi.
A još je veći jazuk ko na taj stadion dolazi kao domaći navijač.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.