Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Denno » 19 maj 2017, 09:27

Negdje sam pročitao da SPAL igra pred 8500 gledalaca, nznm jel tačno. Za Frosinone znam, oni igraju pred 10ak hilj.
embrace the chaos

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la dinoo » 19 maj 2017, 09:35

Samo ne Perugia :stop:

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jose » 19 maj 2017, 10:47

Amsterdam1312 je napisao/la:
MysticAladin je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:Verona izborila povratak u Serie A, bar to je dobro, samo se nadam da nece biti mnogo starohana u ekipi!

Spal koji je sampion Serie B je zlo, a u playoff-u se nalazi jos pet takvih klubova, odnosno Frosinone, Benevento, Cittadela, Carpi i Spezia, jedini normalan klub u doigravanju ce biti Perugia!

strasno kakvi ce klubovi uci u Serie A, nadam se da ce ipak Perugia biti ta ekipa koja ce izborit plasman u visi rang, u suprotnom, ovo ce vjerovatno biti najgore od najgoreg, sto je ikada zaigralo u Serie A

Zašto ovo kažeš? Zbog njihovog (ne)kvaliteta, mentaliteta, tvog feelinga? Nemam pojma o njima ništa, zato i pitam
Zato što su užasno loše ekipe i ponovo će iduće sezone 15 kola prije kraja biti jasno ko će u niži rang.
To ćemo da vidimo.
Mene SPAL podsjeća na Chievo (kojem su isto predviđali odmah ispadanje iz Serie A, pa evo u 16 godina je samo jednom ispao i ekspresno se vratio).
Da ne govorimo da je to ekipa koja je prije 5 godina po drugi put bankrotirala i krenula od dna (tadašnja Serie D) i treba im odati veliko priznanje za to.
Imaju upravu sa vizijom i neće biti iznenađenje da ostanu u Serie A na duže vrijeme.
Hellas Verona jeste neko ime, ali oni redovno ispadaju u niži rang, odavno nisu uspjeli sastaviti više od dvije sezone u Serie A.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la JuventinoVero » 19 maj 2017, 11:10

Verona ispada zato sto se rugala chievu, stiglo ih proklestvo

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
#ALLEGRIOUT

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 19 maj 2017, 12:18

MysticAladin je napisao/la:Zašto ovo kažeš? Zbog njihovog (ne)kvaliteta, mentaliteta, tvog feelinga? Nemam pojma o njima ništa, zato i pitam
pa zato sto su to nikakvi klubovi, svojom velicinim i historijom ne pripadaju Serie A, a i ekipe su im drama lose, znaci nekonkurentne, odmah znas da im slijedi ekspresan povratak u Serie B

pored nekih klubova iz Serie B, kojima je mjesto u Serie A, da ne pricam o trecoj ligi, ovima sigurno nije mjesto ovdje, shodno tome, ne znam zasto bi mi kao ljubitelju ove lige bilo drago sto takve ekipe igraju u ovom rangu

za dobrobit Serie A, ona se mora skratit na 18 klubova, a potom promijenit i sistem takmicenja Serie B, ukinut playoff za 6 pozicija, te napravit da prve dvije ekipe idu direktno, a da treca razigrava sa 16 plasiranom ekipom Serie A

no to su mokri snovi i nikada se nece desiti..
Denno je napisao/la:Negdje sam pročitao da SPAL igra pred 8500 gledalaca, nznm jel tačno. Za Frosinone znam, oni igraju pred 10ak hilj.
naravno da znas, kada igrate prigradski derbi s njima :kafa:
dinoo je napisao/la:Samo ne Perugia :stop:
sto ba, neka ih, taman da im se osvetite! :mrgreen:

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jose » 19 maj 2017, 14:18

Na današnji dan prije 10 godina, nakon pobjede nad Arezzom:

slika
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Kompromis » 19 maj 2017, 14:22

Nek ti klubovi zasluze ulazak ako su "veliki"... niko nije kriv bariu sto ga ebeni spal suta kad stigne ili frosione...
Parma i Lecce citavu sezonu prvi i onda pokleknu 6-7 kola do kraja i upitno je hoce li uci u seriu B... toliko o njihovoj "snazi"... svako udje u ligu iznad ko zasluži... kup se moze na nafaku osvojiti, poklopiti se zdrijeb i eto ga... ali bogami na 38 utakmica, ili 44 ili cak 46 moras klasu pokazati... i tu zasluženo osvajas ili radis promociju sa 2 ili 3 mjesta... eto sta bi englezi trebali kukati sto ulazi brighton ili cak ebeni huddersfield koji ima dobre sanse...

Niko nije kriv sto su catania, lecce, siena, brescia, bari ili perugia obicno smece trenutno i sto ovi anonimusi ulaze pored njih do oni samih... sto su dopustili da sela ulaze u ligu...
Kako se verona skucka i opet vrati u ligu nakon ispadanja... zato sto to zasluze i imaju neki plan... kao i spal, pescara, frosione, carpi i dr...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 19 maj 2017, 14:42

Pa ta Perugia ce isto odmah ispast ako udje.Ko i Verona.Nes ti klubova.

Avatar
rope11
Postovi: 17619
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 19 maj 2017, 14:45

zato treba smanjiti ligu na 18 klubova, da takva smeća poput spala, carpija, crotonea, pescare itd. ne bi ulazili :zzz: mrtva genoa i empoli sa užasnim i sramotnim učinkom će vjerovatno uspjeti ostati u seriji A samo zato jer je nekim čudom postojalo još groznijih ekipa od njih, a teško je pojmiti da postoji gore od empolija koji je kroz čitavu sezonu dao golova onoliko koliko i jedan džeko. :facepalm:


super, svaka čast svima, ali svi će oni redom biti topovsko meso iduće sezone što ustvari samo govori o nekvaliteti italijanskog fudbala u nižim ligama.


jedino mi je drago radi verone.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 19 maj 2017, 15:05

SiamoNoi je napisao/la:Pa ta Perugia ce isto odmah ispast ako udje.Ko i Verona.Nes ti klubova.
mozda i hoce, al svakom ljubitelju Serie A je draze gledat njih, nego Spal, Cittadellu, Carpi, Frosinone itd

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la nextterrain » 19 maj 2017, 17:40

Vidjet ćemo sve iduće sezone, možda bude nekih iznenađenja. Realno treba ligu smanjiti, ali opet ko ugrabi te 3 pozicije ne možemo pričati o nezasluženom ulasku u Seriju A jer ruku na srce imaju 40-nešto utakmica i mislim da rijetko ko od forumaša gleda redovno Seriju B tako da ćemo suditi iduće sezone, može se uvijek ponoviti novo Sassuolo

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Chinaglia » 19 maj 2017, 17:50

samo sto im je vlasnik Rodolfo Squinzi, koji Sassuolo sponzorise preko svoje kompanije Mapei, kao sto je Cragnotti nekada radio s Lazijem, imaju na godisnjem nivou 10-12 mln, sto je po visini mislim treci ili cetvrti ugovor u Italiji

meni je iskreno njihova politika cudna, u redu je to sto se fokusiraju na talijanske igrace, ali to mahom nisu poznati igraci, a uvijek uspjevaju bez problema ostati u ligi, cak su i plasman u evropsko takmicenje bili izborili

no dobro, imaju sirok roster jebote, Di Francesco kroz jednu sezonu rotira cetiri ili pet napadaca :rol:

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la nextterrain » 19 maj 2017, 17:56

Većinom su tu mladi igrači iz Romine, Juventusove i Interove akademije te neka malo poznatija starija imena tipa Canavaro, Matri, Aquilani. Ne mogu reći da su mi dragi, ali ih poštujem jer su postali stabilni prvoligaši sa DiFrancescom, samo ne znam šta će biti poslije njega, ali me to nešto i ne brine.

Ne volim ih jer su prije par godina kad su tek ušli pobijedili Milan 4-3 kad smo mi vodili 0-3 :facepalm:

Avatar
Biscione
Postovi: 4572
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Biscione » 19 maj 2017, 18:38

Amsterdam1312 je napisao/la:Zato što su užasno loše ekipe i ponovo će iduće sezone 15 kola prije kraja biti jasno ko će u niži rang.
Možda i jesu ali ostali u ligu su očito još gori i ne vidim u čemu je frka. Ovakve male ekipe i jesu čar sporta jer su uspjeli samo zahvaljujući vlastitom talentu i radu a ne nečijim guranjem a ti bi očito volio da sudije poguraju ove levatske ekipe (tipa Perugia) koje slabije igraju od SPAL-a ali eto do prije 15 godina su bili standardni u Seriji A i to im daje pravo prvenstva.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Amsterdam1312 » 19 maj 2017, 19:06

Biscione je napisao/la:
Amsterdam1312 je napisao/la:Zato što su užasno loše ekipe i ponovo će iduće sezone 15 kola prije kraja biti jasno ko će u niži rang.
Možda i jesu ali ostali u ligu su očito još gori i ne vidim u čemu je frka. Ovakve male ekipe i jesu čar sporta jer su uspjeli samo zahvaljujući vlastitom talentu i radu a ne nečijim guranjem a ti bi očito volio da sudije poguraju ove levatske ekipe (tipa Perugia) koje slabije igraju od SPAL-a ali eto do prije 15 godina su bili standardni u Seriji A i to im daje pravo prvenstva.
Ne uopšte, promašio si poentu, a to je da bi liga bila dosta bolja da se smanji broj timova, jer je ogromna razlika između par timova i ostalih. S tim bi dobio i bolji kvalitet sigurno, a ovi manji bi zapeli, sve to ima svoje. O ovom guranju ću samo reći :nene:

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Gefufna » 21 maj 2017, 15:45

Izadjite na balkone... :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Sissoko » 21 maj 2017, 15:56

J'bte koliko su sudije zakinule Juve ove sezone.Ev sad i kad osvajaju titulu cist penal ne svira.
Dominacija. :salut:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

NEILA
Postovi: 236
Pridružen/a: 17 mar 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la NEILA » 21 maj 2017, 16:01

Vatra

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Juventinisimo » 21 maj 2017, 16:09

Sissoko je napisao/la:J'bte koliko su sudije zakinule Juve ove sezone.Ev sad i kad osvajaju titulu cist penal ne svira.
Dominacija. :salut:
:shhh: O tome se ne smije pricati...
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
muha milanez
Postovi: 5772
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muha milanez » 21 maj 2017, 16:49

Čestitke Juventini na osvojenom kupu i ligi, puno srece u Cardifu do triplete! :clap: :clap:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.