Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2017, 22:28

Evo Vucic na Happy TV rece da ima ideja za nacionalni stadion ali ne moze da se bori sa Zvezdom i Partizanom.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 16 jul 2017, 22:48

Nacionalni stadion je obicni debilizam.

Bolje da tih 250 miliona evra sto planiraju uloziti uloze u stadione na kojima se igraju mecevi prve i druge lige. Vjerovatno bi ih to i jeftinije izaslo. Sredis na taj nacin i Marakanu i sta ce ti uopste neki stadion samo za reprezentaciju?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2017, 22:59

To je stvar prestiza i svaka zemlja na svijetu treba jedan takav.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 16 jul 2017, 23:03

Moze nacionalni stadion, ali recimo u Nišu, Kragujevcu, Kruševcu, tj. sto dalje od Beograda!
Samim time nece imati nikakvih problema sa Cz i Pfc.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 16 jul 2017, 23:06

Mozda je stvar prestiza u normalnim drzavama, ali u Srbiji gdje je 95% stadiona u nekom smislu rusevina nema smisla niti logike graditi stadion da bi se na njemu igralo 4-5 utakmica godisnje. To sto bi oni prije gradili jedan skupi stadion, nego generalno doveli infrastrukturu u cijeloj fudbalskoj Srbiji na neke normalne grane, je samo jos jedan pokazatelj koliko su bistri.

Nisam nikakav arhitekta niti gradjevinar ali cijenim da Marakanu mozes srediti za nekih 10 miliona da bude top.. a za tih 250 miliona da mozes na barem 30 stadiona reparisati tribine i promijeniti travu, pa da se ne igra vise u blatu ili na neravnom terenu. I onda em sto si dobio uredjen stadion za reprezentaciju, em sto si popravio infrastrukturu u cijeloj Srbiji.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 16 jul 2017, 23:10

Ma obicno pranje para...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2017, 23:10

Nije posao drzave da rjesava stadione klubovima, drzava moze pomoci samo kad klubovi/opstine samoinicijativno krenu u te projekte.

Ne moze Marakana biti top za 10 miliona, ni za 20, a to ce potvrditi svako ko je bio na nekom modernom stadionu.

Neke stvari se moraju odvojiti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 16 jul 2017, 23:19

Pa drzava je vlasnik tih istih klubova i normalno da moze srediti. Isto kao kada je sredila reflektore na stadionima. A klubovi ne mogu nista samoinicijativno krenuti u projekte ako ta ista drzava ne odvoji pare za to. A po stadionima npr. OFK Beograda vidimo da je najvise moguce zaboli ona stvar za to. A tu je itekako bilo inicijativa za obnovom.

Ja stvarno ne znam sta je to toliko potrebno na Marakani. Bio sam vise puta i od onoga sto kao laik mogu procijeniti jeste da se treba rijesiti pitanje sanitarnog cvora, prilaza stadionu sa strane istoka i sjevera, novi krov i mislim da postoje problemi sa medijskim prostorijama, tj njihovo uredjenje.I eventualno mijenjanje stolica. Trava, svlacionice, tunel, reflektori, vecina prostorija koje postoje bi trebalo ili su trenutno sredjeni. A pricamo o rekonstrukciji, ne nadogradnji stadiona.

I ocigledno se necemo sloziti po ovom pitanju. Ja smatram da prioritet treba biti podizanje infrastrukture u fudbalu, a ne gradjenje nekog stadiona radi 4 utakmice godisnje.. ti smatras suprotno i to je u sustini to.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 16 jul 2017, 23:20

Virtu4l je napisao/la:Nije posao drzave da rjesava stadione klubovima, drzava moze pomoci samo kad klubovi/opstine samoinicijativno krenu u te projekte.

Ne moze Marakana biti top za 10 miliona, ni za 20, a to ce potvrditi svako ko je bio na nekom modernom stadionu.

Neke stvari se moraju odvojiti.
A jeste posao da instalira svoje ljude u uprave klubova?! Meni je sve bilo jasno kada je pomenuti izjavio kako u Srbiji jos nema uslova za privatizaciju klubova..Pa ko ce ih stvoriti, da nece mozda ekonomi istih..

Nek se oni malo pozabave opstom situacijom u srpskom fudbalu, tj. pitanjem ko i kako ga vodi! Te price o nacionalnim stadionima su samo zamazivanje ociju...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 16 jul 2017, 23:25

Ne ulazim ja u tu tematiku, mene zanima samo infrastruktura i sretan sam kada bilo ko napravi iskorak u tom pogledu. Svaki novi stadion je dobrodosao, a te interne stvari me ne zanimaju.

Cak stavise, smijesno mi je kad se neko protivi takvom projektu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 16 jul 2017, 23:38

Fora je sto Srbija nema ni uslova, ni kapaciteta za takav jedan projekat!

Jel' logicno i normalno da se gradi stadion od 250 mil u zemlji koja sportskom infrastrukturom zaostaje 50 god za Evropom i Svijetom.
Bolje napraviti 5 stadiona od po 50 mil, nego jedan na kome ce igrati manekencici i menadzerski igraci. Cime su oni to zasluzili stadion od 250 mil?!
Ima Srbja masu drugih sportova u kojima je neuporedivo uspjesnija, pa je logicno da se prvo tu naprave i dodatno poboljsaju uslovi.
Sve po zaslugama... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 17 jul 2017, 03:16

Virtu4l je napisao/la:Evo Vucic na Happy TV rece da ima ideja za nacionalni stadion ali ne moze da se bori sa Zvezdom i Partizanom.

HA-HA-HA

Da je Srbija normalna država, možda da povjerujem, ali pošto nije, ne znam da li i djeca predškolskog uzrasta vjeruju u ovo. Neko neupućen bi pomislio da su u Zvezdi/Partizanu nezavisni ljudi ili neki opasni uticajni likovi, a ustvari su u pitanju stranačke marionete i poltrončići koji se utrkuju ko će više da se nazahvaljuje premijeru.
On koji je u Srbiji danas sve i svja, kao i obično ima sjajnu ideju i projekat, ali mu eto neki maloumnici ne dozvoljavaju da je ostvari. How yes no. dramljenje, seruckanje i spinovanje, uža specijalnost. Klasika.


Inače se slažem sa ovim što je napisao @dscile. Bolje dati i samo pola tog novca predviđenog za nacionalni stadion, klubovima tj. dati im da ga utroše za infrastrukturu, dio možda i za neke minitrening kampove po čitavoj Srbiji, šta znam... Može i ovo što @marconato kaže, dajte i drugim sportovima dio. Eno vaterpolisti se godinama pate, a ljudi sad trenutno u rukama drže sve moguće titule.
Bio sam u prilici da budem na oba najveća srpska stadiona i mogu samo reći bruka i sramota. Ajd JNA manje-više, ali Rajko kao mjesto gde reprezentacija igra najveći dio svojih utakmica, liči na ruglo. Recimo, mokri čvorovi, da ne idem dalje, to je ono najosnovnije. Jednom sam ušao i nikad više :puke: .
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 17 jul 2017, 08:46

marconato je napisao/la:Fora je sto Srbija nema ni uslova, ni kapaciteta za takav jedan projekat!

Jel' logicno i normalno da se gradi stadion od 250 mil u zemlji koja sportskom infrastrukturom zaostaje 50 god za Evropom i Svijetom.
Bolje napraviti 5 stadiona od po 50 mil, nego jedan na kome ce igrati manekencici i menadzerski igraci. Cime su oni to zasluzili stadion od 250 mil?!
Ima Srbja masu drugih sportova u kojima je neuporedivo uspjesnija, pa je logicno da se prvo tu naprave i dodatno poboljsaju uslovi.
Sve po zaslugama... ;)
Nemoj me pogrešno shvatiti, ali to što ti a i vi ostali govorite meni nikako ne ide u glavu, da ne upotreijebim neki grublji izraz. Ne pravi se taj stadion manekenčićima i menadžerskim igračima, ne pravi se taj stadion zbog pet utakmica reprezentacije, takve Arene se prave zbog nacionalnog interesa i svaka država treba da ima jedan takav.

Ostavite se vi ostalih sportova, ovdje pričamo o fudbalu kao globalnom lideru, kakav crni vaterpolo i ostali polusportovi. Isto tako primjećujem animozitet prema Vučiću, što se isto tako treba ostaviti po strani. Dalje, čuj dajte novac klubovima? Napravite pet stadiona za te pare? Miješate babe i žabe, zašto bi država davala novac klubovima? Gdje to ima, dajte mi jedan primjer, a ja ću vam dati desetine primjera gdje je država u saradnji sa savezom napravila nacionalne stadione, čisto zbog svog rejtinga i interesa, od Baku Stadiona, Astana Arene, Friends Arene, Arena Nationala Bukurešt, itd, itd...

Znam ja da kod nas svi znaju kako se upravlja tuđim novčanikom i da bi svako mnogo bolje utrošio taj novac, ali neke stvari se trebaju ostaviti po strani.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la DANTES » 17 jul 2017, 09:11

Kod nas svi navikli da kažu daj država pare. Država je napravila sve stadione, šta sad treba u krug da pravi opet? Kako da ne. Pogotovo su to zaslužili naši velikani. Čime? Igrama od kojih zastaje dah. Ono ne možeš da dišeš jer ih levate levati iz vukoyebina..
A Vučić jeste demagog. Ču on jadan sav nemoćan, a znamo da je svemoćan.
@Virtu vaterpolo nam donosi na redovnoj bazi OI medalje. Fudbal nam donosi još jedan nivo kriminala..
Ja bih napravio nacionalni stadion u Nišu. I dozvolio Radničkom da igra na njemu.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 17 jul 2017, 16:18

Virtu4l je napisao/la:
Nemoj me pogrešno shvatiti, ali to što ti a i vi ostali govorite meni nikako ne ide u glavu, da ne upotreijebim neki grublji izraz. Ne pravi se taj stadion manekenčićima i menadžerskim igračima, ne pravi se taj stadion zbog pet utakmica reprezentacije, takve Arene se prave zbog nacionalnog interesa i svaka država treba da ima jedan takav.

Ostavite se vi ostalih sportova, ovdje pričamo o fudbalu kao globalnom lideru, kakav crni vaterpolo i ostali polusportovi. Isto tako primjećujem animozitet prema Vučiću, što se isto tako treba ostaviti po strani. Dalje, čuj dajte novac klubovima? Napravite pet stadiona za te pare? Miješate babe i žabe, zašto bi država davala novac klubovima? Gdje to ima, dajte mi jedan primjer, a ja ću vam dati desetine primjera gdje je država u saradnji sa savezom napravila nacionalne stadione, čisto zbog svog rejtinga i interesa, od Baku Stadiona, Astana Arene, Friends Arene, Arena Nationala Bukurešt, itd, itd...

Znam ja da kod nas svi znaju kako se upravlja tuđim novčanikom i da bi svako mnogo bolje utrošio taj novac, ali neke stvari se trebaju ostaviti po strani.
Dobro, sve u redu. Nacionalni interes, prestiz ovo ono... Pretpostavimo da je to stadion od cirka 40-50 000, obzirom da bi kostao cak 250 mil..
Moje pitanje glasi, ko ce puniti taj stadion, ako uzmemo u obzir da vecu prosjecnu posjetu ima Zvezda u poslednjih 5-6 god, nego Srbija?!

Kazem, cak i ako se bude pravio, nikako Bg, nego neki drugi grad i stadion od 30-ak 000 i dosta jeftiniji...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Virtu4l » 17 jul 2017, 16:44

marconato je napisao/la: Dobro, sve u redu. Nacionalni interes, prestiz ovo ono... Pretpostavimo da je to stadion od cirka 40-50 000, obzirom da bi kostao cak 250 mil..
Moje pitanje glasi, ko ce napuniti taj stadion, ako uzmemo u obzir da vecu prosjecnu posjetu ima Zvezda u poslednjih 5-6 god, nego Srbija?!

Kazem, cak i ako se bude pravio, nikako Bg, nego neki drugi grad i stadion od 30-ak 000 i dosta jeftiniji...
Ko ih puni u ostalim zemljama? To su multifunkcionalni samoodrživi objekti, a fudbalska utakmica reprezentacije je samo dekoracija.

Kancelarije, poslovni prostori, šoping centri, parking, spa i wellnes centri, i još mnogo sadržaja kao i svugdje u svijetu, što bi takav objekat učinilo samoodrživim. Naravno, to može samo u Beogradu.

Ostavite svoj animozitet prema predsjedniku po strani, jer izgleda da čim je od njega, pojedincima se ne sviđa pa da je najbolji projekat na svijetu. Yebeš njega, mi smo ovdje zbog sporta.

Ne mogu shvatiti vaše razmišljanje, ne mogu shvatiti da se nekome ne sviđa ideja modernog stadiona u svom glavnom gradu. Ovdje govorimo o Beogradu, metropoli.

Ne bih licitirao cijenom, ali nešto slično kao stadioni u Varšavi, Vroclavu, Gaziantepu, Bukureštu, Klužu, Bakuu, Štokholmu, ili kao arena u Budimpešti, kao novi stadion Bešiktaša, itd..

Pa novi stadioni se grade u Litvaniji, Slovačkoj, Irskoj, Mađarskoj, Turskoj, jer svi teže ka tome da imaju bar jedan kako treba, nije to više samo stvar fudbala. Vi pričate kao da će taj stadion pet puta u godini biti otvoren i onda katanac do nove utakmice.
Evribadi sej Željo
Željoooo

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 17 jul 2017, 18:13

Ono oko čega se svi slažemo je da taj nacionalni stadion treba graditi van Beograda. Ali naravno to oni koji vode FSS neće uraditi.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 17 jul 2017, 20:00

Bordo otkupio ugovor Vuleta Jovanovića. Platili 3 mil. Zenitu. Super stvar, prava sredina da stasa u ozbiljnog defanzivca..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 18 jul 2017, 11:51

virtual, mislim da za finansijsko održavanje stadiona nisu dovoljni prateći sadržaji tipa poslovnog prostora, tih spa centara i ostalo što spominješ. Za takav projekat je ipak potrebno da ima konkretnu upotrebu više dana u godini.

Prateći sadžaju mogu samo da pomognu ili dopune budžet, inače oni sami sebe izdržavaju. Uzmi primjer klasičnog shopping malla, sve što se tu privređuje utroši se na održavanje samo tog prostora, plata radnicima itd. A ti ovde na primjeru stadiona moraš imati budžet i za održavanje tribina, stolica, svlačionica, vrhunska drenaža terena, sistemi grijanja itd. da ne širim sad šta je sve uključeno u tako skupe projekte.

botomlajn, nacionalni stadion na malom tržištu kakva je Srbija, tj. Beograd, mora da ima dodatne učesnike, tj. u ovom slučaju bi imao smisla samo ako su u njega uključeni Partizan i Zvezda kao korisnici.

Pritom, ja sam skroz kontra politike da reprezentacija mora igrati samo na nac. stadionu, to mi je skroz loš koncept, uvijek sam cijenio ove jače reprezentacije koje putuju po svojoj zemlji i utakmice igraju u unutrašnjosti gdje se može. Znam da su Francuzi vezani sa Saint Denis, mislim u zadnje vrijeme i Englezi za Londom... Međutim znam da su Španci ranije sve mečeve u kvalifikacijama igrali na različitim stadionima, čak i u malim mjestima prijateljske.



Korišćenje sportskog objekta u komercijalne svrhe je jako dobra stvar, i Beograd tu ima odlično iskustvo sa Kombank arenom, koncerti, sajmovi, skupovi... Arena odlično funkcioniše jer je pogodna za skoro sve moguće sadržaje van sporta.

Stadion? Nisam siguran. Koliko često se kod nas dešavaju npr. koncerti na stadionima? Jednom, dva put godišnje. Prosto, i muzička industrija je takva, nema više takvih mastodona, niko nema kapacitete za to. Čola, Ceca, qkrac-palac, sve je to jako rijetko.

Da zaključim stvar, mislim da Srbija nema organizacionih ni tržišnih kapaciteta za takav projekat. Mislim, da bude opravdan naravno.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 22 jul 2017, 14:17

gol Luke Milivojevića protiv WBA na turneji po Aziji.

Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.