Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 17 jul 2017, 19:58

Donnie daj mi sifru. :kafa:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 17 jul 2017, 20:46

:plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2017, 20:55

Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Zed98
Postovi: 430
Pridružen/a: 11 apr 2016, 21:16
Lokacija: Čitluk, Herceg-Bosna
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Zed98 » 17 jul 2017, 20:59

Lillard je napisao/la:Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
U Omišu ne gori uopće, gori u mjestima iza Omiša i uopće nije tako strašno kako mediji prenose...
Vidio svojim očima...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 17 jul 2017, 21:05

Ma ovo je smiješno što se radi s Arapima. Umjesto da pune hotele i restorane prave im se prejeftine kuće na super lokacijama i onda oni troše pare na najjeftinijim mjestima. Ilidža je naprimjer najjeftiniji dio Sarajeva (iako će mnoge Sarajlije reći da nije dio Sarajeva :mrgreen: ) i oni dole vise. Najgora je stvar što sve to ide na nelegalan način i vrlo je lako zaustaviti. U suštini, dolazi nam arapska sirotinja i ne ostavlja nikakve pare državi niti ima poslova za domaće ljude od toga. Ovo treba zaustaviti na svaki mogući način. Ista stvar da se radi o bilo kojem narodu na svijetu.

Loša je stvar što ovakvi poput Avde Avdića (ne možeš se zvati Avdo Avdić i biti normalan :rol: ) okreću priču na druge stvari i gluposti poput naseljavanja, terorizma i drugih gluposti i tako samo pojačavaju poziciju 2-3 domaćih ljudi koji se okoriste od toga. Činjenica je i da arapski turisti ne prave ništa više problema domaćem stanovništvu od bilo kojih drugih turista i da to nema nikakve veze s neisplativošću i nelegalnošću ovoga što im dopuštamo, al opet će neki Avdo Avdić okrenuti priču na drugu stranu i naći će jedan primjer gdje je neki Arap nešto loše uradio i tako pomoći onima kojima odgovaraju nelegalni poslovi s arapskim turistima. :rol:

Zapravo, jedina stvar što se tiče ponašanja njihovog na koju se može žaliti je to što je nearapima zabranjen ulaz u njihova naselja. Vjerujem da je i to nelegalno. Ako i nije nelegalno onda je rasistički i ksenofobno.

I slažem se da nisu oni krivi. Da je nekom od tih naših što s njima ugovaraju stalo do našeg naroda bio bi uvjet za svako naselje donirati milion školama, bibliotekama, nekakvu firmu otvoriti (lupam, šta god da je potrebno), al njima je draže sebi uzeti i bogatiti se. To ne znači da mi ne trebamo pričati protiv ovakvog dolaska turista jer se to mora zaustaviti na neki način. Upitno je koliko ih se može napraviti turistima jer izdvajaju manje za život od domicilnog stanovništva. Turisti trebaju trošiti pare.

Vidite kako su Hrvati digli cijene na Jadranu jer im dolaze ljudi iz bogatijih država i za prosječnog stanovnika BiH je Hrvatska danas jako nepristupačna. Albanija i Turska su finansijski pristupačnije destinacije, al opet i naši ljudi kad odu dole troše više od prosječnog Albanca ili Turčina. Arapski turisti ne troše više od prosječnog Bosanca i Hercegovca.

Doduše, kod nas se slabo šta ima ponuditi strancima turistički i na tome se mora raditi. Najgore je što nam ovako dolaze arapski "turisti" i ima se privid nekakvog jakog turizma, a u suštini treći i četvrti gradovi po veličini u Hrvatskoj i Srbiji će ti više ponuditi od našeg glavnog grada. Za Hrvatsku je i razumljivo zbog mora, al Srbija nema ništa što mi nemamo.

Sramotna je stvar da u toku sezone skijanja na Bjelašnici i Igmanu možeš na prste jedne ruke prebrojati strane tablice. Jedina država s takvim zimskim potencijalom gdje hoteli propadaju. :tokralju: Jahorina je jedina na nekom nivou u toku sezone i stvarno je uživanje otići. Jahorina uz Blagaj i Međugorje spada u jedina tri mjesta u državi za koja se može reći da su turistička atrakcija.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 17 jul 2017, 21:14

Evolution87 je napisao/la: Ma gdje nije brate, na ovoj ultri se bas moras potruditi da ga ne zabijes. Stigao u Split u cetvrtak, sutra picim nazad za Sa, pa cemo ma Hvar tamo pocetkom augusta :kafa:
Kad ne možemo kod nas može kod Kroata i Crnogoraca :lol:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 17 jul 2017, 21:21

Kako to da nas narod ne zarađuje od Arapa ? Jesi ti uopste upoznao ikoga ko radi s njima ? Znaš li kako prolaze obični šoferi koji ih samo vozikaju ? Vjenčani sam kum drugu koji ima građevinsku firmu. Napravili su i prave bruku kuća Arapima. Dakle od toga on ima koristi, imaju njegovi radnici, i porodice od tih radnika. Ljudi barem prave, grade, kupuje. Ili bi ti više volio da ta zemljišta propadaju ?

To što imaju svoje mjesto gdje su uveli svoje zakone je glupost i to im treba oduzeti.

Mada da ovo isto radi Svabo, svi bi ga dizali.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 17 jul 2017, 21:23

Neka dolaze ljudi sa lovom i dobrim namjerama pa bili i klingonci.
Pogledajte nase potoke i rijeke i na sta lice sa milionima tona plasticnog otpada,zapustena polja i obradivo zemljiste.
Sve je u qrcu i ako ce doc bogatas koji ce se domacinski odnositi prema posjedu koji kupuje i postovati zakone ove zemlje onda nek pokupuju sve sto se moze pokupovati..jer mi ocito ne znamo upravljati svojim prirodnim bogatsvima ....
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 17 jul 2017, 21:24

legenda reala je napisao/la:
Belmin je iz Doboja

Da mi dođe proučiti šta. :D

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 17 jul 2017, 21:27

Tebi sve konfesije da uče ne bi pomoglo. kek
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 17 jul 2017, 21:29

Lillard je napisao/la:Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
I CG gori.. HN, Budva, Tivat...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 17 jul 2017, 21:30

Promjena boli , naučno dokazano.

Smillion Mori
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SiamoNoi » 17 jul 2017, 21:32

Lillard je napisao/la:Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
Gori sve,a onoj kuji treba cijeli dan da posalje vojsku **** je u usta orjunaška.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SlevinKelevra » 17 jul 2017, 21:34

Da li smo spremni da zbog kratkorocne zarade, od Arapa napravimo legitimnu manjinu u ovoj zemlji? Ispadam sovinista, al ne mogu si pomoci: najnekulturniji i najuobrazeniji ljudi koje sam imao priliku susresti. Nekad sam se bavio jednom granom usluzne djelatnosti i moram reci da sto se Arapa tice nosim samo negativne impresije. Naravno, ovo se ne odnosi bas na svakog pojedinca, ali nije ni svaki Njemac odgovoran i marljiv, al ipak...

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 17 jul 2017, 21:38

SlevinKelevra je napisao/la:Da li smo spremni da zbog kratkorocne zarade, od Arapa napravimo legitimnu manjinu u ovoj zemlji? Ispadam sovinista, al ne mogu si pomoci: najnekulturniji i najuobrazeniji ljudi koje sam imao priliku susresti. Nekad sam se bavio jednom granom usluzne djelatnosti i moram reci da sto se Arapa tice nosim samo negativne impresije. Naravno, ovo se ne odnosi bas na svakog pojedinca, ali nije ni svaki Njemac odgovoran i marljiv, al ipak...
Na dobrom si tragu.

Oni ovo doživljavaju kao pijace po bliskom istoku
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 17 jul 2017, 21:42

Sve dok pokušavaju svoj stil života nametnuti nama, meni nisu dobrodošli.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8175
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 17 jul 2017, 21:43

Smetaju arapi, poyebase sve zivo. :rol:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 17 jul 2017, 21:45

Zed98 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
U Omišu ne gori uopće, gori u mjestima iza Omiša i uopće nije tako strašno kako mediji prenose...
Vidio svojim očima...
Pitao bi te ja da živiš gore u tim selima. De bogati, ljudima auta izgorila, kuće u opasnosti..
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 17 jul 2017, 21:46

SlevinKelevra je napisao/la:Da li smo spremni da zbog kratkorocne zarade, od Arapa napravimo legitimnu manjinu u ovoj zemlji? Ispadam sovinista, al ne mogu si pomoci: najnekulturniji i najuobrazeniji ljudi koje sam imao priliku susresti. Nekad sam se bavio jednom granom usluzne djelatnosti i moram reci da sto se Arapa tice nosim samo negativne impresije. Naravno, ovo se ne odnosi bas na svakog pojedinca, ali nije ni svaki Njemac odgovoran i marljiv, al ipak...

Mada ovo i nije loša ideja :hmmmmm: ako će se naselit u istočnoj Hercegovini, Čajniču i sličnim pećinskim krajevima.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SiamoNoi » 17 jul 2017, 21:49

Cosa nostra i neprijatelji države na terenu,a domoljuba nema nigdje da gase požare :hmmmmm:

https://www.dalmacijadanas.hr/katastrof ... anog-udara

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: enobarca, nerkolfc i 16 gostiju.