Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jul 2017, 00:53

Admir_Sa je napisao/la:Cure ovo nisu zasluzile, maro crna maro losije vodjenje ekipe odavno nije vidjeno.... Domuzin za tri 3\3, kovacevic 0\15 otprilike...ivona krakic je heroj samo takav, sve najbolje joj zelim. Sad treba dobit litvu, pa onda boljeg turska-holandija, misija nemoguca...nemamo ove godine u16?
Nemamo.

Šteta onih fizikalija od Nedzle, djevojka ima IQ zvani Javalee McGee.



Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 15 jul 2017, 15:42

Ljudi Mara pocela rotirati, 8-9 igracica igralo samo u prvom pol. Vodimo tri razlike. Miseljic ni minute nije igrala, garant se nesto zakacile....
nema potpisa

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 15 jul 2017, 16:27

Šteta što smp propustili dobro vodstvo, ali idemo ovo dobiti

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Vucevich » 15 jul 2017, 16:34

:facepalm: :wave:

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 15 jul 2017, 16:38

Joj Maro, kako je moguće da igraćica koja nije uputila šut cijelu urtakmicu šuta trojku 24 sekunde prije kraja....

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la mirsad993 » 15 jul 2017, 16:47

Domuzin 5zadnjih minuta na klupi a bila medju najboljim na cijelom turniru bravo trenerski magu ne znamo akcije odigrat da ostane otvoren sut osim iz auta, Melisa ne moze hodat od umora ako odigra i u 18 svaka joj cast ova Kovacevic je toliko glupa da ne povjerujes sijaset nerezonskih suteva kroz citav turnir iako a fizikalije recimo kao Gegic u muskoj ,uglavnom mislim da kvalitetom nismo zasluzili da ispadnemo ali sa ovavkvim magom na klupi i cinjenici da smo igrali sa 6-7igracica krot citav turnir skoro smo potpuno zasluzeno ispali iako evo recimo danas ova Omerbasic broj 9 je sasvim solidno odigrala minute koje je dobila dok recimo vecinu tekmi je presjedila na klupi. Ode nam jos jedna selekcija u B diviziju steta jer skoro sve od ovih mogu igrati i sljedece godine.
P.S da ne bude sve tako crno moram pohvaliti ovu malu Domuzin svaka cast na citavom turniru bilo je tu i gresaka ali sve u svemu bravo za djevojcicu od 16godina

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 15 jul 2017, 17:07

Izgubi zivaca kao malo kad u ovih 7 Dana.......
nema potpisa

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 15 jul 2017, 17:24

Ja se iskreno nadam da je neko od celnika saveza gledao ovo. Valjda ce im biti jasno da ova zena na klupi nema veze o zivotu i da bi najobicniji laik bolje vodio ovu reprezentaciju. Nista bolji nije ni onaj debeli seljak, sto je bio s njom na klupi (ne mogu da se sjetim kako se zove). Valjda ce im biti jasno da njoj vise ne smiju dati ni dvije nacrtane ovce da trenira, a kamoli skupinu poprilicno talentovanih djevojaka. Ogromna steta je vec nacinjena, ali se moze napraviti jos veca ako ove neznalice ostanu na klupi. Za godinu dana bi ove djevojke sigurno imale puno toga za reci u ovom uzrastu, jer sve imaju pravo ponovo igrati dogodine. Uvijek smo u B divizije ispadali uglavnom zbog debila na klupama, tako je bilo prosle godine s kadetima, a evo i ove godine sa U20 djevojkama (ko zna sta nas jos ceka do kraja ljeta). Bojim se da se ova Lakicka uvalila gore u krovnu kucu kosarke i da nju ni reis Kavazovic odatle ne moze istjerati...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 15 jul 2017, 19:11

Na ovome se možemo zahvaliti Mari.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Vucevich » 16 jul 2017, 13:32

Znaci, izgubismo svaku utakmicu na prvenstvu. Mara napolje :hmmmmm:

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la mirsad993 » 16 jul 2017, 15:51

Kao sto rece @admir_sa pogubi dosta zivaca u ovih 7dana.
Da sumiramo grehota je ispast sa ovakvom ekipom u b diviziju (prvi mec protiv Slovenije izgubili u zadnjoj minuti a Slovenija igra finale danas) i pri tome ne pobijedit nijednu utakmicu, a da svaku budes egal maltene do zadnijih par minutta osim Rusije.
Lose kretnje u napadu, losi blokovi, puno uzdanja u Melisu kao ona ce to sama sve, manjak samopouzdanja, strah, katastrofalna rotacija, umor, losa odbrana gdje se stoji daleko od igraca a opet svaki put probiju na prvom koraku i samim tim sijaset otvorenih suteva za protivnika gdje onda svaka ekipa izgleda suterski perfektna protv nas.
Al eto id3mo sad na u 18 sa skoro istom ekipom ali pitanje je koliko ce umor doc so izrazaja a objektivno medalja ne bi bila daleko

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 16 jul 2017, 21:57

mirsad993 je napisao/la:Kao sto rece @admir_sa pogubi dosta zivaca u ovih 7dana.
Da sumiramo grehota je ispast sa ovakvom ekipom u b diviziju (prvi mec protiv Slovenije izgubili u zadnjoj minuti a Slovenija igra finale danas) i pri tome ne pobijedit nijednu utakmicu, a da svaku budes egal maltene do zadnijih par minutta osim Rusije.
Lose kretnje u napadu, losi blokovi, puno uzdanja u Melisu kao ona ce to sama sve, manjak samopouzdanja, strah, katastrofalna rotacija, umor, losa odbrana gdje se stoji daleko od igraca a opet svaki put probiju na prvom koraku i samim tim sijaset otvorenih suteva za protivnika gdje onda svaka ekipa izgleda suterski perfektna protv nas.
Al eto id3mo sad na u 18 sa skoro istom ekipom ali pitanje je koliko ce umor doc so izrazaja a objektivno medalja ne bi bila daleko
sve si dobro rekao. mislim fakat šta je Mara sa njima radila mjesec i kusur dana na pripremama, još imali uslove, trening utakmicem, turnire neke...i opet na prvenstvu timski napad i odbrana nula. Mari svaka čast što afirmiše našu košarku, realno našu žensku košarku rijetko ko i prati, pa u Tuzli koliko toliko održava onaj klub i sve, al realno za ovakva prvenstva jednostavno nije kalibar. Mislim da uopšte nije neki stručnjak koji je upoznat sa modernom košarkom, a danas ti maltene sve dostupno na internetu, nema čijih treninga i metoda nema, al neće niko da ući. Možda ima mladih trenera koji uće i kontaju, al ih nigdje nema iz raznih razloga, jedino onaj Pandža što je isplivao. Mi na turniru nismo bili ninašta spremni, plana B nije bilo, a kmalo šta dalje. Kako je turnir odmicao kao nešto smo i skontavali, ali kasno je to sve. Ona situacija kada pri nerješeno sa portugalom u zadnjih 14 sekundi imamo napraviti tri faula i da iscuri vrijeme, mi dopuštamo poluotvoren šut će možda ući u neke semirane i škole trenerima početnicima kako se ne treba raditi.

Tačno se vidi kako se protivnici tokom utakmica prilagođavaju, rade nešto, kontaju...vjerovatno jer ih ozbiljni stručnjaci vode, a kod nas se sve svodilo na par prostih šablona i to je to. Curama se stvarno mora odati priznanje na borbi, to im niko ne smije ništa prigovoriti, pristup je bio kakav i treba da bude, ali struka debelo zakazala.

Zbog čega Melisa nikako nije igrala četvorku, da se raširi malo reket, pa da tako nešto pokušamo. Gledao sam juće i bez Melise odbrana skoro da ništa nije bila bolja, jednostavno kretnje užasno loše, komunikacije nema, pa litvanke su 30 poena sa zicera postigle :roll:

Ova mala Nedžla ima strašne fizikalije, tehnika šuta savršena i za muškarce, ali falilo joj je svega ostalog na turniru, al opet je to do struke koja nije u stanju onakvog beka učiniti produktivnijim, a ne da forsira neke šuteve nidje veze, forsirane ulaze i more grešaka.

Dobitak nam je ova mala Domuzin, 2000god, jeste da predvodi turnir po TO, ali je i među top 5-6 u asistencijama, igrala je sa dosta jačim protivnicama i po meni se sasvim ok snašla, zamjene nije imala jer iz nekog razloga Azinović nije ni igrala, a i što je odigrala je očaj živi.

Mišeljić totalno neiskorištena, stvarno cura ima talenta, ali nešto niej bilo ok. vjerovatno komunikacija sa marom je tokom turnira loša bila, pa juće ni minute, a danas sasula 36 poena turkinjama.

Melisa skoro 50% trica, haman 90% slobodna i pričajte šta hoćete ali većeg talenta od nje nismo imali i biće sigurno top evropska igračica. Opet su pripreme zakazale jer su u kljucnim komentima uvijek njoj lopte prosljeđivane, nema veze u kakvoj situaciji je bila, samo se gleda gdje je ona. Puno bolje je to Mara trebala pripremiti. I mislim da je Mara nije toliko forsirala zato što joj je kčerka, pa da se kao nešto dokaže, dokazana je ona igračica na ovom niovu sigurno, više zbog toga što je mislila da tako može dobijati utakmice, znači zabluda i neznanje totalno.

Ivona Krakić me je oduševila borbom i pozicioniranjem u skoku, nema veze što je inferiorna bila visionom cura je hvatala skoro sve živo, a i ono što je ošutala sa poludistance je ulazilo. Heljić je premalo igrala koliko bi trebala po mom mišljenju.

Joavana Marković isto od sjaja do očaja, vidi se da ima to nešto ali samopouzdanje nije bilo na nivou, pogotovo u odbrani dje svojom konsitucijom ne smije dozvoljavati da onako protivnice fataju lopte

Ako bude bilo reprezentacije sljedeće godine neće igrati Marković, Kovacević i Omerbašić ja mislim.

Gledao sam 5/7 utakmica, stvarno se nervirao, navijao i baš mi je žao kako je sve ispalo. valjda bude više pameti u narednim godinama
nema potpisa

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la mirsad993 » 16 jul 2017, 23:04

Kvaliteta imamo i zato mi je zao kad smo ispali muski u20 u b diviziju nije mi bilo zao jer smo bas bili odron zivi igracki.
Odbrana katastrofa kao ne stojimo blizu igracicama da ne bi probile 1 na 1 a opet su nam stalno pravile prednost na prvom koraku i onda asistencija na zicer kad dodje pomoc ili izbacaj na otvoreni sut za 3 ili s distance, isto tako kod blokova losa komunikacija zenska je kosarka sve su cure u par centimetara moralo je biti vise preuzimanja nakon blokova protivnica.
Sve u svemu najveci krivac i iskljucivi uz nedostatak samopouzdanja jeste Mara a nacuo sam da Miseljicku ne gotivi kako ona tako i vecina igracica e sad sto to ne znam

Avatar
71000
Postovi: 145
Pridružen/a: 10 nov 2009, 20:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la 71000 » 17 jul 2017, 22:38

Na FB stranici saveza objavljeno je da je sa pripremama danas počela ženska kadetska reprezentacija.
Ali naravno imena pozvanih/okupljenih košarkašica ne postoje nigdje, ni na FB, a ni na web stranici saveza.
Pa to niđe na svijetu nema...

Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 28 jul 2017, 00:36

Igra li Melisa ovo u18 prvenstvo, ja je ne vidim na ovim slikama sto savez objavi....
nema potpisa

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la BIHpatriota » 28 jul 2017, 03:29

Admir_Sa je napisao/la:Igra li Melisa ovo u18 prvenstvo, ja je ne vidim na ovim slikama sto savez objavi....
I mene to zanima, bez nje ispadamo iz divizije, gubili smo neke pripremne utakmice po 30 razlike.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 28 jul 2017, 10:44

Admir_Sa je napisao/la:Igra li Melisa ovo u18 prvenstvo, ja je ne vidim na ovim slikama sto savez objavi....
Pa trebala bi igrati, ali ni ja je ne vidim na slikama, kontam da pauzira 7 dana zbog umora i da će se zadnju sedmicu priključiti.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2017, 19:02

Tracy3McGrady je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Igra li Melisa ovo u18 prvenstvo, ja je ne vidim na ovim slikama sto savez objavi....
Pa trebala bi igrati, ali ni ja je ne vidim na slikama, kontam da pauzira 7 dana zbog umora i da će se zadnju sedmicu priključiti.

Penny Hardaway #1
Evo razloga. Kontam da se sta ovi iz saveza nisu zakacili s Marom nakon ispadanja u B diviziju, pa onda stara zabranila maloj da igra. :D

http://m.sportsport.ba/bh_kosarka/brcan ... iju/246405
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jul 2017, 19:15

kobe24 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Igra li Melisa ovo u18 prvenstvo, ja je ne vidim na ovim slikama sto savez objavi....
Pa trebala bi igrati, ali ni ja je ne vidim na slikama, kontam da pauzira 7 dana zbog umora i da će se zadnju sedmicu priključiti.

Penny Hardaway #1
Evo razloga. Kontam da se sta ovi iz saveza nisu zakacili s Marom nakon ispadanja u B diviziju, pa onda stara zabranila maloj da igra. :D

http://m.sportsport.ba/bh_kosarka/brcan ... iju/246405
E **** ga. Taman sam mislio da idemo po medalju, prvi put je mogle dominirati a ona otkaže. A nije ni čudo kad je mama drži 40 minuta u igri kao da je James himself

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 29 jul 2017, 21:52

A znao sam majke mi da ce ispasti neko sranje. Sindrom jusufa nurkica hvata i melisu. Fakat kod ovih cura nisam ocekivao ovakve stvari al prevario sam se izgleda
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.