Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la jasmin10 » 18 jul 2017, 00:53

Vraćam se u teretanu nakon par mjeseci.
Imam stomak koji me nenormalno nervira. Želim da stomak skinem a da na ostalim dijelovima dobijem mase. Imam protein, uzeo bih i kreatin. Zanima me treba li mi pojas za mršavljenje i koje su najbolje vježbe da skinem stomak ? Kakvu ishranu preporučujete za ovo što mi treba ? I treba li mi još neki preparat.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FCBAYERN » 20 jul 2017, 11:54

Radim trening Stronglifts 5×5. Posto svaki trening ukljucuje cucanj nastaje problem. Cucanj kao cucanj mi je omiljena vjezba, nemam je problem raditi zbog umora ili sl., ali evo vec nekoliko sedmica osjetim blagu (ali alarmantnu) bol u lijevom koljenu.

Uvidio sam da na tehniku nisam pazio, da su koljena malo isla unutra i cim sam to popravio manje je bila prisutna, ali svaki put kad odradim osjetim blagu bol i zatezanje iskljucivo u lijevom koljenu. Nakon treninga poslije izvjesnog vremena prestane, ali sa koljenima se ne treba zezati.

Neki dan sam termin imao poslije treninga i tad me malo vise zaboljelo, pa bih zelio znati je li imao ko slicnih problema, kako ih je rijesio, koliku mi pauzu preporucujete da odmorim koljeno? Znam da za ove stvari forum nije optimalno mjesto, ali zelim da cujem je li ko imao slicna iskustva. Trenutno mazem koljeno, a ukoliko se bolovi nastave i nakon ovoga lijecnik je neminovan. Nisam odmah pauzirao jer sam se tek poceo vracati u formu.
Spamm

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Baader » 20 jul 2017, 15:38

jasmin10 je napisao/la:Vraćam se u teretanu nakon par mjeseci.
Imam stomak koji me nenormalno nervira. Želim da stomak skinem a da na ostalim dijelovima dobijem mase. Imam protein, uzeo bih i kreatin. Zanima me treba li mi pojas za mršavljenje i koje su najbolje vježbe da skinem stomak ? Kakvu ishranu preporučujete za ovo što mi treba ? I treba li mi još neki preparat.
Brale moj, to je valjda pitanje broj bezbroj o načinu na koji dobiti mišiće, a skinuti stomak. Vječni problem.

Vježbe za stomak? Bezbroj ih je.

Šta je najvažnije ? Ishrana. Slatko i peciva zaboraviti, pa ti možda i neće biti potrebne posebne vježbe za stomak :)

Pojas za mršavljenje zaboravi.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2119
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 20 jul 2017, 16:30

jasmin10 je napisao/la:Vraćam se u teretanu nakon par mjeseci.
Imam stomak koji me nenormalno nervira. Želim da stomak skinem a da na ostalim dijelovima dobijem mase. Imam protein, uzeo bih i kreatin. Zanima me treba li mi pojas za mršavljenje i koje su najbolje vježbe da skinem stomak ? Kakvu ishranu preporučujete za ovo što mi treba ? I treba li mi još neki preparat.
Ne mozes ti lave "skidati stomak" i nabijati masu, jer ti kad mrsas ne mrsas samo na jednom dijelu tijela, vec na komplet tijelu, zato prvo popravi ishranu, radi HIIT kardio (intervali 1 min brzo trcanje/bicklo- 1 min sporo), puno vode pij, 4-5 l pogotovo sad kad je vruce to ti je valjda lahko.
Kad budes zadovoljan sa izgledom tj kad izgubis stomak, onda mozes poceti ici na dobijanje mase, tj biti u suficiti s kalorijama, al nabijaj masu prostim ukljikohidratim i zdravim mastima, a ne uzimati npr ugljukohidrate iz npr bureka i sl.

Kako poslovica kaze "Prvo skoci pa reci hop"
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 20 jul 2017, 16:43

Teretana na Pofalicima u zgradi bivšeg Interexa, sada Binga. Mislim da se zove Body Art. Valja li ista?

Moze preporuka za teretanu na potezu Cvila - Pofalići.

U 300 ne bih.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Nerminovic » 21 jul 2017, 12:09

Bosniacum Lilium je napisao/la:Teretana na Pofalicima u zgradi bivšeg Interexa, sada Binga. Mislim da se zove Body Art. Valja li ista?

Moze preporuka za teretanu na potezu Cvila - Pofalići.

U 300 ne bih.
Ne vjerujem, he is back :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 21 jul 2017, 12:42

Nerminovic je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Teretana na Pofalicima u zgradi bivšeg Interexa, sada Binga. Mislim da se zove Body Art. Valja li ista?

Moze preporuka za teretanu na potezu Cvila - Pofalići.

U 300 ne bih.
Ne vjerujem, he is back :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:
Stid me vise da hodam ovako :cry:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FCBAYERN » 19 avg 2017, 16:49

Naime, radio sam SL 5×5 i (opet) sam se povrijedio. Kada sam ga prvi put radio prepona mi je otisla a sada koljeno me zeza, zbog kojeg cu vjerovatno lijecniku otici. Prije nego sam prvi put 5×5 treninga radio trenirao sam 2 godine i nisam imao ozbiljnije povrede. Uopce mi trening ne lezi. Radio sam ovakav vid treninga:

Ponedjeljak

Bench press 4 serije od 3-5 ponavljanja
Kosi bench isti broj serija i ponavljanja
Dipsevi do maksimuma
Skekovi do maksimuma
Chin ups do maksimuma
Paralelni hvat na vratilu

Utorak

Overhead pres 4 po 3-5 ponavljanja
Letenje bucicama stojeci i u pregibu
Veslanje stojeci
Listovi na leg pressu ( ravne noge) 4- 5 ponavljanja
Listovi sa povijenim nogama u koljenu oko 20 ponavljanja (soleus)

Cetvrtak

DL 4 po 3-5 rep
Barbell row isti br serija i ponavljanja
Pull ups max
Dipsevi max
Uski bench 4 po 5 rep


Subota

Cucanj 4 po 5 rep
Romanian DL isto
Iskorak isto
Skok na kutiju 4 po 10 rep

S tim sto sam i radio Armstrongov program za zgibove prije svakog treninga i trbusni i ledjni su nakon obavezni bili.

Ima li ko kakav bolji prijedlog i sta mislite o ovome? Mislim snaga i sprema su primarni cilj.
Spamm

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la mirgerr » 21 avg 2017, 20:38

FCBAYERN je napisao/la:Naime, radio sam SL 5×5 i (opet) sam se povrijedio. Kada sam ga prvi put radio prepona mi je otisla a sada koljeno me zeza, zbog kojeg cu vjerovatno lijecniku otici. Prije nego sam prvi put 5×5 treninga radio trenirao sam 2 godine i nisam imao ozbiljnije povrede. Uopce mi trening ne lezi. Radio sam ovakav vid treninga:

Ponedjeljak

Bench press 4 serije od 3-5 ponavljanja
Kosi bench isti broj serija i ponavljanja
Dipsevi do maksimuma
Skekovi do maksimuma
Chin ups do maksimuma
Paralelni hvat na vratilu

Utorak

Overhead pres 4 po 3-5 ponavljanja
Letenje bucicama stojeci i u pregibu
Veslanje stojeci
Listovi na leg pressu ( ravne noge) 4- 5 ponavljanja
Listovi sa povijenim nogama u koljenu oko 20 ponavljanja (soleus)

Cetvrtak

DL 4 po 3-5 rep
Barbell row isti br serija i ponavljanja
Pull ups max
Dipsevi max
Uski bench 4 po 5 rep


Subota

Cucanj 4 po 5 rep
Romanian DL isto
Iskorak isto
Skok na kutiju 4 po 10 rep

S tim sto sam i radio Armstrongov program za zgibove prije svakog treninga i trbusni i ledjni su nakon obavezni bili.

Ima li ko kakav bolji prijedlog i sta mislite o ovome? Mislim snaga i sprema su primarni cilj.
Evo imam ja prijedlog, okani se teretane :!:
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FCBAYERN » 22 avg 2017, 00:47

mirgerr je napisao/la:
Evo imam ja prijedlog, okani se teretane :!:
Kratko i jasno, prije svega precizno odgovoreno. S obzirom na prijedlog profesionalca, momentalno sam odlucio da prekinem treninge. Ne mogu vjerovati kakvih sve osoba ima... :mrgreen:
Spamm

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la mirgerr » 22 avg 2017, 09:27

FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
Evo imam ja prijedlog, okani se teretane :!:
Kratko i jasno, prije svega precizno odgovoreno. S obzirom na prijedlog profesionalca, momentalno sam odlucio da prekinem treninge. Ne mogu vjerovati kakvih sve osoba ima... :mrgreen:
Uvijek tu da pomognem :D
Kao tvoj poslodavac i manager, duznost mi je brinuti se za te i tvoje zdravlje. Stavise, ono je meni na prvom mjestu(odmah iza nekoliko precih stvari).
Ovaj advajs necu naplatiti jer sam dobar, uzivaj u jos jednom besplatnom advajsu(svaki sljedeci ce biti duplo naplacen), kad ti sta ne godi, a ti se toga kloni.
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FCBAYERN » 22 avg 2017, 12:52

mirgerr je napisao/la:
FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
Evo imam ja prijedlog, okani se teretane :!:
Kratko i jasno, prije svega precizno odgovoreno. S obzirom na prijedlog profesionalca, momentalno sam odlucio da prekinem treninge. Ne mogu vjerovati kakvih sve osoba ima... :mrgreen:
Uvijek tu da pomognem :D
Kao tvoj poslodavac i manager, duznost mi je brinuti se za te i tvoje zdravlje. Stavise, ono je meni na prvom mjestu(odmah iza nekoliko precih stvari).
Ovaj advajs necu naplatiti jer sam dobar, uzivaj u jos jednom besplatnom advajsu(svaki sljedeci ce biti duplo naplacen), kad ti sta ne godi, a ti se toga kloni.
Onda dajem otkaz, jer opasnije mi je sto se ti brines za mene, nego svi ovi treninzi. Ima tu neki materijalni interes, i to ogromni ( a i sam si priznao). :mrgreen:
Spamm

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 22 avg 2017, 23:36

FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
FCBAYERN je napisao/la:
Kratko i jasno, prije svega precizno odgovoreno. S obzirom na prijedlog profesionalca, momentalno sam odlucio da prekinem treninge. Ne mogu vjerovati kakvih sve osoba ima... :mrgreen:
Uvijek tu da pomognem :D
Kao tvoj poslodavac i manager, duznost mi je brinuti se za te i tvoje zdravlje. Stavise, ono je meni na prvom mjestu(odmah iza nekoliko precih stvari).
Ovaj advajs necu naplatiti jer sam dobar, uzivaj u jos jednom besplatnom advajsu(svaki sljedeci ce biti duplo naplacen), kad ti sta ne godi, a ti se toga kloni.
Onda dajem otkaz, jer opasnije mi je sto se ti brines za mene, nego svi ovi treninzi. Ima tu neki materijalni interes, i to ogromni ( a i sam si priznao). :mrgreen:
Sumnjivo, da niste mozda bracni par?

You ask for money, you get advice. You ask for advice, you get money twice.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la mirgerr » 23 avg 2017, 09:22

Jeftha je napisao/la:
FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
Uvijek tu da pomognem :D
Kao tvoj poslodavac i manager, duznost mi je brinuti se za te i tvoje zdravlje. Stavise, ono je meni na prvom mjestu(odmah iza nekoliko precih stvari).
Ovaj advajs necu naplatiti jer sam dobar, uzivaj u jos jednom besplatnom advajsu(svaki sljedeci ce biti duplo naplacen), kad ti sta ne godi, a ti se toga kloni.
Onda dajem otkaz, jer opasnije mi je sto se ti brines za mene, nego svi ovi treninzi. Ima tu neki materijalni interes, i to ogromni ( a i sam si priznao). :mrgreen:
Sumnjivo, da niste mozda bracni par?

You ask for money, you get advice. You ask for advice, you get money twice.
Ne ne, strogo poslovan odnos druze. Evo kao sto vidis, zeli dati otkaz, jezik mu brzi od pameti pa zaboravio izracunati koliko ce ga stajati prijevremeni raskid ugovora. Ipak tu govorimo o velikim ugovorima sa cak šest nula.
Ako on moze priustiti taj luksuz, pa bujrum, ja zadovoljan.
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Saurman » 25 avg 2017, 22:19

Steroid-using celebrity bodybuilder Rich Piana dies at age 46 after collapsing while getting a haircut and spending three weeks in a medically induced coma 'after taking an overdose'

slika

I ne čudi me poslije nađenih 20 bočica steroida u stanu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Nerminovic » 26 avg 2017, 12:26

Facebook, Instagram, Twitter - socijalne medije na aparatima :kafa: od bolesti povezanih s pusenjem godisnje umire vise od 5 miliona ljudi, hem da ne pricam o alkoholu... ali kad je u pitanju koriscenje steroida svi se hvataju za glavu :roll:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Saurman » 26 avg 2017, 13:58

Još kad vidim natpise po medijima "bodybuilding legenda" a lik se trpao 30g steroidima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Galion » 26 avg 2017, 15:40

Saurman je napisao/la:
Steroid-using celebrity bodybuilder Rich Piana dies at age 46 after collapsing while getting a haircut and spending three weeks in a medically induced coma 'after taking an overdose'

slika

I ne čudi me poslije nađenih 20 bočica steroida u stanu.
Drago mi je da je umro, nek svi krkani pocrkaju.

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Nerminovic » 26 avg 2017, 16:15

Saurman je napisao/la:Još kad vidim natpise po medijima "bodybuilding legenda" a lik se trpao 30g steroidima.
Kakve to veze sad ima sto se covjek 30 godina trpao steroidima?

je' l Arnold koristio isti dzavo samo sto je tad bilo u manjim dozama - opet je najpoznatiji lik svih vremena u ovom sportu. Rich je itekako ostavio legacy iza sebe, jedan od rijetkih bodybuildera sto je bio otvoren i posten...to sto je bio malo kontroverzan oko vise stvari to je druga stvar ali je mnogo stvari uradio za sport.

Niti sam za ili protiv steroida, nek' se ljudi trpaju cime hoce pa taman da je ne znam sta.
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Saurman » 26 avg 2017, 16:23

Nerminovic je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Još kad vidim natpise po medijima "bodybuilding legenda" a lik se trpao 30g steroidima.
Kakve to veze sad ima sto se covjek 30 godina trpao steroidima?

je' l Arnold koristio isti dzavo samo sto je tad bilo u manjim dozama - opet je najpoznatiji lik svih vremena u ovom sportu. Rich je itekako ostavio legacy iza sebe, jedan od rijetkih bodybuildera sto je bio otvoren i posten...to sto je bio malo kontroverzan oko vise stvari to je druga stvar ali je mnogo stvari uradio za sport.

Niti sam za ili protiv steroida, nek' se ljudi trpaju cime hoce pa taman da je ne znam sta.
Kako nema veze. ? Kako ćeš biti legenda ovog sporta i otvoreno se trpati steriodima 30g, čovjek je obična karikatura kojih je pun you tube i lafo on mladim dijele savjete e yebem te svijete.

I gdje to piše da je Arnold koristio sterioide.?
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.