Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 28 jul 2017, 23:02

Chstal je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:Sutra protiv Francuske 15 do 4..Kakve su nam sanse ?

Trebali bi pobjediti, jer su Francuzi dosli bez 6-7 glavnih igraca.
Ko je po tebi najvecu favorit tamo? Ja nisam puno pratio ko s kakvim rosterima dolazi, jedino me eto interesovala Francuska, a i komsije sam malo 'izanalizirao'. Imaju strasnu unutrasnju liniju (Pecarski, Petrusev, Koprivica, Miskovic i Petrovic) i tu su vjerovatno najjaci na turniru. Vanjsku liniju cine uglavnom momci koji su bili i na proslom prvenstvu, a ako iole budu kvalitetni kao ovi visoki igraci, vjerovatno su glavni favoriti za zlato. Ne znam kakve su Litvanija i Spanija? Pretpostavljam da ce se opet po obicaju boriti za medalje.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la taremuha » 29 jul 2017, 00:15

Sta je sa Lazarom Muticem ? Nije prevelika razlika u odnosu na sampionsku generaciju cini mi se, osim Muse naravno.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jul 2017, 00:19

taremuha je napisao/la:Sta je sa Lazarom Muticem ? Nije prevelika razlika u odnosu na sampionsku generaciju cini mi se, osim Muse naravno.
Povreda


Nije velika razlika, javi smo za odličnog Jankovića (tada je pokazivao talenat) i sjajnih mladog pleja Adzica. Tako da opstanak ne smije doći u pitanje, ako bi kojim slučajem ispali onda Musi odma status legende dodijeliti.
Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Jakobsen91 » 29 jul 2017, 00:28

Nije bas da su Francuzi bez 6-7 igraca, fale im 4 igraca, od kojih je samo Hoard i igrao u16 2015 kad smo mi osvojili zlato, a oni su i u takvom sastavu bili peti. Istina da su Pons i onaj mali 2000 godiste bas zivotinje, s njima i Hoardom bi se prosetali do zlata, ali i ovako nisu bas toliko losi.

Sistem takmicenja jest glup, jer sve reprezentacije nakon prve faze idu dalje, ali nama ovo moze i dobro doci, bas zbog Sikirasa da se uigra, a opet grupa s kojom se krizamo je jako dobra, Finska je ovdje bez ozbiljnog igraca Valtonena, Grcka nema tako dobru generaciju, a Slovenija se cini kao najbolji izbor. Pod svaku cijenu bi valjalo izbjeci Litvance, koji su mozda i prvi favoriti ovdje. Opstanak ne smije doci u pitanje, ima bar 5-6 reprezentacija koje su sigurno gore od nas.

Inace, ovo je moglo biti najjace prvenstvo u zadnjih nekoliko godina, ali je nerealno mnogo otkaza, kod Turske nema dva najbolja igraca Bitima i Durana, za Njemacku ne igra vrhunski prospekt Bonga, te jos jedan dosta bitan igraca. O Francuzima se sve zna, za Sloveniju ima pravo nastupa i Doncic, ali naravno da ga nema. Kod nas i Finaca takodjer ubjedljivo najbolji igraci u ekipi ne igraju. Vidio sam da i kod Gruzijaca u diviziji b fale Bitadze i Mamukelashvili, prosto nevjerovatno.

Favoriti su naravno Litvanija, Spanija i mozda Srbija, ne vidim da neko drugi moze iznenaditi.

BIHpatriota
Postovi: 2540
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 29 jul 2017, 03:29

Ne bi trebalo biti problema sa opstankom u diviziji . Mislim da mozemo da odigramo sasvim solidno prvenstvo . Što se favorita tiče Srbi i Litvanci. Srbi imaju najjaču unutrasnju liniju ( iako su 2000 god). Litvanci su kao tim jako kompaktni, sve funkcionira kako treba, ima i par pojedinaca , koji mogu povuci kad treba.

kobe64
Postovi: 142
Pridružen/a: 24 mar 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe64 » 29 jul 2017, 04:25

TheChief je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:slika
Ovo su visine igrača koje je objavila FB stranica "KSBiH". Kome vjerovati ? Razlike su baš prevelike kod većine.

Soldo - 193
Alikadić - 191
Begić - 193
Adžić - 198
Ilić - 201
Kamenjaš - 206
Sikiraš - 207
Čerkezović - 200
Čampara - 188
Mirković - 203
Omerović - 205
Janković - 202
Kako.je ovaj ilic upao u 12? Soldo tatin sin nek se zahvali boki na pozivu.. barukcija nista poaebno, mnogo krut, bez osjecaja.. zasluzeno izostao

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 29 jul 2017, 11:28

Ovdje su Srbi prvi favoriti sa Litvancima i Spancima.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jul 2017, 11:35

Chstal je napisao/la:Ovdje su Srbi prvi favoriti sa Litvancima i Spancima.
Iskreno jedva čekam da vidim Koprivicu, kažu da je nevjerovatan i da će se prošetati ovom generacijom. Ali govorilo se i za Simanica pa će izgleda Njegos napraviti bolju karijeru.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 29 jul 2017, 11:44

Tracy3McGrady je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Ovdje su Srbi prvi favoriti sa Litvancima i Spancima.
Iskreno jedva čekam da vidim Koprivicu, kažu da je nevjerovatan i da će se prošetati ovom generacijom. Ali govorilo se i za Simanica pa će izgleda Njegos napraviti bolju karijeru.

Penny Hardaway #1
Vrhunski je talenat 210 tek 2000 godiste, krece se kao balerina. Voli kontakt igru i ima mekan sut.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2017, 12:01

Chstal je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Ovdje su Srbi prvi favoriti sa Litvancima i Spancima.
Iskreno jedva čekam da vidim Koprivicu, kažu da je nevjerovatan i da će se prošetati ovom generacijom. Ali govorilo se i za Simanica pa će izgleda Njegos napraviti bolju karijeru.

Penny Hardaway #1
Vrhunski je talenat 210 tek 2000 godiste, krece se kao balerina. Voli kontakt igru i ima mekan sut.
Ja mislim da on vec ima 215cm. I mene bas zanima kakav je talenat u pitanju i da li je vec sad sposoban da dominira medju najboljim juniorima Evope. Mozda ce jedino imati manju minutazu jer su Srbima na visokim pozicijama prve opcije Pecarski i Petrusev, mada ja ocekujem da on bude back up za Pecarskog i da ima svojih 15-20min.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 29 jul 2017, 12:06

Koja ce biti nasa pocetna 5?

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 29 jul 2017, 12:45

Vucevich je napisao/la:Koja ce biti nasa pocetna 5?
Vjerovatno su Campara, Cerkezovic, Jankovic, Sikiras sigurni. Peti zavisi od protivnika, ako budemo igrali protiv visokih reprezentacija onda ulijece Mirkovic u petorku a protiv niskih reprezentacija Adzic na 1 ili 2.

BIHpatriota
Postovi: 2540
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 29 jul 2017, 13:59

kobe24 je napisao/la: Ja mislim da on vec ima 215cm. I mene bas zanima kakav je talenat u pitanju i da li je vec sad sposoban da dominira medju najboljim juniorima Evope. Mozda ce jedino imati manju minutazu jer su Srbima na visokim pozicijama prve opcije Pecarski i Petrusev, mada ja ocekujem da on bude back up za Pecarskog i da ima svojih 15-20min.
Pecarski ce biti starter , manji je talenat od Koprivice ( logicno, pogledaj im tijelo) , ali na ovom nivou Pecarski dominira ( vidjecemo kako ce proci u seniorima). Drugo, Pecarski je u svima nama dobro poznatoj agenciji, nema sanse da on nema najvecu minutažu u ekipi. Petrusev je koliko sam uhvatio komsijske forumu, ovo prvenstvo na poziciji četvorke. Koprivica je po Draftexspresu SKORO izmjeren 216 cm, nabacio je kilaže, vrlo brz rast za tinedzera, što je vjerovatno uticalo na pokretljivost, ali vrijeme je pred njim. Petrusev mi je takodje meni zanimljiv, ima 210, mobilan i pokretljiv, cijepa trojke, ima dobru kontakt igru.

Mi imamo sanse da uz dobru igru budemo u TOP 6.
Mislim da bi se ovaj mali Adzic mogao dobro uklopiti u koncepciju i biti iznenadjenje prvenstva.
Jankovic je dosta napredovao i uz Ilica bio bas dominatna figura na juniorskom takmičenju.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 29 jul 2017, 15:01

Čuj Srbi Hahahaha Pecarski, Petrusev i Koprivica ce bit oduceni od kosarke u dvoboju protiv Njegosa, prva dva su vec imali besplatne casove kosarke na u16, a treći ce aBd ovih dana dobiti svoje.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 29 jul 2017, 15:07

Ima li prenos negdje tekme ? U koliko sati pocinje ?

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 29 jul 2017, 15:07

mercurial je napisao/la:Ima li prenos negdje tekme ? U koliko sati pocinje ?
15:45, imas na FIBA youtube stranici

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 29 jul 2017, 15:09



statistika http://www.fiba.com/ls/#13008&13009-D-1
Zadnja izmjena: Bassha, dana/u 29 jul 2017, 15:46, ukupno mijenjano 2 puta.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 29 jul 2017, 15:19

Finska bas nadigrala Litvaniju...


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2017, 15:23

BIHpatriota je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Ja mislim da on vec ima 215cm. I mene bas zanima kakav je talenat u pitanju i da li je vec sad sposoban da dominira medju najboljim juniorima Evope. Mozda ce jedino imati manju minutazu jer su Srbima na visokim pozicijama prve opcije Pecarski i Petrusev, mada ja ocekujem da on bude back up za Pecarskog i da ima svojih 15-20min.
Pecarski ce biti starter , manji je talenat od Koprivice ( logicno, pogledaj im tijelo) , ali na ovom nivou Pecarski dominira ( vidjecemo kako ce proci u seniorima). Drugo, Pecarski je u svima nama dobro poznatoj agenciji, nema sanse da on nema najvecu minutažu u ekipi. Petrusev je koliko sam uhvatio komsijske forumu, ovo prvenstvo na poziciji četvorke. Koprivica je po Draftexspresu SKORO izmjeren 216 cm, nabacio je kilaže, vrlo brz rast za tinedzera, što je vjerovatno uticalo na pokretljivost, ali vrijeme je pred njim. Petrusev mi je takodje meni zanimljiv, ima 210, mobilan i pokretljiv, cijepa trojke, ima dobru kontakt igru.

Mi imamo sanse da uz dobru igru budemo u TOP 6.
Mislim da bi se ovaj mali Adzic mogao dobro uklopiti u koncepciju i biti iznenadjenje prvenstva.
Jankovic je dosta napredovao i uz Ilica bio bas dominatna figura na juniorskom takmičenju.
Ja sam to i napisao, zato kazem da bi mogao imati manju minutazu jer je Pecarski po svemu prva opcija. Pored cinjenice da je Miskov, momak je prije sazrio i trenutno je bolji kosarkas, a velike su sanse da za 2-3 godine bude obrnuta situacija (najvise zbog 'nedostatka' centimetara). Petrusev je malo visi od Pecarskog, ali ima izuzetno dobar sut i to je dovoljno za poziciju cetvorke. Srbi imaju pet visokih igraca, Koprivica je pored Marka jedini centar i sigurno ce imati svoje minute, mada se na pripremnim utakmicama i nije bas nesto pokazao. Ostala dva momka su cetvorke (jedan je u Megi, drugi negdje u Italiji), obojica imaju kvalitet i nema sumnje da Srbija ima najbolju unutrasnju liniju na prvenstvu.

Nego, da ne pricamo vise o njima, nasi momci su ovdje bitni. Plasman medju najboljih osam je realnost, sve preko toga je uspjeh, a sve ispod je razocarenje. Kod nas ce mnogo zavisiti od poenterskih ucinaka Sanija i Njegosa. Ako oni budu na nekih 15+ poena u prosjeku, onda se mogu ocekivati pozitivne stvari. Emir i Aljosa ce, nadam se, biti korisni na obje strane parketa, kako smo od njih i navikli. Od Adzica ocekujem 8-10 poena u prosjeku, a veliku nadu polazem u Kamenjasa.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.