Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la MElloo » 02 jun 2017, 16:05

Ramsey16 je napisao/la:
MElloo je napisao/la:
Ramsey16 je napisao/la:Odakle skidate pdfove knjiga? Mogao bi i ja sta za promjenu poceti citati. Kakav krimi roman ili nesto sl
https://mega.nz/#F!09Y0kJ5L!AxHBVMPmADSFjuT9_EH4fw

biraj sta ti dusa zeli :salut:
Hvala ljudiooo :salut: :salut: :salut:
Sto se tice krimija moja reporuka ti je nesto od Jo Nesboa ili Lee Childa strasni su obojica

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RE: Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 jun 2017, 17:34

Ramsey16 je napisao/la:Odakle skidate pdfove knjiga? Mogao bi i ja sta za promjenu poceti citati. Kakav krimi roman ili nesto sl
Do kojeg ste slova u skoli dosli :mrgreen:


Imas vecinu toga na balkan download i knjigoteka. Samo se registruj.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: RE: Re: Književnost

Post Postao/la Ramsey16 » 02 jun 2017, 17:46

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Ramsey16 je napisao/la:Odakle skidate pdfove knjiga? Mogao bi i ja sta za promjenu poceti citati. Kakav krimi roman ili nesto sl
Do kojeg ste slova u skoli dosli :mrgreen:


Imas vecinu toga na balkan download i knjigoteka. Samo se registruj.
Stigli smo do 6og slova po redu ne znam tacno koje je :mrgreen:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Književnost

Post Postao/la High » 06 jun 2017, 19:23

Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Kawhi » 31 jul 2017, 18:51

DANTES je napisao/la:.


Čitam knjige ponovo, pa čitam opet i puno teorija. Valjda znaš engleski. :mrgreen:
we can see the leadership styles directly compared among Jaime, Jon, and Dany. Jaime is a champion for all, unlike Dany or Jon, who brutally kill those that oppose them. IMO, Jaime is a leader and a warrior that is not motivated by his own greed for power, land, etc. and is much more hesitant to engage in violent action.
Najbolji dio. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la MElloo » 31 jul 2017, 19:04

Kawhi je napisao/la:.
de ti meni majstore reci kda se knjige odvoje od filmova
Ja poceo citat sad drugu knjigu al sve mi isto kao u seriji pa mi predvidljivo sve

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Kawhi » 31 jul 2017, 19:11

MElloo je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:.
de ti meni majstore reci kda se knjige odvoje od filmova
Ja poceo citat sad drugu knjigu al sve mi isto kao u seriji pa mi predvidljivo sve
Od četvrte sezonu počinju gluposti. Do tada su male stvari koje možeš tolerisati bile preskakane ili mijenjane.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la DANTES » 31 jul 2017, 20:08

Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:.


Čitam knjige ponovo, pa čitam opet i puno teorija. Valjda znaš engleski. :mrgreen:
we can see the leadership styles directly compared among Jaime, Jon, and Dany. Jaime is a champion for all, unlike Dany or Jon, who brutally kill those that oppose them. IMO, Jaime is a leader and a warrior that is not motivated by his own greed for power, land, etc. and is much more hesitant to engage in violent action.
Najbolji dio. :kafa:
Pa sad, lider? Dzejmi? Ostalo bih se složio ali lider... Teško..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Pegi10 » 31 jul 2017, 20:18

Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:.


Čitam knjige ponovo, pa čitam opet i puno teorija. Valjda znaš engleski. :mrgreen:
we can see the leadership styles directly compared among Jaime, Jon, and Dany. Jaime is a champion for all, unlike Dany or Jon, who brutally kill those that oppose them. IMO, Jaime is a leader and a warrior that is not motivated by his own greed for power, land, etc. and is much more hesitant to engage in violent action.
Najbolji dio. :kafa:
Sta se to desilo u seriji pa je Jaime toliko napredovao da se prica o njemu kao vladaru? Znam da je u knjigama pitanje hoce li prezivjeti. On je meni postao drag negdje na pola serijala kad se poceo okretati protiv sestre.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 31 jul 2017, 20:21

Kakav Jaime, on je postao jedan od dosadnijih likova u seriji.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Kawhi » 31 jul 2017, 20:23

DANTES je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:.


Čitam knjige ponovo, pa čitam opet i puno teorija. Valjda znaš engleski. :mrgreen:
we can see the leadership styles directly compared among Jaime, Jon, and Dany. Jaime is a champion for all, unlike Dany or Jon, who brutally kill those that oppose them. IMO, Jaime is a leader and a warrior that is not motivated by his own greed for power, land, etc. and is much more hesitant to engage in violent action.
Najbolji dio. :kafa:
Pa sad, lider? Dzejmi? Ostalo bih se složio ali lider... Teško..
Naletio sam i na dobro objašnjenje kako Bran može biti NK. O tome smo neki dan pričali. Ne mogu sad da nađem link.
Pegi10 je napisao/la: Sta se to desilo u seriji pa je Jaime toliko napredovao da se prica o njemu kao vladaru? Znam da je u knjigama pitanje hoce li prezivjeti. On je meni postao drag negdje na pola serijala kad se poceo okretati protiv sestre.
Nemam pojma šta je u seriji. Znam da je živ.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 31 jul 2017, 20:26

Izgubio ruku na fistingu kod Cersei, voda ga k'o cukicu :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la MElloo » 31 jul 2017, 20:30

Zar ni Bran ustbari Bran the builder covjek koji je sagradio zid i prvi stark valjda

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la DANTES » 31 jul 2017, 20:31

@kawhi ti baš ne voliš malog brena. Shvati da je on prvi lik kojeg je Martin osmislio. Priča kreće od njega...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Nail for Real » 31 jul 2017, 23:12

Au koje je ovo mucenje, stigao sam do 350. stranice, jos uvijek cekam tih famoznih 45 stranica neprekidnog toka misli...
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la DANTES » 31 jul 2017, 23:36

Nail for Real je napisao/la:Au koje je ovo mucenje, stigao sam do 350. stranice, jos uvijek cekam tih famoznih 45 stranica neprekidnog toka misli...
slika
Ja sam čitao Portret mladog umjetnika i to mi se dopalo.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Nail for Real » 31 jul 2017, 23:39

DANTES je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la:Au koje je ovo mucenje, stigao sam do 350. stranice, jos uvijek cekam tih famoznih 45 stranica neprekidnog toka misli...
slika
Ja sam čitao Portret mladog umjetnika i to mi se dopalo.
Pa Portret je zanimljiviji, dosta kraci, fokus je na jednom liku...mislim, meni su u Uliksu svi dijelovi Stephena Dedalusa odlicni, ali ovi ostali, a koji smor Boze dragi...zasad.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Kawhi » 31 jul 2017, 23:46

DANTES je napisao/la:@kawhi ti baš ne voliš malog brena. Shvati da je on prvi lik kojeg je Martin osmislio. Priča kreće od njega...
I završava s njim svakako. Vidjećemo na koji način. Možda na strani ljudi, možda na strani Tuđina. Sviđa mi se teorija da je on svaki Brandon Stark dosad, al yebe dosta stvari sa percepcijama vremena i previše se ide u nešto drugo. Ne vjerujem da će tako biti.

Nije da ga ne volim. Jedan je od najzanimljivijih likova, ali i onaj kojeg bih se najviše plašio da živim u tom svijetu. Bio bi mi strašniji i od zmajeva.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la DANTES » 31 jul 2017, 23:49

Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:@kawhi ti baš ne voliš malog brena. Shvati da je on prvi lik kojeg je Martin osmislio. Priča kreće od njega...
I završava s njim svakako. Vidjećemo na koji način. Možda na strani ljudi, možda na strani Tuđina. Sviđa mi se teorija da je on svaki Brandon Stark dosad, al yebe dosta stvari sa percepcijama vremena i previše se ide u nešto drugo. Ne vjerujem da će tako biti.

Nije da ga ne volim. Jedan je od najzanimljivijih likova, ali i onaj kojeg bih se najviše plašio da živim u tom svijetu. Bio bi mi strašniji i od zmajeva.
Ko se ne bi plašio čovjeka koje te psihički siluje kad mu se ćefne.. Ali... Mislim da će Bren da ukroti zmajeve.. Jer sjeti se neće više nikad hodati ali će letiti
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Kawhi » 01 avg 2017, 00:17

DANTES je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:@kawhi ti baš ne voliš malog brena. Shvati da je on prvi lik kojeg je Martin osmislio. Priča kreće od njega...
I završava s njim svakako. Vidjećemo na koji način. Možda na strani ljudi, možda na strani Tuđina. Sviđa mi se teorija da je on svaki Brandon Stark dosad, al yebe dosta stvari sa percepcijama vremena i previše se ide u nešto drugo. Ne vjerujem da će tako biti.

Nije da ga ne volim. Jedan je od najzanimljivijih likova, ali i onaj kojeg bih se najviše plašio da živim u tom svijetu. Bio bi mi strašniji i od zmajeva.
Ko se ne bi plašio čovjeka koje te psihički siluje kad mu se ćefne.. Ali... Mislim da će Bren da ukroti zmajeve.. Jer sjeti se neće više nikad hodati ali će letiti
Pa ne sumnjam u to da ce ih ukrotiti. Pitanje je u koju svrhu.

Dany, Arya i Bran su 3 lika koja postaju mracnija tokom knjiga. Dany je glupa. Aryu ne brinu previse velike stvari i uglavnom je drugi koriste. Bran je jedini koji je pametan i brinu ga velike stvari i pored toga ima gotovo bozanske moci.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.