Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la paulus » 01 avg 2017, 15:29

Moram dodat da je trener uradio tacno ono sto je trebo uradit protiv Slovaka , gdje bi se nespretni Slovaci pogubili , mi smo tu spustili tempo i na repci koja istorijski se moze nazvat zive od trke i vanjskog suta mi igramo presing , Pandza je trener sa klikerom i to vidis na tim potezima
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la paulus » 01 avg 2017, 15:31

Jedino sto volim kod ove generacije sto im je Pandza ugradio bori se do zadnjeg , znali su i zlatni gubit ako se sjecate al se bore do zadnjeg dok sve starije generacije koje su igrale u A repci ako ih krene igraju ako ode na 10 razlike minusa pisi propalo
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 01 avg 2017, 15:34

Slabo. Da li postoji los nekakva sansa da igramo protiv Janeza u 1/8?

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la paulus » 01 avg 2017, 15:34

Chstal je napisao/la:Pobjedom bi igrali protiv Slovenije i vjerovatno pobjedili i ostali u A diviziji. Sad imamo velike sanse da ispadnemo iz divizije A.
Vala sumnjam da ce ispast , nemojte sad pretjeravat , al trener nije nivo Pandze to mi je protiv Latvije nacrto danas sa onim presingom gdje su ljudi kamaru suteva otvorenih imali . Ljudi rade najvise na polukontri i vanjskom sutu , to je skola Latvije Finske , a da je Slovacima probo ono gdje se vidjelo da pojedini ne znaju odstopat lopte pogubili bi se
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 01 avg 2017, 15:35

Federer17 je napisao/la:Hebo te qrac, donijeli nam zlato i sad ne smijes napisati da je neko los, da je stagnirao, da mora igrati bolje. :thumbup:

Glavu dajem da smo igracki 10+ poena jaci od ovih, ali teren pokazuje gotovo suprotno. Odgovor je i vise nego jasan.
Pa mora kralju stagnirati kada od onog kadetskog gotovo da nije ni igrao zbog operacije koljena,a ikad je igrao to je bio pod velikim bolovima,ali bitno je nesto napisati..Ja samo njemu zamjeram igru u odbrani,a on misli da je to onaj nivo prije dvije godine i da je on isti od prije dvije godine medjutim jos treba vremena da se vrati i plus da unaprijedi,a to ce doci sve na svoje vremenom,jer momak je radnik i fala Bogu kad se vratio poslije te povrede,jer to moze biti pogubno za mlade igrace.
Katastrofalno vodjenje igre,pa Sani vise od pola utakmice ne moze da hoda zato je i pao u drugom skroz.Imas Adzica koji je raspolozen za igru i ti ga zakucas za klupu i zaboravis za njega.Selekcija igraca katastofalna jer poveo si sedam igraca da igraju..postavka na sutersku ekipu nikakva.Akcije nikakve..steta zbog ovih momaka kakva ih neznalica vodi..
Zadnja izmjena: Lotus, dana/u 01 avg 2017, 15:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Federer17
Postovi: 7135
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 01 avg 2017, 15:38

Kad od svih visokih igraca u ekipi ni u snovima ne mozes ocekivati vise od 10 poena (Cerkeza racunam kao tricu), onda je sve jasno. Nece Sani svaku ici preko 30.

Sad bi se trebao formirati krug od tri ekipe sa 2-1 omjerom, gdje bi Francuzi bili prvi (zbog visoke pobjede nad Latvijom), mi drugi, Latvijci 3. I, po svemu sudeci, iako nisam gledao tablicu, dobijamo Litvance u narednom krugu. Velika steta.

@Lotus, nisam ja tim mislio samo na Njegosa, iako mu ja zamjerim puno vise od lose odbrane.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 01 avg 2017, 15:39

Sutra u 18 se potuc sa Litvancima pa sta bude egal smo sa svim ekipama.
I kod Pandze prosle god. igra nije bila nista posebno sa duplo boljim igracima i bez visokog :D dok smo kod Trbica igrali na zaista profesionalnom nivou sa dosta smisljenih akcija i poteza,ali mekom odbranom na visokim.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 01 avg 2017, 15:39

Federer17 je napisao/la:Cerkez je napredovao u onoliko koliko je Njegos stagnirao. Nevjerovatno mi je da Njegos ovako lose igra, pravi zaista glupe pocetnicke greske.

Daj vadi ovog Omerovica, ko da je mrtvac u igri. Nista ne moze da uhvati/odbrani.
Znam ja dobro sta pricam ;)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 01 avg 2017, 15:43

guillermo je napisao/la:Sutra u 18 se potuc sa Litvancima pa sta bude egal smo sa svim ekipama.
I kod Pandze prosle god. igra nije bila nista posebno sa duplo boljim igracima i bez visokog :D dok smo kod Trbica igrali na zaista profesionalnom nivou sa dosta smisljenih akcija i poteza,ali mekom odbranom na visokim.
Otkud znas da je u 18h? Nece se valjda poklopiti termin sa seniorima. :|
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7135
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 01 avg 2017, 15:47

Lotus je napisao/la: Znam ja dobro sta pricam ;)
Ti znas sta pricas, a citiras mi post gdje sam mislio generalno na cijeli tim. Neko je stagnirao, neko lose igrao, neko mora bolje igrati, ako vec hoces da ti pisem pojedinacno na koga se sta odnosi. I da, ne mislim samo na ovu danasnju utakmicu.

Kada je rijec o Njegosu, ne mogu reci da nije stagnirao, kada jeste. Svima nama je dobro poznata njegova situacija, povrede, neigranje dugi vremenski period. Medjutim, to opet ne opravdava ovako katastrofalnu igru, po meni u oba pravca. Previse prodatih lopti, isforsiranih solo akcija, napravljenih faulova, pa i uzetih - promasenih vanjskih suteva, odbranu si sam naveo. Nije se on jucer vratio na parket, pa da iskljucivo u tome nalazimo opravdanje. I da je tako, mnoge se stvari u kojima on grijesi mogu popraviti 'glavom', tj. pametnijom igrom. Tu, valjda, nije imao nikakvih povreda. Kritike i ocekivanja su ovakva prvenstveno jer se radi o Njegosu, za koga smo svi svjesni sta je sposoban.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 01 avg 2017, 15:48

Otkud znas da je u 18h? Nece se valjda poklopiti termin sa seniorima. :|
Ipak u 15.45 dobro je :D .ima na Fibinoj stranici raspored ukoliko ga ne promjene.
Mozda Franci izgube pa ostanemo prvi ipak :D

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 01 avg 2017, 15:52

guillermo je napisao/la:
Otkud znas da je u 18h? Nece se valjda poklopiti termin sa seniorima. :|
Ipak u 15.45 dobro je :D .ima na Fibinoj stranici raspored ukoliko ga ne promjene.
Mozda Franci izgube pa ostanemo prvi ipak :D
Za prvo mjesto imamo tacno 0%, a za 3 mjesto isto tako 0%.

Avatar
Anatomija
Postovi: 296
Pridružen/a: 08 okt 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Anatomija » 01 avg 2017, 15:58

Ovo danas je bilo negledljivo.Baš nekvalitetna košarka kad je uporedimo sa onom od prije dvije godine,ne samo nas nego općenito.


Mislim da će sutra biti kraj za nas na ovom takmičenju,nebitno da li će nam Litvanija ili Finska biti protivnik.
Ako vam ide suviše lahko - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Carpe diem!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 01 avg 2017, 16:48

Ne mogu defanzivnog skoka uhvatit yebote, a o ofanzivnom da ne pričam. Ne možemo ni pričati o pobjedi kad protivniku pustiš da ti skače po reketu kako hoće.

Sutra vjerovatno ispadamo od Litvanije, osim ako drastično ne popravimo ovaj defanzivni skok i ako Čampara i Sikiraš ne strpaju kombinovano barem 40ak poena.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la UserNAME2 » 01 avg 2017, 17:00

sad slovenci uzimaju fince kakve su sanse da slovenija zavrsi treca

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 01 avg 2017, 17:09

UserNAME2 je napisao/la:sad slovenci uzimaju fince kakve su sanse da slovenija zavrsi treca
Nije jos kraj. Ja mislim da Litvanci moraju uzeti Grke i onda bi Slovenija uz danasnju pobjedu bila treca.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 01 avg 2017, 17:13

UserNAME2 je napisao/la:sad slovenci uzimaju fince kakve su sanse da slovenija zavrsi treca

AKo Grcka pobjedi Litvaniju onda treba Slovencima 16 razlike, a ako Litvanija pobjedi Grcku onda je Slovenija 3 pobjedom.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 01 avg 2017, 17:13

Slovenija ima daleko najgoru kos razliku (-32), i mislim da se to prvo gleda?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 01 avg 2017, 17:14

kobe24 je napisao/la:
UserNAME2 je napisao/la:sad slovenci uzimaju fince kakve su sanse da slovenija zavrsi treca
Nije jos kraj. Ja mislim da Litvanci moraju uzeti Grke i onda bi Slovenija uz danasnju pobjedu bila treca.
Tako bi trebalo da bude, Slovenci i Finci će u tom slučaju imati po četiri boda (Slovenija treća zbog boljeg međusobnog duela), a Grčka i Litvanija po 5 bodova (Litvanija prva zbog međusobnog duela). Dakle, poredak bi bio redom Litvanija, Grčka, Slovenija i Finska.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 01 avg 2017, 17:17

Vucevich je napisao/la:Slovenija ima daleko najgoru kos razliku (-32), i mislim da se to prvo gleda?
Moguće je i to, po FIBA-inoj oficijelnoj stranici, mi smo i dalje ispred Latvije (sa istim brojem bodova i boljim međusobnim na strani Latvije) jer imamo bolju koš razliku...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 18 gostiju.