Studiranje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Iznaroda
Postovi: 167
Pridružen/a: 17 apr 2016, 10:43
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Iznaroda » 20 jul 2017, 22:29

StevieG8 je napisao/la:
Iznaroda je napisao/la:Problem je sto danas na svim univerzitetima je bitan "kvantitet" a ne kvalitet. Evo na UNTZ prijemni vise nije eliminatoran, onaj ko ima 5.0 prosjek bice primjen bez obzira na prijemni.
Nije bas tacno, zavisi od fakulteta. Ako ima puno aplikanata i prijemni je borba, ako ne onda si upravu.
Trenutno je takva situacija da svugdje fali studenata za upis, ovo tvrdim jer sam vidio vecinu listi nakon prijemnih ispita. Da je ovo pravilo uvedeno prije 3 godine mozda bi bilo tacno ovo sto ti tvrdis, sada nema sanse. Bas neki dan vidjo da je na odsjeku Sociologija-Filozofija upisano samo 6 studenata. Zbog cega ce se morati popunjavati na drugom ili trecem upisnom roku.
"Sa prkosne Majevice, legenda se Bosnom širi, Teočanska prva gazi na slobodu zemlja miri. Sa prkosne Majevice, vjetrovi mu ime zbore, gdje njegova noga kroči slobodarske sviću zore..."

Avatar
StevieG8
Postovi: 13171
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la StevieG8 » 20 jul 2017, 22:32

Iznaroda je napisao/la:
StevieG8 je napisao/la:
Iznaroda je napisao/la:Problem je sto danas na svim univerzitetima je bitan "kvantitet" a ne kvalitet. Evo na UNTZ prijemni vise nije eliminatoran, onaj ko ima 5.0 prosjek bice primjen bez obzira na prijemni.
Nije bas tacno, zavisi od fakulteta. Ako ima puno aplikanata i prijemni je borba, ako ne onda si upravu.
Trenutno je takva situacija da svugdje fali studenata za upis, ovo tvrdim jer sam vidio vecinu listi nakon prijemnih ispita. Da je ovo pravilo uvedeno prije 3 godine mozda bi bilo tacno ovo sto ti tvrdis, sada nema sanse. Bas neki dan vidjo da je na odsjeku Sociologija-Filozofija upisano samo 6 studenata. Zbog cega ce se morati popunjavati na drugom ili trecem upisnom roku.
I to a i zaboravio sam da neki fakulteti iako imaju velik broj aplikanata primaju velik broj studenata pa je npr Elekteotehnika primala kandidate koji su uradili tacno samo 1 od 10 zadataka na prijemnom. Upravu si otislo i to dovraga.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la coelho41 » 20 jul 2017, 22:32

Nije nužno loš taj "novi" prijemni na UNTZ, samo zavisi od okolnosti u kojima se posmatra, da je ovakav prijemni koji nije eliminatoran bio prije 2 ili 3 godine, preovladavo bi kvalitet upisali bi fakultet djeca koja su 4 godine učila u srednjoj školi, međutim sad preovladava kvantitet, jer manjka studenata, nakon generacije 96. linearno i naglo broj rođene djece je opadao, plus u zadnje dvije godine zavladao ovaj trend B2 pa Njemačka, nek je Bog na pomoći našem akademskom obrazovanju i sistemu.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13171
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la StevieG8 » 20 jul 2017, 22:43

coelho41 je napisao/la:Nije nužno loš taj "novi" prijemni na UNTZ, samo zavisi od okolnosti u kojima se posmatra, da je ovakav prijemni koji nije eliminatoran bio prije 2 ili 3 godine, preovladavo bi kvalitet upisali bi fakultet djeca koja su 4 godine učila u srednjoj školi, međutim sad preovladava kvantitet, jer manjka studenata, nakon generacije 96. linearno i naglo broj rođene djece je opadao, plus u zadnje dvije godine zavladao ovaj trend B2 pa Njemačka, nek je Bog na pomoći našem akademskom obrazovanju i sistemu.
Ne znam jos uvijek kakvo je stanje na samom faksu al ako profesori odrze neki realan kriterij tesko ce ti koji su loseg kvaliteta zavrsiti isti faks. Jedno je upisati fakultet a drugo je zavrsiti ga.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

bavarian_bk
Postovi: 4843
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la bavarian_bk » 21 jul 2017, 19:09

Realno, nakon ovoga što sam prošao na faxu u ove 4. godine studiranja, nikome ne bih preporučio da upiše državni fakultet. Za privatne ne znam ali vjerujem da nije ovolika **** kao na državnim. Jedna od činjenica je da veliki broj mladih ljudi tj. studenata oboli u toku studiranja, ili prođe neki problematičan period u toku studiranja. Zbog čega?! To treba pitati većinu profesora i zaposlenih na fakultetima širom BiH .

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 21 jul 2017, 20:35

bavarian_bk je napisao/la:Realno, nakon ovoga što sam prošao na faxu u ove 4. godine studiranja, nikome ne bih preporučio da upiše državni fakultet. Za privatne ne znam ali vjerujem da nije ovolika **** kao na državnim. Jedna od činjenica je da veliki broj mladih ljudi tj. studenata oboli u toku studiranja, ili prođe neki problematičan period u toku studiranja. Zbog čega?! To treba pitati većinu profesora i zaposlenih na fakultetima širom BiH .
Kako da ne oboliš kad žena radi na studentskoj tri sata i u tom periodu ode u shopping :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 21 jul 2017, 20:40

Kod nas rade od 11-13, dođeš u 12 nigdje nikoga. :rol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

bavarian_bk
Postovi: 4843
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la bavarian_bk » 21 jul 2017, 20:55

Pa i to su između ostalog razlozi. Kupi se stres, nervoza i šta sve ne u tebi i negdje izbije.
Poznajem osobe koje su završile po bolancama :mrgreen: zbog stresa oko ispita, predaje grafičkih, projekata ili slično, a zato jer su profesori, kako im se digne, sad će primiti najlošije, sutra neće da je on lično nacrtao. Pa primjetim i na sebi, od osobe koja je bila skroz psihički stabilna, na koju nisu uticale mnoge veće i važnije stvari, sad me sitnice izbace iz takta, brže padam u neku vrstu depresije ili čega već, a tu promjenu mi je donio samo fax :)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 jul 2017, 21:06

Isto sam obolio od stresa, pa mi se stres prenese na druge dijelove tijela (kozu). A od faxa je nema od cega drugo biti. Koliko utice na raspolozenje, to je vec druga prica, a utice. Teze je nekako biti sretan, eto ta depresija. Ali uglavnom ostavile su mi 4 godine ako ne racunamo obnovu posljedice za citav zivot.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 21 jul 2017, 21:15

Ne možeš biti opušten jer ti se stalno mota nešto oko fakulteta po glavi. Ja kriziram i tokom ovog "raspusta", džaba što mi moji govore da se ne sekiram i čuvam zdravlje.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 21 jul 2017, 21:20

Aerials je napisao/la:Ne možeš biti opušten jer ti se stalno mota nešto oko fakulteta po glavi. Ja kriziram i tokom ovog "raspusta", džaba što mi moji govore da se ne sekiram i čuvam zdravlje.
Koliko to imaš za septembar? :mrgreen:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 21 jul 2017, 21:23

4 za uslov. kuknjava
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 21 jul 2017, 21:27

Aerials je napisao/la:4 za uslov. kuknjava
Žali mi se privatno :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 21 jul 2017, 21:31

Samo odgovaram na pitanje. :P
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Otelo » 21 jul 2017, 21:35

Aerials je napisao/la:Samo odgovaram na pitanje. :P
Samo nudim pomoć i "rame" za plakanje
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Aerials » 21 jul 2017, 22:11

Hvala na ponudi. :P
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Osim13 » 23 jul 2017, 14:20

Kakva je Medicina u Zenici?
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
exorciiist
Postovi: 1361
Pridružen/a: 08 jun 2014, 17:01
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la exorciiist » 08 avg 2017, 03:33

Koji je tezi smjer na fsk, cesta ili kt?

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la FoSte95 » 08 avg 2017, 08:19

Evo ga septembar kuca na vrata, nzm dal ga cujete :rol: :rol:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la keno94 » 08 avg 2017, 09:00

exorciiist je napisao/la:Koji je tezi smjer na fsk, cesta ili kt?
Teško je izdvojiti. Na kt najveći problem su predmeti kod Hadžialića. To je profesor sa ETF-a koji je poprilično zahtjevan i drži dosta predmeta na drugoj godini. Na trećoj su njegovi predmeti ipak dosta lakši. Za nešto detaljnije o njemu bi ti trebao neko ko je na kt-u ili na etf-u na kt. Ni na cesti nije baš banja. Na drugoj godini imaš cestovna vozila kod Bibića, prof sa mašinstva koji baš traži. Recimo ove godine je položilo 17 ili 19 od 120cca. Uglavnom su to ljudi koji su prenijeli ili obnavljaju taj predmet. Vrlo malo onih prvi put slušaju. Da ne poklanja ocjene dovoljno govori činjenica da je oborio momka koji je taj predmet prenio na treću i sve položio sa treće ali nije cestovna položio i sad obnavlja treću zbog jednog predmeta s druge godine. Dakle čovjeku bilo za diplome i nije ga pustio. Evo, izgleda da ni ove godine neće položiti. Drugi predmet je Teorija saobraćajnih tokova kod prof Fadile. Dok je ponavljala rokove, popriličan broj je polagao dok je ove godine promijenila rokove i položilo je oko 20-30 ljudi od 130cca. Opet su to uglavnom ljudi koji obnavljaju taj predmet. Na trećoj su nezgodni predmeti u zimskom semestru dok je ljetni dosta lakši. Imaš tri predmeta kod prof Lindova koji realno nisu teški za položiti. Općenito njegovi predmeti nisu teški za položiti, on veći fokus stavlja na predavanja koja su odlična. Imaš Mehanovića koji ima poprilično nezgodan usmeni jer može pitati bilo šta, ali ako skupiš dovoljno bodova na pismenim ispitima (a većina tu prepisuje) ne fali ti previše na usmenom, ili ti ništa ne fali tako da možeš odmah upisati ocjenu. Na masteru je već priča za sebe. Cesta je poprilično teška, dok o kt-u ne znam puno.
Uglavnom, prva godina je svima ista tako da se možeš malo više informisati na faxu i kasnije prebaciti na drugi smjer.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: enobarca, Venom i 15 gostiju.