San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jul 2017, 20:57

@Kobe Max.prostor nam zavisi od toga da Green,Gay i LMA urade opt out i tako otvore 41mil.Ako jedan od njih to ne uradi,bice problema,mada skoro svi to urade,a i FO ima dovoljno dobre odnose da to ispregovara.Parker,iako mu istice ugovor,ima Bird prava i on se moze potpisati i preko capa,isto i sa Greenom iako radi opt out zato sto mu zadrzis cap hold.Moze se potpisati Cousins,ako je on meta.Mislim da je njegov max.oko 30mil.I da,Parker ce se potpisati bude li on to zelio i igrao barem pristojno nakon ove povrede.Sumnjam da ce se to uraditi,ako od njega nema bukvalno nista.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jul 2017, 21:38


Kyle. :njanjanja:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 26 jul 2017, 22:50

NEZALAGANJE je napisao/la:@Kobe Max.prostor nam zavisi od toga da Green,Gay i LMA urade opt out i tako otvore 41mil.
E vidiš to me mori par dana. Govoriš par dana kako nam Gasolov ugovor ništa ne znači. Zar ne bi mogli otvoriti 57 miliona da nije on dobio još jednu godinu? Tražio sam objašnjenje na netu, ali ne nađoh ništa povodom toga pa mi ti objasni ako ti nije problem.

Ili ti govoriš u smislu da svakako nemamo za 2 maxa čak i bez Gasolovog ugovora?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jul 2017, 23:46

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Kobe Max.prostor nam zavisi od toga da Green,Gay i LMA urade opt out i tako otvore 41mil.
E vidiš to me mori par dana. Govoriš par dana kako nam Gasolov ugovor ništa ne znači. Zar ne bi mogli otvoriti 57 miliona da nije on dobio još jednu godinu? Tražio sam objašnjenje na netu, ali ne nađoh ništa povodom toga pa mi ti objasni ako ti nije problem.

Ili ti govoriš u smislu da svakako nemamo za 2 maxa čak i bez Gasolovog ugovora?
Ne mozemo imati 2 maxa za iskreirati slijedece ljeto cak i bez Gasola,osim ako ne otpustimo bukvalno sve,ali to vec nije realno,pa necu ni da ulazim u detalje.MOGLI bi imati 2 max igraca pored Kawhia,ako bi npr. dosao Kyrie sad u trejdu,jer mu ugovor nije veliki,a drugi max.iskreiras.To bi se nekako moglo odraditi.

E sad da ti objasnim prvi dio tvog posta...Na prvi pogled,prostom matematikom dodas ovih Pauovih 16mil kako ti rece dobijes 57mil.Medjutim,prema cap pravilima,u svakom trenutku u rosteru HIPOTETICKI moras imati desetak igraca.Znaci imao ih ti ili ne u vidu imena tih igraca,potencijalni x igraci zauzimaju mjesto i imaju svoj tzv.cap hold.Ta upraznjena mjesta se racunaju kao min.ugovori,ali uticu na cap.Mi, za ljeto 2018.(znaj da sada pisem samo o njemu da se ne ponavljam) bez Gasola i sa svim ovim opt out-ima i isticucim ugovorima imamo 4 igraca na rosteru.To su Kawhi,Mills,White i Murray(ako pokupimo njegovu opciju,a hocemo). Zbir njihovih plata plus plata Duncana koja je jos uvijek na SCu je 37mil.E sad, imamo opciju da igrace poput Bertansa,Andersona i Forbesa ucinimo RFAima ,te eventualno garantujemo Paulovu 2.godinu (oko 1.3mil se spominje njegova plata).Uzmimo za primjer da to cinimo i sve ih ucinimo RFAima te ovom uradimo garanciju.Ukupan broj igraca nam postaje 8,ali vise se njihova mjesta ne popunjavaju minimalcima vec cap holdovima koji svaki od njih drzi.Tako nam sveukupne plate skacu na 45mil(zaokruzujem cifre).Dodas li tome max.igraca dolazimo na broj 9 u rosteru i cifre od 80mil.Pazi sad,vec 80mil,a da nemamo Greena i Parkera.Nek njih dvojica kombinovano budu 20mil.To je vec 100mil,a projecirani cap je 102-3mil.Dodas li tome cap hold pika 1.runde(nas je oko 1.6mil),SC je skoro ispunjen.Sad ces vjerovatno pitati,ali kako Green i Parker sa tim platama uticu na SC,kad se sa Birdovim pravima moze preko njega i zasto ne korsitimo ona 23mil od broja 80?Moze,naravno,ali treba imati na umu da Anderson,Bertans i Forbes nece igrati za svoje cap holdove,vec ih tek treba potpisati.Uzmimo da zbir njihovih plata bude 14mil,vec smo blizu i luxurya,a imamo samo 12 igraca na rosteru.Znaci ako bi Bird pravima potpisao njih,Bird pravima potpisao Greena i Parkera,te ona hipoteticka 23milion trosio na FAove mi bi otisli na SC od skoro 140mil,totalno zakljucali cap,imali na rosteru samo 2 superstara i upropastili svoje poslovanje u narednih nekoliko godina.To ne zelimo,zar ne?
E zato je realno da se od ta 23mil koristi nekih desetak za potpis 3 igraca(da dodjemo do broja 15 u rosteru),pri cemu je lako sracunati da 8mil damo nekom vrijednom FAu,a 2mil iskoristimo za minimalac,dok pritome gledas da tu ukomponujes sve ove koje treba potpisati,a da se ne ode u luxury..Prelaskom SCa od 103mil nam se otvara i koristenje full MLEa,ali potencijalno koristenje te opet gura u luxury.
Dakle,pogledaj cijelu situaciju,a nemas Paua na rosteru.

Naravno,sad imamo brojne opcije u ovoj situaciji.Recimo skidanjem cap holda Andersona nama SC raste za njegova 3mil(koliki mu je hold),ali onda to isto znaci da ce se za potpisivanje njegove zamjene koristiti SC i da se nece moci ici preko istog.

Za sve ostalo sto te zanima,pitaj,jer je ovo samo jedna varijacija naseg capa za slijedecu sezonu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 jul 2017, 15:01

So far, these are among the teams who've made offers to the Cavaliers for Irving, league **** tell ESPN: The San Antonio Spurs, LA Clippers, Phoenix Suns, Minnesota Timberwolves, New York Knicks and Miami Heat. -Woj

Znaci i potvedjeno je da ga zelimo.Sad je samo pitanje za koju cijenu,jesmo li spremni ici bas do kraja i koliko ce drugi ponuditi!?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 jul 2017, 23:26

https://bballbreakdown.com/2017/07/19/n ... nio-spurs/

Odlican clanak o tome kako se Gay moze uklopiti kod nas,kako se moze koristiti itd. :thumbup:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 avg 2017, 20:54

Gledajuci situaciju oko Irvinga,na kraju ce ispasti da mi mozemo poslati najbolju ponudu. :rol:

MIN daje max.Wigginsu i ne namjerava ga trejdovati,PHX ne namjerava ukljuciti niti Jacksona niti Bookera u trejd,kod NYK Melo ne zeli u CLE,dok MIA nema sanse da moze dati jacu ponudu od nas.

U ovakvom scenariju jedini mi mozemo dati paket koji oni traze,a to je jedan etablirani igrac sada,jedan prospekt i pik ili opet neki mladi igrac.

Pricali smo vec o tome koliko cijenimo Greena i koliko je dio kulture,ali mislim da bi morao biti dio trejda,osim ako ne izvedemo neko cudo.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 01 avg 2017, 21:54

Jedan etablirani igrac=LaMarcus, jedan prospekt=Dejounte, i jedan pick. Bez Greena ide to lagano. Rekao sam jos kad je zatrazio trade da niko od nasnjih ne moze bolje ponuditi.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 avg 2017, 22:08

Kawhi je napisao/la:Jedan etablirani igrac=LaMarcus, jedan prospekt=Dejounte, i jedan pick. Bez Greena ide to lagano. Rekao sam jos kad je zatrazio trade da niko od nasnjih ne moze bolje ponuditi.
Sve vise se pominje LMA+Green +Murray.Doduse,tad ni nama ne bi dosao samo Irving zbog meciranja plata.Vjerovatno bi tu bili jos Shumpert i Frye.Ne znam,sa ovim trejdom,tesko da bi bili bolji ormah,ali slijedece sa jos jednim max.prostorom,najvjerovatnije,bi se mogli bas pojacati.Doduse,moram da provjerim tu cap situaciju.

P.S.Slazem se s tobom da im ne bi dao i LMAa i Greena.Jedan moze,obojica ne.Mada,ako je to Green,onda ide i pik i jos jedan mlad igrac najvjerovatnije(Kyle ili Bertans).

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 01 avg 2017, 22:32

Ja ne bih išao više od LaMarcus+Dejounte+pick. Ako traže više ne bih zamjerio RCu što je odustao. Green ne dolazi u obzir. Andersona, Bertansa i slične bih uključio rado u trade.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 avg 2017, 22:59

Kawhi je napisao/la:Ja ne bih išao više od LaMarcus+Dejounte+pick. Ako traže više ne bih zamjerio RCu što je odustao. Green ne dolazi u obzir. Andersona, Bertansa i slične bih uključio rado u trade.
Mislim da bi mi defanzivno bili katastrofa ako bi otisli i LMA i Green,zato kontam da se to nece ni desiti.Sumnjam da su i voljni uopste trejdovati Greena.Ono se pominjalo za Georgea,jer ne bi izgubio nista na perimetru,a ovako bi i nemamo nikog u rosteru da moze i blizu zamijeniti Greena defanzivno,izuzme li se Kawhi.

Problem u tvom prijedlogu je sto oni ne zele LMAa.Mozda bi ga i zeljeli,ali u nekom paketu koji im je prihvatljiv.Ako ne direktno,onda traziti neki 3.tim da se pokusa odraditi to.Mada,iskren da budem,koliko god bih volio Irvinga u timu,toliko sam i uzbudjen da vidim sta Murray moze!?Imati DD u POu kao PG,a da fakticki nisi ni igrao sezonu zbog povrede,niti si ocekivao da ces igrati,ukazuje na ogroman potencijal.Posebno se to odnosi na defanzivu,jer je ofanzivno jos uvijek sirov.Svakako da nam ovaj trejd nije ni pod moranje,jer mozemo sacekati sezonu u kojoj cemo biti opet u vrhu,vidjeti usput sta imamo u ovim mladjim igracima,a onda imati i prostor u SCu na ljeto.Znaci,zurbe nema.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 avg 2017, 11:45

So be on alert...told Friday morning, new #Spurs Nike uniforms are scheduled to be unveiled.


Znaci u petak nasi dresovi.Nesto se govori i da bi mi mogli biti jedan od samo nekoliko timova koji ce imati i svoje "klasicne" dresove tipa onog natipisa San Antonio dok je Iceman igrao...

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 10 avg 2017, 11:55

NEZALAGANJE je napisao/la:So be on alert...told Friday morning, new #Spurs Nike uniforms are scheduled to be unveiled.


Znaci u petak nasi dresovi.Nesto se govori i da bi mi mogli biti jedan od samo nekoliko timova koji ce imati i svoje "klasicne" dresove tipa onog natipisa San Antonio dok je Iceman igrao...
Ovo su classic dresovi za sljedeću sezonu:

– Atlanta Hawks (1972-76)
– Charlotte Hornets (1989-96)
– Golden State Warriors (1971-75)
– Indiana Pacers (Hickory Hoosiers fauxback)
– Los Angeles Lakers (1947-52)
– Miami Heat (1988-99)
– Milwaukee Bucks (1968-73)
- Phoenix Suns (1968-73)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 avg 2017, 11:58

E to nisam upratio onda.Bilo kako bilo,ionako ce svaki tim imati i previse garnitura. :lol:
Vise me zanima kakvi ce biti nasi crni dresovi!? :cool:

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 16:09

NEZALAGANJE je napisao/la:E to nisam upratio onda.Bilo kako bilo,ionako ce svaki tim imati i previse garnitura. :lol:
Vise me zanima kakvi ce biti nasi crni dresovi!? :cool:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kawhi » 11 avg 2017, 16:20

Ružan ovaj grb na šorcu. I font mi ne izgleda ko onaj prije, al to mi se možda i ne čini. Dresovi ko dresovi, ništa posebno.
slika
Nadam se da će biti neka verzija ovog. Najbolji dresovi Spursa.

Nadam se da logo nikea neće biti prisutan na dresovima u kojim će igrati tekme. Kod svih franšiza na predstavljanju je bio i baš ružno izgleda.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 avg 2017, 17:36

@Donnie Hvala. ;)

@Kawhi Logo Nikea ce biti na svim dresovima i licno mi ne smeta.I meni se cini da je font slova malo drugaciji,ali nista previse.Grb na sorcu je jedan od onih novih grbova koji su se pominjali,pa i to nije nista novo.Sve u svemu,nisu losi dresovi,a nije sad ni nesto spektakularno,ali sam sigutan da ce to puno bolje izgledati na tekmama,nego li ovako.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 17:41

NEZALAGANJE je napisao/la:@Donnie Hvala. ;)

@Kawhi Logo Nikea ce biti na svim dresovima i licno mi ne smeta.I meni se cini da je font slova malo drugaciji,ali nista previse.Grb na sorcu je jedan od onih novih grbova koji su se pominjali,pa i to nije nista novo.Sve u svemu,nisu losi dresovi,a nije sad ni nesto spektakularno,ali sam sigutan da ce to puno bolje izgledati na tekmama,nego li ovako.
Tehnički gledano logo Nikea neće biti na svim dresovima, jer će Hornetsi imati Air Jordan logo :D

Dresovi su ok, vjerujem da su onakvi kakve je većina i očekivala. Ova glavna dva dizajnira ekipa i šalju dizajn Nikeu, pa su kod većine ekipa sigurni i obični, dok će ona druga dva mislim Nike dizajnirati, tako da ćemo tu možda vidjeti neke uzbudljivije i originalnije dresove :D U fudbalu su u zadnje vrijeme eksperimentalni i neoriginalni u isto vrijeme, što je čudna i ujedno najgora kombinacija, nadam se da će bolji posao raditi u NBA :mrgreen:
Zadnja izmjena: Donnie Darko, dana/u 11 avg 2017, 17:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 avg 2017, 17:46

Donnie Darko je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Donnie Hvala. ;)

@Kawhi Logo Nikea ce biti na svim dresovima i licno mi ne smeta.I meni se cini da je font slova malo drugaciji,ali nista previse.Grb na sorcu je jedan od onih novih grbova koji su se pominjali,pa i to nije nista novo.Sve u svemu,nisu losi dresovi,a nije sad ni nesto spektakularno,ali sam siguran da ce to puno bolje izgledati na tekmama,nego li ovako.
Tehnički gledano logo Nikea neće biti na svim dresovima, jer će Hornetsi imaju Air Jordan logo :D

Dresovi su ok, vjerujem da su onakvi kakve je većina i očekivala. Ova glavna dva dizajnira ekipa i šalju dizajn Nikeu, pa su kod većine ekipa sigurni i obični, dok će ona druga dva mislim Nike dizajnirati, tako da ćemo tu možda vidjeti neke uzbudljivije i originalnije dresove :D U fudbalu su u zadnje vrijeme eksperimentalni i neoriginalni u isto vrijeme, što je čudna i ujedno najgora kombinacija, nadam se da će bolji posao raditi u NBA :mrgreen:
Pa dobro,podruznica Nikea. :D
Nije ovo lose,malo osvjezeni dresovi i to je to kao sto i ti kazes,a i SA ima 2 boje sa kojim nema fule.Iskreno,od toliko garnitura dresova,sasvim je logicno da se neki nekome manje svidjaju,drugi vise itd.U svakom slucaju,osvjezice cijelu ligu.

EDIT:Izgleda da cemo,ipak,imati classic editon.

ICYMI: #Spurs unveil new Nike jerseys, 2 more classic editions to come later.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Donnie Darko » 11 avg 2017, 18:18

NEZALAGANJE je napisao/la: Pa dobro,podruznica Nikea. :D
Nije ovo lose,malo osvjezeni dresovi i to je to kao sto i ti kazes,a i SA ima 2 boje sa kojim nema fule.Iskreno,od toliko garnitura dresova,sasvim je logicno da se neki nekome manje svidjaju,drugi vise itd.U svakom slucaju,osvjezice cijelu ligu.

EDIT:Izgleda da cemo,ipak,imati classic editon.

ICYMI: #Spurs unveil new Nike jerseys, 2 more classic editions to come later.
Možda misle na ova dva preostala dresa, Athlete Mindset i Community? Možda će biti inspirisani classic dresovima :D

Bit ću razočaran ako na neki način ne uključe fiesta boje na te dresove :D

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.