BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 03 sep 2017, 09:34

DANTES je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Ovo je jedan od onih mečeva kad sam sebe dobije. Imao ga je ali đaba uvijek nađe neki način da izgubi poen, break...

Sasvim normalno što je tražio prekid, ako je klizavo ne može se igrati.
Ču dobio sam sebe, a rus ga ubijao agresijom. Rubljev ima više vinera, i više greška. Sve se on pitao. Uvijek kad se sretnu ofanzivna i defanzivna mašina pita se napadač.
U 2. setu ima 4-2 preuzeo incijativu u meču i baš tad krenu sa nekim glupostima umjesto da radi ono što je i do tad radio, odstupio je od taktike, pa u 3. isto 4-2 i ista situacija. Kad god je imao priliku prelomiti meč on bi krenuo izmišljati nešto.

Svaka čast Damire na ovoj sjajnoj igri u ovih mjesec dana. Sad na zasluženih 10-ak dana odmora pa u nove pobjede. Do početka sljedeće sezone sklopiti dobar tim i ovo će biti odlično. Ne smijemo biti nezadovoljni.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

esprit24
Postovi: 5382
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la esprit24 » 03 sep 2017, 10:05

Sinoc jednostavno servis nije isao, defanziva je bila top, ali kad god je uspio napraviti break nije imao snage da odservira dobro. Glavu gore i samo ovako da nastavi..
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Bassha » 03 sep 2017, 11:07

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16631
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la ronaldo99 » 03 sep 2017, 11:17

Steta je sto je imao priliku proci i ovu rundu,pitanje je hoce li mu se potrefiti ovakav zrijeb na iducim GS ali nema mu we sta zamjriti odlicnih mjesec dana je iza njega, sad ide st petersburg i shenzen gdje je u oba turnira u glavnom zrijebu prilika taman da se udje u top50 sto mu je bio cilj ove godine

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 03 sep 2017, 11:47

Svaki put se postavlja to pitane i svaki put se dobije isti odgovor, ali se svejedno pitanje opet postavlja xD

Igrat će ovakav tenis u narednih 10 godina, naravno da će biti prilika i za to 4. kolo. I ovo treće je veliki uspjeh, ne treba zaboraviti da mnogi u svojim karijerama ne vide ni prvo kolo slema.

Ovo američko ljeto je bio lijep korak u pravom smijeru :thumbup: :thumbup:

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la haris004 » 03 sep 2017, 12:59

Damira sam više pratio kada je bilo nadomak top100, gledao ga po nekim divljim čelendžerima sa velikim guštom, nego sad. Nekako od onog vremena kada je imao svađe na olimpijadi protiv Sele. Od tada nekako moj interes pada i pogledam ga jednom mjesečno i to baš radi onog što je radio sinoć. Bez namjere da ga vrijeđam vidi se da je seljačina i ne posjeduje ni trunku fer-pleja što nikako me mogu podnijeti. Igrački on posjeduje kvalitetu da pobjedi Rubleva, sinoć nije išlo i kraj priče. Sa druge strane konstantna priča sa tribinama, sudijama, protivnikom je što mene odbija od njega a onaj očajnički pokušaj prekida meca je dno. Čudi me da i medikal nije tražio. I da je pobijedio isto bih rekao. Na onaj način nikome ne može postati nekome idol i uzor.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61439
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Virtu4l » 03 sep 2017, 13:30

Virtu4l je napisao/la:
shminka je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Ubiće ga Rubljev.
Jel sa 0-2 na 3-2 kao i Kipar ili :rol: :rol: :rol:
Ma rutinski, uz sav pripadajući repertoar, mahanje rukama, svađanje sa sudijama, masaža, mto, itd...
Nije da vam nisam rekao :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la _dreamer_ » 03 sep 2017, 13:31

shminka je napisao/la:Svaki put se postavlja to pitane i svaki put se dobije isti odgovor, ali se svejedno pitanje opet postavlja xD

Igrat će ovakav tenis u narednih 10 godina, naravno da će biti prilika i za to 4. kolo. I ovo treće je veliki uspjeh, ne treba zaboraviti da mnogi u svojim karijerama ne vide ni prvo kolo slema.

Ovo američko ljeto je bio lijep korak u pravom smijeru :thumbup: :thumbup:
Sve stoji, ali boli ta cinjenica da on ima u rukama tenis i za drugu sedmicu US opena, ali jednostavno ne vidim da je uspio smiriti glavu kroz ove zadnje godine. Ja se nadam da ce iskustvo ipak donijeti svoje pa cemo za jedno dvije godine moci vidjeti i neko cetvrtfinale. Vrijeme ce pokazati.

U svakom slucaju je odigrao lijep mec i meni je drago da imamo nekoga koga mozemo pogledati na jednom takvom nivou.

sto se tice ovog pricanja (ovo govorim uopsteno, ne repliciram tebi), jbg, malo pretjeruje, ali treba tour i takvih igraca. jbt kad skontam samo kakve je Goran cirkuse pravio po terenu, a bilo ih je jos slicnog kova, Damir je mala maca. Mene u momentu to njegovo ponasanje iznervira, ali kad malo bolje skontam, ako mu to godi da drubi i izbacuje to iz sebe, onda neka radi. Dobrom dijelu publike je to i simpaticno, pogotovo jer je borac.

No ono konstantno prepiranje sa sutkinjom sinoc je vec bilo previse, ja mislim da mu mogla ona zena ikako pomoci, pomogla bi, bas sam imao osjecaj da mu zeli da pobijedi. ne znam stvarno sta je to njemu toliko smetalo i sta joj je zamjerio.. Definitivno nije ispao fer prema njoj i to mi je zasmetalo... Svoju neku psihicku nemoc je iskalio na sudiji bez potrebe, i to na nekome ko ga ocito nije htio syebati.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 03 sep 2017, 13:49

Izgubio je meč jer je Rublev bio bolji, sve ostalo je priča za malu djecu.

Avatar
Saurman
Postovi: 29509
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Saurman » 03 sep 2017, 14:24

Počeo se i Džumhur ponašati kao kabadahija, bruka se lik bez potrebe.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
jasko88
Postovi: 94
Pridružen/a: 03 jun 2009, 16:52
Lokacija: RajvoSa
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jasko88 » 03 sep 2017, 17:00

Ma njegov problem je što svaku moguću glupost na terenu primjeti i njom se bavi, umjesto da se skoncentriše na sljedeći poen. Gubi energiju na gluposti. Sve dok ne bude mentalno jak ovo će biti njegovi limiti nažalost. Nije mu malo što je limitiran visinom , zbog koje mu je i servis loš, još prati kako je neko proslavio neki poen, boli te qrac bolan, šuti i igraj. Nek se ugleda na Davida Ferera, pa što ne i na Schwartzman-a. Može se do uspjeha i sa malom visinom, samo moraš biti stabilan u glavi, ništa gore od našeg seljačkog mentaliteta.

thelightblue
Postovi: 467
Pridružen/a: 29 jul 2014, 11:14
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la thelightblue » 03 sep 2017, 17:24

Nesto od mene, Damir imao je zivotnu priliku da ide u osminu finala Grand Slama, ovo zvuci bas nevjerovatno kad se sjetim da sam Damira podrzavao kad je gubio set u prvom kolu futuresa u Dubrovniku 2013 godine, ja sam uvjek vjerovao da on ovdje moze doci, ali ipak moguce je bilo reci da je ovo samo moja zelja, a realnost je druga, ove godine vidimo da je sve moguce, a nije ovo jos kraj, moze biti i jos bolje.

Ipak takav Slam gdje skoro svi najbolji su ili povrijedjeni ili vec su ispali ranje nece se dugo ponoviti. Zrijeb je bio bas vrhunski, prvo i drugo kolo kao san, dobro sto je to iskoristao, u trecem isto - uvjek ceka neki top10, ovdje Rublev, opasan, naravno, ali istina je da je jucer slabo odigrao. Rec je o igracu koji naravno razbio je u stilu Dimitrova, ali je ovo bilo dva dana ranije, jucer napravio je 60 UE, sta je bas nevjerovatna statistika, 7 puta izgubio je servis, bio je i malo nervozan - kad to cujes mislis - ne mozes da imas lakseg protivnika u trecem kolu Slama, ali ipak - Damir je odigrao jos gore. Broj gresaka takodjer nevjerovatan, 9 puta izgubljen servis - za ovo ne treba komentara, nije to WTA, sorry. Nervoza je i tu bila naravno, ali jos veca nego u Rubleva, trazenje svadje u svakoj mogucoj situaciji, ova prica sa sudijom bas apsurdalna, na srecu za njega na bosanskom pa samo mali broj navijaca mogao to razumijeti, sramota kad bi to na engleskom bio da bi svi razumjeli sta Damir prica.... Konstantno komentiranje svakog poena sa kondicionim trenerom (!), covjek nije odgovoran za to kako Damir udara, on sa njim stalno prica, kad je fizicka spremnost u pitanju bilo je bas ok, dubl nepotreban, ali svakako bilo je dovoljno dobro u tom fizickom aspektu. I to sto je bilo kljuc za poraz - los odabir udaraca u najbitnjim momentima, dalje udara krivu stranu kad ima otvoren teren, dalje trazi dropshot kad skoro svaki = poen za Rubleva, ne vidi sta se desava - rekao je sebi da bude udarao dropshote i tako sto je radio od pocetka do kraja. Imao je cist volej za 5:5 u cetvrtom, kad je malo Rublev pao zbog ove pauze, nije iskoristio i sam moze biti sebi kriv. Prica da je sudija kriv je bas smijesna. Isto da je Rublev bio vrhunski i nepobjedljiv. Bio je jako prosjecan, i imao je ogromnu srecu sto iz druge strane bio je Damir koji igra lose, koji ne misli na terenu, koji nema koncentracije, i koji nema motiv za igru jer se Dejana negdje izgubila (neko zna sta je sa njom?). Takav je sport, ponekad dobivas, ponekad gubis, steta samo da ovaj stari Damir se vratio u najbitnijem mecu zivota, ili mozda drugim (nakon WS finala).

Top 60 ima garantirano na kraju sezone, za top 50 treba oko 100 bodova, raspored je: St Petersburg 250, Shenzhen 250, Peking 500, Sanghaj 1000, Moskva 250 (ili neki drugi), Bec 500, Pariz 1000.
Zadnja izmjena: thelightblue, dana/u 03 sep 2017, 18:40, ukupno mijenjano 1 put.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 03 sep 2017, 18:18

@thelightblue :thumbup:
Ali @shminka bi rekao :nene:

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 03 sep 2017, 18:38

Rublev - Damir 2-0, a ti idalje živi u ubjeđenju da je Damir bolji.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 03 sep 2017, 18:43

Koliki je ono h2h nadal vs federer...koji je ono tebi bolji :tralala:
Btw, covjek iznad je sve napisao kako treba, pricam o cijelom postu u kompletu, svaka mu cast.
Da, naravno da rublev ima bolju perspektivu od damira ali sinoc, hm.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 03 sep 2017, 18:46

Definitvno je sinoć Damir mogao do pobjede, ništa Rublev nije bio bolji sinoć od Damira, Damir je donosio pogrešne odluke u bitnim trenucima, previše je forsirao dropshot, servis nije išao.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 03 sep 2017, 18:47

U međusobnim? Eto Federer je bolji hah, naravno da je Nadal bolji :D

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la remA1 » 03 sep 2017, 18:53

Unofficialpage je napisao/la:Definitvno je sinoć Damir mogao do pobjede, ništa Rublev nije bio bolji sinoć od Damira, Damir je donosio pogrešne odluke u bitnim trenucima, previše je forsirao dropshot, servis nije išao.
Ma bio je Rubljev bolji, nema tu priče. Mislim, treba stvari realno sagledat. U bitnim momentima Damir nije donosio toliko loše udluke, već je Rubljev izvlačio nenormalne stvari.

thelightblue
Postovi: 467
Pridružen/a: 29 jul 2014, 11:14
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la thelightblue » 03 sep 2017, 18:58

remA1 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Definitvno je sinoć Damir mogao do pobjede, ništa Rublev nije bio bolji sinoć od Damira, Damir je donosio pogrešne odluke u bitnim trenucima, previše je forsirao dropshot, servis nije išao.
Ma bio je Rubljev bolji, nema tu priče. Mislim, treba stvari realno sagledat. U bitnim momentima Damir nije donosio toliko loše udluke, već je Rubljev izvlačio nenormalne stvari.
Da, sam Roger ne bi ga dobio.

Znam je lakse reci da nas Damir je super igrac i jako dobro odigrao ali nazalost protivnik bio je predobar.
Istina je ipak takva da je Rublev bio prosjecan, a Damir los.

Ako neko gubi 2 puta servis u svakom setu i pravi 60 UE znaci da ne igra dobro. Par dobrih forehand winnera ne moze da promjeni sliku.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 03 sep 2017, 19:10

Igrali su i jedan i drugi jako dobro, to što je Rublev toliko puta gubio servis i napravio toliko grešaka je plod Damirove odlične defanzive i reterna. Ne vidim da je iko od vas primjetio recimo da je Damir po prvi put u ovih mjesec dana iz forhenda reternirao ravnim udarcima, kao i da je forhend udarao jače nego ikada. Sve je to plod nesigurnosti u razmjenama, prosto nije uspijevao da prati ritam koji mu je Rublev nametnu i zato je morao igrati nešto što nije njegov tenis.

Da je on po prvi put gubio set u kojem ima 4-2, da je po prvi put gubio servis gem nakon brejka, da je po prvi put birao loše udarce u odlučujućim trenucima, rekao bih i ja da je bio lošiji nego inače. Međutim, to su stvari koje se konstantno ponavljaju u zadnjih godinu i po, svaki put na isti način.

Kvalitetan je da igra egal mečeve sa ovakvim protivnicima, ali još uvijek nema kvalitet da ih prelomi.

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.