Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 12 sep 2017, 23:31

Kawhi je napisao/la:Luka rusi Spaniju i bracu Gasole.
Ne budali.. Napuniće ih gasolovi ko male majmune.. Zamisli Vidmara kako ih brani i napada..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 12 sep 2017, 23:33

miki_92 je napisao/la:novi Rubio, vrhunac karijere dozivi kao tinejdzer a onda silazna putanja :kafa:
Ili ko LeBron? :kafa:
DANTES je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Luka rusi Spaniju i bracu Gasole.
Ne budali.. Napuniće ih gasolovi ko male majmune.. Zamisli Vidmara kako ih brani i napada..
Zamisli Chacha i Navarra kako brane Dragona i Luku. :kafa:

Znas da se zayebavam. Jesi preozbiljan. Pravi dedo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Beko » 12 sep 2017, 23:33

miki_92 je napisao/la:novi Rubio, vrhunac karijere dozivi kao tinejdzer a onda silazna putanja :kafa:

Poredi Rubija sa Doncicem... :facepalm:

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la miki_92 » 12 sep 2017, 23:39

Beko je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:novi Rubio, vrhunac karijere dozivi kao tinejdzer a onda silazna putanja :kafa:

Poredi Rubija sa Doncicem... :facepalm:
slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la invincible1921 » 12 sep 2017, 23:51

Al kakvu je glupost Randolph napravio..da nisu latvijci nako burno reagovali mogo je hladno dobit tehnicku i dat sansu Latviji da se vrati sa 1+napad :damn: :damn:

Ne dajem sloveniji ni 5% sanse. Ne vidim kako ce branit bracu Gasol.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 12 sep 2017, 23:54

@ Kawhi

A ti si mladjasni napaljenko. :mrgreen: Ne zamjerim ti... :mrgreen:
Podsjetis me na ove nase napaljotke ''ajmo uzet' braco Amere''... :lol:

Ova danasnja Spanija iz drugog poluvremena umrtvila bi igru i razbucala ove Letonce... Lako je trpat' ovog nesretnog Vidmara u 1 na 1. Haj' Spance?! Izadje stariji Gasol, udje ti mladji...
Slovenija moze da igra protiv Spanije zbog tandema brzih i sjajnih bekova, Letonija moze samo da prangija dok sut ne stane - i kraj.
Pricas vidim o ''modernoj''/''nemodernoj'' kosarci... :damn:
Pa imal' jace i brutalnije odbrane od americke?! Prebiju te u odbrani i dokusure u tranziciji... :salut:
Ne postoji ''moderna'' ili ''nemoderna'' kosarka. Postoji efikasna ili neefikasna... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 12 sep 2017, 23:57

Ako Španci budu na današnjem nivou biće tu problema sigurno, mada kod njih je individualni kvalitet ogroman, danas ih je izvadio Marc, protiv Slovenaca to može biti Pau ili Chacho npr, imaju zaista pojedinačno najjaču reprezentaciju na cijelom prvenstvu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 13 sep 2017, 00:00

Mirko je napisao/la:@ Kawhi

A ti si mladjasni napaljenko. :mrgreen: Ne zamjerim ti... :mrgreen:
Podsjetis me na ove nase napaljotke ''ajmo uzet' braco Amere''... :lol:

Ova danasnja Spanija iz drugog poluvremena umrtvila bi igru i razbucala ove Letonce... Lako je trpat' ovog nesretnog Vidmara u 1 na 1. Haj' Spance?! Izadje stariji Gasol, udje ti mladji...
Slovenija moze da igra protiv Spanije zbog tandema brzih i sjajnih bekova, Letonija moze samo da prangija dok sut ne stane - i kraj.
Pricas vidim o ''modernoj''/''nemodernoj'' kosarci... :damn:
Pa imal' jace i brutalnije odbrane od americke?! Prebiju te u odbrani i dokusure u tranziciji... :salut:
Ne postoji ''moderna'' ili ''nemoderna'' kosarka. Postoji efikasna ili neefikasna... :kafa:
Latvija ima nakon Španije najefikasniji napad na prvenstvu. Biće da je to veliki uspjeh s obzirom da su divljaci. Španci će svakog tako natrpati. Marc je top 15 igrač svijeta i daleko najbolji Evropljanin. Lako je igrati s njim košarku.

Pogledaj malo kako igraju CSKA i Real Madrid. Rekao bih Spursi, Dubsi, Rocketsi, Cavsi i slično, ali mislim da je to za početne korake upoznavanja s ozbiljnom košarkom previše. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la SF6 » 13 sep 2017, 00:14

Sta znaju Dubsi sta je odbrana,jesi li vidio koliko poena primaju po mecu :mrgreen:

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la KingJamesMVP » 13 sep 2017, 00:21

slika
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 13 sep 2017, 00:37

Kawhi je napisao/la:
Mirko je napisao/la:@ Kawhi

A ti si mladjasni napaljenko. :mrgreen: Ne zamjerim ti... :mrgreen:
Podsjetis me na ove nase napaljotke ''ajmo uzet' braco Amere''... :lol:

Ova danasnja Spanija iz drugog poluvremena umrtvila bi igru i razbucala ove Letonce... Lako je trpat' ovog nesretnog Vidmara u 1 na 1. Haj' Spance?! Izadje stariji Gasol, udje ti mladji...
Slovenija moze da igra protiv Spanije zbog tandema brzih i sjajnih bekova, Letonija moze samo da prangija dok sut ne stane - i kraj.
Pricas vidim o ''modernoj''/''nemodernoj'' kosarci... :damn:
Pa imal' jace i brutalnije odbrane od americke?! Prebiju te u odbrani i dokusure u tranziciji... :salut:
Ne postoji ''moderna'' ili ''nemoderna'' kosarka. Postoji efikasna ili neefikasna... :kafa:
Latvija ima nakon Španije najefikasniji napad na prvenstvu. Biće da je to veliki uspjeh s obzirom da su divljaci. Španci će svakog tako natrpati. Marc je top 15 igrač svijeta i daleko najbolji Evropljanin. Lako je igrati s njim košarku.

Pogledaj malo kako igraju CSKA i Real Madrid. Rekao bih Spursi, Dubsi, Rocketsi, Cavsi i slično, ali mislim da je to za početne korake upoznavanja s ozbiljnom košarkom previše. :mrgreen:
Ma ti sam sebe demantujes... Al' ne vidis to. Malo si se vise napalio i to je to...
Odbrana je kljuc, a ne napad... Ona donosi prevagu u osvajanju titula/medalja... Sta ces kada ti stane sut, kada ti vecina igraca nema dobar dan?!
U kosarci postoji nekoliko nepisanih pravila velike vjerovatnoce:
- ekipa koja istrci dosta vise kontri od protivnicke i ubaci dosta vise tzv. lakih poena - dobija mec
- protivnickog centra sto vise fauliras, vise mu opada procenat suta u odnosu na druge protivnicke igrace
- centar koji postize dosta poena u napadu i trosi se u igri u protivnickom reketu - postaje i slabija karika u odbrani
- ...

Ma nemam volje raspravljat' se u ovakvom diletantskim pristupom ''diskusiji''... :roll:
Bezi bre u ocin... :kafa: Nivo komunikacije i argumentacije djeteta predskolskog uzrasta... :roll:
Odjava sa ove teme.

Edit: sta je CSKA i Real Madrid?! Nikad nisam cuo za to... :kafa: :urnebes:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la save » 13 sep 2017, 00:52

Šteta što Slovenci naletiše na špance - teško, vrlo teško, nemoguća misija.

Da hoće Italijani ohladiti Srbiju - bem ti seljačku košarku na mišiće.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la alan_kardec » 13 sep 2017, 01:13

talijani odavno nisu bili ovako blizu da pobijede Srbiju u nekom takmičarskom meču, a cijenim da i neće biti zadugo. Na zadnja dva EB, Srbija ih je rutinski odradila. Sad možda neće biti te rutine, ali ja vjerujem da možemo do polufinala.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 13 sep 2017, 01:19

alan_kardec je napisao/la:talijani odavno nisu bili ovako blizu da pobijede Srbiju u nekom takmičarskom meču, a cijenim da i neće biti zadugo. Na zadnja dva EB, Srbija ih je rutinski odradila. Sad možda neće biti te rutine, ali ja vjerujem da možemo do polufinala.
Ja sam ubijedjen da ih opet rutinski uzimate. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la alan_kardec » 13 sep 2017, 01:26

ejs sad, valja zaustaviti Belinelija. Neće bit lako.
Možda je Bobi ključ.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 13 sep 2017, 01:32

Ma nemaju Talijani centra, ubit ćete ih u reketu, jedino ih može izvaditi luđački šuterski dan Belinelija i Datomea (što nije nemoguće da se desi, mada i ne mora), a nije da nemate igrače koji ih mogu limitirati.

S druge strane ja se uvijek slatko nasmijem kad se spomene talijanska odbrana, nisu oni nekakvi defanzivci uopšte.

Prednost dajem Srbiji, a volio bih da Talijani odu što dalje (žao mi je što je ovaj par u četvrtfinalu i što neko mora ispasti).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 13 sep 2017, 01:52

alan_kardec je napisao/la:ejs sad, valja zaustaviti Belinelija. Neće bit lako.
Možda je Bobi ključ.
On zivi i umire od suta i nije Dragic da ga je nemoguce zaustaviti (jer je strasan u prodorima). Kljucno je koga ce Djordjevic staviti da ga cuva. Pretpostavljam da ce to biti Lucic, ali se uopste ne bih iznenadio i da Lazic bas zbog toga dobije vise minuta nego ranije. Belineli sam sebe ponekad limitira, tj. nije od onih kosarkasa koji ne zna sta znaci podbaciti u nekoj utakmici, a da ne pricam sta se moze desiti ako ga neko drugi namuci. Na njemu ce mora igrati cvrsto i na ivici faula, plus da preuzimanja budu brza i pravovremena. Na kraju krajeva, bolje je tjerati ga da pokusava neke prodora i gledati da se faulira sto prije, nego da se rizikuje sa njegovim sutem, jer bez problema moze isporuciti 5-6 trica da se i ne oznoji. Ako se zaustavi njihov protok lopte i ako se budu dobro branili na perimetru, ja ne vjerujem da ce Italija imati previse sanse. Puno ce toga, naravno, zavisiti i od Mesine, jer daleko od toga da on nije u stanju pronaci nedostatke ovakve oslabljene Srbije. Ja ne kazem da Italija nema nikakve sanse, ali opet mislim da gotovo sve od vas zavisi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 13 sep 2017, 02:00

save je napisao/la:Da hoće Italijani ohladiti Srbiju - bem ti seljačku košarku na mišiće.
Ne mogu, a da ovo ne prokomentarisem...
Jesil' pogledao roster Srbije ?!?!?!
Micic, Milosavljevic, Lazic, Stimac, Bircevic, Macvan... Sta ocekujes?!
Nema Teodosica, nema Nedovica, nema Kalinica, nema Raduljice = nema genijalnih proigravanja, nema prasenja, nema brzih kontri, nema monstruoznih zakucavanja !!!
2014. i 2015. godine Srbija je bila super-atraktivna ekipa za gledanje...
2015. godine Litvanija je igrala tu ''seljacku kosarku na misice''. Tuca, naguravanje, zidaju poene...
I prodjose nas ljudi takvom igrom u polufinalu... :kafa:
E' je*em ti takvu atraktivnost. Imas dobar potez - nemas retzultat. Kosarkaski IQ = 0 (nula)! :zviz:

Mali podsjetnik na 2014...



Izuzev Bogdana, gdje su 2017. ostali?
Zadnja izmjena: Mirko, dana/u 13 sep 2017, 02:45, ukupno mijenjano 1 put.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Epidaurus » 13 sep 2017, 02:11

Slovenci itekako imaju igru da dobiju Spance al problem je sto nemaju dovoljno individualnog kvaliteta. Dragic, Doncic i Randolph tesko da ce biti dovoljni za Spaniju al ako im uspiju nabit tempo, onda bi imali sanse da iznenade. Kokoskov vs Scariolo je najveci missmatch u korist Slovenaca al opet braca su previse kvalitetni i previse inteligentni da si dopuste da izgube od ekipe sa 3 kvalitetna igraca.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17730
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la akisarajevo92 » 13 sep 2017, 02:16

Mucili se protiv Njemacke koja ima jednog kvalitetnog igraca, protiv Hrvatske koja ima dva kvalitetna igraca su se mucili jos vise, po toj logici Slovenija ih uzima :kafa:
Don't believe the hype.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.