Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 13 sep 2017, 13:44

Civa je napisao/la: Dalje, kako se sjećam i taj Simonović nešto ko fali, lik igro na prošlom prvenstvu ko sad Birčević 6 minuta u prosjeku. Sad bi dobio malo više minuta ali ništa spektakularno, možda ko Gudurić kad se Lučić i Bogdanović umore ili imaju problema sa ličnim :lol: .
Vidi se koliko ne poznajes materiju! Srbija bi sa Simonovićem bila svakako jaca, jer bi on u ovom timu bio mnogo vise od samog epizodiste. Simonović je neko ko je prosle godine bio jedan od najboljih trojkasa evrolige. Simonović je neko ko moze i na poziciji 4 kvalitetno odigrati.
Evidentno je da Srbiji na ovom prvenstvu fali suter, jer niko osim Bogdana nije u stanju pogadjati za 3 u seriji! Koliko bi ga Simon rasteretio u tom kontekstu, nije potrebno ni pricati...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 13 sep 2017, 14:14

Uvodjenje Simonovica u trecoj cetvrtini cetvrtfinala Rija iniciralo je totalni preokret protiv Hrvata... Prebio ih je u odbrani i odlican bio u tranziciji. Podigao je agresivnost na jedan znatno visi nivo. Zbunjeni i nepripremljeni Hrvati su samo usli u nasu masinu... U zadnjoj su nas sustizali. Ali prekasno. Srbija je inace taj mec odigrala vrlo lose. Vaznost meca je sputao vecinu igraca da pruze bolju partiju.

Luka Doncic je vec sada veliki igrac. Kakvo crno propadanje...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2017, 14:53

save je napisao/la:Ne znam nesto da je Kukoč napravio neku extra karijeru u NBA. Dražena je smrt pretkla da ostvari svoj potencijal u NBA, tako da ne smatram da Rubio nije iskoristio svoj potencijal. Jedno je Evropa drugo NBA. Da je igrao u Evropi, vjerovatno bi ostavio bolji trag, ali ne znači da je propao

Kukoc nije imao extra ali je imao dobru nba karijeru

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la MElloo » 13 sep 2017, 14:54

Zar se mora svaki dan spominjat da Srbiji fale igraci smorili ste s tim vise. :damn:
Imaju sta imaju i s tim igraju.Svima fale igraci.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2017, 14:55

lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:novi Rubio, vrhunac karijere dozivi kao tinejdzer a onda silazna putanja :kafa:
A mozda bude nesto slicno bodirogi,kukocu,petrovicu

nikad se ne zna,mozda bude i bolji ;) Ja ne znam zasto se pljuje po Rikiju,ima savim solidnu nba karijeru u prosjeku skoro double,double..Za vise mu treba shut,a sumnjam da ce biti bolji..

Da,solidan play u nba okvirima

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 13 sep 2017, 15:22

MElloo je napisao/la:Zar se mora svaki dan spominjat da Srbiji fale igraci smorili ste s tim vise. :damn:
Imaju sta imaju i s tim igraju.Svima fale igraci.
Nije u tome poenta...Ovaj @civa svojim postom maksimalno omalovazava Simonovića kao igraca i stavlja ga u isti kosh sa Birčevićem i takvima, pa sam morao udariti repliku...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Civa » 13 sep 2017, 15:34

Ne dižem ja samo to, nego vi iz Srbije tako stvari predstavljate kao da samo vama fale igrači, nikome drugo.
Hajmo sad šta bi Hrvatska bila da su tu Žižić, Bilan, Hezonja i ne znam ko još njima nije bio tu, ili da je Bosnu vodio u kvalifikacijama Dule umjesto onog kloca Damira.

Simonovića je pogodila dobra sezona u Zvezdi, izganjao dobar ugovor sada, ali da je sastav kakav bi trebao da bude on pored Kalinića, Bjelice, Lučića i Bogdana ne bi imao nekih šansi. Tako da budi mi :salut:

Peace.
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 13 sep 2017, 15:45

Civa je napisao/la:Ne dižem ja samo to, nego vi iz Srbije tako stvari predstavljate kao da samo vama fale igrači, nikome drugo.
Hajmo sad šta bi Hrvatska bila da su tu Žižić, Bilan, Hezonja i ne znam ko još njima nije bio tu, ili da je Bosnu vodio u kvalifikacijama Dule umjesto onog kloca Damira.

Simonovića je pogodila dobra sezona u Zvezdi, izganjao dobar ugovor sada, ali da je sastav kakav bi trebao da bude on pored Kalinića, Bjelice, Lučića i Bogdana ne bi imao nekih šansi. Tako da budi mi :salut:

Peace.
Nicije izostanke ne mozes porediti sa ovim nasim! Ne igra nam 3 od 4 najbolja igraca i jos 4-5 koja bi bila u 12. Znaci ukupno 7-8 igraca fali. 4 iz startne 5-ke..

Simonović bi u ovom sastavu bio jedan od kljucnih igraca i shodno tome, moze se reci da i on nama izrazito fali..Da smo kompletni, onda njegova uloga ne bi bila te prirode, ali poredoti njega sa Birčevićem i ostalima je smijesno. Ne znam cak zasto i Lučića favorizujes u odnosu na Simona?!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Civa » 13 sep 2017, 15:52

Dobro osvojili ste Eurobasket.
Daj medalje :clap:

A, ako ne osvojite eto jedino vama fale igrači :clap:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 13 sep 2017, 15:54

Izvrces cinjenice i lupas gluposti, ali dobro, samo se potvrdjujes...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 13 sep 2017, 16:03

Realno je Srbija najosakaćenija izostancima na ovom Eurobasketu, ne znam samo tačno ko je sve Francuzima falio, za ove ostale sam poprilično siguran da nisu imali izostanke kao Srbija.

Grčkoj je falio Ante, Hrvatima su falili Hezonja, Žižić, Bilan, eventualno Zubac, Talijanima Galinari, Španiji Llull, Mirotić i Ibaka (mada Llull je defnitivno najveći hendikep), ove ostale repke također dva do tri igrača maksimalno.

Srbiji fale Teo, Jokić, Raduljica, Kalinić, Nedović, Marković, Simonović, Bjelica, sve su to igrači koji bi vjerujem bili među 12 putnika na ovaj Eurobasket, maltene čitava prva petorka, a takve izostanke nije imala nijedna repka na ovom Eurobasketu, osim možda već pomenute Francuske, mada i o tom bi se dalo raspravljati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 13 sep 2017, 16:10

Civa je napisao/la:Ne dižem ja samo to, nego vi iz Srbije tako stvari predstavljate kao da samo vama fale igrači, nikome drugo.
Hajmo sad šta bi Hrvatska bila da su tu Žižić, Bilan, Hezonja i ne znam ko još njima nije bio tu, ili da je Bosnu vodio u kvalifikacijama Dule umjesto onog kloca Damira.

Simonovića je pogodila dobra sezona u Zvezdi, izganjao dobar ugovor sada, ali da je sastav kakav bi trebao da bude on pored Kalinića, Bjelice, Lučića i Bogdana ne bi imao nekih šansi. Tako da budi mi :salut:

Peace.
Pošto se razumiješ u basket ko Mara u kriv ku.ac, da samo neke stvari pojasnim.

Dakle, navijači Srbije se ne raduju učešćima na velikim takmičenjima, navijači se raduju medaljama. S time se u Evropi može podičiti još svega 5-6 zemalja.

Drugo. Reprezentaciji Srbije fali 7/8 najboljih košarkaša u ovom trenutku. Dakle nije to 7 košarkaša. Već 7/8 najboljih košarkaša.
Treće, NIKADA i NIJEDNOJ reprezentaciji se to nije desilo na najvećim takmičenjima u košarci. (izuzetak je dream team)
Četvrto, pošto evidentno polarizuješ i pri tome iskazuješ vlastito neznanje, čisto da se i strukturalno pojasni taj izostanak na koji se fokusiramo mi koji košarku pratimo malo više od samo Evrobasketa...

Srbiji dakle osim što fali 7/8 najboljih košarkaša..... fale i

- 4 najbolja kreatora igre koja ekipa ima u ovom trenutku.
- fale 4 najbolja košarkaša ekipe u ovom trenutku.
- fali najbolji defanzivac u ovom trenutku.
- fali najbolji košarkaš i jedan od najboljih evro košarkaša u ovom trenutku.
- fali jedan od najvećih evropskih potencijala u ovom trenutku.
- fali startni centar.
U prevodu Srbiji fali 25 poena po utakmici. I još bar 10 manje primljenih...

To šta drugima fali niko i nigdje ne podcjenjuje, ali srpski osakaćeni tim je upravo to - osakaćen. Kao nikada i niko prije. To što i ovaj b tim (uz svo poštovanje tih momaka) ima šansu da uzme medalju ili da istu ne uzme je druga stvar u cijeloj priči.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la nerminh74 » 13 sep 2017, 17:01

filip13 je napisao/la:
save je napisao/la:Ne znam nesto da je Kukoč napravio neku extra karijeru u NBA. Dražena je smrt pretkla da ostvari svoj potencijal u NBA, tako da ne smatram da Rubio nije iskoristio svoj potencijal. Jedno je Evropa drugo NBA. Da je igrao u Evropi, vjerovatno bi ostavio bolji trag, ali ne znači da je propao

Kukoc nije imao extra ali je imao dobru nba karijeru
kuki je bio best 6th man u NBA ligi koja bi pojela ovu NBA ligu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Alminjo99 » 13 sep 2017, 17:06

Danas dvije izjednačene utakmice. Ipak blaga prednost Grcima i Srbiji. Ali ako krene šut Italijane biće svašta.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 13 sep 2017, 17:07

nerminh74 je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
save je napisao/la:Ne znam nesto da je Kukoč napravio neku extra karijeru u NBA. Dražena je smrt pretkla da ostvari svoj potencijal u NBA, tako da ne smatram da Rubio nije iskoristio svoj potencijal. Jedno je Evropa drugo NBA. Da je igrao u Evropi, vjerovatno bi ostavio bolji trag, ali ne znači da je propao

Kukoc nije imao extra ali je imao dobru nba karijeru
kuki je bio best 6th man u NBA ligi koja bi pojela ovu NBA ligu
I Sunce je jace sijalo 90ih.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2017, 17:08

nerminh74 je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
save je napisao/la:Ne znam nesto da je Kukoč napravio neku extra karijeru u NBA. Dražena je smrt pretkla da ostvari svoj potencijal u NBA, tako da ne smatram da Rubio nije iskoristio svoj potencijal. Jedno je Evropa drugo NBA. Da je igrao u Evropi, vjerovatno bi ostavio bolji trag, ali ne znači da je propao

Kukoc nije imao extra ali je imao dobru nba karijeru
kuki je bio best 6th man u NBA ligi koja bi pojela ovu NBA ligu
da,svi znamo da je bio vrlo bitan u tim bullsima,dobra nba karijera,ne moze se reci da je imao odlicnu

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 13 sep 2017, 17:10

Alminjo99 je napisao/la:Danas dvije izjednačene utakmice. Ipak blaga prednost Grcima i Srbiji. Ali ako krene šut Italijane biće svašta.
Baš tako, ako Srbija primi 80+ njene šanse za pobjedu su svedene na minimum. Uostalom i Djordjević je isticao da njegova ekipa ne smije primati više od 70 poena ako želi pobjeđivati.
Danas i bez Lazića.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la sljivo » 13 sep 2017, 17:19

Kawhi je napisao/la: I Sunce je jace sijalo 90ih.
Apsolutno tačno. :mrgreen:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 13 sep 2017, 17:34

sljivo je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: I Sunce je jace sijalo 90ih.
Apsolutno tačno. :mrgreen:
Sto je najgore ovo je i moguce. Nisam previse upucen u to da znam. Dal umire Sunce? :mrgreen:
Bolje da sam napisao voda je bila vlaznija. :mrgreen:
Trava je bila zelenija je previse iskoristeno. :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la legenda reala » 13 sep 2017, 17:34

Kawhi je napisao/la: I Sunce je jace sijalo 90ih.
Nije vala nikad ko ove godine :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.