FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 14:55

Rajaz je napisao/la:Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.
Treba te banovati za iskrenost.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Rajaz » 13 sep 2017, 16:01

messilla je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Ima li negdje snimak cijele utakmice ?

Moram priznati da nisam gledao sinoć.
Probaj ovdje
http://www.replaymatches.com/2017/09/ba ... match.html
Živio brate
Derdiyok je napisao/la:Treba te banovati za iskrenost.
Eo gledam :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 13 sep 2017, 18:55

Problem kad imas Messija u ekipi je sto ti njegova genijalnost zamaskira razne probleme, i treneri to ne skontaju. Nadam se da Valverde nije jedan od njih.

Uzmimo sinoc tekmu. Prvo poluvrijeme, Barca kruzi oko gola 45 minuta bez ikakve opasnosti. Nisu niti jednu ozbiljnu priliku stvorili. S druge strane, Juve je stvorio kakve takve sanse iz kontri. Slazem se da se osjeti napredak u odnosu na proslu sezonu, lopta se lakse iznosi, Juve nam se nije parkirao pred golom, ali fali konkretnosti, kreacije. Fali nam druga opcija kad Messija zatvore.

Volio bih da se to popravi do knockout faze, inace cemo tesko izaci na kraj s jacim ekipama. Raduje cinjenica da se vise igra kao tim. Razbijen je MSN, razbijena je ta podjela u ekipi. Iniesta i Alba djeluju rastereceno, pojacana je desna strana nenormalno. Kad bi uigrali vezni red i kad bi Suki usao u formu, dalo bi se pricati o trofejima.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 13 sep 2017, 19:22

Rajaz je napisao/la:Provali razliku

slika

slika
To je to :salut:

Ovo najvise raduje...daje se znacaj sredini ponovo. Mislim da smo opcenito mi grijesili sto se tice vezne linije prosle sezone...mi smo kritikovali igrace ( dobro, opravdano vecina je stvarno van forme bila), ali mi smo prosle godine potpuno zapostavili taj vezni red...cilj je bio samo dodati loptu nekom iz napada ( to nije bio slucaj bas u prvoj Luchovoj sezoni). Onda gubis kreaciju i balans i igraci ti postanu vodonose.

Jer svi smo i konstatovali, pa igrala je ova vezna linija vec skupa prije 2 godine i sve su osvojili i nemoguce je da ovako grohnu kao da su zaboravili igrati nogomet.

Sada je vracen balans timu i glavno teziste je opet spalo na vezni red- kako i treba biti i kako je u svakom boljem klubu na svijetu- nije to nikakva nova filozofija, to je moderan nogomet.

Zbog toga smo i jucer s lakocom iznosili lopte pod presingom kao ranije- sto nije bio slucaj prosle sezone.

Mislim da je upravo Valverde provalio ovu Barcelonu 2016 godine na pocetku nekad, kad smo igrali u kupu sa Bilbaom kad nas je sokirao presingom na nasu veznu liniju, kad nismo mogli da se sastanemo s loptom 45 minuta i to na nasem stadionu. Mi smo Bilbao prosli...medjutim sama je sreca bila sto nismo dobili 4-5 komada vec za poluvrijeme. Od tada je to prekopiralo dosta ekipa protiv kojih smo igrali...Celta, Juve, PSG, Betis u gostima.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 13 sep 2017, 20:06

Opis utakmice juce :)slika

Sent from my HUAWEI GRA-UL00 using Tapatalk

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Kawhi » 13 sep 2017, 20:12

Ako Valverde misli koristiti Messija na 10 mene je malo i strah vas.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 13 sep 2017, 22:19

Nema Coutinha ni u januaru, ne treba ni na kraju sezone :mrgreen:

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 13 sep 2017, 22:57

ja sam rekao i reci cu opet, nije doveden ovo ljeto, nece doci sigurno iduce sezone, biti ce puno boljih opcija i bitnijih pozicija za popuniti od njega, tako da, definitivno cu se protiviti njegovom dolasku iduce sezone

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 13 sep 2017, 23:27

Ekipa se u zimskom prijelaznom roku pojacava samo ako se jedan od igraca ozlijedi na duze vrijeme. A da Coutinho nece da igra u lp liverpool mu de bi dao ni englesku ligu da igra a to ne bi bilo dobro za coutinha a ni za nas da ne igra nikako...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 13 sep 2017, 23:41

Pozdravim mojim katalonskim drugovima, kako ste mi? :)

Moram se odmah dotaći dosadašnjih igara i reči da za sada sve ide jako jako dobro. Za vikend protiv Espanyola rutinski, iako sam mislio da će biti teže jer su oni uvijek tvrdi, ali na kraju ispalo sve top.
Što se sinoćnje tekme tiče, jako sam zadovoljan. Znam da ovdje na forumu se uvijek nalaze neke mane, što i treba naravno, ali mislim da je meč odrađen odlično. Ja sam baš i očekivao onakvo prvo poluvrijeme, jer Juve nije šala ekipa, dobro su se držali, ali zato u drugom poluvremenu se dao gas više, tako da je sve završeno na najbolji mogući način. Moram spomenuti babu, tatu, oca, Titu fudbala - Lea Messija. Kakav je to lik i car i ne znam ti ni ja šta više ne, jednostavno nema riječi na svijetu koja bi opisala umjetnika. Kapa dole još jednom majstore i bespotrebno je ustvari i komentarisati Lea, jer se samo kvari utisak.

Iniesta, Semedo, Umtiti, Busquets, Alba - svi su oni, po meni, odlično odigrali, kao i svi ostali. Jedino negativnu ocjenu dajem Suarezu, ali on će se vratiti u svoj stari sjaj, kad-tad. To je klasa od igrača, polako, svaki napadač ima krizu, pa tako i Suki. Dembele je isto dosta dobro odigrao, vidi se na momku da zna čim primi loptu. Nisam od njega ni očekivao da će biti bolji, tek mu je prva startna tekma, dok se prilagodi, dok se uhoda, razradi, kako, šta itd. Ja mu ne bi zamjerio da ovu godinu ne bude ništa spešl, jer ima brojnih primjera igrača koji dođu u Barcu, pa im treba jedna sezona da se priviknu, jer to je Barca. Sjećam se kad je Neymar došao, nije znao finte uraditi, pa malo po malo, boom. Uglavnom, Dembele je odigrao dobro, par finih poteza, a imao je svoj doprinos i kod golova.

Moram posebno istaknuti momka zvanog Nelson Semedo. Kakva je to zvijer, kakva je to mašinica, aždaha prava po toj desnoj strani. Još kad se u potpunosti privikne, i on i Dembele, ima da ubijaju po toj desnoj strani. Ali, mene je momak prosto oduševio, imamo beka za 10 godina aBd, samo da ga povrede zaobiđu.

Pohvale idu i ka Ernestu Valverdeu. Zna čovjek znanje, iako vidim da mnogi dosta pišaju po njemu. Ima jako dobrih ideja, inovacija, stvari koje je uradio od dolaska u Barcu. Dobar, odmjeren, pametan, a najbolje poznaje Barcu i Barcine slabe tačke iz prethodnih sezona. A gotivan mi je i njegov izraz lica, koji je vazda isti, isto kao da svaki sekund smišlja nove taktike i kuje planove :D. S obzirom na kakve mu je turbulencije prolazila ekipa ovo ljeto, dobro je išta i povezao. Također, atmosfera je vrhunska, a posebno posebno mi je drago što se vraća ta timska igra, timski duh i dobar je balans na terenu. Za sada mi se sviđa njegov rad, a biti će to sve bolje i bolje kako vrijeme odmiče.

Dotakao bi se još i Benedita i potpisa.. Koliko vidim, izgleda ništa od izbora, ne vjerujem da će do 27. septembra skupiti preostale glasove, a brojka je jako velika.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 14 sep 2017, 10:35

jucer ih je imao vise od 9000, a do 2.10 ce skupljati potpise, i ja sam mislio da ih nece skupiti, al kako jucer rekose vise od 9000, zvuci pozitivno po meni, mislim da ce se ipak uspjeti skupiti.

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 14 sep 2017, 11:26

Furymaker je napisao/la:jucer ih je imao vise od 9000, a do 2.10 ce skupljati potpise, i ja sam mislio da ih nece skupiti, al kako jucer rekose vise od 9000, zvuci pozitivno po meni, mislim da ce se ipak uspjeti skupiti.
Obrnuto. Ima 7278, a fali vise od 9000.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 sep 2017, 12:05

messilla je napisao/la:
Furymaker je napisao/la:jucer ih je imao vise od 9000, a do 2.10 ce skupljati potpise, i ja sam mislio da ih nece skupiti, al kako jucer rekose vise od 9000, zvuci pozitivno po meni, mislim da ce se ipak uspjeti skupiti.
Obrnuto. Ima 7278, a fali vise od 9000.
Dzaba, kad nakon toga treba preko 60 milja da se skupi jel ? Ovaj Benedito je isto nesposoban covjek, nije ovo prvi put da ce fejlat. Covjek koji ne moze "skinuti" ove nesposobne lopove s cela kluba, on i ne zasluzuje biti novi predsjednik.
27.10.2020

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 14 sep 2017, 12:21

leorey je napisao/la:Dzaba, kad nakon toga treba preko 60 milja da se skupi jel ? Ovaj Benedito je isto nesposoban covjek, nije ovo prvi put da ce fejlat. Covjek koji ne moze "skinuti" ove nesposobne lopove s cela kluba, on i ne zasluzuje biti novi predsjednik.
Ne, treba dvije trećine ljudi koji su izašli na glasanje.

Prema zvaničnoj stranici oko 110k je ljudi koji mogu glasati. Dakle kad sakupi potpise mislim da minimum 10% članova mora izaći na glasanje, što je oko 11k. Kad bi izašao minimalan broj, trebalo bi oko 7,5k članova da glasa o nepovjerenju.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la AlfredNobel » 14 sep 2017, 14:38

Furymaker je napisao/la:jucer ih je imao vise od 9000, a do 2.10 ce skupljati potpise, i ja sam mislio da ih nece skupiti, al kako jucer rekose vise od 9000, zvuci pozitivno po meni, mislim da ce se ipak uspjeti skupiti.
Rekli su do 27. septembra do nekih 23h da je rok.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la KingJamesMVP » 14 sep 2017, 14:41

U subotu neugodno gostovanje kod Getafea, samo pobjeda dolazi u obzir
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 14 sep 2017, 14:41

leorey je napisao/la:
messilla je napisao/la:
Furymaker je napisao/la:jucer ih je imao vise od 9000, a do 2.10 ce skupljati potpise, i ja sam mislio da ih nece skupiti, al kako jucer rekose vise od 9000, zvuci pozitivno po meni, mislim da ce se ipak uspjeti skupiti.
Obrnuto. Ima 7278, a fali vise od 9000.
Dzaba, kad nakon toga treba preko 60 milja da se skupi jel ? Ovaj Benedito je isto nesposoban covjek, nije ovo prvi put da ce fejlat. Covjek koji ne moze "skinuti" ove nesposobne lopove s cela kluba, on i ne zasluzuje biti novi predsjednik.
pa tko kaze da ce on biti, on je samo pokrenuo da ih makne, cuj nije sposoban da ih makne, ne moze on potpisivati za idiote od sociosa, apsolutno sve cinjenice su na njegovoj strani, omogucio je ljudima da potpisuju i uzivo i online, 3 standa kraj camp nou-a imaju za potpise, a izmedju utakmica i hodaju po gradovima, vjerovatno ce ici i na gostovanje protiv Girone.
Ja opet mislim da ce uspjeti skupiti te potpise, a ako ih skupi, on kaze da ocekuje da do 1.11 Barto podnese ostavku, samo eto, vidit cemo, ima tu jos posla pred njim, kaze protiv Juventusa je samo 20 000 sociosa bilo na utakmici, mal broj, ali opet ne znam, mislim da se moze ovo odraditi, iako su sociosi smradovi kojima je samo trenutni rezultat bitan, a ni Rakiticeva izjava nije nesto pomogla jer su je prenijeli svi mediji u spanjolskoj.

Ja sam citao jucer da je on rekao da smanjili taj rok na 27.9, a da on ocekuje da bude do 2.10 jer je tako zakonom odredjenom, iako se ovi trenutni bore da na brzinu to promjene da ostane 27.9, navodno ih panika hvata sto misli da ce skupit dovoljan broj glasova, al et, vidit cemo.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 14 sep 2017, 15:25



Bek za sljedecih 10 godina :tokralju: :tokralju:

Potpuno je neutralisao Costu i njegovu stranu u utorak :thumbup: Mora se priznati ipak da smo uboli sa Umtitijem i njim za odbranu.

Pokazao vise sada nego Bellerin citavu proslu sezonu.
27.10.2020

parangal
Postovi: 3079
Pridružen/a: 09 apr 2014, 22:45
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la parangal » 14 sep 2017, 22:18

Furymaker je napisao/la:iako su sociosi smradovi kojima je samo trenutni rezultat bitan
A šta je pa drugo bitno zetko? Benedeto se pokazao očajnim vodjom opozicije (kao da je iz ovih naših krajeva)......ćoravi Barto mu je dao "zicer" a on ga nije iskoristio i normalno da sada samo degradira sebe.....naravno mislim na očajnu sezonu, on je malo pretio ali ništa konkretno nije uradio po tom pitanju. Da je tada pokrenuo akciju uz slab prelazni rok koji je Barto odradio (u odnosu na očekivanja) sociosi bi mu sami dolazili u kancelariju i imao bi potpise još pre super-kupa koji bi bio "šlag na torti" za obaranje ćore ali.......

Sad mu je ostalo da kao slepac ispred stadiona na štandovima za kokice i semenke prikuplja potpise onih eventualno nezadovoljnih rezultatom posle utakmice ali očito ni tu nema sreće :lol: ....poznato je da ga ni ja ne volim ali ćora je opasan igrač i prejak za svoje tupave oponente tako da ne samo neće biti vanrednih izbora nego mu se smeši još jedan mandat u budućnosti :lol:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 14 sep 2017, 23:21

Kolašinac zabio više golova ove sezone nego Suarez

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.