Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 13 sep 2017, 00:11

Krenem da se spojim na net, ukucam šifru i onda mi izbaci problem pri provjeri vjerodostojni. A šifra je 100% tačna jer svima drugima radi ista.

Android 7.0, mrtva XA Xperia...
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 13 sep 2017, 00:15

Otelo je napisao/la:Krenem da se spojim na net, ukucam šifru i onda mi izbaci problem pri provjeri vjerodostojni. A šifra je 100% tačna jer svima drugima radi ista.

Android 7.0, mrtva XA Xperia...
Ma i meni se to znalo desavati na razlicitim mobitelima. Restartuj mob, ili ugasi ruter i to bi trebalo rijesiti problem. Kod mene barem jeste.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Otelo » 13 sep 2017, 00:18

Federer17 je napisao/la:
Otelo je napisao/la:Krenem da se spojim na net, ukucam šifru i onda mi izbaci problem pri provjeri vjerodostojni. A šifra je 100% tačna jer svima drugima radi ista.

Android 7.0, mrtva XA Xperia...
Ma i meni se to znalo desavati na razlicitim mobitelima. Restartuj mob, ili ugasi ruter i to bi trebalo rijesiti problem. Kod mene barem jeste.
Probao sam restarirati opet isto, a net mi je od komšije, pa to nije opcija kuknjava
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 13 sep 2017, 00:24

Otelo je napisao/la: Probao sam restarirati opet isto, a net mi je od komšije, pa to nije opcija kuknjava
Onda je mozda i daljina rutera razlog. Kod mene je isto tako znalo biti, jarana poveze na neki stariji Sony, kod mene (cini mi se S4 da je bio) nema sanse. Neki uredjaji bolje 'fataju' wifi signal. :D

Isto tako smo krali od komsije. :mrgreen:

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 sep 2017, 17:17

Otelo je napisao/la:Krenem da se spojim na net, ukucam šifru i onda mi izbaci problem pri provjeri vjerodostojni. A šifra je 100% tačna jer svima drugima radi ista.

Android 7.0, mrtva XA Xperia...
jesi li probao preko Xperia companiona uraditi Software repair?

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 13 sep 2017, 19:50

Opet ja.. Znam da sam dosadan.

Nastala je neka frka-trka oko narudzbe u BHT. Da skratim pricu, postoji mogucnost da cu umjesto J5 2016 dobiti J5 2017.
Citao sam na netu da model 2017 nema Gorilla Glass, da se lako grebe ekran ako nemas zastitu.. I da je poprilicno slab, da pri ispadanju sa neke male visine cak ni zastita ne sprijecava pucanje

Iskustva?

Ima Octa Core procesor, 2GB rama ako se ne varam. Na benchmarku ima vise nego duplo bolje ocjene od modela iz 2016.
7.0 Nougat itd.
Ali to mi nista ne znaci ako je toliko fragilan telefon da ga u zlatnoj kutiji moram nosat kad idem negdje

Avatar
anonimni
Postovi: 10099
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 13 sep 2017, 23:20

Zar su dobili novi J? Kako god, ako te strah uzmeš staklo i masku i ćao :mrgreen: Naravno, paziš da ključeve, kovanice itd. ne stavljaš s mobitelom i to je to
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 00:03

anonimni je napisao/la:Zar su dobili novi J? Kako god, ako te strah uzmeš staklo i masku i ćao :mrgreen: Naravno, paziš da ključeve, kovanice itd. ne stavljaš s mobitelom i to je to
Nije jos u ponudi ali ce biti uskoro, tako mi je radnica danas rekla.

Ma to se podrazumijeva, ali kazu da je staklo toliko osjetljivo da pri padu ni zastitno staklo ne pomaze.
Doduse malo se i pretjerivalo kako sam mogao primijetit, neki ocito izrevoltirani korisnici ga opisase ko da je rijec o papiru, ne telefonu jbg :D
Ali u svakom slucaju me malo zabrinulo

Avatar
anonimni
Postovi: 10099
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 14 sep 2017, 00:20

Ma ne beri brigu, sumnjam da je to toliko loše, ne bi se ni Samsung toliko blamirao... Ti radi sve što možeš da ga čuvaš, sve ostalo je stvar (ne)sreće, i razbijanje i grebanje i šta ja znam šta još, niko ne baca i ne grebe telefon 'nako :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 00:59

Vidicemo prije svega koji cu od ova dva dobit, jos nisam siguran :D Al nek mi je sa srecom koji god da je :D
Nisam neko ko cesto mijenja telefone tako da ..

Hvala u svakom slucaju :thumbup:

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BeSha1992 » 14 sep 2017, 14:36

theboss_RD07 je napisao/la:Vidicemo prije svega koji cu od ova dva dobit, jos nisam siguran :D Al nek mi je sa srecom koji god da je :D
Nisam neko ko cesto mijenja telefone tako da ..

Hvala u svakom slucaju :thumbup:
ako se ja smijem ubaciti, prosli pon. sam kupio J5 2017... Odma' sam stavio ono staklo zastitno i nazad maskicu... Sto se tice perfomansi, pres'o sam sa G3 na ovaj telefon i uopste ne primjecujem razliku toliko, jedino mi se cudno naviknuti na postavke i te zafrkancije... Kamera je fantasticna i prednja i zadnja, 16 gb al' ja cu karticu kupiti za slike da imam dok skupim para... Nisam pokusav'o zakljucavanje na otisak prsta... ako treba jos sta reci cu ti :P
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 18:03

BeSha1992 je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:Vidicemo prije svega koji cu od ova dva dobit, jos nisam siguran :D Al nek mi je sa srecom koji god da je :D
Nisam neko ko cesto mijenja telefone tako da ..

Hvala u svakom slucaju :thumbup:
ako se ja smijem ubaciti, prosli pon. sam kupio J5 2017... Odma' sam stavio ono staklo zastitno i nazad maskicu... Sto se tice perfomansi, pres'o sam sa G3 na ovaj telefon i uopste ne primjecujem razliku toliko, jedino mi se cudno naviknuti na postavke i te zafrkancije... Kamera je fantasticna i prednja i zadnja, 16 gb al' ja cu karticu kupiti za slike da imam dok skupim para... Nisam pokusav'o zakljucavanje na otisak prsta... ako treba jos sta reci cu ti :P
Ako ti, ne daj boze, slucajno ispadne javi sta je bilo hahahah :lol:

Nista, samo javi ako bude kakvih promjena sto se tice performansi, usporavanja i slicno.
Vjerujem da je gotivan telefon, kazu da je mnooogo trzao i kocio na FBu, Chromu i slicnim aplikacijama kad je tek izasao, ali valjda je brzo izbacen update gdje su to rijesili

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BeSha1992 » 14 sep 2017, 19:13

theboss_RD07 je napisao/la:
BeSha1992 je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:Vidicemo prije svega koji cu od ova dva dobit, jos nisam siguran :D Al nek mi je sa srecom koji god da je :D
Nisam neko ko cesto mijenja telefone tako da ..

Hvala u svakom slucaju :thumbup:
ako se ja smijem ubaciti, prosli pon. sam kupio J5 2017... Odma' sam stavio ono staklo zastitno i nazad maskicu... Sto se tice perfomansi, pres'o sam sa G3 na ovaj telefon i uopste ne primjecujem razliku toliko, jedino mi se cudno naviknuti na postavke i te zafrkancije... Kamera je fantasticna i prednja i zadnja, 16 gb al' ja cu karticu kupiti za slike da imam dok skupim para... Nisam pokusav'o zakljucavanje na otisak prsta... ako treba jos sta reci cu ti :P
Ako ti, ne daj boze, slucajno ispadne javi sta je bilo hahahah :lol:

Nista, samo javi ako bude kakvih promjena sto se tice performansi, usporavanja i slicno.
Vjerujem da je gotivan telefon, kazu da je mnooogo trzao i kocio na FBu, Chromu i slicnim aplikacijama kad je tek izasao, ali valjda je brzo izbacen update gdje su to rijesili
Neee sluti Bgt...

Hocuu druze, za sada imam ove osnovne aplikacije fb,messenger, instagram, rezultati, ss.ba i dvije igrice uno i real racing za sada nema problema s tim sto kazes...
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 22:48

BeSha1992 je napisao/la:Neee sluti Bgt...

Hocuu druze, za sada imam ove osnovne aplikacije fb,messenger, instagram, rezultati, ss.ba i dvije igrice uno i real racing za sada nema problema s tim sto kazes...
Ma salim se naravno. Nek ti je sa srecom, da te dobro posluzi :thumbup:

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 sep 2017, 00:17

Sage je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Raja da li slucajno neko ima ili je imao Samsung A5 2017, pa da kaze samo koju rijec o telefonu kakav je ?

Po specifikacijama bi rekao da je odlican al da vidim iz prve ruke dojmove :)
Imam ja..telefon je zvijer. Ne znam koji si imao prije, ali extra je, kamere obe po 16mp, ram 3 gb, memorija 32, display predobar,itd...
Hvala drug, uzeo sam danas ovaj, za sada hvala Bogu predobar, prebrz, sve 5...jedino mala zamjerka sto nema OIS pa prilikom slikanja moras imat poprilicno mirnu ruku da slika ne bi bila mutna nimalo :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la enobarca » 16 sep 2017, 02:33

Razmisljam ovih dana da kupim novi mobitel ali nemam pojma koji bi uzeo, ne trazim nista posebno od mobitela, dovoljno je reci da jos koristim Iphone 4 kupljen prije 5 godina i mijenjam ga samo jer je baterija osla u **** inace bi jos sa njim nastavio :mrgreen: I sad planiram kupiti sta na duze staze tako da bi bilo pozeljno da radi bar 2,3 godine kako treba, nije na odmet ni da kamere budu dobre.Sto se tice cijene oko 800-900 maraka je neka gornja granica koju sam voljan potrositi na mobitel, pucajte prijedloge :mrgreen:

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la chelsea358 » 16 sep 2017, 09:05

enobarca je napisao/la:Razmisljam ovih dana da kupim novi mobitel ali nemam pojma koji bi uzeo, ne trazim nista posebno od mobitela, dovoljno je reci da jos koristim Iphone 4 kupljen prije 5 godina i mijenjam ga samo jer je baterija osla u **** inace bi jos sa njim nastavio :mrgreen: I sad planiram kupiti sta na duze staze tako da bi bilo pozeljno da radi bar 2,3 godine kako treba, nije na odmet ni da kamere budu dobre.Sto se tice cijene oko 800-900 maraka je neka gornja granica koju sam voljan potrositi na mobitel, pucajte prijedloge :mrgreen:
A5(2017),Huawei p10,iphone se,lg g6

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Zodiac » 16 sep 2017, 22:57

Ponekad mi se u ovom dijelu gdje budu notifikacijee slika pojavi kratko ovaj android logo slika ,bude mozda pola sekunde i nestanee,tako je zadnjih par dana i ne mogu da povezem da li sa nekom aplikacijom posebno ima veze .

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 sep 2017, 20:20

Znam da rootanje telefona unistava garanciju, al unistava li recimo flashanje oficijelnog sistema preko odina, tu ne treba root ? garancija je od telecoma..
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 17 sep 2017, 20:46

Papastathopoulos je napisao/la:Znam da rootanje telefona unistava garanciju, al unistava li recimo flashanje oficijelnog sistema preko odina, tu ne treba root ? garancija je od telecoma..
Ako flashas oficijelni firmware garancija ostaje.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.