2017/18 NBA Pre-season

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 13 sep 2017, 12:35

Dallas ce biti u trci za PO isto ko i Lakersi. Ustvari mogu bit u utrci za PO al samo ako DSJ od prvog dana bude imao AS produkciju. Carlisle jest madjionicar al toliki ipak nije.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 sep 2017, 12:39

A nije fakt da je DAL bio u trci za 8.mjesto zadnje 2 sezone do gotovo samog kraja?Dooobroo,ako ti tako kazes....

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 13 sep 2017, 12:50

Bio je zadnje 2 sezone, al ove godine ce Zapad biti jaci nego ikad i GSW, SAS, OKC, HOU, LAC, NOP, MIN, DEN, MEM, POR su igracki bas osjetno jaci od Dallasa koji je tu negdje s Utahom jos. Ne razumijem fakat zasto imas toliku potrebu da omalovazavas Boogiea i ADa. Nisu ni meni toliko sigurni u PO al da ce im Dallas biti ozbiljan suparnik za PO, pa nema jeb.ene sanse.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 sep 2017, 13:00

Niko ne omalovazava Cousinsa,ADa,kao ni Holidaya.To nije istina,jer se radi o extra igracima. Medjutim,ostatak rostera nije ni za Eurolige i to je cinjenica plus ne igraju dugo zajedno plus imaju trenera koje je majstor za up tempo igru,a nikako sa 2 "teskasa".
Medjutim,kako rekoh,postujem svacije misljenje,ali moje je ovakvo.I ne znam sto si se uhvatio DAL,UTA ili bilo koje ekipe izvan onih 7 koje sam naveo.To su timovi koji ce biti tu negdje,ali svakako samo jedna ce upasti u 8.Znaci totalno nebitno da li ce NOPu glavni kandidat biti DAL ili DEN,poenta je da su NOP za mene u borbi za 8.mjesto.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2017, 13:21

josh childress u nuggetsima

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la IlCapitano » 13 sep 2017, 14:02

NEZALAGANJE je napisao/la:Zapad i jeste upravo tezi jer su mlade ekipe uglavnom stasale,dok su se mnogi pojacali.Griffin se ocekuje u decembru,ali reci kako nemaju beka izmedju Riversa,Teodosica,Beverleya i Williamsa je smijesno.Roster LAC je poprilicno sirok kad su kompletni.Nedostaje zvijezda u izostanku Griffina i to ce im biti problem posto sam to previdio,ali ekipa koja nekoliko godina zaredom igra PO i ima dokazanog trenera ce sigurno biti u trci za PO u najmanju ruku.
MIN ima probleme sa spaceingom,ali je sveukupno gledano,roster barem 2 puta talentovaniji od rostera NOP i nije istina da ce imati jednu od losijih klupa.To mogu imati iz razloga sto Thibs "jase" svoje startere do iznemoglosti,ali imena poput Crawforda,Muhammada,Bjelice i Dienga ni u kom slucaju nisu slaba.
Rekord POR sa Nurkicem u postavi govori za sebe,dok se ne polaze suprotno.
DEN isto tako talentovan od-do plus dodali jednog od najboljih PFova lige.
Zatim,reci da DAL nema nikakve sanse sa Carlisleom je novi apsurd.Iako su zadnje 2-3 sezone ocajni ,gledajuci roster,ljudi su u nekoliko tekmi bili od PO i bukvalno su uvijek u borbi za 8.mjesto.
UTA nema potrebe ni pominjati jer sam je naveo kao jednu od ekipa koja ce se boriti za 8.mjesto i to je sasvim realno sa odbranom i sistemom koji ce i dalje biti tu.

Gdje ti je MEM u tom tvom poretku?? Conley i Gasol kao i citava njihova ekipa je godinama u POu.Pod Fizdaleom su itekako napredovali i odlasci istrosenih igraca to nece promijeniti.

Ja i dalje tvrdim da ce NOP biti u trci za POom,ne vise od tog,ali gurati ih u top 5 nakon sto su propustili PO prosle sezone i prakticki se nisu ni pojacali,te izgubili najboljeg SFa, je nonsens.
I da,zanimljivo da svima pominjes povrede,a zaboravljas da je AD hodajuca bolnica.Lik ne moze sastaviti 10.utakmica, a da nesto ne povrijedi.Da ne pominjem historije povreda Holidaya,Ronda,Asika,Pondextera koji nije igrao 2 god itd itd.
Kad kažem nemaju drugog beka mislim na SG. Teodosić je nedokazan i možda najgori defanzivac od svih startnih bekova sljedeće godine, a ako se dobro sjećam negdje sam čitao da će startati on i Beverley. Slažem se da će biti u utrci za PO, zato sam i rekao da mi 5-10 mjesta stoji sve u par pobjeda i odluka će pasti na međusobne duele ekipa. Clippersi baš zato što su dugo bez Griffina na početku sumnjam da će imati puno pobjeda, a na Zapadu ako na početku zaostaneš kasnije se teško čupati.

Minnesota ima Butlera kao sigurnu stvar i Townsa koji je fantastičan, ali i dalje igra samo jednu stranu parketa. Wiggins npr. ničim nije pokazao da donosi više pobjeda od Holidaya. Klupa je blagi užas. Osim Dienga imaš dva neefikasna strijelca sa puno dodira, Crawford igra samo na ime i dalje, Bjelica je ok. Bukvalno u ekipi imaju dva odlična defanzivca - Butler i Gibson.

Za POR i DEN sam se složio.

Utah, opet, nema konstantnog strijelca, izgubili su all star krilo i odličnog PG-a. Prošle godine su napravili iskorak, ali svake prije toga podbacili unatoč talentu.

Memphis mi je tu negdje, samo mislim da su izgubili previše identiteta odlaskom Allena i Randolpha, imaju tri odlična igrača u Conleyu, Gasolu i Greenu ako se vrati, ali mimo toga baš ništa. McLemore se povrijedio već, Parsons i Evans su hodajuće bolnice. Kad bi bili zdravi definitivno upadaju u PO.

Slažem se ja s tobom da će NOP biti u utrci i neće se nešto posebno odvojiti od bilo koga, poredak je tu onako reda radi, samo se ne slažem da je bilo kome ispod 4. mjesta nešto garantovano niti da se NOP nije nimalo pojačao.
ali gurati ih u top 5 nakon sto su propustili PO prosle sezone
Minnesota je propustila PO također, a bio je ogroman hype na slabijem zapadu prošle godine. Nikakva to garancija nije.
prakticki se nisu ni pojacali,te izgubili najboljeg SFa, je nonsens.
Kako se nisu pojačali? Cousins je doveden za ovu sezonu, onaj kraj i 20 utakmica poslije tradea ništa ne znače. Može biti samo plus jer se neće morati prilagođavati od početka, već imaju neko iskustvo i trening kamp skupa. Izgubili Hilla jesu, ali njegov glavni doprinos je bio defanzivno, to su riješili Allenom. Pondexter je trejdan i nije igrao dvije godine nikako, ne znam što njega uopšte spominješ u nekim kombinacijama, Asika također. Ostatak prošle godine:

Frazier<Rondo
Holiday=Holiday
Hill=Cunningham
Davis=Davis
Cousins<<<<<<<<Asik, Motiejunas, Ajinca, Terrence Jones
Plus, sa klupe Moore, Clark, Allen sve dokazani NBA rotacijski igrači i doći će još jedan visoki umjesto Asika/Ajince, Hollisa Thompsona, Seldena i sličnih koji su prošle godine morali igrati. Daleko od eurolige kao što tvrdiš.

Povrede jesu veliki upitnik za njih, to sam odmah u prvom postu rekao, ali bili su pozitivni znakovi zadnje dvije godine. Glavni problem su bili Evans, Gordon i Anderson koji su sad svi otišli, Rondo od ACL-a nije odigrao manje od 68 utakmica, a i ti izostanci su uglavnom bili odmor ili sranje Hoiberga prošle godine kad je 5 utakmica presjedio na klupi. Davis 75 utakmica prošle godine, Clark 77, Moore 73, Holiday zbog bolesti žene izostao na početku sezone, bez većih povreda zadnje 2-3 godine također. Ali u suštini slažem se, oni su ukleti i ne bi me iznenadilo da prvi dan kampa neko nogu slomi i sve ovo pada u vodu, ali ako su sve ekipe zdrave ne bi trebali imati problema.

Na kraju, kad nabrajam sve ove probleme drugim ekipama ne znači da mislim da su loše ili da nemaju pozitivnih stvari, samo ti pokazujem da i drugi osim NOP-a imaju jednako velike upitnike, nema tu garancija.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la alemsa » 13 sep 2017, 15:47

Epidaurus je napisao/la:Bio je zadnje 2 sezone, al ove godine ce Zapad biti jaci nego ikad i GSW, SAS, OKC, HOU, LAC, NOP, MIN, DEN, MEM, POR su igracki bas osjetno jaci od Dallasa koji je tu negdje s Utahom jos. Ne razumijem fakat zasto imas toliku potrebu da omalovazavas Boogiea i ADa. Nisu ni meni toliko sigurni u PO al da ce im Dallas biti ozbiljan suparnik za PO, pa nema jeb.ene sanse.
Nije jaci od onog kad su spursi zavrsili 6-i



Nigdje Kawhija, nikako da ga vidim na ovim videima a da nije repka hebte.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Jeftha » 13 sep 2017, 15:49

Cousins i Davis u playoff ekipi mogu biti max drugi igraci, dakle malo bolji od Kevina Lovea.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12968
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Belmin6 » 13 sep 2017, 16:30

Jeftha je napisao/la:Cousins i Davis u playoff ekipi mogu biti max drugi igraci, dakle malo bolji od Kevina Lovea.
Davis drugi igrac? :rol: :rol:

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la filip13 » 13 sep 2017, 16:36


Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Besic » 13 sep 2017, 17:05

Durant najavio pohod na novu titulu.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 13 sep 2017, 18:58

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Kawhi » 14 sep 2017, 14:57

alemsa je napisao/la: Nigdje Kawhija, nikako da ga vidim na ovim videima a da nije repka hebte.
Trenira čovjek. Yebo ove budale. :D
Besic je napisao/la:Durant najavio pohod na novu titulu.
Sunce ponovo izašlo na istoku.
Jeftha je napisao/la:Cousins i Davis u playoff ekipi mogu biti max drugi igraci, dakle malo bolji od Kevina Lovea.
Davis je još mlad. Možda napreduje.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 14 sep 2017, 21:55

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Donnie Darko » 14 sep 2017, 22:02

miki_92 je napisao/la:Statement dresovi

http://news.sportslogos.net/2017/09/13/ ... e-jerseys/


slika
slika

Nice. Još jedan razlog za gledati Wolvese.

Btw classic dres Sunsa. Ovo su trebali biti glavni dresovi.

slika

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Kawhi » 14 sep 2017, 22:22

Kingsi najljepši statement.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la BernardBarnjak » 15 sep 2017, 09:11

Ukusi su stvarno razliciti. Meni je ovaj minnesotin dres uzasan. Mozda i promjenim misljenje kad ih vidim na utakmicama...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la branimir85 » 16 sep 2017, 00:58

Jason Terry returning to Bucks :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 16 sep 2017, 08:02



Barea :mrgreen:

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Scof1eld » 16 sep 2017, 10:19

miki_92 je napisao/la:slika
Makar znamo za koju je kucu Vivek u Got-u
ser del barça es el millor que hi ha !

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.