Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 26 sep 2017, 00:19

Brokula je napisao/la:
Jack je napisao/la:Ko je ponovo najvise pretrcao? :kafa:


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Ozil?
Od njega vise Conte pretrci


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 26 sep 2017, 00:21

AA23 ja ne znam kako ti podnosiš ovo blaćenje najbolje desetke
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 26 sep 2017, 00:27

Nacho odlican veceras.
Pld W D L
38 26 12 0

jugoslaven
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 sep 2017, 01:43
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la jugoslaven » 26 sep 2017, 00:37

Ne razumijem zašto nam prvo treba WBA promašiti tri ili četiri mrtve prilike u prvom poluvremenu da bi shvatili da nema utakmice u kojoj su ranije upisani bodovi. Srećom, Cech I Nacho su nas spasili nepotrebne nervoze u drugom poluvremenu, ali igra u defanzivi, naročito u prvom poluvremenu, daleko je od one koja nam može osigurati bilo šta više nego što smo zadnjih sezona uradili.

Lacazette je počeo da radi ono što je u Lyonu radio godinama, čovjek je bez prilike za gol postigao dva gola i to nam je očajno nedostajalo već godinama, ali opet mislim da ova 3-4-2-1 formacija nije opcija protiv manjih ekipa, posebno na Emiratesu. Kao što sam u uvodnom komentaru na ovom forumu napisao, slijedi nam dva poprilično lagana meča gdje sa šest osvojenih bodova možemo da se vratimo u vrh, a onda je sve moguće. Po meni, Ramsey je večeras pojeo na poziciji "free roam" playmakera i definitivno bi ga volio malo češće gledati na ovoj poziciji, s tim da bi i Jack mogao biti neka opcija za veznu liniju.

Od negativnih stvari, pored te odbrane u prvom poluvremenu, izvdojio bi Wengerovo nejasno čuvanje treće izmjene kod rezultata 2:0 za nas pored toga što imamo na klupi Jacka i Thea, igrače koji će u sljedećim utakmicama možda dobiti priliku, a onda od njih treba očekivati da naprave prevagu, mada, ako je to zbog Evropa lige, poštujem.
Fudbal nije samo 90 minuta na ekranu

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 26 sep 2017, 00:40

Ja samo ne razumijem šta to ima Xhaka što nema Wilshere... Nijedan nisu defanzivni vezni, tako da ne vidim poentu forsiranja Xhake više kad ga očigledno ne ide
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 26 sep 2017, 00:42

jugoslaven je napisao/la:Ne razumijem zašto nam prvo treba WBA promašiti tri ili četiri mrtve prilike u prvom poluvremenu da bi shvatili da nema utakmice u kojoj su ranije upisani bodovi. Srećom, Cech I Nacho su nas spasili nepotrebne nervoze u drugom poluvremenu, ali igra u defanzivi, naročito u prvom poluvremenu, daleko je od one koja nam može osigurati bilo šta više nego što smo zadnjih sezona uradili.

Lacazette je počeo da radi ono što je u Lyonu radio godinama, čovjek je bez prilike za gol postigao dva gola i to nam je očajno nedostajalo već godinama, ali opet mislim da ova 3-4-2-1 formacija nije opcija protiv manjih ekipa, posebno na Emiratesu. Kao što sam u uvodnom komentaru na ovom forumu napisao, slijedi nam dva poprilično lagana meča gdje sa šest osvojenih bodova možemo da se vratimo u vrh, a onda je sve moguće. Po meni, Ramsey je večeras pojeo na poziciji "free roam" playmakera i definitivno bi ga volio malo češće gledati na ovoj poziciji, s tim da bi i Jack mogao biti neka opcija za veznu liniju.

Od negativnih stvari, pored te odbrane u prvom poluvremenu, izvdojio bi Wengerovo nejasno čuvanje treće izmjene kod rezultata 2:0 za nas pored toga što imamo na klupi Jacka i Thea, igrače koji će u sljedećim utakmicama možda dobiti priliku, a onda od njih treba očekivati da naprave prevagu, mada, ako je to zbog Evropa lige, poštujem.
Slazem se


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la VGS » 26 sep 2017, 01:17

Fakat Dzaka izgleda pre pre pre tromo na terenu. Imam osjecaj da je Mertesaker okretniji od njega. Ne svidja mi se nikako njegova igra ove sezone, ocekivao sam puno vise.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 26 sep 2017, 01:58

anell je napisao/la:Nacho odlican veceras.
jel to rejal igro veceras mi nismo mogli da gledamo dvije tekme istovremeno, al valjda ti mozes, multitekstualni prenos imas vjerujem
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Rosicky
Postovi: 8307
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Rosicky » 26 sep 2017, 02:18

Budimo ozbiljni malo i manimo se Jacka...nije u AFCB bio koristan a da nama bude.

Samo santi kazorla nam treba

Avatar
Marsal
Postovi: 22695
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 26 sep 2017, 11:07

VGS je napisao/la:Fakat Dzaka izgleda pre pre pre tromo na terenu. Imam osjecaj da je Mertesaker okretniji od njega. Ne svidja mi se nikako njegova igra ove sezone, ocekivao sam puno vise.
Bolji je bio pred kraj prošle sezone nego sad, zapravo zadnjih 10-ak utakmica prošle sezone je prekuc'o, očekivao sam da će ovu sezonu eksplodirat, dase privikao na Englesku i ekipu, ali on gori nego tek kad je došao.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Ramsey16 » 26 sep 2017, 11:17

Ma on je za sporiji tempo i da ima brisani prostor oko sebe i da salje duge lopte i to je to.

Pa bolje Elneny igra i defanzivno i bolje se snalazi u duel igri i iznosenju lopte.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 26 sep 2017, 11:44

ElNeny :rol:

ElNeny je beskoristan igrac cija igra se zasniva na pasu prvom do sebe. Kad god pokusa nesto konkretnije, ili izgubi loptu ili ukopa Xhaku. Sjetimo se samo prvog kola....


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 26 sep 2017, 11:56

I Xhaka i Elneny su bezmudi igrači nažalost.. Mogu funkcionisat na terenu u specifičnim situacijiama i ništa više.
Mi sa njima napad ne možemo izgraditi jer jednostavno nemaju muda primiti loptu od štopera, okrenuti se i distribuirati naprijed. Mene je iziritiralo sinoć koliko put su Mustafi/Kos imali loptu u nogama i morali slati duge lopte ili kružiti okolo preko Kolašinca i Bellerina jer od ove dvojice nema ništa kad je link up play u pitanju. Nama neopisivo fali Cazorla, počet ću ga sanjat majke mi.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la QUARTERBACK » 26 sep 2017, 12:02

kakav je ovo offtopic na temi, pazite sta pisete zadnja opomena!!
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Ramsey16 » 26 sep 2017, 12:11

Jack je napisao/la:ElNeny :rol:

ElNeny je beskoristan igrac cija igra se zasniva na pasu prvom do sebe. Kad god pokusa nesto konkretnije, ili izgubi loptu ili ukopa Xhaku. Sjetimo se samo prvog kola....


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Korisniji po tim od xhake sto i nije tesko
Odavno losiji vezni red nismo imali tj svake godine sve losije stojimo u veznom redu.

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 26 sep 2017, 13:07

Me ne razumes se ti u ovo, okani se corava posla :kafa:

ElNeny nista ne pokusava a puno grijesi. Xhaka makar ima ona duge lopte, umije ponekad i zaustavit nesto ali on nije WC igrac i logicno da tako i ne izgleda


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 26 sep 2017, 13:19

Ja sam rekao dosta puta, naš problem nije napadačkog tipa, mi stvorimo dovoljno prilika da rasturimo neke ekipe ( kada je Ozil tu naravno ), problem leži u najslabijoj sredini od svih konkurenata u EPL.

Zbog ovakve sredine odbrana debelo ispašta, pa se nama učini da je Mustafi kriv zato što na sredini puše promaha, tako ljudi krive i Ozila kada Ramsey dođe iz centralnog veznog u špic.

Do koga je? Do Wengera naravno, sa ovako jadnom sredinom nema šta tražiti u ozbiljnijim takmičenjima.

Pogledajte sinoć naprimjer :

Elneny i Xhaka, sa defanzivne strane oni ne bi mogli zaustaviti kontru Sarajeva ili GOŠKa iz Gabele, Koscielny i Mustafi osvajaju te duele na sredini, a oni su štoperi, e sad skontaj kad ti moraš osvajati na sredini pa pratiti igrača nazad da ne primimo gol, ja mislim da ovo potiče iz sredine najviše.

Elneny ne može nikoga zaustaviti, Xhaka može dobiti samo crveni, znači imaš 0% defanzive, ljudi su totalno bezopasni po protivnike, a kada Ramsey igra na CM-u, on igra polušpica, bude istureniji od Ozila, pa se Ozil vraća na centar da prekida kontre ( što naravno ne može jer nije takav tip igrača ) i mi primamo jeftine kontre nakon greške Xhake i ostalih.

Govorio sam i da se Matić dovede, taj čovjek bi pojeo kod nas, ali prosto ova filozofija Wengera je kriva za ovo, za ovu sredinu, jer ne zna ni on šta hoće, doveo je svjetsku klasu na desetku, doveo je svjetsku klasu u vidu napada Alexisa, golmana klasu Čeha i Aleksa Lakazeta koji je odličan špic i među najboljim zadnje 3 godine.

Šta treba da se popravi? Uzmite Čelzi i Mančester United, pogledaj sa kime igra Lukaku i Morata, znači njihovi igrači su totalno rasterećeni tih defanzivnih uloga, Pogba naprimjer sada vrlo bolje igra, jer on nije taj klasični DMF, sada to radi Matić, plus rotacija i široka klupa dobrih igrača.


Čelzi

Bakayoko - Kante

Svaki igrač u ofanzivi će da blista kod Čelzija, upravo jer njihova čvrstina leži u ovoj sredini, nema jeftinih kontri, a ima mnogo napada, ofanzivni dio ima zadatak samo da kreira šanse i da ih koristi, resterećeni su u potpunosti svih defanzivnih uloga jer imaju KVALITETNE igrače na sredini koji donose defanzivno i ofanzivno.

Matić - Pogba

Matić radi posao za dvojicu, Pogba je ofanzivno jak, ali i dominira na sredini, zašto napad ne bi blistao kada imaš provjerene igrače koji ti drže oslonac ekipe, sredinu, vezu između napada i odbrane, stvarno su jaki na ovom dijelu, zato i naprijed dominiraju jer imaju jakog špica koji dobija mnogo prilika na meču, a pozadi imaju štopere koji će da isprate propuste sredine.

Xhaka - Ramsey, Xhaka - Elneny, Xhaka - Coquelin

Uporedi naše i njihove, Ramsey i Xhaka najveći kikseri u ekipi, Xhaka sa svojim lucidnim pasovima, Ramsey sa pasovima kojim ukopava igrače i daje kontre za gol protivnicima, tako bi se desilo i sinoć da nije Monreal bio fantastičan. Ramsey luta na terenu, on je totalno nedisciplinovan igrač i ne bih ga volio gledati uopšte na terenu za Arsenal, čovjek niti smrdi niti miriše, ima dobrih partija, ima groznih partija, Wenger ga forsira i forsira umjesto da dovede pravog centralnog veznog, dok je Cazorle bilo funkcionisali smo fenomenalno, ali zato što je bio disciplinovan i nije glumio polušpica nego igrao svoju pravu poziciju.

Xhaka..više centralni nego zadnji vezni, ali Wenger ga tjera da igra zadnjeg veznog, kada bi doveli nekog pravog DMF-a i dali Xhaki ulogu da igra Cazorlinu poziciju, imam osjećaj da bi bio dosta bolji, ovako ne zna gdje udara, spor je, ima šut, griješi u dodavanjima i podliježe pritisku nakon što Ramsey odluta sa sredine u špic, udari presing eto greške i gol, yebote Ozil se vraća na sredinu da kupi lopte dok Ramsey šetka po njihovih 16, naravno presing i na Ozilu i zdravo, ko je kriv za gol?


Mnogo mi grešaka imamo u sredini, najslabija sredina u historiji Arsenala definitivno, jedan Denilson i Song bi pojeli ovakve tekme, kako god retardirani da su bili. Na Arsenal-Maniji su me jednom napali jer sam napisao da imamo najslabiju sredinu u ligi od konkurenata, a pravdali su se kako smo uništili Čelzi u FA Kupu te da je ova sredina odlična.

:rol:

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 26 sep 2017, 13:23

Koliko ja znam, sredina Xhaka Ramsey je zaustavila Čelzi. Ali mozda sam je gledao drugu utakmicu.




Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 26 sep 2017, 13:35

Ruku na srce ono je više bio sam Ramsey :mrgreen:

Da nam je onaj Ramsey i Ozil iz prvog dijela sezona 13/14 :'(
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 26 sep 2017, 14:24

Tad nam je Flamini legao kao budali šamar, a jeste ono lijep početak sezone bio :mrgreen:

Prvi na tabeli, do povreda Ramseya i Ozila.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.