KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 11 okt 2017, 07:08

Jedan samo dok u play-off idu prva 4 tima i onda tako razigravaju, prvi i cetvrti pa onda drugi i treci.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 11 okt 2017, 13:11

A sta je sad sa domacim prvenstvima, recimo da nekim cudom bosna osvoji domace prvenstvo jel bi opet igokea igrala aba a bosna aba2 ligu
You are someone else I am still right here

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 11 okt 2017, 13:14

fera je napisao/la:A sta je sad sa domacim prvenstvima, recimo da nekim cudom bosna osvoji domace prvenstvo jel bi opet igokea igrala aba a bosna aba2 ligu
Ne bi. Bosna ima dvije sanse da udje u prvu ABA ligu. Jedna je da osvoje drugu ABA ligu, a druga je da osvoje domace prvenstvo, sto je nemoguce ako Igosima do kraja ostanu ovi Amerikanci.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ovisnik » 11 okt 2017, 21:58

zirado80 je napisao/la:Ovu utakmicu je izgubio trener, katastrofalno vodjenje utakmice, bez ikakvog osecaja za igru..u poslednjoj cetvrtini 4 uzastopna napada za ikonica a covek ne moze da dise..

? са SM-N910C уз - &
Aco je realno loše rješenje za klupu Bosne.Krupalija je insistirao na njemu i data mu je šansa,a odluka nije zasnovana na kvalitetu nego na principu"dobri smo" i "vojnik je kluba".Trener vrijedi kao pola tima i očigledno je da je napravljena greška sa Acom.Što prije to shvate,veća je šansa da se počne pobjeđivati i da istaknute ambicije budu realne.Roster nije loš, Knežević,Pašajlić,Walker,Šturanović,novi centar, sigurno imaju kvalitetu za sami vrh ABA2,uz novog trenera i bar dva pojačanja uz otkaz radukiću,američkom veteranu,duraku i sličnim antitalentima.

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la dnalydal » 12 okt 2017, 08:55

Budali je jasno da će za mjesec dana trener već biti bivši. Ne bih rekao da je on ultimativno loš trener. Nekada i dobri treneri ne mogu da ostave svoj pečat na određenoj grupi igrača jer se jednostavno ne ostvari prava hemija, kao i u bilo kojoj zajednici ljudi. Činjenica je da nešto ne funkcioniše i da nešto treba da se mijenja da se ekipa digne iz mrtvila u koje je zapala nažalost već na samom početku sezone, Ovo ovako zaista ne izgleda dobro i to je svakako jasno svakome pa i samome Damjanoviću.
Što se Jorovića tiče, nisam baš sasvim upućen, ali najvjerovatnije da je prvenstveni razlog njegovog dolaska taj što je pristao da radi ili za male pare ili džaba s jedne strane, a svakako da i menadžerska agencija u tome ima velikog udjela. Bilo kako bilo, ako će ostati na tome da on bude samo pomoćnik, ne vidim u tome ništa loše. To je igrač kojeg su samo teše povrede spriječile da napravi veliku karijeru u evropskim okvirima, tako da se od njega sigurno štošta može naučiti, pogotovo kada su u pitanju mladi igrači......i tu moj iskaz završava, jer gle čuda, mi mladih igrača nemamo....

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la mahalac » 12 okt 2017, 11:24

Jednom malo ovo oko mladih igraca.
Mladih igraca nema niti ce ih uskoro biti. kkBosna jedva da zivi skupa s prvim timom. U prethodnom periodu mlade igrace trenirali su uglavnom volonteri, nekad momci s DIF'a, sve zajedno jedva vegetiralo u skladu s stanjem u klubu.
Da bi se stvorio jedan mladi igrac treba dugo vremena i paznje, truda/rada I najvaznije profesionalnog trenera. To mu ga dodje kao mali fakultet negdje oko 5 gd s tim da se krene od pionira.
A vrijeme ne stoji, granice se pomjeraju, susjedi u okruzenju daleko napreduju i podizu ljestvice.
Tek prosle sezone kkBosna je dovela profesionalca koji je preuzeo mladje kategorije, sistematski radi s njima I nadati se da za 3 godine imamo barem dvojicu mogucih mladih igraca sposobnih za klupe/trash timea. Nadati se!
Da ne govorim da je klubu mnogo jeftinije kupiti polovnjaka iz okruzenja koji ce za jeftine pare odraditi ako ne bolje onda isto kao ti potencijalni igraci. Naravno to nije put kojim treba ici!
Situacija nije nista bolja ni u drugim Sar. klubovima/skolamama kosarke tj skupljacima clanarina. Jedino Sparsi ozbiljno rade s omladinskim selekcijama vec vise godina I tu se naravno vide neki rezultati/citaj prodaja.
Ima tu jos aspekata uglavnom financijskih koji kao u svemu ne idu mladima tj njihovim roditeljima na ruku sto se vec uklapa u pricu o sveopstem nedostatku sistema.
Primjera radi, mladi kosarkaas da bi uspio mora napustiti redovno obrazovanje(formalno zavrsiti neku low class skolu), potpuno se posvetiti sportu skupa s porodicom I kad I "ako" uspije da zaigra negdje nije bitno gje Kakanj, Bosna, Bosnjak, Sloboda....dobije bon da se hrani u trznom centru I neredovnih 5-6-7 stoja plate :shhh: ...ko bi to zelio za svoje dijete?
Entuzijasta I zaljubljenika ovog sporta ima, oni se trude I daju sebe ali se to svodi na endemske primjere I zato je pojava dobrog mladog kosarkasa endemska pojava.
:kafa:
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 12 okt 2017, 17:42

kobe24 je napisao/la:
fera je napisao/la:A sta je sad sa domacim prvenstvima, recimo da nekim cudom bosna osvoji domace prvenstvo jel bi opet igokea igrala aba a bosna aba2 ligu
Ne bi. Bosna ima dvije sanse da udje u prvu ABA ligu. Jedna je da osvoje drugu ABA ligu, a druga je da osvoje domace prvenstvo, sto je nemoguce ako Igosima do kraja ostanu ovi Amerikanci.
Ona prosla sezona bosne izgleda bas uozbiljila igokeu odavno nisu imali bolji tim
You are someone else I am still right here

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 12 okt 2017, 19:52

Za vikend gostujemo Širokom u domaćem prvenstvu, u utorak igramo u Mostaru ABA2 protiv Zrinjskog, u srijedu FIBA Europe Cup u Skenderiji protiv Antwerpa :wtf: :opaopa:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 12 okt 2017, 20:11

kovacic je napisao/la:Za vikend gostujemo Širokom u domaćem prvenstvu, u utorak igramo u Mostaru ABA2 protiv Zrinjskog, u srijedu FIBA Europe Cup u Skenderiji protiv Antwerpa :wtf: :opaopa:
Taj fibin kup je najmanje bitan i tu treba pustit rezervni tim. Ima ovih 5-6 momaka koji ce dobijati mizernu minutazu u aba ligi i plus jos nekoliko juniora i neka oni to odrade. Rezultat tu svakako nije primaran.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ziggs » 12 okt 2017, 20:18

fera je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
fera je napisao/la:A sta je sad sa domacim prvenstvima, recimo da nekim cudom bosna osvoji domace prvenstvo jel bi opet igokea igrala aba a bosna aba2 ligu
Ne bi. Bosna ima dvije sanse da udje u prvu ABA ligu. Jedna je da osvoje drugu ABA ligu, a druga je da osvoje domace prvenstvo, sto je nemoguce ako Igosima do kraja ostanu ovi Amerikanci.
Ona prosla sezona bosne izgleda bas uozbiljila igokeu odavno nisu imali bolji tim
Dodik se osjetio ugroženim :lol:

Avatar
HNKBranitelj
Postovi: 210
Pridružen/a: 13 avg 2015, 16:20
Lokacija: Mostar-jug
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la HNKBranitelj » 13 okt 2017, 12:43

Ziggs je napisao/la: Dodik se osjetio ugroženim :lol:
Možemo mi pričati šta hoćemo ali lik se doslovno šprda i ruga sa BH ligom, ne može im niko prići
HNK Branitelj Mostar 1992

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 13 okt 2017, 13:58

HNKBranitelj je napisao/la:
Ziggs je napisao/la: Dodik se osjetio ugroženim :lol:
Možemo mi pričati šta hoćemo ali lik se doslovno šprda i ruga sa BH ligom, ne može im niko prići
trenutno mu se može sto bi se reklo. Samo sto u košarci vrlo brzo mogu stvari da se promjene jer se moze za sezonu dvije napraviti jako dobar tim kad bi se krenulo ulagati kako treba u sport. Evo bosna da je zadrzala trenera bi bila vec relativno ozbiljan protivnik dok je prošle sezone sve sto se napravilo bilo iznenađenje. Ovako sad imamo jos jacu igokeu i slabiju bosnu dok ove ostale nisam toliko pratio.
You are someone else I am still right here

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ziggs » 13 okt 2017, 16:18

HNKBranitelj je napisao/la:
Ziggs je napisao/la: Dodik se osjetio ugroženim :lol:
Možemo mi pričati šta hoćemo ali lik se doslovno šprda i ruga sa BH ligom, ne može im niko prići
To stoji, jednostavno lik voli košarku :D

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 13 okt 2017, 21:18

HNKBranitelj je napisao/la:
Ziggs je napisao/la: Dodik se osjetio ugroženim :lol:
Možemo mi pričati šta hoćemo ali lik se doslovno šprda i ruga sa BH ligom, ne može im niko prići
kad mozemo pricati svasta da i ja pricam nesto ali je ugasio kk.borac bl.fk.borac.rk.borac na izdisaju tako daje tacno dase on sprda i ruga BH ligom al pazi Banja luku opasno jos samo cijim parama.

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Sebulba » 14 okt 2017, 12:18

svrakino1921 je napisao/la: kad mozemo pricati svasta da i ja pricam nesto ali je ugasio kk.borac bl.fk.borac.rk.borac na izdisaju tako daje tacno dase on sprda i ruga BH ligom al pazi Banja luku opasno jos samo cijim parama.
Borac previše podsjeća na bivšu državu i BiH, zato je vjerovatno gledao da ih ugasi jer laktaški međed ne krije da želi razoriti BiH ali šta je sa našim patriJotama, koji se deklarativno izjašnjavaju kao veliki spasioci BiH a u praksi rade sve suprotno. Nije nama međed ugasio KK Bosnu, Slobodu, Čelik, Želju, Sarajevo, ŽKK Bosnu i da ne nabrajam dalje, a evo "Fadile Oprosti" najavio i gašenje košarkaške reprezentacije ove države.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ASD » 14 okt 2017, 14:50

Sebulba je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la: kad mozemo pricati svasta da i ja pricam nesto ali je ugasio kk.borac bl.fk.borac.rk.borac na izdisaju tako daje tacno dase on sprda i ruga BH ligom al pazi Banja luku opasno jos samo cijim parama.
Borac previše podsjeća na bivšu državu i BiH, zato je vjerovatno gledao da ih ugasi jer laktaški međed ne krije da želi razoriti BiH ali šta je sa našim patriJotama, koji se deklarativno izjašnjavaju kao veliki spasioci BiH a u praksi rade sve suprotno. Nije nama međed ugasio KK Bosnu, Slobodu, Čelik, Želju, Sarajevo, ŽKK Bosnu i da ne nabrajam dalje, a evo "Fadile Oprosti" najavio i gašenje košarkaške reprezentacije ove države.
U Sarajevu, Zenici, Mostaru, Tuzli itd. nije međed Dodik krvi ni 1% nego drugi međedi.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VGS » 14 okt 2017, 15:25

Hoce li biti kakvog streama?

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Esport » 14 okt 2017, 15:26

Gledam na Areni Split:Zrinjski, obje ekipe mi ne izgledaju igrački jaći od Bosne ali igrom su jaći.
Ono što sam gledao sadašnju Bosnu, igre nema, očito je do trenera. Nije mi jasno zašto je promijenjen trener, onaj je prošle sezone solidno vodio ekipu.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VGS » 14 okt 2017, 15:28

Nije vodio solidno vec odlicno, a dobio covjek vjerovatno dosta bolju ponudu da ide.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Bassha » 14 okt 2017, 15:39

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.