Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 13 okt 2017, 15:56

lumani je napisao/la:
Nihad je njihov produkt,mozda nije uspio za Barcu da igra ,ali su ga oni stvorili..Bojan Bogdanovic je ista prica,nije lako uletjeti u prvi tim,ali sama cinjenica da si igrao u Barceloni/Realu je prednost u karijeri..Emir nije los igrac,ali imam osjecaj da neko drugi upravlja sa njegovom karijerom.Ne moze mi niko reci da mu nisu mogli srediti da igra npr u Njemackoj ligi :!: :?:
Jasta, zato Mega izbacuje svake godine toliko igraca, a Barcelonini stagniraju ili nazadaju. Jedan Hezonja je dosao u nba ne zna neke osnove, Vezenkov takodjer top igrac 95 generacije, jos prije tri godine dominirao u Arisu, cini mi se cak i mvp grckog prenstva, sad je vec mogao biti igrac koji ce voditi jednu od vecih ekipa u euroligi, a on stagnira i dijeli minutazu s nekim Moermanima. O stagnaciji Kurucsa, Erikssona, Hakansona, Sulejmanovica, mladjeg Djedovica i jos bruku takvih igraca ne bih da pricam. Ali eto Barcelona je zasluzna jer je Djedovic bio po raznim posudbama.

Bojan je u Cibonu dosao ko neko ko samo prangija, vremenom je itekako izgradio napadacki materijal, od ulaza, igre na niskom postu itd. Nema Real nikakve veze s njegovim napretkom.

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 13 okt 2017, 16:25

Jakobsen91 je napisao/la:
lumani je napisao/la:
Nihad je njihov produkt,mozda nije uspio za Barcu da igra ,ali su ga oni stvorili..Bojan Bogdanovic je ista prica,nije lako uletjeti u prvi tim,ali sama cinjenica da si igrao u Barceloni/Realu je prednost u karijeri..Emir nije los igrac,ali imam osjecaj da neko drugi upravlja sa njegovom karijerom.Ne moze mi niko reci da mu nisu mogli srediti da igra npr u Njemackoj ligi :!: :?:
Jasta, zato Mega izbacuje svake godine toliko igraca, a Barcelonini stagniraju ili nazadaju. Jedan Hezonja je dosao u nba ne zna neke osnove, Vezenkov takodjer top igrac 95 generacije, jos prije tri godine dominirao u Arisu, cini mi se cak i mvp grckog prenstva, sad je vec mogao biti igrac koji ce voditi jednu od vecih ekipa u euroligi, a on stagnira i dijeli minutazu s nekim Moermanima. O stagnaciji Kurucsa, Erikssona, Hakansona, Sulejmanovica, mladjeg Djedovica i jos bruku takvih igraca ne bih da pricam. Ali eto Barcelona je zasluzna jer je Djedovic bio po raznim posudbama.

Bojan je u Cibonu dosao ko neko ko samo prangija, vremenom je itekako izgradio napadacki materijal, od ulaza, igre na niskom postu itd. Nema Real nikakve veze s njegovim napretkom.

Jao,jao naveo si mi Megu kao primjer,gdje Misko gleda kako ce koga prodati sto prije...Svi propali u Realu ,Barci samo uspjeli neki koji su otsli u nba.....ponavljam nije svakom zagarantovana karijera ako igra u Barci,Realu ali imaju mogucnost da uce od najboljih a na kraju prezive samo istisnki talenti..

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 13 okt 2017, 16:53

Jel imas problema sa shvatanjem da Mega niti jednog talenta nije unistila, a Barcelona i Real jesu i to bas dosta. Niti jedan igrac koji je dosao u Megu nece iz nje otici kao losiji ili neko ko je stagniro, iz Reala i Barcelone odu na desetine. Mega ce i od kosarkasa koji nisu top talenti napraviti igrace koji ce zivjeti od kosarke, jedan od primjera je Lazic, koji bi naprimjer odlaskom u Barcelonu i boravkom tamo jedno 3 godine izgubio svaki osjecaj za igru, a u Megi ce se izgraditi za igraca koji ce bez problema zivjeti od kosarke, i to sasvim dobro.
Pojednostavljeno:
Minute na terenu > Trening s top igracima

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 13 okt 2017, 17:20

Jakobsen91 je napisao/la:Jel imas problema sa shvatanjem da Mega niti jednog talenta nije unistila, a Barcelona i Real jesu i to bas dosta. Niti jedan igrac koji je dosao u Megu nece iz nje otici kao losiji ili neko ko je stagniro, iz Reala i Barcelone odu na desetine. Mega ce i od kosarkasa koji nisu top talenti napraviti igrace koji ce zivjeti od kosarke, jedan od primjera je Lazic, koji bi naprimjer odlaskom u Barcelonu i boravkom tamo jedno 3 godine izgubio svaki osjecaj za igru, a u Megi ce se izgraditi za igraca koji ce bez problema zivjeti od kosarke, i to sasvim dobro.
Pojednostavljeno:
Minute na terenu > Trening s top igracima

Mega nije ni stvorila,dodu igraci sa 18,9godina...Koga su doveli sa 14,5 Pa prodali?

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 13 okt 2017, 17:47

Djedovic i Bogdanovic otisli u Barcu/Real sa 17 i oni su njihovi produkti, iako nikako nisu igrali. Ali zato Mega sto je sa 16-17 godina dovela Jokica i masu takvih igraca, i od njega napravila to sto je danas, e to nije njihov produkt, jer su trebali sa 14,15. Lumani logika. :lol:
http://www.euroleague.net/main/results/ ... #!boxscore
Ali evo cisto da vidis sta je Mega, prije 5 godina neki Jaramazi, Zagorci i Jokici gube 30 razlike od Rebica, Tejica, Ristica, cast Guduricu. Pet godina kasnije gdje su jedni i drugi? Al nije to zasluga Mege i to sto su se oni forsirali, to je samo splet sretnih okolnosti. :kafa:

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 13 okt 2017, 18:03

Jakobsen91 je napisao/la:Djedovic i Bogdanovic otisli u Barcu/Real sa 17 i oni su njihovi produkti, iako nikako nisu igrali. Ali zato Mega sto je sa 16-17 godina dovela Jokica i masu takvih igraca, i od njega napravila to sto je danas, e to nije njihov produkt, jer su trebali sa 14,15. Lumani logika. :lol:
http://www.euroleague.net/main/results/ ... #!boxscore
Ali evo cisto da vidis sta je Mega, prije 5 godina neki Jaramazi, Zagorci i Jokici gube 30 razlike od Rebica, Tejica, Ristica, cast Guduricu. Pet godina kasnije gdje su jedni i drugi? Al nije to zasluga Mege i to sto su se oni forsirali, to je samo splet sretnih okolnosti. :kafa:

I sta si mi sada pokazao?Mega ima samo mlade igrace normalno je da se po koji probije,ili nije?I Sparsi su najvise dali bih Repki,sasvim normalno.Znaci samo mladi pa sta bude a vecina ih ipak igra max aba ligu...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 14 okt 2017, 02:50

frenki je napisao/la:oko prije 2 godine sam prekrižio sulju, nije da sam nostradamus, ali tu nema nekog igrača. isto me čudi da neki još uvijek pominju karahodžića u kontekstu repke. izgubljeni u tranziciji.
Karahodzic je još i veće drvo od Emira
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Tele33
Postovi: 1147
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tele33 » 15 okt 2017, 17:48

Lazić igra veoma dobro u oba pravca, sad se već može reći da ima kontinuitet dobrih partija, od superkupa ABA lige pa do današnje utakmice sa Olimpijom. Milojević mu daje više minuta nego što sam očekivao, ima i slobodu da šutira u napadu što solidno koristi. Nadam se da će nastaviti u ovom ritmu i napredovati iz mjeseca u mjesec.
Samo naprijed Saraj'vo!

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la frenki » 15 okt 2017, 18:23

Tele33 je napisao/la:Lazić igra veoma dobro u oba pravca, sad se već može reći da ima kontinuitet dobrih partija, od superkupa ABA lige pa do današnje utakmice sa Olimpijom. Milojević mu daje više minuta nego što sam očekivao, ima i slobodu da šutira u napadu što solidno koristi. Nadam se da će nastaviti u ovom ritmu i napredovati iz mjeseca u mjesec.
uživam ga gledati, a upratio sam ga od U-20 repke. baš je išao stepenicu po stepenicu, nadam se da će postati euroligaški igrač, neka naša light verzija kalinića.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 15 okt 2017, 19:44

frenki je napisao/la:
Tele33 je napisao/la:Lazić igra veoma dobro u oba pravca, sad se već može reći da ima kontinuitet dobrih partija, od superkupa ABA lige pa do današnje utakmice sa Olimpijom. Milojević mu daje više minuta nego što sam očekivao, ima i slobodu da šutira u napadu što solidno koristi. Nadam se da će nastaviti u ovom ritmu i napredovati iz mjeseca u mjesec.
uživam ga gledati, a upratio sam ga od U-20 repke. baš je išao stepenicu po stepenicu, nadam se da će postati euroligaški igrač, neka naša light verzija kalinića.
Pratim ga od u16 reprezentacije

A gordic ako nije najbolji igrac, onda je drugi igrac buducnosti
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la irfo » 15 okt 2017, 20:40

Sam dobija zvijezdase gordic :bow:
kako igra ove sezone :tokralju:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 15 okt 2017, 20:42

uvijek sam ga cijenio kao igrača, ali ovo je stvarno brutalan iskorak u karijeri. Treba vidjeti šta je jeo ovog ljeta :D , ili da li je ukrao talenat nekom NBA igraču space jam metodom

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la The Game » 15 okt 2017, 20:43

nerminh74 je napisao/la: A gordic ako nije najbolji igrac, onda je drugi igrac buducnosti
Najbolji, bez ikakve dileme.
Ja sam ih gledao sve utakmice ove sezone osim one prve protiv Zadra i svaku je odigrao odlicno.
Veceras dvoboj njega i Rochestija :D

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 15 okt 2017, 20:55

Nemanja86 je napisao/la:uvijek sam ga cijenio kao igrača, ali ovo je stvarno brutalan iskorak u karijeri. Treba vidjeti šta je jeo ovog ljeta :D , ili da li je ukrao talenat nekom NBA igraču space jam metodom
Bio je on na ovom putu poslje igoke, onda je otisao u cedevitu i bio dvocifren i u EL i u ABA onda je dosao u cedevitu mrsic i od njega trazio druge stvari, kada je ovaj poceo raditi te druge stvari i naravno opao u ovome sto sada radi mrsic ga sutirao
Sada je opet prvi play i pokazuje koliko je sazrio i sada je bas pravi play, a ne kao nekad combo
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la armin dju » 15 okt 2017, 23:42

Treba se saget Gordicu i privolit ga da dodje, nadam se da je Dule toga svjestan.... Inace nikad nije imo neki poseban sut ali je oduvjek imao ulaz jer se ne boji duela, ali evo sad se jos dodatno izbalansiro. Mislim da smo sa njim, Stipanovicem, i Kikanovicem u rosteru, jedan level up.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 16 okt 2017, 04:24

Djedovic - 21p 3r 1a
Karahodzic - 8p 3r 2a
Kapelan - 12p 3r 1a
Bulic - 11p 7r
Mitrovic - 4p 2r 1a
Sulejmanovic - sve nule u statistici za velikih 6 minuta na parketu
Campara - isto tako, samo sto je on igrao manje od minute
Sikiras u trecoj ligi - 2p 4r 1a za 21 minutu :o

Sve su prilike da oni svi odreda polahko propadaju (ne racunam Kapelana i Mitrovica, njima je ovo svakako vrhunac). Znam da se Njegos ponasao kao balavac i da spava na instagramu. Nema tu nikakve ozbiljnosti i posvecenosti treningu, a ako tako nastavi i ovaj Mirza Bulic ce mu biti uzor u karijeri. Sulejmanovic mi je izuzetno drag, ali on sebe ocigledno precjenjuje. On bi da igra najjacu ligu u Evropi, a nije mogao da dominira u aba ligi. To bi isto bilo da upises fakultet nakon osnovne skole. Ispao je jedan od glupljih momaka, ciji je svaki potez u karijeri bio pogresan. Djedovic se ocigledno budi, mada mi je i on ohladio zajedno sa starijim bratom. Imao je 7/9 sut za tri u dvije utakmice, a na prosjeku je od 18 poena.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 16 okt 2017, 17:54

kojom logikom neko i dalje smatra đedovića našim reprezentativcem da bi ga ovdje spominjali?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 16 okt 2017, 19:03

filip13 je napisao/la:kojom logikom neko i dalje smatra đedovića našim reprezentativcem da bi ga ovdje spominjali?
slika
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 16 okt 2017, 19:37

Auuu ja mene,auuu,pardon,sta drugo mogu u ovoj situaciji reci

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 17 okt 2017, 21:13

Veoma solidan Nemanja veceras
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.