U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 11 nov 2017, 14:46

Fizicki su puno ispred nas.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 nov 2017, 14:47

Danilovic dobar, Gazibegovic dobar. Kroz dvije utakmice dva najbolja pojedinca. Dobar je i Sadiku..Ako bih mogao da biram 3 najbolja onda oni.

Napadaci Smajic iz Slobode i Hadzic iz Sarajeva su trebali dosta vise uraditi u ove dvije utakmice, odigrali su ispod nivoa.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la LjoZee » 11 nov 2017, 14:50

Glavu gore momci. Idemo dalje. Nije se dalo danas.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 14:52

DrFilgud je napisao/la:Fizicki su puno ispred nas.
Kao i uvijek.

Inace, steta za rezultat, sada cemo u elitnom krugu vjerovatno igrati protiv neke sjebane ekipe poput Njemacke, Spanije, Francuske i slicno... steta. :thumbdown:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 15:08

Inace ovaj Benjo Hadzic u ovim utakmicama daleko ispod nivoa, mislim da se u tim omladinskim kategorijama Bajerna vadio na snagu i agresivnosti, a nece to proci vise.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 11 nov 2017, 15:09

TMovac je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
TMovac je napisao/la:
Civic i Gojak se bas i nebi mogli nazvati dijasporom. Momci su krenuli iz nase lige. Civic dijete Slobode ( iako je otisao prije 3-4 godine u Cesku ). Gojak dijete Zelje. iako je debitovao u PL BiH u Olimpicu. Nije ga Dinamo prije 2 godine doveo jer je u Sarajevu sjedio u stanu i gledao u plafon. Naravno dodatno je napredovao u Dinamu, i vjerojatno ce potpuno afirmaciju dozivjeti daleko i od PL BiH i od Zelje. Ali ipak krenuo je odavde.
Pa Gojak jeste dijete Zeljeznicara ali u tome i lezi tragedija PL BiH. Momak je svoju potvrdu dozivio u HNL-u. Vjerovatno bi u BiH propao prije nego sto bi i dobio pravu sansu. Gledaj Siroki i njihovog trenera Sablica. Ne zove ga Hajduk bez veze natrag. Siroki je ne tako davno bio kanta koje je vise tezila borbi za opstanak nego prvom mjestu. Covjek je dosao inkorporirao mlade igrace u prvi tim i sada sa njima igra vrlo vaznu rolu u borbi za titulu i ponistava teoriju o potrebi dovodjenja polovnjaka za uspjeh u PL BiH. U ovom momentu njihova 2 igraca igraju u prvih 11 reprezentacije a baza im je velika kao 1 poveci kvart u Sarajevu.
Takvi treneri bi morali biti kandidati za selektore a ne oni koji novcima i poluisluzenim polovnjacima uzimaju prvenstva u BiH. Juniorska reprezentacija BiH ima 6 igraca Sarajeva i 4 Zeljeznicara. Gledao sam Zeljinu mladost protiv Lokomotive i siguran sam da bi ih 4-5 trebali stalno igrati u prvoj momcadi ekipe sa Grbavice. Ali kako ce onda Elsner i Blagojevic imati mjesto u timu. Sta BiH nogomet ima od titule koju uzmes sa takvim igracima? Sta navijaci maticnog kluba imaju od toga osim laznog zadovoljstva. Proizvodnja i potvrda kvalitete domacih igraca je razlog radi kojeg se navijaci identificiraju sa svojim klubovima.
Slican slucaj je na zalost i u Hajduku u zadnje vrijeme.
Ne vidim da su Bajic i Hadziahmetovic propali jer su ostali jos godinu u nasoj ligi. Bas naprotiv. Da pratis imalo Zelju vidjeo bi da redovno igraju Sabanadzovic, Hajdarevic, Osmankovic i mali Mujagic. Ostali nazalost nemau jos uvijek taj kvalitet da igraju seniorski fudbal. Razlika je igrati seniorski i juniorski fudbal. Sabljic je forsirao mlade u trenutku kada Siroki vise nije moao ni gore ni dole. Pustili su djecu da igraju, grijese, skupljaju iskustvo. bez ikakvog pritiska i ove sezone im se to vraca.
Pa Bajic i Hadziahmetovic i jos par mladih igraca su prvotimci bili pod Odovicem kad ste odigrali odlicno EL. Mislim da ste i vi bili u slicnoj situaciji kao i Siroki kada ste ovu djecu pogurali i napravili rezultat sa njima. Nisam siguran ali mislim da su Hajradinovic i Gojak transfere napravili iz Olimpika kao 2 ponajbolja juniora u generaciji Zeljeznicara. Tko zna bi li i ostali dobili sansu da ne bi onih dugova i problema iz tog vremena. Tvoj odgovor ce biti da je Gojak trazio minute. Dokazalo se da ih je i trebao imati. Nije me briga, vasa politika i vas car. Zao mi je sto se to odrazava na reprezentaciju BiH.
Jos ste vi ponajbolji u BiH u radu sa mladim. Doduse Sarajevo vas pomalo stize i to je veliki plus. Ja navijam za Hajduk koji je u zadnje vrijeme poceo raditi slicne budalastine kao i BiH timovi.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 11 nov 2017, 15:12

Vucevich je napisao/la:Inace ovaj Benjo Hadzic u ovim utakmicama daleko ispod nivoa, mislim da se u tim omladinskim kategorijama Bajerna vadio na snagu i agresivnosti, a nece to proci vise.
Meni se cini da on ima defanzivne zadace za razliku od Nedima. Nerijetko je igrao u nasih 20-ak metara.
Ova ekipa ima odlicne stopere i bekove. To je njezin najveci plus.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 11 nov 2017, 15:27

Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 15:30

DrFilgud je napisao/la:Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.
Sigurno da je svake godine sve bolje i bolje, mozda i treneri nisu najbolji (Karacic) ali rezultati polako dolaze. Pa ove godine smo dobili Francusku 2-0 (U19) i Srbiju 1-0 (U17) :nene:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 11 nov 2017, 15:34

Vucevich je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.
Sigurno da je svake godine sve bolje i bolje, mozda i treneri nisu najbolji (Karacic) ali rezultati polako dolaze. Pa ove godine smo dobili Francusku 2-0 (U19) i Srbiju 1-0 (U17) :nene:
Ja , ovaj Karacic bi stvarno trebao sjahati, frajer je zasjeo ko Fidel Kastro. Mislim da je moglo i bolje s drugim trenerom.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 11 nov 2017, 15:57

DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.
Sigurno da je svake godine sve bolje i bolje, mozda i treneri nisu najbolji (Karacic) ali rezultati polako dolaze. Pa ove godine smo dobili Francusku 2-0 (U19) i Srbiju 1-0 (U17) :nene:
Ja , ovaj Karacic bi stvarno trebao sjahati, frajer je zasjeo ko Fidel Kastro. Mislim da je moglo i bolje s drugim trenerom.
A koga ces staviti umjesto njega koji ipak ima iskustvo rada u mladjim kategorijama? Ako se ne varam radio je i sa juniorima Sirokog.
Ako je Osim najvise sto mozemo dobiti u seniorima analogija sa Karacicem je i vise nego moguca. Toni ima puno vise kvalifikacija za voditi kadete nego Amar seniore. Svidjelo nam se to ili ne.
Zadnja izmjena: dubrovnik, dana/u 11 nov 2017, 16:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Esport » 11 nov 2017, 15:58

taremuha je napisao/la:Znači li šta hoćemo li završiti u ovoj grupi prvi ili drugi ?
Puno znači.
Broj osvojenih bodova u prvom krugu te smiješta u određeni šešir za elitnu rundu, sa remijem koji smo danas minimalno trebali imati i pobjedom protiv Andore išli bi u drugi šešir, ovako vjerovatno u treći, a teoretski je moguće i u četvrti.
U17 je zbog dva remija otišla čak u četvrti šešir iako su bili pobjednici grupe.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 15:59

dubrovnik je napisao/la: A koga ces staviti umjesto njega koji ipak ima iskustvo rada u mladjim kategorijama? Ako se ne varam radio je i sa juniorima Sirokog.
Ako je Osim najvise sto mozemo dobiti u seniorima analigija sa Karacicem je i vise nego moguca. Toni ima puno vise kvalifikacija za voditi kadete nego Amar seniore. Svidjelo nam se to ili ne.
Stavili su Marinovica koji "nema ipak iskustvo rada u mladjim kategorijama" i vidi rezultate.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 11 nov 2017, 16:03

Vucevich je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: A koga ces staviti umjesto njega koji ipak ima iskustvo rada u mladjim kategorijama? Ako se ne varam radio je i sa juniorima Sirokog.
Ako je Osim najvise sto mozemo dobiti u seniorima analigija sa Karacicem je i vise nego moguca. Toni ima puno vise kvalifikacija za voditi kadete nego Amar seniore. Svidjelo nam se to ili ne.
Stavili su Marinovica koji "nema ipak iskustvo rada u mladjim kategorijama" i vidi rezultate.
Velika je razlika biti trener U21 i U19 selekcije. Ovi stariji su vec formirani igraci a njihov trener je uz to i potencijalni selektor A tima. Ja sam uvjeren da bi Sablic takodjer uzeo U21 ekipu ali nisam siguran da bi se razveselio pozivom u U19.
Zadnja izmjena: dubrovnik, dana/u 11 nov 2017, 16:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 11 nov 2017, 16:04

Odavno nisam gledao ovakvu ravnopravnost protiv jedne TOP selekcije u bilo kojoj od ovih omladinskih kategorija, pa po prilikama smo možda čak i bolji od Francuza, šteta za poraz al' jbg kad neće onda neće.

PS: Mislim da onaj poništeni gol nije bio ofsajd.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 11 nov 2017, 16:06

Esport je napisao/la:
taremuha je napisao/la:Znači li šta hoćemo li završiti u ovoj grupi prvi ili drugi ?
Puno znači.
Broj osvojenih bodova u prvom krugu te smiješta u određeni šešir za elitnu rundu, sa remijem koji smo danas minimalno trebali imati i pobjedom protiv Andore išli bi u drugi šešir, ovako vjerovatno u treći, a teoretski je moguće i u četvrti.
U17 je zbog dva remija otišla čak u četvrti šešir iako su bili pobjednici grupe.
Ako se mozes nositi sa Francuzima mozes sa bilo kim. Oni su fizicki bas dominantna ekipa. Bilo bi dobro da smo ih dobili ali je najvaznije da nismo losi. Hebi ga ...

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Unofficialpage » 11 nov 2017, 16:06

DrFilgud je napisao/la:Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.
Sve bolje i bolje izgleda, ima optimizma za budućnost.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Esport » 11 nov 2017, 16:19

Unofficialpage je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ovo je dobro u posljednje vrijeme sa mladima. Igramo dobro, cesto ravnopravno i bolje od kvalitetnih ekipa. nismo vise kanta za napucavanje. Francuska, Portugal su top reprezentacije.
Sve bolje i bolje izgleda, ima optimizma za budućnost.
U mladim kategorijama, največa slabost nam je Erbez U15, najmanje zna a najosjetljivija populacija.
Nadam se da će i u toj kategoriji sa uvođenjem pionirske lige, biti bolja selekcija, iako je oćita ogromna razlika u kvaliteti (odnosno radu u klubovima)
:hmmmmm:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 16:33

Kvalitet slab a i Erbez je prelos.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 11 nov 2017, 16:36

Trebamo popricati sa ovim momkom, vidjeti sta i kako, mozda da dobije poziv za juniorsku reprezentaciju za godinu-dvije

https://www.transfermarkt.com/malik-mem ... ler/425720

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: samoposmatram i 42 gosta.