FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
haris004
Postovi: 1696
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 14 nov 2017, 19:00

Jel to Hebibović suspendovan protiv Mladosti ?
P.S. šta je sa onim Veladžicem ? Momak je bio jedan od prvih koji je debitovao za prvi tim, jos kod Ješića, i od tada ni da priđe prvom timu.

Sent from my LG-P710 using Tapatalk

Avatar
RedEvil
Postovi: 1877
Pridružen/a: 24 avg 2015, 15:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la RedEvil » 14 nov 2017, 19:03

DenchiNL je napisao/la:
RedEvil je napisao/la:Ma malo mali Nedim ima godina da bi sad nesto mogao pokazat u ovom nasem,, ozbiljnom'' fudbalu, i malo prilike da bi mogli neku ocjenu davat, u svakom slucaju treba vremena i prilike a toga barem ima, potencijal svakako,al nemoze nama valjat niko, bolji je neki iz svinjskog nego neki nas, takvo je nase razmisljanje u vecini slucajeva :salut:
mislim da je momak talentovan, ali treba raditi više/pametnije....Lendrić je sa 19 prekucao ligu kao i Hodžić kod kona, nijedan nisu bili BH Suarezi u top 50 nečega...

@bodi123 momak vjerovatno misli kao i ja da se frka digla a ništa specijalno na terenu...vjerovatno je i njemu teže igrati kad ljudi očekuju od tebe nešto jbg...ima i neko ime, obrati se pažnja na njeg, duplaju ga ponekad...
Jedini koji je prekucao ligu u njegovim godinama je Alen Skoro, ostalo je sve tu negdje ko i Nedim, da ima i on sansu, prekucao bi ovu nasu nazovi ligu :salut:
grb sto kuca,umjesto srca
Jasno mi je da je Bog stvorio Varesanovice,
Al mi nije jasno sto ih sastavi u nasoj svetinji

Serha
Postovi: 59
Pridružen/a: 26 jan 2016, 20:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Serha » 14 nov 2017, 19:08

DenchiNL je napisao/la:
Serha je napisao/la: Lendrić i Hodžić su bili prvotimci za razliku od Nedima koji minute dobija na kapaljku
i Nedim je prvotimac :D htio si reći u prvih 11...
kako dobiješ veću minutažu ako si špic? jel ako te ide ili ako te ne ide? kako dobiješ mjesto u prvih 11???
garant mu neko u amanet ostavi u oporuci??? ;) :shock: :thumbup:
Da u prvih 11.
Nedim ima ove sezone 10 nastupa i 2 gola u ligi što na prvi pogled ne izgleda kao dobar učinak ali kad pogledaš njegovu minutažu on ima 352 minute što nije ni 4 cijele utakmice.Kad tome dodaš i izboren penal na derbiju njegov učinak za rezervnog špica je solidan.
Posebno mu ne možeš suditi na osnovu utakmica u kojima igra zadnjih 5-10 minuta kada je većina ekipe glavom već u svlačionici.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 nov 2017, 19:11

RedEvil je napisao/la: Jedini koji je prekucao ligu u njegovim godinama je Alen Skoro, ostalo je sve tu negdje ko i Nedim, da ima i on sansu, prekucao bi ovu nasu nazovi ligu :salut:
bgm je Lendrić trpao a i ovaj željin...sad kako , šta, umjetnički dojam, ne kažem...Škoro je više fudbala imao od klasičnog golgetera, ali govorimo o godinama i primarnom zadatku špica...

ja mislim da je ova minutaža dovoljna da se pokaže nešto, da rotiramo npr. trećeg iskusnog špica strah me pomislit kakav bi dar-mar pravili u ligi...
ili da se da ovolika minutaža juniorima koji su u formi...Herić i sl.
:thumbup:
Serha je napisao/la: Da u prvih 11.
Nedim ima ove sezone 10 nastupa i 2 gola u ligi što na prvi pogled ne izgleda kao dobar učinak ali kad pogledaš njegovu minutažu on ima 352 minute što nije ni 4 cijele utakmice.Kad tome dodaš i izboren penal na derbiju njegov učinak za rezervnog špica je solidan.
Posebno mu ne možeš suditi na osnovu utakmica u kojima igra zadnjih 5-10 minuta kada je većina ekipe glavom već u svlačionici.
prosjek 35 minuta po tekmi, to je dobar prosjek izvini
pa zar nije lakše kad uđe svjež nerijetko u tekmu gdje već vodimo a bgm i protivnik je već pod tušem...pa opet ništa?
mislim opet će se povlačit da ga ja mrzim, ali jbg polusezona još 3-4 tekme a nemojte mu sudit...
a sudite Adukoru jer ima 5 minuta više na terenu od Nedima??? nema logike...
nejse, sve najbolje ali tanko za mene...
Zadnja izmjena: DenchiNL, dana/u 14 nov 2017, 19:17, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
ledesma
Postovi: 4962
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 14 nov 2017, 19:13

Po meni je bolje gurati Rijada Sadikua, ako već treba neki junior, iskreno ni mene Nedim nije nešto posebno oduševio(ne gledajući prvi tim) nego ove mlađe kategorije, pa pola ovih klubova u mladoj ligi nemaju za prvog tima ekipu, a kamo li da se ganjaju još sa djecom, i normalno da tu odskacemo ekipno i onda dođe do izražaja onaj u vrhu napada... Dok je Sadiku tu bez bilo kakve medijske bombe, momak radi i šuti i u repki je glavni(gledao sam ih uzivo par utakmica za reprezentaciju) Sadiku je novi balkanski Vidić...
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
Elcor
Postovi: 333
Pridružen/a: 27 maj 2014, 15:56
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Elcor » 14 nov 2017, 19:20

Kako kod nas uvijek iz krajnosti u krajnost? Ili je crno ili je bijelo - nikad neke sive sredine. Svi smo za ili protiv na prvu bez trunke objektivnog razmisljanja. Pa dajte malo razmislite, ocijenite pa sudite majka mu stara. Sva djeca se skoluju godinama i godinama pa kad dodju na pravi posao treba mu opet godina-dvije konstantnog rada da bi poslodavac rekao "Eh, sad je dobar". Iako je imao sve petice u skoli, nista ne znaci kad se dodje na radno mjesto. Zasto bi bilo drugacije sa nasim omladincima u fudbalu?

Pustite, bolan, djecu da se razviju, da dobiju prijeko potrebno iskustvo i rutinu, pa cemo onda suditi ko je za kantonalne a ko za ozbiljnog fudbala. Sve neki "Nostradamusi" ovdje, kasike bacaju sta li, pa znaju nakon odgledanog treninga ko ce biti suarez a ko nuhanovic. Pustite se proricanja i dajte podrsku, pa kud puklo. Sigurno ce djeci biti lakse uz pozitivnu podrsku nego psovanje. Nema nista gore nego omladincima "kresati krila" nekim pametovanjem "sta ce on, odigr'o 200 minuta nije dao 3 gola jos"(!?!?).

Nase FKS ima blago veliko u omladincima, ali moramo biti svjesni da i navijaci uticu dosta na njihov razvoj. Ko god kaze suprotno, samo se zapitaj kakav si ti bio kad si imao 17-18 pa cak i 20 godina... Malo elana je sve sto im treba, a ne zakivanje u zvijezde ni kritikovanje.

Sredina.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54229
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 14 nov 2017, 19:26

Koliko vas bi njega ubacilo u prvu postavu sad umjesto Ahmeta na pauzi?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Primorac
Postovi: 668
Pridružen/a: 01 mar 2015, 16:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Primorac » 14 nov 2017, 19:31

Ne bi ni budala mjenjala ahmu kad zabija hvala bogu,niko o tome ne govori

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54229
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 14 nov 2017, 19:32

Ne, ozbiljno pitanje. Valjda bi na red trebala doci njegova neefikasnost pa pitam da li bi vi prije ubacili Nedima ili doveli nekoga sa strane?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
ledesma
Postovi: 4962
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 14 nov 2017, 19:33

MortemHz je napisao/la:Koliko vas bi njega ubacilo u prvu postavu sad umjesto Ahmeta na pauzi?
Ma mnogo mu se pridaje značaja i pažnje, kako medijski tako i navijački(pomislim da imamo Suareza) Momak jeste talenat, zna se postaviti gdje treba, ali treba ga pustiti da radi i skloniti teret sa njega, jer je još uvijek mlad, samo nek radi, pa će rezulat doći, nekako više vjerujem u Sadikua... Nedim brzo leti..
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54229
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 14 nov 2017, 19:36

Nove polo majice u prodaji, 35 KM za clanove, 40 KM za one koji jos to nisu.

slika
slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Serha
Postovi: 59
Pridružen/a: 26 jan 2016, 20:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Serha » 14 nov 2017, 19:42

DenchiNL je napisao/la:
RedEvil je napisao/la: Jedini koji je prekucao ligu u njegovim godinama je Alen Skoro, ostalo je sve tu negdje ko i Nedim, da ima i on sansu, prekucao bi ovu nasu nazovi ligu :salut:
bgm je Lendrić trpao a i ovaj željin...sad kako , šta, umjetnički dojam, ne kažem...Škoro je više fudbala imao od klasičnog golgetera, ali govorimo o godinama i primarnom zadatku špica...

ja mislim da je ova minutaža dovoljna da se pokaže nešto, da rotiramo npr. trećeg iskusnog špica strah me pomislit kakav bi dar-mar pravili u ligi...
ili da se da ovolika minutaža juniorima koji su u formi...Herić i sl.
:thumbup:
Serha je napisao/la: Da u prvih 11.
Nedim ima ove sezone 10 nastupa i 2 gola u ligi što na prvi pogled ne izgleda kao dobar učinak ali kad pogledaš njegovu minutažu on ima 352 minute što nije ni 4 cijele utakmice.Kad tome dodaš i izboren penal na derbiju njegov učinak za rezervnog špica je solidan.
Posebno mu ne možeš suditi na osnovu utakmica u kojima igra zadnjih 5-10 minuta kada je većina ekipe glavom već u svlačionici.
prosjek 35 minuta po tekmi, to je dobar prosjek izvini
pa zar nije lakše kad uđe svjež nerijetko u tekmu gdje već vodimo a bgm i protivnik je već pod tušem...pa opet ništa?
mislim opet će se povlačit da ga ja mrzim, ali jbg polusezona još 3-4 tekme a nemojte mu sudit...
a sudite Adukoru jer ima 5 minuta više na terenu od Nedima??? nema logike...
nejse, sve najbolje ali tanko za mene...
Ne možeš porediti Adukora koji je sa 24 već formiran igrač i teško da može biti bolji nego sad i Nedima koji je po godinama još junior i koji s vremenom može biti samo bolji.
Osim toga nekad moraš i rizikovati i dati im šansu ispred boljih igrača ako će ti to donijeti dobitak u budućnosti.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Esport » 14 nov 2017, 19:58

Ja sam maloprije došao iz ugostiteljskog objekta, i samo sam letimice pogledao diskusiju na zadnje dvije strane, i razmišljam,
1. Ubio se od jedne pive
2. Ne znam šta ćitam
3. Joj koliko trola
4. Ostalo

Odmorite ljudi, pustite djecu da napreduju, stvaranje fudbalera je ozbiljan proces, i da izvinite na izraz ne "se_rite" ako nemate razloga.
Klub je krenuo u pravome pravcu, na nama je da se nadamo da će se u hodu ispraviti krive Drine.
IDEMO JAKO

Avatar
RedEvil
Postovi: 1877
Pridružen/a: 24 avg 2015, 15:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la RedEvil » 14 nov 2017, 20:00

Sam je Husref sve rekao, da nije ni vrijeme ni situacija za mlade igrace trenutno, a vjerujem da dolaze bolji dani za njih, jer svi bi koristi imali i reprezentacija i mi kao klub od Herica, Hadzica, Sadikua, Mujakica... :salut: :thumbup:
grb sto kuca,umjesto srca
Jasno mi je da je Bog stvorio Varesanovice,
Al mi nije jasno sto ih sastavi u nasoj svetinji

fks74
Postovi: 9191
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 14 nov 2017, 20:02

Nije mi jasno, koji qrac se nije igrala liga. Sada se treba patiti po ovom blatu sa Mladosti. Hebo ih reprezentacija, koja nije ni igrala uopste. :puke:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 14 nov 2017, 20:16

Mali Sadiku ako ne bude za koju godinu starter na stoperu, neće niko. Znam Rijada još dok je u Novom Gradu bio, a tome ima pofinih godina, vazda kidao. A tek mogu misliti kakav je sad. Ako ovako nastavi s razvojem, ako ne bude prva postava kroz koju sezonu, neće niko. Pravi primjer mladog sporiste.

Evo opet se krenulo o Nedimu.. Apsurdno je reći da je prevara, ipak je njemu 18 godina. Ali, apsurd je također i to što su ga uzdigli, pa krene davanje nadimaka i neka glupa poređenja od strane novinarčića. Složio bi se i s Ledesmom, po meni on nije toliko "strašan" igrač kakvim se prikazuje. I molim vas nemojte me dočekati na nož, jer je forum javno mjesto i svako ima svoje razmišljanje i viđenje određene situacije. Za mene je najveći dragulj naše Akademije Rijad Sadiku i nadam se da će kroz koju sezonu dobiti šansu i dobro se pokazati.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 14 nov 2017, 20:34

Serha je napisao/la: Ne možeš porediti Adukora koji je sa 24 već formiran igrač i teško da može biti bolji nego sad i Nedima koji je po godinama još junior i koji s vremenom može biti samo bolji.
Osim toga nekad moraš i rizikovati i dati im šansu ispred boljih igrača ako će ti to donijeti dobitak u budućnosti.
dobro formiran, ali ne govori jezik , ne zna taktiku , formaciju...naprotiv ja očekujem od Adukora da bude bolji nakon prve sezone...
zbog minutaže govorim, a spomenuo sam i Herića koji ima puno manje minutaže ali bolji utisak, itd. da ne ponavljam...

ne bih ja rizikovao s ove pozicije u borbi za trofej...ali nikako, to je moja poenta....ne slažemo se i eto :wave:
fks74 je napisao/la:Nije mi jasno, koji qrac se nije igrala liga. Sada se treba patiti po ovom blatu sa Mladosti. Hebo ih reprezentacija, koja nije ni igrala uopste. :puke:
isto. šatro zbog mladih , niđe veze... svaki tim lige ima preko 20 igrača na raspolaganju, veći oko 30....ovo je debilnost prekidat ligu...i sljedeće hefte će pomjerat zbog nevremena i uslova...
AlfredNobel je napisao/la:Mali Sadiku ako ne bude za koju godinu starter na stoperu, neće niko. Znam Rijada još dok je u Novom Gradu bio, a tome ima pofinih godina, vazda kidao. A tek mogu misliti kakav je sad. Ako ovako nastavi s razvojem, ako ne bude prva postava kroz koju sezonu, neće niko. Pravi primjer mladog sporiste.
Sadiku je kliker, momak igra sa razumjevanjem fudbal, ja bi ga probao na zadnjem veznom...Mujakić mi je klasični visok,jak stoper...obojica su perspektivni :thumbup:
Zadnja izmjena: DenchiNL, dana/u 14 nov 2017, 20:41, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Esport » 14 nov 2017, 20:37

AlfredNobel je napisao/la:Mali Sadiku ako ne bude za koju godinu starter na stoperu, neće niko. Znam Rijada još dok je u Novom Gradu bio, a tome ima pofinih godina, vazda kidao. A tek mogu misliti kakav je sad. Ako ovako nastavi s razvojem, ako ne bude prva postava kroz koju sezonu, neće niko. Pravi primjer mladog sporiste.

Evo opet se krenulo o Nedimu.. Apsurdno je reći da je prevara, ipak je njemu 18 godina. Ali, apsurd je također i to što su ga uzdigli, pa krene davanje nadimaka i neka glupa poređenja od strane novinarčića. Složio bi se i s Ledesmom, po meni on nije toliko "strašan" igrač kakvim se prikazuje. I molim vas nemojte me dočekati na nož, jer je forum javno mjesto i svako ima svoje razmišljanje i viđenje određene situacije. Za mene je najveći dragulj naše Akademije Rijad Sadiku i nadam se da će kroz koju sezonu dobiti šansu i dobro se pokazati.
:thumbup:

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Esport » 14 nov 2017, 20:46

DenchiNL je napisao/la:
Serha je napisao/la: Ne možeš porediti Adukora koji je sa 24 već formiran igrač i teško da može biti bolji nego sad i Nedima koji je po godinama još junior i koji s vremenom može biti samo bolji.
Osim toga nekad moraš i rizikovati i dati im šansu ispred boljih igrača ako će ti to donijeti dobitak u budućnosti.
dobro formiran, ali ne govori jezik , ne zna taktiku , formaciju...naprotiv ja očekujem od Adukora da bude bolji nakon prve sezone...
zbog minutaže govorim, a spomenuo sam i Herića koji ima puno manje minutaže ali bolji utisak, itd. da ne ponavljam...

ne bih ja rizikovao s ove pozicije u borbi za trofej...ali nikako, to je moja poenta....ne slažemo se i eto :wave:
Naučiti ce malo jezika,uklopiti se usredinu.
Slična je prića o Duljeviću u Njemačkoj, od njih se tek dogodine očekuje BUM. :zviz:
Zadnja izmjena: Esport, dana/u 14 nov 2017, 22:18, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 14 nov 2017, 21:43

MortemHz je napisao/la:Ne, ozbiljno pitanje. Valjda bi na red trebala doci njegova neefikasnost pa pitam da li bi vi prije ubacili Nedima ili doveli nekoga sa strane?
Ja bih iskreno pustio Hadžića i Smajlagića. Prvo, u pravu su svi koji kažu da nije 100% da će Ahmu stat, statistički gledano na proljeće je mrtav ali tradicije su tu da se ruše. Drugo, imamo dva perspektivna špica, a u najgorem slučaju može Velkoski zaigrat špica jer u veznom redu imamo veću gužvu ('desetku' mogu igrat Sarić, Rahmanović i Said). Treba rješavat ostale pozicije, napad je najmanje bitan.
Naravno, sve ovo pada u vodu u slučaju da nam "izleti" neki odličan špic. Primjera radi, da se otvori prilika da dovedemo Komazeca, ja bih hladno Mersu udaljio iz prve bez obzira na učinak. :mrgreen: Šalim se naravno, al' dobru priliku ne treba propuštat ako se slučajno ukaže.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.