Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Puma » 14 nov 2017, 19:15

Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 nov 2017, 19:19

exampLe. je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:A ja ne kontam koji ce vam k takve masine od mobitela, sta radite na njima
Da se kurcimo.
pogotovo kad sjednes na kafu pa ga ostavis na stolu zajedno sa novcanikom i kljucevima bilo od auta ili stana :ljepota:

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 14 nov 2017, 19:26

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
exampLe. je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:A ja ne kontam koji ce vam k takve masine od mobitela, sta radite na njima
Da se kurcimo.
pogotovo kad sjednes na kafu pa ga ostavis na stolu zajedno sa novcanikom i kljucevima bilo od auta ili stana :ljepota:
I kad ti mala senda nudes pa ih gledas na AMOLED ekranu i sve sljOOOsti. :ljepota:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la DANTES » 14 nov 2017, 19:32

rio_Ferdy88 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Meni je i 64 malo.. :urnebes:
:shock:
Pa da. Ja ga koristim za posao.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Aerials » 14 nov 2017, 19:45

akisarajevo92 je napisao/la:A ja ne kontam koji ce vam k takve masine od mobitela, sta radite na njima
Fakat. :rol:
Evo mom tri godine, 8/1 GB fercera bolje od očekivanog. :lol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 14 nov 2017, 19:54

Ne znam onda ni sta ce ljudima auto od 5-10k. Uzmes Golfa 1 i ide k'o zmaj. :D

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 14 nov 2017, 19:57

exampLe. je napisao/la:Ne znam onda ni sta ce ljudima auto od 5-10k. Uzmes Golfa 1 i ide k'o zmaj. :D
Necu rec da ti je poredjenje glupo, al poredjenje ti je glupo.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la exampLe. » 14 nov 2017, 20:01

Penaltiky je napisao/la:
exampLe. je napisao/la:Ne znam onda ni sta ce ljudima auto od 5-10k. Uzmes Golfa 1 i ide k'o zmaj. :D
Necu rec da ti je poredjenje glupo, al poredjenje ti je glupo.
Poredjenje je glupo isto kao i sto su glupa ova pitanja "sta ce vam skupi telefoni".

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 14 nov 2017, 20:02

Poredjenje modernog telefona sa G1, Androidi normalne cijene i jesu u rangu auta od 5-10 k. IPhone X je preseravanje i statusni simbol.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la wobly92 » 14 nov 2017, 20:04

Penaltiky je napisao/la:Poredjenje modernog telefona sa G1, Androidi normalne cijene i jesu u rangu auta od 5-10 k. IPhone X je preseravanje i statusni simbol.
Šta će nekoj taj ti sa slike, kad i ti možeš odradit dobar pos'o. :kafa:
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 14 nov 2017, 20:05

wobly92 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Poredjenje modernog telefona sa G1, Androidi normalne cijene i jesu u rangu auta od 5-10 k. IPhone X je preseravanje i statusni simbol.
Šta će nekoj taj ti sa slike, kad i ti možeš odradit dobar pos'o. :kafa:
Tačno tako.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 nov 2017, 20:06

Meni je sve to okej kada imas pare da pljunes. Eto 2500 imas i kupis sebi X. Tako hoces dobro nikakav problem.

Ali kada uzmes na 24 rate to je glup potez. Prvo odmah se zna da nemas 2500, pa onda bacas svaki mjesec od plate 100 KM. A kada ga otplatis njegova cijena bude 700 KM. Tako je moj buraz glupan ispao, ima jos 7 rata da isplati, mobitel koji je vrijedio 1500 mu sada vijedi 750 KM.
Placa rate zadnju godinu, a ni qrciti se ne moze. Al to je Bosanski fazon to "qrcenje". To u svijetu ne postoji, vecina normalnih naroda gleda samo svrhu i ekonomicnost.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 14 nov 2017, 20:11

tuzlak1987 je napisao/la:Meni je sve to okej kada imas pare da pljunes. Eto 2500 imas i kupis sebi X. Tako hoces dobro nikakav problem.

Ali kada uzmes na 24 rate to je glup potez. Prvo odmah se zna da nemas 2500, pa onda bacas svaki mjesec od plate 100 KM. A kada ga otplatis njegova cijena bude 700 KM. Tako je moj buraz glupan ispao, ima jos 7 rata da isplati, mobitel koji je vrijedio 1500 mu sada vijedi 750 KM.
Placa rate zadnju godinu, a ni qrciti se ne moze. Al to je Bosanski fazon to "qrcenje". To u svijetu ne postoji, vecina normalnih naroda gleda samo svrhu i ekonomicnost.

Reci mu da bi prije **** da je pare u auto a ne mobitel ulozio :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 15 nov 2017, 14:39

Tek danas stigao J5 2017 u telekom :rol: Uzela ga mati sebi pa sam ga malo stimao, cekirao, skenirao da vidim bas jesam li ofulao ista u odnosu na ovaj Huawei p10 lite.. I apsolutno nista.
Jedino one glavne tipke ispod ekrana koje su meni licno draze od onih u ekranu. I zvucnik sa strane mi je bolji nego onaj na dnu telefona.
Ostalo je sve daleko na strani Huaweia. Od UI, ekrana sveukupno (1080p vs 720p), kamere, izgleda generalno, opreme (quick charge punjac kod huaweia) do performansi. Nikad nisam vjerovao da ce mi ekran bit toliko bitan. Gledao sam davno reviewse za J5 i svi su govorili kako je glavna mana 720p displej a za mene je to bilo samo "trazenje dlake u jajetu" jer sam imao J5 2015 i ekran mi bio super. Ali nakon samo 20 dana koristenja Huaweia i 1080p displeja, kad sam upalio J5-icu imao sam osjecaj da ce mi pixeli oci izbit :D Bas ono primijetno, boje ekrana previse blage, jos i ti pixeli.. Imam osjecaj ko da sam u ruke uzeo neki android iz 2012-13...
Ali nako izuzev tih stvari, telefon radi stvarno super. Android Nougat ide ko mlijeko, baterija vidim fino drzi i na punoj svjetlosti, gotivan metalni okvir. Mozda je po meni maaaalkice preskup, za ovo sto nudi ja bi ga stavio malo jeftinije ali nije nista strasno.

I da...
slika
Samsung pls... :urnebes: :urnebes:

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 15 nov 2017, 15:34

theboss_RD07 je napisao/la:I da...
slika
Samsung pls... :urnebes: :urnebes:
Mozda je stavljen bosanski jezik, stavi hrvatski :D

Ni viber recimo joj nece biti preveden ako je bosanski stavljen, a pretpostavljam da joj je drazi i hrvatski nego engleski :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 15 nov 2017, 18:01

:damn:
Papastathopoulos je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:I da...
slika
Samsung pls... :urnebes: :urnebes:
Mozda je stavljen bosanski jezik, stavi hrvatski :D

Ni viber recimo joj nece biti preveden ako je bosanski stavljen, a pretpostavljam da joj je drazi i hrvatski nego engleski :D
**** majku ja zabagujem kod tog hrvatskog, nadzorna ploča :facepalm:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 15 nov 2017, 19:29

ma haj nije bitno i onako gleda one nove, dome, rtl 1 2 5 6. vise njihove rijeci parla neg nase

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Kawhi » 15 nov 2017, 20:45

theboss_RD07 je napisao/la:Tek danas stigao J5 2017 u telekom :rol: Uzela ga mati sebi pa sam ga malo stimao, cekirao, skenirao da vidim bas jesam li ofulao ista u odnosu na ovaj Huawei p10 lite.. I apsolutno nista.
Jedino one glavne tipke ispod ekrana koje su meni licno draze od onih u ekranu. I zvucnik sa strane mi je bolji nego onaj na dnu telefona.
Ostalo je sve daleko na strani Huaweia. Od UI, ekrana sveukupno (1080p vs 720p), kamere, izgleda generalno, opreme (quick charge punjac kod huaweia) do performansi. Nikad nisam vjerovao da ce mi ekran bit toliko bitan. Gledao sam davno reviewse za J5 i svi su govorili kako je glavna mana 720p displej a za mene je to bilo samo "trazenje dlake u jajetu" jer sam imao J5 2015 i ekran mi bio super. Ali nakon samo 20 dana koristenja Huaweia i 1080p displeja, kad sam upalio J5-icu imao sam osjecaj da ce mi pixeli oci izbit :D Bas ono primijetno, boje ekrana previse blage, jos i ti pixeli.. Imam osjecaj ko da sam u ruke uzeo neki android iz 2012-13...
Ali nako izuzev tih stvari, telefon radi stvarno super. Android Nougat ide ko mlijeko, baterija vidim fino drzi i na punoj svjetlosti, gotivan metalni okvir. Mozda je po meni maaaalkice preskup, za ovo sto nudi ja bi ga stavio malo jeftinije ali nije nista strasno.

I da...
slika
Samsung pls... :urnebes: :urnebes:
I ja ću sad nekad uzeti P10 Lite vjerovatno. Koliko si platio?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la miki_92 » 15 nov 2017, 21:17

Kawhi je napisao/la: I ja ću sad nekad uzeti P10 Lite vjerovatno. Koliko si platio?
protegni se do Honor 9 :zviz:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Klare » 15 nov 2017, 23:05

Iphone X je najbolji mob na tržištu, tu više ne traba sumnjati, možda i prvi njihov koji zasluženo nosi tu titulu u zadnjih 5 godina.

Recimo da mu Note 8 parira, ali ovaj pokaže jabuku i stvar je jasna.

Što se cijene tiče na benchmarku je 150 eura skuplji od Notea, što je opet razumna i opravdana razlika s obzirom na brend.

Prvi su osmislili ovakav tip mobitela na kome se čitava budućnost mobitela i bazira, te ne treba imati ništa protiv što su skuplji, a kvalitetom su nadaleko dokazani.

Na našim područjima ta cijena je još naglašenija, ali to nije naša stvar, jer iphone nije ni namjenjen nama,
imaju oni svoju publiku, zna se za koga to rade, ima dovoljno ljudi koji će to platiti dok kažeš keks.

------------------------------
Mobiteli kao Honor 9, Nokia 8, Nokia 6, Samsung J7, J9, Sony, HCL, Iphone 8 i tako dalje nisu isplativi kupovati,
jer mislim da su mobiteli sa viškom "mesa"prošlost, nisu više "viđeni", nisu u trendu.

Kome je dizajn bitan neće davati nekih 600-700KM, da ne kažem više za takav tip koji je prošlost, a kome to nije bitan dizajn?

O tipki sa prednje strane ili tipkama ne treba trošiti riječi, mrtva prošlost i starudija.

Što se srednje kategorije tiče LG Q6 ili Honor 7X koji još nije došao kod nas isplativi su zbog dizajna,
ove ostale kao Honor 9, Samsung A, J, C (zvano sve isto), nije isplativo kupovati jer kao što rekoh to je starina, 1000x viđena, izlizana stvar.

Premium: S8, Note8, G6, V30, Iphone X
Srednja: Q6, Honor 7x.

Ja kad bih kupovao birao bih tako, a sad postoje i drukčiji ukusi,
no mislim da je ovdje i najviše truda uloženo.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk, nerkolfc i 21 gost.