Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la The Game » 14 nov 2017, 22:21

_dreamer_ je napisao/la:Mogao je nurkonja pogurat da buraz od CJ-a zaigra za nas :D
Nurkic nece sebe da pogura da dolazi, nesto sumnjam da bi se zamar'o oko drugih :mrgreen:

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 14 nov 2017, 23:31

The Game je napisao/la:
_dreamer_ je napisao/la:Mogao je nurkonja pogurat da buraz od CJ-a zaigra za nas :D
Nurkic nece sebe da pogura da dolazi, nesto sumnjam da bi se zamar'o oko drugih :mrgreen:
:mrgreen:

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la taremuha » 16 nov 2017, 19:17

Collet je na spisak uvrstio i trojicu košarkaša iz Eurolige i tako su se među 17 košarkaša našli igrači Barcelone Kevin Seraphim i Thomas Huertel, te član Reala Fabien Causer.

Ipak, ovi igrači će morati dobiti dozvolu klubova za nastup u reprezentaciji što je malo vjerovatna opcija.

Francuski selektor je odabrao ove košarkaše:

Andrew Albicy (Andorre), Axel Bouteille (Limoges), Fabien Causeur (Real Madrid), Boris Diaw (Levallois), Moustapha Fall (Sakarya), Thomas Heurtel (FC Barcelone), William Howard (Limoges), Edwin Jackson (Guangdong), Mam Jaiteh (Limoges), Axel Julien (Dijon), Lahaou Konaté (Nanterre), Alain Koffi (Pau-Orthez), Louis Labeyrie (Strasbourg), Paul Lacombe (Monaco), Amine Noua (ASVEL), Elie Okobo (Pau-Orthez), Kevin Séraphin (FC Barcelona).

Francuska kvalifikacije otvara 24. novembra protiv Belgije, a tri dana kasnije dočekuju reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 16 nov 2017, 19:23

Realu je i ovako pola tima povrijedjeno pa nesto me vjerujem da ce dat Causeru da mrdne
A i Barca je i gov.nima gubi utkamice tako da je i to jako tesko

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 16 nov 2017, 21:22

Zna li se roster Rusije? Mislim da i CSKA i Khimki imaju euroligaski mec bas u petak kad mi budemo igrali s njima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 nov 2017, 21:37

Mec protiv Rusije ce prenositi SK
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 16 nov 2017, 21:43

Bassha je napisao/la:Mec protiv Rusije ce prenositi SK
mora i BHT
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la taremuha » 16 nov 2017, 22:51

legenda reala je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Mec protiv Rusije ce prenositi SK
mora i BHT
Ma ja, sigurno će za BiH biti prijenos samo na BHT, a u drugim zemljama na SK.


Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 17 nov 2017, 11:57

juanitomaravillaa je napisao/la:https://twitter.com/LukaG_55 ko je ovaj drug,
otac mu amerikanac a mama bosanka

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 17 nov 2017, 12:40

Chstal je napisao/la:
juanitomaravillaa je napisao/la:https://twitter.com/LukaG_55 ko je ovaj drug,
otac mu amerikanac a mama bosanka
Nadam se da ce se neko u ks zainteresirati oko njega
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 17 nov 2017, 13:00

juanitomaravillaa je napisao/la:https://twitter.com/LukaG_55 ko je ovaj drug,
Iako je rođen i odrastao u SAD-u, ovaj 18-godišnji centar ima bh. korijene. Njegov otac je Frank Garza nekadašnji košarkaš univerziteta Idaho, a majka mu je Šejla Muftić, nekadašnja košarkašica i kćer legendarnog golmana FK Sarajevo Refika Muftića.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 17 nov 2017, 13:40

Ajdin Penava je sinoc igrao 37 minuta i imao je sljedeci ucinak: 21PTS (7/11 FG, 2/4 3PT, 5/10 FT), 10REB, 1AST, 2STL, 7BLK, 4TO.

Ja sam mahsuz upalio stream u drugom poluvremenu da vidim kako to izgleda na terenu. Momak vecinu vremena igra peticu jer je najvisi u ekipi, a nama to ne ide u prilog. Doduse, igrao je povremeno i cetvorku. Ima sjajan osjecaj za blokadu, odlicno igra pnr u napadu, gdje uvijek savrseno dobro zna sta ce s loptom (za razliku od Juke npr., koji se cesto zna izgubiti u tome pa se zabije u protivnika), dobar je na skoku, ima mekanu ruku i u visokim procentima moze pogadjati sa distance. Najveci nedostatak je brzina i nekad djeluje bas tromo. Uzasno sporo se krece u odbrani, spore lateralne kretnje i slabo brani igru 2na2. U napadu je solidan na niskom postu, dobro pivotira, ali se znalo desiti da nema snage da izgura protivnika i onda se pogubi (nesto slicno kao Kikanovic npr.). Ima lijep izbacaj prilikom izvodjenja slobodnih bacanja, ali mu uvijek zafali koncentracije kod drugog bacanja, koja je sinoc redovno promasivao. Imam osjecaj da su ga na koledzu dodatno usporili tim spustanje na visoke pozicije. Koliko se sjecam, on je u Sparsima vecinu vremena igrao kao SF, a povremeno kao PF, dok sad nisko krilo ne igra u opste. Mislim da je prije 3-4 godine bio poprilicno eksplozivniji, doduse i na masi je malo dobio, pa je mozda i to jedan od razloga. Pise da je visok 206cm, a ja mislim da je minimalno oko 208cm, jer ovako na oko je sigurno visi od recimo Sikirasa. Sve u svemu, momak je jako inteligentan i igra dobru kosarku, a ne znam koliko ce ga ta brzina sputavati u namjeri da napravi nesto ozbiljno u svojoj karijeri.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 17 nov 2017, 13:41

kobe24 je napisao/la:Ajdin Penava je sinoc igrao 37 minuta i imao je sljedeci ucinak: 21PTS (7/11 FG, 2/4 3PT, 5/10 FT), 10REB, 1AST, 2STL, 7BLK, 4TO.

Ja sam mahsuz upalio stream u drugom poluvremenu da vidim kako to izgleda na terenu. Momak vecinu vremena igra peticu jer je najvisi u ekipi, a nama to ne ide u prilog. Doduse, igrao je povremeno i cetvorku. Ima sjajan osjecaj za blokadu, odlicno igra pnr u napadu, gdje uvijek savrseno dobro zna sta ce s loptom (za razliku od Juke npr., koji se cesto zna izgubiti u tome pa se zabije u protivnika), dobar je na skoku, ima mekanu ruku i u visokim procentima moze pogadjati sa distance. Najveci nedostatak je brzina i nekad djeluje bas tromo. Uzasno sporo se krece u odbrani, spore lateralne kretnje i slabo brani igru 2na2. U napadu je solidan na niskom postu, dobro pivotira, ali se znalo desiti da nema snage da izgura protivnika i onda se pogubi (nesto slicno kao Kikanovic npr.). Ima lijep izbacaj prilikom izvodjenja slobodnih bacanja, ali mu uvijek zafali koncentracije kod drugog bacanja, koja je sinoc redovno promasivao. Imam osjecaj da su ga na koledzu dodatno usporili tim spustanje na visoke pozicije. Koliko se sjecam, on je u Sparsima vecinu vremena igrao kao SF, a povremeno kao PF, dok sad nisko krilo ne igra u opste. Mislim da je prije 3-4 godine bio poprilicno eksplozivniji, doduse i na masi je malo dobio, pa je mozda i to jedan od razloga. Pise da je visok 206cm, a ja mislim da je minimalno oko 208cm, jer ovako na oko je sigurno visi od recimo Sikirasa. Sve u svemu, momak je jako inteligentan i igra dobru kosarku, a ne znam koliko ce ga ta brzina sputavati u namjeri da napravi nesto ozbiljno u svojoj karijeri.

Pratis li mozda Memica i Sehica, sta mislis da li cemo od njih imati koristi u buducnosti ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 17 nov 2017, 14:52

Bassha je napisao/la: Pratis li mozda Memica i Sehica, sta mislis da li cemo od njih imati koristi u buducnosti ?
Pratio sam samo statistiku za Sehica i to za ove 2-3 uvodne utakmice uopste ne izgleda lose. Nisam gledao nijedan mec, a imam u planu aBd, pa cu napisati ovdje ono sto se bude moglo vidjeti. Olaksavajuca okolnost za njega je sto nema pretjerano jaku konkurenciju u ekipi, tako da je u startu najmanje 20-ak minuta zagarantovano. Memica, iskreno, ni ne pratim. On igra u drugoj diviziji, tako da je to u startu manje zanimljivo. Njega znam od ranije, pa se tu nema sta puno ni vidjeti. Enis je onako solidan kosarkas, ali uz odredjene hendikepe u fizickom i atletskom smislu, tesko da moze dogurati dalje od aba lige (a mozda je i to upitno).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 3isamagicnumber » 17 nov 2017, 15:37

Ima i ovaj momak, http://lrtrojans.com/roster.aspx?rp_id=3119.
Dobar ucinak za pocetak. Nisam ga gledao na collegeu, nesto malo se sjecam da je bio dobar role-player u Aticevom timu na u-18 evropskom.
Jedan je vec pricao o njemu ovdje, 6.8 sa 7.1 wingspan sto je vrlo dobro za pf a super za sf, ako nastavi sutati tricu kao sto je poceo prije ga vidim kao sf.

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 17 nov 2017, 16:51

3isamagicnumber je napisao/la:Ima i ovaj momak, http://lrtrojans.com/roster.aspx?rp_id=3119.
Dobar ucinak za pocetak. Nisam ga gledao na collegeu, nesto malo se sjecam da je bio dobar role-player u Aticevom timu na u-18 evropskom.
Jedan je vec pricao o njemu ovdje, 6.8 sa 7.1 wingspan sto je vrlo dobro za pf a super za sf, ako nastavi sutati tricu kao sto je poceo prije ga vidim kao sf.

To je Sabitov sin,on je dobar.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 17 nov 2017, 19:06

taremuha je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Mec protiv Rusije ce prenositi SK
mora i BHT
Ma ja, sigurno će za BiH biti prijenos samo na BHT, a u drugim zemljama na SK.
Ako se držimo zakona mora biti na BHT-u, ali pošto se SK ne drži zakona sve je moguće
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la fera » 17 nov 2017, 21:42

kobe24 je napisao/la:Ajdin Penava je sinoc igrao 37 minuta i imao je sljedeci ucinak: 21PTS (7/11 FG, 2/4 3PT, 5/10 FT), 10REB, 1AST, 2STL, 7BLK, 4TO.

Ja sam mahsuz upalio stream u drugom poluvremenu da vidim kako to izgleda na terenu. Momak vecinu vremena igra peticu jer je najvisi u ekipi, a nama to ne ide u prilog. Doduse, igrao je povremeno i cetvorku. Ima sjajan osjecaj za blokadu, odlicno igra pnr u napadu, gdje uvijek savrseno dobro zna sta ce s loptom (za razliku od Juke npr., koji se cesto zna izgubiti u tome pa se zabije u protivnika), dobar je na skoku, ima mekanu ruku i u visokim procentima moze pogadjati sa distance. Najveci nedostatak je brzina i nekad djeluje bas tromo. Uzasno sporo se krece u odbrani, spore lateralne kretnje i slabo brani igru 2na2. U napadu je solidan na niskom postu, dobro pivotira, ali se znalo desiti da nema snage da izgura protivnika i onda se pogubi (nesto slicno kao Kikanovic npr.). Ima lijep izbacaj prilikom izvodjenja slobodnih bacanja, ali mu uvijek zafali koncentracije kod drugog bacanja, koja je sinoc redovno promasivao. Imam osjecaj da su ga na koledzu dodatno usporili tim spustanje na visoke pozicije. Koliko se sjecam, on je u Sparsima vecinu vremena igrao kao SF, a povremeno kao PF, dok sad nisko krilo ne igra u opste. Mislim da je prije 3-4 godine bio poprilicno eksplozivniji, doduse i na masi je malo dobio, pa je mozda i to jedan od razloga. Pise da je visok 206cm, a ja mislim da je minimalno oko 208cm, jer ovako na oko je sigurno visi od recimo Sikirasa. Sve u svemu, momak je jako inteligentan i igra dobru kosarku, a ne znam koliko ce ga ta brzina sputavati u namjeri da napravi nesto ozbiljno u svojoj karijeri.
spor je zato ne igra sf
You are someone else I am still right here

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 17 nov 2017, 22:34

Evgeny Baburin (Lokomotiv Kuban)
Dmitry Kulagin (Lokomotiv Kuban)
Mikhail Kulagin (CSKA Moscow)
Ivan Ukhov (Parma)
Vitaly Fridzon (CSKA Moscow)
Dmitry Khvostov (Lokomotiv Kuban)
Pavel Antipov (Lokomotiv Kuban)
Semen Antonov (CSKA Moscov)
Nikita Balashov (Peno Zvaigzdes)
Eugene Valiev (Zenit St. Petersburg)
Andrei Zubkov (Khimki Moscow)
Stanislav Ilnitsky (Lokomotiv Kuban)
Sergey Karasev (Zenit. St. Petersburg)
Vladislav Trushkin (Unics Kazan)
Artem Klimenko (Avtodor Saratov)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.