Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 18:28

:bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Neandertalac » 17 nov 2017, 18:35

sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
Ma jok, Ivica namješta Amaru.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 17 nov 2017, 18:40

A jeste dosadni sa Amarom više. :crazy:
Još malo pa će mi i iz frižidera početi iskakati...
Nije čovjek za selektora i kraj priče! Ali vi uzjahali i ne stajete.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 18:43

aleksandar_veliki je napisao/la:Sekretar je dobro objasnio, kod vaznih odluka po Statutu treba 12 ruku sto znaci da teoretski "dvojica" ne mogu izabrati selektora. U pravu je i za Komisiju, ona moze predloziti ali na kraju bira IO sto je i logicno. Odgovornost treba i mora biti na njima, a ne na Komisiji. To sto su oni fintirali i kao prebacili odgovornost na Komisiju je samo fintiranje. Komesar samo nije u pravu oko ovog ko koga gura.
Sekretar* u zadnoj recenici :P

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 18:46

aleksandar_veliki je napisao/la:
sekretar je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Sekretar je dobro objasnio, kod vaznih odluka po Statutu treba 12 ruku sto znaci da teoretski "dvojica" ne mogu izabrati selektora. U pravu je i za Komisiju, ona moze predloziti ali na kraju bira IO sto je i logicno. Odgovornost treba i mora biti na njima, a ne na Komisiji. To sto su oni fintirali i kao prebacili odgovornost na Komisiju je samo fintiranje. Komesar samo nije u pravu oko ovog ko koga gura.
Sekretar* u zadnoj recenici :P
Komesar, sekretar, isto ti ga dodje. :salut:
S tobom bi se dalo diskutirati,jer ocito i ti raspolazes s nekim informacijama. Samo ne znam jesi "Begicev" ili si anti Begic :D

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 17 nov 2017, 18:49

aleksandar_veliki je napisao/la:Sekretar je dobro objasnio, kod vaznih odluka po Statutu treba 12 ruku sto znaci da teoretski "dvojica" ne mogu izabrati selektora. U pravu je i za Komisiju, ona moze predloziti ali na kraju bira IO sto je i logicno. Odgovornost treba i mora biti na njima, a ne na Komisiji. To sto su oni fintirali i kao prebacili odgovornost na Komisiju je samo fintiranje. Komesar samo nije u pravu oko ovog ko koga gura.
Ima smisla ovo sa komisijom, jer ti pregovore vode prakticno velicine kao sto su Osim, Misimovic, Bajevic itd. sto bi sigurno mozda i olaksalo da privuces neko vece trenersko ime, ali da smo normalna drzava, sa normalnim savezom, komisija bi i izabrala selektora, ali ne, 15 cirkusanata tu raznorazne muljaze odradjuju kod svakog izbora. Ili doduse samo da nema ovog cirkusa, IO da usvoji prijedlog komisije. Kao sto kazes, obicno fintanje.

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 18:53

Goalgetter je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Sekretar je dobro objasnio, kod vaznih odluka po Statutu treba 12 ruku sto znaci da teoretski "dvojica" ne mogu izabrati selektora. U pravu je i za Komisiju, ona moze predloziti ali na kraju bira IO sto je i logicno. Odgovornost treba i mora biti na njima, a ne na Komisiji. To sto su oni fintirali i kao prebacili odgovornost na Komisiju je samo fintiranje. Komesar samo nije u pravu oko ovog ko koga gura.
Ima smisla ovo sa komisijom, jer ti pregovore vode prakticno velicine kao sto su Osim, Misimovic, Bajevic itd. sto bi sigurno mozda i olaksalo da privuces neko vece trenersko ime, ali da smo normalna drzava, sa normalnim savezom, komisija bi i izabrala selektora, ali ne, 15 cirkusanata tu raznorazne muljaze odradjuju kod svakog izbora. Ili doduse samo da nema ovog cirkusa, IO da usvoji prijedlog komisije. Kao sto kazes, obicno fintanje.
Komisija pregovara i vodi razgovore sa potencijalnim selektorima,ali su i komisiji vezane ruke. Jer svi selektori koji se ne uklapaju u financijsku konstrukciju koju je odredio IO otpadaju u startu i s takvima se nema sta razgovarati. Jedina dva trenera koji se uklapaju su Kodro i Osim. A imali mi 2 ili 5 kandidata u zavrsnom krugu, prvo ce u pitanju biti trgovina interesima entitetskih saveza,zatim interesa sve tri struje u Nogometnom Savezu. A **** ih to sto dvojica ne mogu izabrati,dakle svi moraju biti sretni i zadovoljni, a kod nas je to nemoguce :D
Jos jedno da ti kazem,Bosnjacki clanovi uz Begica smiju jedino glasati za Osima i nikako drugacije. Begic je Osimov duznik,a bosnjacki clanovi IO su Begicevi pijuni. Iz proslog saveza su se Begicu odmetnuli Islam, Halep i Adilagic i sve trojica su na sumnjiv nacin iskljuceni s proslih izbora , disciplinski kaznjeni i suspendovani jer su javno i u istraznim organima govorili o problemima u Savezu i prijavili SIPI i Tuzilastvu nepravilnosti u radu.
Zadnja izmjena: sekretar, dana/u 17 nov 2017, 18:55, ukupno mijenjano 1 put.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 18:55

sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
A na koji nacin komisija komunicira sa kandidatima? Kajtaz je, cini mi se neki dan , govorio o aplikacijama tj konkursu ili komisija samoinicijativno kontaktira kandidate?

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 18:59

DrFilgud je napisao/la:
sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
A na koji nacin komisija komunicira sa kandidatima? Kajtaz je, cini mi se neki dan , govorio o aplikacijama tj konkursu ili komisija samoinicijativno kontaktira kandidate?
Prvi uslov je da pristaju raditi za platu od 15000 Eura mjesecno,a npr.jedan Dalic je dobio ugovor u Hrvatskoj 60000 Eura mjesecno. I kandidate koje kontaktira komisija i pristanu na taj uslov upadaju u uzi krug. Nema aplikacije,nego ih komisija samoinicijativno kontaktira. Bas ce jedan Prosinecki,Muslin i slicni aplicirati. Poznato je da BiH trazi selektora, dakle i menadzeri pojedinih trenera koji su upuceni mogu ponuditi svoje,ali financije diktiraju. I za ove pare tu imamo samo Kodru i Osima.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 19:01

Ma to funkcionise da oni stave platu 15 hiljada, uslov da mu savez bira pomocnike, da mora postovati nacionalni kljuc, pozivati igrace domace lige, da nema budzet za putovanja i onda kazu komisiji da nadje kandidate. :roll:
E mozes misliti ko ce prihvatiti taj posao!? Raja sa biroa...
Osim i Bajevic su tu da bi se zamazale oci javnosti, ko biva , legende biraju selektora i tu ne moze biti nista sumnjivo. Ako oni pristaju da budu kisobran za takvu politiku saveza, a ocigledno pristaju, onda su saucesnici.:thumbdown:

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:07

**** ce nas RS i u sportu kako nismo ni sanjali. Prvo su dali nerealne kandidate osim Vinka Marinovica,a vala ako nam je on selektor kuknjava . Ostale ne mozemo platiti, mozda Keka,ali sumnjam da ce on ici iz Rijeke.

Drugo, Misimovic dodatno zateze odnose glupom izjavom da ne zna citati cirilicu,pa bas i ne moze puno o kandidatima koje je predlozio FS RS.
Treće, Miske kaze da je nas Savez u teskoj financijskoj siutaciji. Zanima me zasto istrazni organi ne upetljaju se malo,pa ne provjere gdje su ti silni milioni od Brazila,ulaznica,marketinga...

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Neandertalac » 17 nov 2017, 19:13

BoixosNois1899 je napisao/la:A jeste dosadni sa Amarom više. :crazy:
Još malo pa će mi i iz frižidera početi iskakati...
Nije čovjek za selektora i kraj priče! Ali vi uzjahali i ne stajete.
Kako ti znaš da nije? Šta si ti po profesiji, sta si postigao u životu, ko te pita za zdravlje uopšte?

Kako vas nije stid, jahali ste po Osimu da gura sina u nekakvoj komisiji a gle cuda pitaju se kao i mi. Bitno bilo pljuvat, sve strucnjaci a qarine, od pitara, ostalih napacenih domacih kojima je uši zavrto, do ovih dijasporaca sto su svu pamet svijeta pokupili. Kupi dres za sto € i stručnjak, yebo kaže BiH ligu, nema tu kvaliteta.

Da je bio Bajević protukandidat, ok, da je Halilhodžić ok, ali Kodro, Prosinecki, za njih je Amar Kapelo glavom i bradom.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 19:21

sekretar je napisao/la:**** ce nas RS i u sportu kako nismo ni sanjali. Prvo su dali nerealne kandidate osim Vinka Marinovica,a vala ako nam je on selektor kuknjava . Ostale ne mozemo platiti, mozda Keka,ali sumnjam da ce on ici iz Rijeke.

Drugo, Misimovic dodatno zateze odnose glupom izjavom da ne zna citati cirilicu,pa bas i ne moze puno o kandidatima koje je predlozio FS RS.
Treće, Miske kaze da je nas Savez u teskoj financijskoj siutaciji. Zanima me zasto istrazni organi ne upetljaju se malo,pa ne provjere gdje su ti silni milioni od Brazila,ulaznica,marketinga...
Pusti to, kada se talovi sukobe, onda ide nacionalisticka prica. Kao Kovacevic je zlotvor, a 'vamo nasi posteni, napaceni i siromasni samo zele dobro, ali im ne daju Beograd, Zagreb, Vatikan, masoni... :lol:
Nasi su pokazali ko su i sta su u periodu od '95 do '04, kada su imali apsolutnu vlast nad reprezentacijom. To je bio najcrnji period korupcije,javasluka i najlosiji rezultati reprezentacije.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 17 nov 2017, 19:26, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Vrebac » 17 nov 2017, 19:24

Sad i dijaspora kriva sto Amko ne voli :urnebes:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:27

Jos samo neko da objasni da li se prijedlozi komisije formiraju na osnovu vecine.
Ili je ona prilikom sugeriranja kandidata savezu potpuno nevazna?

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: RE: Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 17 nov 2017, 19:28

Neandertalac je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:A jeste dosadni sa Amarom više. :crazy:
Još malo pa će mi i iz frižidera početi iskakati...
Nije čovjek za selektora i kraj priče! Ali vi uzjahali i ne stajete.
Kako ti znaš da nije? Šta si ti po profesiji, sta si postigao u životu, ko te pita za zdravlje uopšte?

Kako vas nije stid, jahali ste po Osimu da gura sina u nekakvoj komisiji a gle cuda pitaju se kao i mi. Bitno bilo pljuvat, sve strucnjaci a qarine, od pitara, ostalih napacenih domacih kojima je uši zavrto, do ovih dijasporaca sto su svu pamet svijeta pokupili. Kupi dres za sto € i stručnjak, yebo kaže BiH ligu, nema tu kvaliteta.

Da je bio Bajević protukandidat, ok, da je Halilhodžić ok, ali Kodro, Prosinecki, za njih je Amar Kapelo glavom i bradom.

:rol: :rol: :rol:

Nema šta baš je Capello. Qrcem nije mrdnuo iz ove lige i države uz to još godinu dana bez angažmana. Pa da je išta valjao trenirao bi bar neki klub u toj famoznoj 2. švicarskoj ligi. Kodro i Prosinečki su treneri koji ipak imaju nekakvog iskustva u Evropi. A gdje ovaj ima? U Kataru. :rol:
Ali nećemo više o Amaru. Ispao je iz svih kombinacija i to je to. Sve je već rečeno na tu temu. Neka bude sretan što se ikako dovodio u vezu sa klupom reprezentacije.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:33

sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
Pa ne mozes izabrati onog tko nije u ponudi.
A ponudu kreira komisija.
Strucnom ocjenom kandidata. Znaci tocno je da oni ne mogu izabrati kandidata ali ga itekako mogu izbaciti iz igre.

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la MuhamedTM » 17 nov 2017, 19:35

dubrovnik je napisao/la:
Sta mai, kako ide ? Nije valjda k'o u Zahide :D
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 19:37

dubrovnik je napisao/la:
sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
Pa ne mozes izabrati onog tko nije u ponudi.
A ponudu kreira komisija.
Strucnom ocjenom kandidata. Znaci tocno je da oni ne mogu izabrati kandidata ali ga itekako mogu izbaciti iz igre.
Izgleda da ce nas pokusati ubijediti da komisija koja bira kandidate, nema uticaj na konacni izbor selektora? :roll:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:38

DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
sekretar je napisao/la::bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.
Pa ne mozes izabrati onog tko nije u ponudi.
A ponudu kreira komisija.
Strucnom ocjenom kandidata. Znaci tocno je da oni ne mogu izabrati kandidata ali ga itekako mogu izbaciti iz igre.
Izgleda da ce nas pokusati ubijediti da komisija koja bira kandidate, nema uticaj na konacni izbor selektora? :roll:
Nije mi jasno pa pitam ove koji znaju vise.
Niko ne zeli objasniti. :D

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.