Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Derdiyok » 04 jan 2018, 20:49

FoSte95 je napisao/la:a što me danas sa trebama krenulo, objavio story odgovore mi dvije trebe, kao došao si u moj kraj nisi se javio :rol:
Kazanova, kuda si to počeo da zapišavaš teritoriju :kafa:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la cala » 04 jan 2018, 21:07

Ovdje se previse ide u ekstreme. O religioznim osobama se prica kao fanaticima, sektasima a oni koji to nisu su sami sljam drustva, instagramuse, nargilasi itd. Ima i toga, ali je puno vise ovih koji nisu ni vamo ni tamo.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 04 jan 2018, 21:17

JackTheStripper je napisao/la:Misljenja sam da se ni u cemu ne treba pretjerivati, pa tako ni u feminizmu i zenskim pravima. Pogledajte na sta lice drustva zapadne Europe zbog radikalnog feminizma, pa to je strasno. Pogotovo feministicka diktatura Svedska. Jasno je, i bezbroj puta kroz historiju dokazano, sta se dogada s civilizacijama koje dopuste da zene vode glavnu rijec. Svedska neminovno klizi k tome, to jeste raspadu, opstem haosu i gradanskom ratu. Sve zbog radikalnog feminizma i glumatanja humanitarne sile.
To je to. :salut:
Moraju postojati gender roles.
kobe24 je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Mudra li insana u liku i djelu ovog @denchija, ja sam naprosto fasciniran. Zar u ovoj zemlji postoje ovakvi velikani?! :shock: Bas me zanima koje si ti skole izucio pa se tako savrseno u sve razumijes, posebno ako se uzme u obzir da ti je svaka druga recenica na forumu gramaticki i pravopisno apsolutno neispravna. :hmmmmm:

Lijepo je biti samouvjeren i imati visoko misljenje o sebi, ali kad je to spojeno sa enormnom kolicinom glupoce i ogranicenosti, onda ta fuzija ujeda za mozak. :wave:
griješim , čovjek sam , logično...samo debatiramo i razmjenjujemo razmišljanja na forumu prikladnom mjestu za tako nešto...
Prikladno mjesto, ali ne i prikladan nacin. Nastupas kao da si pokupio svu pamet ovog svijeta i kao da se razumijes u sve (ne)naucne oblasti koje su ikad ugledale svjetlo dana, a nisi svjestan koliko je to sto pises prozeto neznanjem. Nisam imao namjeru da se ubacujem u raspravu, ali me tvoja nadmenost natjerala na to. Ovdje je savrseno jasno da vam se misljenja savrseno dobro ne poklapaju. Ti zeni tu koja je po tebi dosegla ovosvjetski vrhunac u svakom smislu, a ovaj nek zeni onu koja tezi da postane hafiz Kur'ana i gotova stvar.
Ti tako nastupas a procitao si jednu knjigu u zivotu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DenchiNL » 04 jan 2018, 21:17

Federer17 je napisao/la:
Spomenuo samo kako bih uporedio kako je nesto negdje normalno, a u drugom kraju svijeta bi to bila senzacija i nesto nesvakidasnje. Time kako se negdje neko udaje/zeni, se nimalo ne zamaram. U islamu, koliko ja znam, nema nikakvih naredbi da to mora biti u odredjenom dobu.

Ne moralisem druze, ili ti imas neki problem da shvatis o cemu ja pisem? Sve sto sam pisao, pisao sam u licno svoje ime (iako vjerujem da vecina ljudi tako razmislja), tj. da bih sutra volio ozeniti pristojnu, kulturnu, primjereno obucenu osobu, a jok neku koja je sve suprotno od toga. Ponovo napominjem, ne generalizujem, ali je to uglavnom tako.

Ne zagovaram ja nista, potpuno mi je ok da kod nas bude ovako kako je trenutno. Polozaj zene u islamskom svijetu nije onakav kakav islam nalaze, predvodnici islamskih zemalja nisu onakvi kakvi su bili pravedne halife. Nema vise Omera, r.a., za vijeme cije vladavine nije bilo gladnih, koji je kosulju svoju sa sebe skidao kako bi dao onome ko nema, koji je cijelu karavanu zaustavio da bi popricao sa staricom koja ga je nesto htjela upitati i potom rekao da bi sa njom ostao i cijeli dan da je to trazila od njega. Vjerujem da u takvim prilikama nikome na umu ne bi bilo razmisljati o tome kako zena nema na pozicijama predsjednika, ili cega vec. @Jack je pisao i kako to ide na Zapadu, zivi tamo.

Ti ponovo ulazis u glave ljudi i znas razloge zbog kojih nesto rade. Smatram se religioznim i sve sto uzivotu uradim (dobro ili lose), iskljucivo krivim sebe zbog toga. Jedino ako me ti bolje ne poznajes?

Volio bih da ova rasprava prestane, pogotovo jer smo se pofino odmakli od teme.

@Aerials, sva prica od strane @DenchiNLa i jos nekih sinoc je isla u tom pravcu. Dovoljno je znati sabrati 2 i 2.

Ne aludiram, nego mi je nekako logicnije smatrati takvu sposobnom, negoli danasnje instagramuse, modne blogerke i kakve vec. Iako, da opet ne budem pogresno shvacen, ne gledam to tako primitivno i iskljucivo.
svoju opasku si počeo sa "Zar ne bi čovjek volio imati...suprugu koja... " i onda si iznio to što ti smatraš bitnim...i ja sam replicirao na to iz svoje perspektive i iz mog iskustva sa nečim što je meni bitno, složili smo se na vjerna i poštena...nakon toga sam bio optužen da sam uvrijedio bule(nisam nego prilike i mogućnosti koje nemaju), ne znam o islamu i onom momentu kad je poslanik bio fin prema ženama i da ne krivim šerijat i islam za poligamiju nego je to relativno, znaš svijet je različit tamo se žene sa 16 a ovdje se za to leži...? jel tako?

u pravu si nećemo više, offtopic je popriličan, ostavit ću tvoju logiku tebi :salut:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DenchiNL » 04 jan 2018, 21:23

kobe24 je napisao/la:
Prikladno mjesto, ali ne i prikladan nacin. Nastupas kao da si pokupio svu pamet ovog svijeta i kao da se razumijes u sve (ne)naucne oblasti koje su ikad ugledale svjetlo dana, a nisi svjestan koliko je to sto pises prozeto neznanjem. Nisam imao namjeru da se ubacujem u raspravu, ali me tvoja nadmenost natjerala na to. Ovdje je savrseno jasno da vam se misljenja savrseno dobro ne poklapaju. Ti zeni tu koja je po tebi dosegla ovosvjetski vrhunac u svakom smislu, a ovaj nek zeni onu koja tezi da postane hafiz Kur'ana i gotova stvar.
a ne znam što se moraju poklapat , pa nismo klonovi, nismo imali ista životna iskustva, logično,
čak i laički ne vidim ništa loše u tome da žene vode malo svjetske sile bar, jer muškarci u ovih 2milje godina nisu baš neki experti u blagostanju jbg..
nek radi čovjek šta hoće, svako ljudsko biće, što ga čini sretnim...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 jan 2018, 21:24

DenchiNL je napisao/la: nek radi čovjek šta hoće, svako ljudsko biće, što ga čini sretnim...
A ako nekoga silovanje djece čini sretnim, ili bodenje u vene :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Besic » 04 jan 2018, 21:25

Pa i ovdje se heftaju sa 15 samo što to ne prodje kroz papir :mrgreen: , nemam ništa protiv u oba slučaja
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 04 jan 2018, 21:26

rio_Ferdy88 je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la: nek radi čovjek šta hoće, svako ljudsko biće, što ga čini sretnim...
A ako nekoga silovanje djece čini sretnim, ili bodenje u vene :mrgreen:
Ovo prvo se zove necijom kulturom.
Drugo ne steti nikom osim onom koji se bode. Neuporedive stvari.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 jan 2018, 21:27

DenchiNL je napisao/la:znaš svijet je različit tamo se žene sa 16 a ovdje se za to leži...? jel tako?
:nene:

Može sa 16 uz dozvolu suda :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DenchiNL » 04 jan 2018, 21:27

rio_Ferdy88 je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la: nek radi čovjek šta hoće, svako ljudsko biće, što ga čini sretnim...
A ako nekoga silovanje djece čini sretnim, ili bodenje u vene :mrgreen:
pustit ćemo da ih zemaljski sud stigne a u međuvremenu molit se za njihove duše ;)
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 jan 2018, 21:29

Kawhi je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la: nek radi čovjek šta hoće, svako ljudsko biće, što ga čini sretnim...
A ako nekoga silovanje djece čini sretnim, ili bodenje u vene :mrgreen:
Ovo prvo se zove necijom kulturom.
Drugo ne steti nikom osim onom koji se bode. Neuporedive stvari.
Onom koji se bode i čitavoj njegovoj porodici :kafa:

A silovanja djece i pedofilije nema u zapadnim kulturama, ja radim na takvoj poziciji da se susrećem sa tim slučajevima skoro na sedmičnoj bazi, i nisu vezani za vjeru, nijedan dosad.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la kobe24 » 04 jan 2018, 21:30

Kawhi je napisao/la: Ti tako nastupas a procitao si jednu knjigu u zivotu.
Jeste, ja sam onaj kojem je ovo 13. account na ovom forumu, onaj koji je otkucao 100k postova i onaj koji se razumije i pise o politici (domacoj i svjetskoj), svim religijama, medicini, ekonomiji, pravu, masinstvu, agronomiji, fizici, biologiji, psihologiji i svemu znanom i neznanom... :think:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 04 jan 2018, 21:31

DenchiNL je napisao/la: svoju opasku si počeo sa "Zar ne bi čovjek volio imati...suprugu koja... " i onda si iznio to što ti smatraš bitnim...i ja sam replicirao na to iz svoje perspektive i iz mog iskustva sa nečim što je meni bitno, složili smo se na vjerna i poštena...nakon toga sam bio optužen da sam uvrijedio bule(nisam nego prilike i mogućnosti koje nemaju), ne znam o islamu i onom momentu kad je poslanik bio fin prema ženama i da ne krivim šerijat i islam za poligamiju nego je to relativno, znaš svijet je različit tamo se žene sa 16 a ovdje se za to leži...? jel tako?

u pravu si nećemo više, offtopic je popriličan, ostavit ću tvoju logiku tebi :salut:
Da, ali je prije toga bila prica s nekim, da li Virtual, Kawhi, ne sjecam se. Ovo je vadjenje iz konteksta cijele sinocnje price. Nebitno.

Ponovo ulazis u privatnost. Ja sinoc rekao kako imam mogucnost piti alkohol, ali ga ne zelim. Sto znaci da mozda i te neke 'bule' o kojima ti pricas imaju mogucnost uciniti mnoge stvari, ali ne zele zbog vjerskih razloga. Nekoga izlazak u diskoteku ne cini sretnom osobom, prihvata norme islama, bez da mu ih iko drugi namece. To sto neko nedovoljno ne poznaje islam, ili su mu neke stvari ekstremne - njegova stvar.

Znam, nema potrebe da provociras i svoje postove bojis sarkazmom.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DenchiNL » 04 jan 2018, 21:33

rio_Ferdy88 je napisao/la: Onom koji se bode i čitavoj njegovoj porodici :kafa:

A silovanja djece i pedofilije nema u zapadnim kulturama, ja radim na takvoj poziciji da se susrećem sa tim slučajevima skoro na sedmičnoj bazi, i nisu vezani za vjeru, nijedan dosad.
pa niko nije reko da nema, nego je kažnjivo, yu go to jzail...ne ideš na honeymoon
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 04 jan 2018, 21:34

rio_Ferdy88 je napisao/la:[Onom koji se bode i čitavoj njegovoj porodici :kafa:

A silovanja djece i pedofilije nema u zapadnim kulturama, ja radim na takvoj poziciji da se susrećem sa tim slučajevima skoro na sedmičnoj bazi, i nisu vezani za vjeru, nijedan dosad.
Trebaju biti sretni sto su se rijesili budale. :kafa:

Nisam ni rekao da je vezano za vjeru nego za kulturu. Zapad je u sestoj brzini sto se tice normalizacije pedofilije.
kobe24 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Ti tako nastupas a procitao si jednu knjigu u zivotu.
Jeste, ja sam onaj kojem je ovo 13. account na ovom forumu, onaj koji je otkucao 100k postova i onaj koji se razumije i pise o politici (domacoj i svjetskoj), svim religijama, medicini, ekonomiji, pravu, masinstvu, agronomiji, fizici, biologiji, psihologiji i svemu znanom i neznanom... :think:
To koji mi je account i koliko postova sam napisao nema nikakve veze s tvojim arogantnim ponasanjem zasnovanim na jednoj knjizi.
To sto me sve zanima je dobra stvar. Ne treba biti ogranicen u zivotu, a forum sluzi za izrazavanje misljenja i diskusiju. Tako da ja koristim forum na pravi nacin. Ti naprimjer za svako misljenje koje nije po tvom govoris da je glupost i time ubijas svaku diskusiju na forumu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la kobe24 » 04 jan 2018, 21:41

Jok, samo je tvoje misljenje u 95% slucajeva glupost, i to iz prostog razloga sto mislis da se u sve zivo razumijes, a samo u 5% slucajeva imas pojma o tome sto pises. Ovaj @denchi je imao dobrih postova i vecina mu je takva, do ovih nekoliko koje je veceras napisao.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DenchiNL » 04 jan 2018, 21:42

Federer17 je napisao/la:
Da, ali je prije toga bila prica s nekim, da li Virtual, Kawhi, ne sjecam se. Ovo je vadjenje iz konteksta cijele sinocnje price. Nebitno.

Ponovo ulazis u privatnost. Ja sinoc rekao kako imam mogucnost piti alkohol, ali ga ne zelim. Sto znaci da mozda i te neke 'bule' o kojima ti pricas imaju mogucnost uciniti mnoge stvari, ali ne zele zbog vjerskih razloga. Nekoga izlazak u diskoteku ne cini sretnom osobom, prihvata norme islama, bez da mu ih iko drugi namece. To sto neko nedovoljno ne poznaje islam, ili su mu neke stvari ekstremne - njegova stvar.

Znam, nema potrebe da provociras i svoje postove bojis sarkazmom.
nisam bio sinoć onda , izvini nisam se puno vraćao unazad...
malo sam zbunjen sad s ovim što si napisao? imaju mogućnosti ali ih ne žele uraditi zbog vjere? jel tako? to ti se svodi na isto...dakle nemaju jer su u vjeri...ništa drugačije nisam tvrdio...

vjeruj mi nijedan post nije posvećen provociranju , sarkazam i ironija je normala...

pozdrav
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
nextterrain
Postovi: 2476
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la nextterrain » 04 jan 2018, 21:46

Samo ne znam zašto se toliko raspravljate. Velika razlika u mišljenjima, a i mislim da imate dovoljno godina i iskustva da nećete tako lako promijeniti određene životne vidike. Bolje se držati ove pozitivne teme ljubavi (kako za koga), a ne pričati o religiji, sistemu itd.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 04 jan 2018, 21:47

kobe24 je napisao/la:Jok, samo je tvoje misljenje u 95% slucajeva glupost, i to iz prostog razloga sto mislis da se u sve zivo razumijes, a samo u 5% slucajeva imas pojma o tome sto pises. Ovaj @denchi je imao dobrih postova i vecina mu je takva, do ovih nekoliko koje je veceras napisao.
To je tvoje misljenje. Da ne pisem gluposti ne bi mi neko objasnio da pisem gluposti i dao mi novo znanje. Da bi nesto znao to te treba zanimati.

Za razliku od tebe bar nisam uskogrud i tvrdoglav i znam priznati kad nisam bio u pravu i promijeniti misljenje ako mi neko ponudi dobre argumente. Ti si u pocetku ogranicen sto se tice toga jer mislis da sve sto trebas znati vec znas.

Ti slobodno nastavi uskakati ljudima sa svojom omiljenom "To je glupost" ako se ne slaze s tvojim vidjenjem svijeta. Pomoci ce ti da naucis nesto.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 04 jan 2018, 21:48

DenchiNL je napisao/la: malo sam zbunjen sad s ovim što si napisao? imaju mogućnosti ali ih ne žele uraditi zbog vjere? jel tako? to ti se svodi na isto...dakle nemaju jer su u vjeri...ništa drugačije nisam tvrdio...
Ne nemaju, nego ne zele. Isto sto ti imas mogucnost da ne dodjes na posao jer ti je mrsko raditi, ali ne zelis da rizikujes 'nogu' koju bi dobio zbog toga. Neko to radi zbog vjerskih uvjerenja, trudi se ispostovati Allahove naredbe/zabrane-boji se Njegove kazne, a ti naprimjer zbog toga sto se bojis sefa. Lupam primjer.

Pozdrav!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.