Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 19 okt 2019, 01:30

imal neko da prati dzanana

posljednja pripremna tekme pocinje za 10-ak min, valjda dzanan dobije minutazu

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 okt 2019, 01:35

Chinaglia je napisao/la:imal neko da prati dzanana

posljednja pripremna tekme pocinje za 10-ak min, valjda dzanan dobije minutazu
Tu sam, nabavio sam i dobar link. Nadam se makar 15 minuta večeras
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
guzobran
Postovi: 329
Pridružen/a: 16 jan 2019, 17:14
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guzobran » 19 okt 2019, 04:31

1/1 za 3 poena
4/6 slobodna bacanja
1/3 šutevi
1 ukradena
1 defanzivni skok
1 neupisana asistencija

Sve to u posljednoj četvrtini sa suigračima klocevima.
Sarmica, japa, LlullSergio, theKuPuS i Wandelanoite - najveci papci na ovom forumu

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 19 okt 2019, 09:04

Pred AllStar nek trazi trade u Pistons ili Knickse. Nema njemu hajra u Netsima, previse iz godine u godinu mjenjaju i gomilaju igrace. Njemu trebaju minute i sloboda.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la ItsRamiz » 19 okt 2019, 09:08

nek ostane u ekipi osvojit ce oni prsten u naredne 2-3 godine
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pasha » 19 okt 2019, 10:14

Gdje su sad razni "Chris Jent-i"?

Bit zivota, uzeti NBA prsten kao 15-i igrac ekipe. Bolje to, nego biti "Reggie Miller"...

Da se razumijemo. Ko je navedeni bivsi NBA "igrac" znam, jer sam fan franshize u kojoj je osvojio prsten. Odigrao ukupno "20-ak" utakmica u dva kratka boravka u dvije franshize.

Ne mislim da je Musa (ne)kvalitet kao ovaj trenutno pomocni trener u Atlanta Hawksima. Al' ako ce njemu jedini cilj biti, da uzme NBA prsten, pa pod cijenu da godinama samo popunjava roster. Onda je negdje nesto zajebano u njegovom razvoju. Mada opet, svako valjda zna sta mu je prioritet u zivotu...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tesnjak1991 » 19 okt 2019, 10:50

Odgledao sinoć 3 četvrtine i zaspao, nije lijepo vidjeti kad tako dobije tek u "garbage" time neke minute, al' vjerovatno je to ono što slijedi za ovu sezonu (nadam se da nije). Gledam sinoć pojedine igrače Brooklyna, i nejasno mi je zašto su ispred Džanana, jer stvarno ne pružaju nešto Bog zna, al' eto to je razlika kad stvoriš neko "ime" i imaš iskustva. S druge strane, slušam komentatore, spominje se konstantno napredak koji je vidljiv, te to da je još jako mlad, što se nekako smetne s uma kad se uzme u obzir otkad je u fokusu, pa smo očekivali više valjda, ne samo ove sezone, nego čak i prethodne.

Ostaje žal što nije pričekao jednu sezonu za izlazak na draft, vjerovatno bi bolje prošao, i dobio više sansi, al' mišljenja sam da je za njegov razvoj ova franšiza jedna od boljih sigurno.

Također ne mislim da bi njemu lično prsten (a da je konstantno klupiran) bio vrijedniji od igranja i pružanja dobrih partija sa dobrim statistikama.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 19 okt 2019, 11:01

On vise nije mlad, gazi u 21 vec. On ako 21 doceka sa nekih 6-7min u garbage timeu, kao sinoc...on najbolje godine za razvoj provodi na klupi. Za razvoj su najbolje minute, utakmice i utakmice. Sjediti na klupi i cekati minute je samobistvo. Poslati jos jednu sezonu u razvojnu je gubitak vremena i karanje u mozak za motivaciju. 10 igraca Knicksa je 98-99-00 godiste

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 19 okt 2019, 11:19

proglasit dan zalosti u bosni i hercegovini jer je dzanan musa dobio 8 minuta u garbage time-u

decko se mora izborit za svoje mjesto, niko mu nista nece poklonit... na dobrom je putu, i sam trener ga je u vise navrata hvalio, medjutim, konkurencija su mu neki igraci koji su u nba dokazani za razliku od njega

kenny atkinson je za njega rekao "pretty young kid", i da nije ocekivao ovakav napredak od njega upravo zbog godina, sto ce reci da vrijeme radi za njega... vjerovatno ce sporadicno dobivat minutazu, al nemojte ocekivat da ce postati standardni clan rotacije od prve tekme...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la _dreamer_ » 19 okt 2019, 13:26

Niko ni ne kaze da mu se treba pokloniti mjesto u rotaciji. Ljudi samo komentarisu da bi za njega bilo bolje da je u timu gdje bi veci fokus bio na njegov razvoj i gdje bi se taj fokus ispoljio ove godine kroz nekih 15-20 minuta na terenu. On to realno nece imati ni ove godine u Netsima ako ne bude povreda.

Hvali njega Atkinson, bas lijepo od njega, a onda veceras ga gurne u generalnoj probi u Garbage time-u sto govori o tome gdje je Musa sada. Znaci, sve je to divno i krasno, Netsi su super tim za razvoj bla bla, ali ako ce Musa pola sezone putovati s timom da bi sjedio na klupi , mahao peskirom i bio sparing partner na treninzima, e pa yebi me ako su Netsi dobar klub za njegov razvoj. Ne kazem ja da on nece mozda sl godine dobiti znacajnu minutazu (a i to je upitno), nego smatram da bi mu bolje bilo u klubu gdje bi vec ove godine imao 15-20 min.

Dvije godine biti po strani nije dobro kako god okrenes, da je dobro, radili bi tako i drugi timovi sa svojim mladim talentovanim igracima. Realnost je ipak takva da on Netsima nije takav prioritet kako mi to mislimo/zelimo.

Naravno, ovo sto mi pricamo su mokri snovi, realnost je da on nece do zime nigdje iz Netsa, a vjerovatno ni tada osim ako ne bude dio nekog tradea... Tako da njemu Netsi ne ginu, htjeli mi to ili ne.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 19 okt 2019, 13:42

ko moze garantovat da bi dzanan dobio minutazu u nekoj drugoj fransizi, ili cak i ako bi dobio, ko moze garantovat da bi ga razvili kako treba... ipak cu vise vjerovat brooklynu koji je sa dna dosao do vrha i koji se pokazao kao vrhunska organizacija sa vrhunskom kulturom i razvojem igraca... brooklyn je bio idealna opcija pred draft, al u jednoj godini se izdesavalo mnogo toga dobrog za brooklyn, sto niko nije mgoao ocekivat

zbog toga mu je put otezan, al on ima 20 godina i najmladji je igrac brooklyna i jedan od najmladjih u ligi, vrijeme radi za njega

razmisljat o nekim radikalnim potezima je krajnje neozbiljno

ps prica se da ga je brooklyn imao kao 11 pick, dakle vidjeli su ga kao lottery igraca, tolik o tome dal vjeruju u njega il ne

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 19 okt 2019, 14:03

ne bih se vracao na ono sto je milion puta prezvakano....zaista sam se nadao da ce neko mucnut glavom u njegovom staffu i odgoditi izlazak na draft jos godinu dana. sad je kasno, stvar je u percepciji igraca biranih kao lutrijski pikovi i onih na kraju runde....i zato ima manje povjerenja od fransize i trenera, i manje pritiska da ga guraju....on ako uspije postati scorer na nba razini, oni ce to prodati kao da su ga oni razvili....a momak vazda vazio kao cudo u svojoj generaciji bekova rodjenih izmedju 95-2000...uvijek isporucivao.... na U17 svjetskom imao 34 ppg.....


ne idu mu ni okolnosti na ruku, kao sto se naprimjer kurucsu poslozilo....ili kao sto se jokicu otvorilo povredom nurkica, greenu povredom lee-a

sta je tu je....valja cekati vrijeme da atkinson skonta da je temple ispusena mustikla i da nije bez razloga nwaba propusten od ostalih 29 fransiza....do tada moze proci hejbet utakmica

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Justin » 19 okt 2019, 15:06

Mozda suspenduju Kukuruza jer je tukao djevojku pa dobije Musa sansu.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DzoniInglis » 19 okt 2019, 16:18

AirRamiz je napisao/la:ne bih se vracao na ono sto je milion puta prezvakano....zaista sam se nadao da ce neko mucnut glavom u njegovom staffu i odgoditi izlazak na draft jos godinu dana. sad je kasno, stvar je u percepciji igraca biranih kao lutrijski pikovi i onih na kraju runde....i zato ima manje povjerenja od fransize i trenera, i manje pritiska da ga guraju....on ako uspije postati scorer na nba razini, oni ce to prodati kao da su ga oni razvili....a momak vazda vazio kao cudo u svojoj generaciji bekova rodjenih izmedju 95-2000...uvijek isporucivao.... na U17 svjetskom imao 34 ppg.....


ne idu mu ni okolnosti na ruku, kao sto se naprimjer kurucsu poslozilo....ili kao sto se jokicu otvorilo povredom nurkica, greenu povredom lee-a

sta je tu je....valja cekati vrijeme da atkinson skonta da je temple ispusena mustikla i da nije bez razloga nwaba propusten od ostalih 29 fransiza....do tada moze proci hejbet utakmica
On je za ovih godinu dana fizički napredovao koliko u Cedeviti ne bi za pet godina, samo to je dovoljno da se može reći da mu se odlazak itekako isplatio. Još one zadnje sezone u Cedeviti, kad god sam upalio prijenos, stoji u ćošku i čeka loptu dok oni crnci odrađuju šuterske treninge na utakmicama.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 19 okt 2019, 16:54

Joj ali kad procitam da neko spominje u17 prvenstvo kao neki argument zbog kojeg bi neko trebao imati vecu minutazu zlo mi bude...hej kadetsko prvenstvo pa to je za NBA fransize bitno ko semafor u GTA :rol: pa ni juniorskonije bogzna kakvo mjerilo a kamoli ta napredna verzija djecijeg turnira.

A najjace mi je euforija kad mu produzise rookie ugovor na jos jednu godinu, to prozivanje, pisanje po sirotinji, par dana poslije isti likovi kmece zbog garbage timea :rol: :rol:

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 19 okt 2019, 17:19

koliko samo jeda i gorcine u jednoj osobi....sve je posvetio nadi da ce mu propast druge osobe ozariti dusu

toliko puta nasutan i skakao sebi u usta ali ga nada drzi u zivotu


siguran sam da ce ovaj psihicki slucaj zavrsiti u crnoj hronici kad tad

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Unofficialpage » 19 okt 2019, 17:54

AirRamiz je napisao/la:koliko samo jeda i gorcine u jednoj osobi....sve je posvetio nadi da ce mu propast druge osobe ozariti dusu

toliko puta nasutan i skakao sebi u usta ali ga nada drzi u zivotu


siguran sam da ce ovaj psihicki slucaj zavrsiti u crnoj hronici kad tad
Jedva dočekao da može napisati da ispadne da je u pravu, ali na svakoj temi isto. :lol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 19 okt 2019, 21:15

AirRamiz je napisao/la:koliko samo jeda i gorcine u jednoj osobi....sve je posvetio nadi da ce mu propast druge osobe ozariti dusu

toliko puta nasutan i skakao sebi u usta ali ga nada drzi u zivotu


siguran sam da ce ovaj psihicki slucaj zavrsiti u crnoj hronici kad tad
Da, toliko sam posvetio toj nadi da sam pratio njegove nastupe ove pripreme kao i zenski turnir u Badmingtonu...ono to mi je prioritet kad je u pitanju pracenje sporta, da Musa propadne :rol:

Ne znam sto si nervozan ja sam prognozirao Musin neuspjeh u NBA na osnovu onoga sto sam vidio i dalje stojim iza toga. Ne kontam cemu nervoza ako sam u krivu ja cu doci rado da priznam hoce li ti ako propadne? cini mi se da se ti bojis da cu biti upravu pa si malo nervozan i izmisljas necije nade u Musinu propast kao da je to nekome prioritet. Udahni duboko, smiri se vrlo brzo cemo znati ko je upravu, ne moze seu NBA biti vjecno mladi talenat, sta napravis u prve dvije tri sezone to ti odredjuje dalju karijeru, fabrika igraca radi punom parom dolaze novi talenti, stari koji ne pokazu nesto posebno se odbacuju, istina neki i dalje ostanu da zivotare u NBA ala Hezonja i Bender ali to je samo zbog visokog picka, sumnjam da ce Musa 29i pick biti te srece ako se ne pokaze.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 19 okt 2019, 21:47

sve opusteno pratis, zato te nije bilo kad je odigrao dvije dobre partije i jednu bio solidan :rol:
musa je i sinoc pokazao da zna trpati bez obzira na minutazu..... atkinson ga hvali...sigurno procitao podatak o 34 poena prije 3 godine :rol:

ja sam tu i kad ide i kad ne ide...objasnjavam oredjene kontekste jer znam kako neke stvari funkcionisu.kao navijacu repke, naravno da zelim uspjeh svakom nasem igracu....ne radi se o nama,klaunu...
gdje ti se toliko zuri kad ni netsi ne zure vec mu daju i onu narednu sezonu??zar si toliko zeljan kratkotrajnog fixa,da te digne?? :cry:

propao musa ili ne, ti si vec na rubu....samo se ceka okidac....
pozitivno je sto ce nba dobiti jos jednog klikaca,jer ces svako drugo jutro provjeravati statistiku da li je musa ubiljezio nastup.
lose je sto jos uvijek mislis da je otici psihijatru stigma i da ce te drustvo proglasiti ludim
zamoli wengera da ti plati lijecenje...makar je toliko duzan

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 19 okt 2019, 22:20

Ma haj sve je uredu ako ne propadne bar znamo da neces nervni slom doziviti jer si opasno nervozan a covjek kako kazes odigrao dvije dobre i jednu solidan, znaci nema zime bice vise od garbage timea ove sezone? Cemu nervoza, eto slusajuci tebe i tvoje pracenje izgleda da ces biti upravu a ja u krivu :rol:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.