Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
CityCity
Postovi: 1420
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la CityCity » 01 feb 2020, 15:32

S obzirom na trenutnu situaciju u ekipi ovo je dobar rezultat.Da nije bilo ofanzivno raspoloženog Rudigera teško bi uzeli bod.Napadači zakazali.Ne znam zašto Lampard ne potraži neku stručnu pomoć u pozicioniranju igrača odbrane.Vidi se iz aviona da tu najviše škripi.Kabaljero danas po meni solidan.

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 01 feb 2020, 15:33

Mount i Christensen igraju stalno samo na osnovu tog sto su haman dragi Lampardu :rol: Haj ovaj prvi i nekako,al Danac evo 3-4 godine u klubu pokazuje da jednostavno ne moze da se nosi sa fizickim zahtjevima PL,al i dalje se gura u prvi tim i zove nekim potencijalom.

Situacija sa Giroudom mi nije jasna ni najmanje.Ako lik nije dovoljno dobar da zamijeni Abrahama makar zadnjih 15min umjesto Barkleya e onda jbg :urnebes: Valja Francuskoj,Deschampsu,Mbapeu i Griezmanu ,al eto kod nas ne moze bit ni na klupi :urnebes: Ocigledno ima tu nesto izmedju njega i Franka jbg.

Kovacic opet iz nekog razloga pocinje sa klupe i opet se vidjela ona Kanteova boljka prema naprijed.Nadje se u dobrim situacijama,al onda ne zna sta ce s loptom.Al ne mogu mu to u ovoj utakmici uzimat za zlo,nije se niko drugi proslavio bas pred protivnickim golom osim Rudija naravno :mrgreen:

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9308
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 01 feb 2020, 15:35

darker10 je napisao/la:
01 feb 2020, 15:33
Mount i Christensen igraju stalno samo na osnovu tog sto su haman dragi Lampardu :rol: Haj ovaj prvi i nekako,al Danac evo 3-4 godine u klubu pokazuje da jednostavno ne moze da se nosi sa fizickim zahtjevima PL,al i dalje se gura u prvi tim i zove nekim potencijalom.

Situacija sa Giroudom mi nije jasna ni najmanje.Ako lik nije dovoljno dobar da zamijeni Abrahama makar zadnjih 15min umjesto Barkleya e onda jbg :urnebes: Valja Francuskoj,Deschampsu,Mbapeu i Griezmanu ,al eto kod nas ne moze bit ni na klupi :urnebes: Ocigledno ima tu nesto izmedju njega i Franka jbg.

Kovacic opet iz nekog razloga pocinje sa klupe i opet se vidjela ona Kanteova boljka prema naprijed.Nadje se u dobrim situacijama,al onda ne zna sta ce s loptom.Al ne mogu mu to u ovoj utakmici uzimat za zlo,nije se niko drugi proslavio bas pred protivnickim golom osim Rudija naravno :mrgreen:
Kova je meni nejasan.
Opet je imao prodor 3 4 igraca nanizao u kratkom vremenu.
Covjek igra odlicno ne kontam zasto ne starta.
Bolji mi je i od Kantea i od Mounta i or Jorgana trenutno.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2635
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 01 feb 2020, 15:38

Los nam je napad,iz prekida se vadimo ridiger 2 komada svaka cast ne znam kada je neki nas stoper dao 2 gola na tekmi.Mora vise da se namesta lopta mauntu i vilianu da se vise sutira ne moze svaki gol iz peterca,lamps pokusava da nadje neki balans mislim da zbog toga napad ispasta u odnosu na pocetak sezone,kada je igrao bas napadacki i lako primao golove,treba mu igraca,na trenutke se vidi da ima potencijal za dobrog trenera,igra nam nije nista losija u odnosu na prethodne 2 sezone a igramo bez azara.

Avatar
TheShed
Postovi: 1715
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 01 feb 2020, 15:39

Dobar bod na kraju kada se uzme u obzir da su domaći zaslužili po prilikama i sva tri. Probleme u odbrani imamo od početka sezone i Lampard ih nije uspio riješiti, a čisto sumnjam da će ih riješiti u budućnosti ako mu konstantno mlaki Christensen igrao na poziciji štopera.
Mada to nije jedini problem u ovoj ekipi, nažalost.

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9308
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 01 feb 2020, 15:41

ZOGLI je napisao/la:
01 feb 2020, 15:38
Los nam je napad,iz prekida se vadimo ridiger 2 komada svaka cast ne znam kada je neki nas stoper dao 2 gola na tekmi.Mora vise da se namesta lopta mauntu i vilianu da se vise sutira ne moze svaki gol iz peterca,lamps pokusava da nadje neki balans mislim da zbog toga napad ispasta u odnosu na pocetak sezone,kada je igrao bas napadacki i lako primao golove,treba mu igraca,na trenutke se vidi da ima potencijal za dobrog trenera,igra nam nije nista losija u odnosu na prethodne 2 sezone a igramo bez azara.
Pa eto moglo se vidjeti sta znaci jedan Chilwell.
Da imamo njega lijevo i James desno ogromna razlika.
Ne ulazu nikako razumijem sada nisu mogli neke zvijezde dovesti ali Cavani Mertens ili bilo ko solidan da probije ovaj led sa golovima.
Bolje im je na ljeto da bas iskesiraju.

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 01 feb 2020, 15:41

ZOGLI je napisao/la:
01 feb 2020, 15:38
Los nam je napad,iz prekida se vadimo ridiger 2 komada svaka cast ne znam kada je neki nas stoper dao 2 gola na tekmi.Mora vise da se namesta lopta mauntu i vilianu da se vise sutira ne moze svaki gol iz peterca,lamps pokusava da nadje neki balans mislim da zbog toga napad ispasta u odnosu na pocetak sezone,kada je igrao bas napadacki i lako primao golove,treba mu igraca,na trenutke se vidi da ima potencijal za dobrog trenera,igra nam nije nista losija u odnosu na prethodne 2 sezone a igramo bez azara.
Ma ja nisam vidio ocajnije ekipe od nas sto se tice pozicioniranja u napadu.Kad gledas druge ekipe to ide lagano.Napravis visak na krilu,vratis povratnu na penal i bum gol.Ja ne pamtim kad smo mi na taj nacin nesto uradili ponajvise zbog tog sto krila i bekovi uopste ne dizu glavu da vide da li uopste ima neko na povratnoj,a i zbog tog sto uglavnom nema nikog na povratnoj.I kad se nadje neko tako uglavnom umjesto da sutira odradi neku petljaniju.Danas smo imali jednu takvu akciju pocetkom utakmice kad Pedro nadje Odoija i kontam u sebi evo ih ,radili su na ovom tokom ove dvije sedmice i do kraja utakmice opet nista.Bezglavo napadanje,bezglavo centriranje osim kod onih ubacaja Jamesa gdje Abraham mora nac nacin da se izgura i postavi ispred stopera.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2635
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 01 feb 2020, 15:49

darker10 je napisao/la:
01 feb 2020, 15:41
ZOGLI je napisao/la:
01 feb 2020, 15:38
Los nam je napad,iz prekida se vadimo ridiger 2 komada svaka cast ne znam kada je neki nas stoper dao 2 gola na tekmi.Mora vise da se namesta lopta mauntu i vilianu da se vise sutira ne moze svaki gol iz peterca,lamps pokusava da nadje neki balans mislim da zbog toga napad ispasta u odnosu na pocetak sezone,kada je igrao bas napadacki i lako primao golove,treba mu igraca,na trenutke se vidi da ima potencijal za dobrog trenera,igra nam nije nista losija u odnosu na prethodne 2 sezone a igramo bez azara.
Ma ja nisam vidio ocajnije ekipe od nas sto se tice pozicioniranja u napadu.Kad gledas druge ekipe to ide lagano.Napravis visak na krilu,vratis povratnu na penal i bum gol.Ja ne pamtim kad smo mi na taj nacin nesto uradili ponajvise zbog tog sto krila i bekovi uopste ne dizu glavu da vide da li uopste ima neko na povratnoj,a i zbog tog sto uglavnom nema nikog na povratnoj.I kad se nadje neko tako uglavnom umjesto da sutira odradi neku petljaniju.Danas smo imali jednu takvu akciju pocetkom utakmice kad Pedro nadje Odoija i kontam u sebi evo ih ,radili su na ovom tokom ove dvije sedmice i do kraja utakmice opet nista.Bezglavo napadanje,bezglavo centriranje osim kod onih ubacaja Jamesa gdje Abraham mora nac nacin da se izgura i postavi ispred stopera.
To da,krila vole da soliraju,a bekovi osim jamesa,pojma nemaju,maunt i pulisic znaju da stvore visak,oni dobru kombinuju,a maunt ovako nema sa kim,abraham se dosta gubi,treba malo da se vrati da odigra neki pas a ne samo da ide u dubinu.

Avatar
TheShed
Postovi: 1715
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 01 feb 2020, 15:49

Napokon lijepe vijesti poslije utakmice.

Willian has agreed to join Barcelona in the summer when his Chelsea contract ends.

- Marca


:opaopa:

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 01 feb 2020, 15:51

Eee koje su se pare mogle uzet za tog lika prije neku godinu.Da su ih uzeli,mozda ne bi ovako skrtarili haha

Avatar
Soba
Postovi: 2387
Pridružen/a: 13 avg 2012, 10:44
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Soba » 01 feb 2020, 15:53

Prodali ljudi Hazarda i od tih para kupili Kovačića i Pulisica znaci čeka se prodaja da bi došao neko. Eto ako ode willian free treba onda ganjati da dovedemo nekoga kome ističe ugovor pa da i mi dovedemo free, da bude jasan racun haha

Avatar
TheShed
Postovi: 1715
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 01 feb 2020, 16:04

Treba nama na ljeto najmanje 2-3 kvalitetna pojačanja i to na bitnim pozicijama koje nam škripe, pozicija beka umjesto Azpilicuete i pozicija krila umjesto Williana treba biti primarni cilj, mada nam ni novi štoper ne bi loše došao, ali kada bi birao između štopera i kvalitetnog napadača tipa Werner uvijek bi birao drugu opciju.

Uglavnom pisao sam već o tome i ponavljam se, ljetni transfer rok će odrediti sudbinu kluba u narednim godinama, ukoliko uprava izdvoji novac za transfere i Lampard dovede kvalitetne igrače biće nešto od nas, svaki drugi scenario vodi u još veći prosjek nego u kakvom smo sada.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 01 feb 2020, 16:09

darker10 je napisao/la:
01 feb 2020, 15:51
Eee koje su se pare mogle uzet za tog lika prije neku godinu.Da su ih uzeli,mozda ne bi ovako skrtarili haha
Da su ih uzeli vjerovatno bi doveli nekog propaliteta.

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 01 feb 2020, 16:14

QUARESMA 18<<< je napisao/la:
01 feb 2020, 16:09
darker10 je napisao/la:
01 feb 2020, 15:51
Eee koje su se pare mogle uzet za tog lika prije neku godinu.Da su ih uzeli,mozda ne bi ovako skrtarili haha
Da su ih uzeli vjerovatno bi doveli nekog propaliteta.
ima i to :mrgreen:

Avatar
soxx
Postovi: 13640
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la soxx » 01 feb 2020, 16:27

Dobro je sto united/wolves i tottenham imaju teske utakmice. Mozda ostanemo na 6 bodova opet

Avatar
CityCity
Postovi: 1420
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la CityCity » 01 feb 2020, 16:35

Evo Lampard kaže da su Rudiger i Kristensen bili veoma dobri i da je zadovoljan sa njihovom igrom.Hajde sa Rudigerom to je OK,ali šta je dobro vidio u igri Kristensena ?

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Wisey » 01 feb 2020, 17:27

Sve okej, nismo mi neka aman ekipa po imenima ali ne mogu da se otmem dojmu da i Frank pravi konstantno greske. Po meni nas najbolji sastav je:

Kepa;
odbrana James - Rüdiger - Tomori -Azpi/Emerson,

zatim Kante - Kova/Jorginho,

Ispred njih - Willian - Pulisic - Odoi

i u spicu Abraham

Al naravno nema sanse da mali Mount sjedne na klupu, zasticen ko Ronaldinho onomad.

Avatar
CityCity
Postovi: 1420
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la CityCity » 01 feb 2020, 18:51

Wisey je napisao/la:
01 feb 2020, 17:27
Sve okej, nismo mi neka aman ekipa po imenima ali ne mogu da se otmem dojmu da i Frank pravi konstantno greske. Po meni nas najbolji sastav je:

Kepa;
odbrana James - Rüdiger - Tomori -Azpi/Emerson,

zatim Kante - Kova/Jorginho,

Ispred njih - Willian - Pulisic - Odoi

i u spicu Abraham

Al naravno nema sanse da mali Mount sjedne na klupu, zasticen ko Ronaldinho onomad.
To je objektivno najbolja postava.Međutim kod Lamparda ne igraju sada igrači u najboljoj formi nego igrači odabrani po drugim kriterijumima.Lampard sa trenutnim izborom prve postave pravi sebi alibi slabijih rezultata time što daje prednost engleskim igračima.Pa kad ga neko bude kritikovao on može da igra na kartu patriotizma i da kaže da je gurao engleske igrače.Tipičan primjer je Mount (ili Barkley) koji se i sam ne sjeća kad je odigrao dobru utakmicu.(forma mu je slaba toliko da ni obične prekide više ne izvodi kako treba).

Avatar
soxx
Postovi: 13640
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la soxx » 01 feb 2020, 18:53

Ma nema tu fofsiranja engleza. Ne bi onda gledali tomoria kako grije klupu dancu.

Samo Mounta forsira. Al realno nema na klupi takvog igraca pa da kazemo sto ne igra on.

Nego Mount danas 2 asista

Radujem se Rubenu. To moze bit nas dzoker za top4

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 01 feb 2020, 20:14

Naredne dvije utakmice kljucne za opstanak u top 4,jer igramo sa konkurentima i to obje na SB,sto se tice danasnje utakmice sve viđeno vec,postajemo luzerska ekipa sa luzerskim mentalitetom kao Arsenal ,uvjek mozemo primiti gol i sa 2-0 nismo sigurni,jbt kad se sjetim prije bedema u odbrani i sa 1-0 nam protivnik nije mogao lahko davati golove,pogotovo je SB bio neosvojiva tvrđava,a ovaj danasnji Chelsea svaki napad nam protivnik moze dati gol,cast Lampardu ali mislim da on trenutno nije jos dorastao da vodi velike ekipe,nema iskustva i veliki je pritisak,trenutno u nad treba se napraviti velika Čistka u klubu kako od trenera tako i od igrača,ali imam osjecaj da je uprava nekako nezainteresivana za te velike rezove,sve stoji u mjestu.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.